II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

bilejboxer
24. bře 2010

Camomilla-ahojky,nevadí...však bys brzyčko stejně přešla sem k nám do 2.trimestru a takhle načerpáš vše od nás 😝 Kdy které vyšetření atd.
Jinak zácpu mám stále,ale pupek už vím že je těhotenský....už se mi zakulacuje i nad pupíkemZítra budu fotit 😀 😀 😀 😀

Tak ahoooj 😎 😎 😎

dexonka
24. bře 2010

boxer: maxi-cosi je mu favorit,na zivo vypada o moc krasneji nez na pc🙂
jinak s tim prekvapenim mimiska,je to spis tak ze na nas kazdej tlaci a pta se co to bude a ze uz to stejne vime a nechceme rict takze to prekvapeni je spis na truc tomu vsemu.....ale bojim se ze to nevydrzim🙂)
jinak ja jsem taky na neschopence druhej mesic,delala jsem sestricku v nemocnici a bylo to dost namahavy a hlavne rizikovy,pred pul rokem jsem se pichla jehlou tak jsem celou dobu trnula jestli je vse ok a nastesti vysledky jsou v poradku.....
venku je nadherne a ja zjistuju ze je mi 90 procent tricek kratkych takze budu muset opet nakupovat....
vcera jsem od dr dosala zelezo na papani,to zase bude na wc drina 😒
barunka: to je docela dlouha doba s tema tripplama tech 7 dní ☹

schnucki
24. bře 2010

ahojik holky,

mohla bych se k vam pridat??

schnucki
24. bře 2010

nebylo by mozna od veci neco o sobe napsat 😀 .... zaciname 15.tyden, nevim proc ukazuje 14 ... NT mereni nam dopadlo dobre, uz je nam i lip, ne jako na zacatku, ale brisko me nekdy jeste stale zlobi, nejlepe kdyz chci spat a male si tam asi hraje nebo co 🙂 .... dalsi kontrolu mame po velikonocich, to se chci zeptat na nosni kustku a rozstep rtu, nevim kdy se na to kouka, nekde jsem cetla ze nosni kustku kontrolujou pri NT, ale nejsem si vedoma ze by doktor neco rikal ....

a zacinam resit kocarek, ten co by se mi libil maj asi jen ve svicarsku ....

simka01
24. bře 2010

baru: drzim pesti...urco to dopadne dobre.....
holky,vy tu chodite na tripple testy a mne to nechtel delat.ze pry staci ty 3 zakladni. v kazdem trimestru..ted v dubnu me ceka ten druhy...myslite,ze je to tim,ze jsem mladsi ? ja bych nerada neco prosvihla,je fakt,ze uz takhle se z kazde kontroly bojim,ale...chapete,ze?

jinak z jineho ruzku...vcera jsem netovala na netu 🙂 (hezke spojeni) a listovala kocarky ,pak kyblicky nebo vanicky....a s temi kocarky to je neco....proc neni jeden? takhle babo rad a vyber.... jo a sehnala jsem hezke kalhoty dlouhe a kratke.....s arabsykm sedem,ty hodne siroke.tak muzu pribirat a pribirat a prouzkate tricko.......to abych zduraznila pneumatiku 🙂 🙂 🙂 🙂

tak si uzivejte slunicka-bez mracku....my jsem po obidku,tak jdeme odpocivat na hodku a potom zase pomahat k nasim do prace....papa

simka01
24. bře 2010

schnucki: vitam te.......zdravim!! kdyby na NT screeningu bylo neco ,co by se nelibilo,rekl by to..ja ty honoty take moc nepobrala,tak jsem se zeptala,zda je zatim vse v poradku a opovedel cesky,ze ano..to bylo dulezite....cekas prvni miminko?

barunka9
24. bře 2010

dexi - sestricka rikala ze cca 5-7 dni, takze jsem si rekla, ze kdyz do stredy nezavolaji, tak to je OK. Predpokladam, ze vysledky poslou moji doktorce a ta mi je pak detailne rekne, jenze tam jdu az 12.4. No a nebo pak na to velkym UTZ u nich (Gennet) a ten mam jeste o tyden pozdejc. No uvidim, snad bude vse OK. Jinak s tim pohlavim vydrz, at tu nejsem sama. 🙂 Zatim odolavam a to mi dneska volala kamaradka, ze si to mam jeste dobre rozmyslet, protoze jeji segra ma doma kopu super hadru na kluka, ale ze je nechce mit doma do zari a pak zjistit, ze mame holku. 🙂

ahoj schnucki. Mne doktor na NT rekl, ze nosni kustka tam je a do zpravy napsal NB pritomna. Nijak zvlas tto nerozebiral. No a ty rozstepy a dalsi vrozene vady by se mely zjistit pri trippel testech, ktere se delaji ssa 16-17 tyden. Teda doufam, ze nekecam, beru to podle sebe.

dexonka
24. bře 2010

baru: jj zkusim vydrzet,zase to aspon bude stat za to🙂 kocar chceme kupovat hnedej a to je jak pro kluka tak pro holku v klidku barva🙂 jeeee mne se tak dneska nic nechce,to slunicko venku je uzasny......odpo jdeme malovat kraslice do skolky,jsem absolutni antitalent🙂)

schnucki: zdravim 😉 ja mela na NT vyborneho pana doktora ktery mluvil a mluvil,je pravda ze jak se nekteryho nezeptas tak nevis nic🙂 ale kdyby tam problem byl dali by ti vedet🙂

sim: ty se mas,s tim oblecenim,ja na sebe nic moc nekoupim ve sve velikosti....vypada to pak uz moc babickovsky🙂

barunka9
24. bře 2010

Simka - ja myslim, ze tripple se delaji bez ohledu na vek. Kazdej to nazyva jinak, nejcasteji tripple test, moje doktorka "udelame genetiku" a dneska v Gennetu to sestricky mely jako screening v II.trimestu. Nevim, o jakych testech v dubnu mluvis, ale treba to je prave ten trippel. Obecne je trippel test jen z krve a z hodnoty trech latek se zjistuji prave ostatni vrozene vady, ktere se nedaji zjistit na NT, protoze ten je zamereny na Downa. Myslim, ze na trippel doktori posilaji vsechny bez vyjimky, ale Ty jako pacientka ho samozrejme muzes odmitnout, protoze se uvadi, ze byvaji casto falesne pozitivni. A pak je clovek nervni a absolvuje i radu dalsich vysetreni, aby se pak ty pripadne falesne vysledky vyvratily.

dexonka
24. bře 2010

holky kdyz tak o tom premyslim tak ja byla nna tech tripplech primo na genetice pri screeningu v I. trimestru a ve II. uz by mel byt jen UZ...na gyn mi pak bral KO,KS a lues....

dexonka
24. bře 2010

jinak vim ze na to nechodi kazdej,teda na ty testy by mel ale na UZ primo neeeee.....

barunka9
24. bře 2010

dexi - ja si prave rikam, ze to prekvapeni az pri porodu za to stoji, je to uplne jine nez na UTZ, kdyz Ti jeste zbyva jednou tolik tehotenstvi. 🙂 Ale tim nikoho nepresvedcuju, ja to mam takhle. 😉 Veci koupim neutralni, stejne se to neporizuje na cele detstvi, ale jen na tech par mesicu, nevim, jak rychle mimi poroste a taky se v tech velikostech tedy vubec nevyznam... 😅 A kdyz na to prijde a budu chtit neco zrovna ruzoveho nebo modreho, tak v dnesni dobe je tech moznosti tolik, ze je to otazka pikosekundy. 🙂

dexonka
24. bře 2010

baru: no ja vubec nebudu kupovat veci rok dopredu,nikdx nevis jak zrovna bude a je to zbytecny a na nic nechat ty veci nepouzite ve skrini takze koupim jen zaklad,56 a 62 max neco ze 68 a tim koncim..... divala jsem se do albicka a mas hezke veci🙂

schnucki
24. bře 2010

dekuju za privitani 😵

doktor mi povadal ze je vsechno v poradku a jestli mame nejake otazky, jenze mi k nemu jeli tak narychlo, ze jsem pomalu zapomela i jak se jmenuju 😀 ....
s tema trippel testama jste me uplne zarazili, ja jsem musela vyplnovat takovej papir, co a jaky testy vlastne chci, jsem v nemecku tak vzdycky patram jak je to cesky, budou nam delat tri, co pojistovna neplati, doktor rekl ze by jsme meli jelikoz je to prvni mimi, tak snad mezi tim budou ....

simka jojo, je to nase prvni mimi, takze se moc tesime 😀

jinak my si nechame rict co to bude, jsme cely nedockavy .... jdeme se ted projit , venku je krasne

barunka9
24. bře 2010

Dexi - diky, jsou to jen takove vlastovky za odmenu a na ten setik s bodyckama jsem narazila v Mothercare (jestli tu prodejnu nekde mate tak doporucuju, byl to set 7ks za 490 Kc (maji i jine kombinace), jedno vyslo na 70 Kc, coz mi prijde dobra cena, jinak tam maji pekny hadriky, ale dost drahy). Ja zatim jeste nic neporizuju, pockam na ten UTZ v dubnu a pak se asi zacnu rozhlizet. Trosku me desi, kdyz si predstavim, kolik toho bude potreba, myslim nejen ty hadry, ale tech serepetek okolo...

dexonka
24. bře 2010

baru: jj hlavne tech serepeticek,to bude vic sileny nez obleceni kolem,nevim jestli ten obchod tady mame ale myslim ze neeee...asi budu muset kouknout do brna,ja taky zacnu nakupovat az dubnu po UZ ...

elfka11
24. bře 2010

Dexonka:Máš více zkušeností už jednoho prcka máš,určitě není asi dobré toho kupovat moc,ale já se nemůžu vždycky udržet.Nejmenší velikost je 56?

simka01
24. bře 2010

baru: dekuji za vysvetleni.......ten druhy UTZ v dubnu se dela u nas v nemocnici...a doktor mi jen rekl,ceka vas druhy velky UZ vysetreni v druhem trimestru,ktery se provadi mezi 19.-21.tydnem....ted jsem zase v klidku,ale tyden pred.....ty tripple mi rekl,ze pry je to skoro to same,a kdyz mi pise papir na ty 3 velke v kezdem trimestru,neni tenhle pry nutny.....tak nevim....a svagrova ,co ceka kazdym dnem....uz aby to bylo..........byla snad na vsem moznem.....no,nebudu se stresovat a budu verit doktorovi,ze vi,kam me posila apod.je to primar,tak snad by nic nezameskal.....ze?

elfka11
24. bře 2010

A vítám nové příchozí. 🙂

elfka11
24. bře 2010

simka:neboj pohlídá si tě,co doktor to jiný postup.

simka01
24. bře 2010

elfka: ja videla jeste mensi,jak na panenku....ale to bylo uz moc moc malinkate,pry pro nedonosena miminka.....ja jsem na prcka zvedava...pritel ma 2 metry a neco........taky si ze me delaji srandu,ze v 7.mesici mu budou couhat nohy.....to snad neeeeeeee..... 😀

elfka11
24. bře 2010

simka:Já slyšela i o padesátce,ale nevím.Já i manžel jsme hrozně malinkatí. 😀 Tak to máš pěkného obříka,ale ty jsi drobnější?

simka01
24. bře 2010

holky.tak se mejte...jdem chvili do te prace..........odpocinek probehl u Pc,aspon neco 😒
jo a nekoukate na Ruzovku? Vcera ta Kristina.....ja bych ji dala........jsem brecela. Sice to je serial,ale asi ty hormony.....plno holek-paru ma problemy a tohle.......babi moje by s ni byla rychle hotova...doprava jedna doleva druha 😖 ..papa

simka01
24. bře 2010

elfka: drobnejsi? jsem prcek prcku.........ne,tak strasny to neni,mam 162 a misty i vic a min........ale nase prochazka je kouzelna.....ale podpatky to vzdy jistily,ale ty ted nenosim........

barunka9
24. bře 2010

jooo, velikost 50 je urcite, ale to je teda fakt uuplne miniaturni...

schnucki
24. bře 2010

tak mi jsme zpatky z prochazky, udelala mi dobre 🙂 ... jak nevypadnu ven tak me chytnou bolesti hlavy ....
myslite ze se da predem aspon trosku odhadnout jak bude mimco velke? aby jsme treba nekoupili neco moc maleho .... me napadlo koupit vetsi velikost pro jistotu, jinak myslim ze se mi o hadriky postara mamca se segrou a tchyne, moje mamca byla uplne natesena do nakupovani 😀 .... jinak me tak napadlo, ze ja ani vlastne nevim co vsechno za serepeticky budem potrebovat 😖

weri1
24. bře 2010

Ahojky holky,tak já dnes byla u Dr, vše je v pořádku,miminko dnes bylo hlavou dolů.V pondělí jdu na cukrovku.
50 si myslím že je malinká. Konečně jsem si koupila těhu kalhoty a rovnou dvoje,1700,- pryč,ale co se dá dělat.
boxer: dala jsem fotku do alba s bříškem,ale to bylo před dvěma týdny teď už je větší,až se vyfotím,hodím to tam 😀
Začínám se bát porodu,ještě 3,5 měsíce 😝
A k dnešnímu dni mám 7 kilo nahoře a z toho 4 kila jsem přibrala za poslední měsíc 😀

weri1
24. bře 2010

schnucki, já kupuji od 56. Protože málokteré miminko měří do 50 cm 🙂

elfka11
24. bře 2010

weri:Tak to je fajn,že vše o.k.A na cukrovku se chodí od 25 týdne??Taky si myslím,že je to hodně malá velikost,ale jsme menší z manželem.

schnucki
24. bře 2010

weri super ze je vsechno ok 🙂 ... ja si taky rikam ze vetsi bude lepsi, kdyztak se mensi dokoupi 🙂
ja ani nevim kdy se na tu cukrovku chodi, jen me ji doktor doporucil ....

holky mate nektera chlupate brisko?? ja jo, snad to zacnu holit 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru