II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

barunka9
24. bře 2010

50 je fakt mala, to je na nejaky super malinky, mozna predcasne narozeyn nemo dvojcatka... Ja budu porizovat 56 a kdyby mu to bylo trosku vetsi, tak se to myslim nepo... 🙂

elfka11
24. bře 2010

Jasně holky to stačí,taky asi budu pořizovat jen 56.

silvie22
24. bře 2010

Ahoj holky! Tak se konečně hlásím taky do II.trimestru 🙂 Nezvládám dočíst co jsem zameškala tím,že jsem byla ještě v prvním trimestru ☹ Mám co dělat abych vás dohnala..
Včera jsme dostali výsledek NT a je 1:100000! 😵
Máme po dovolené v ČR a tím pádem zjištěné informace a někdy na přelomukvětna a června se vrátím na stálodomů 😎

terezt
24. bře 2010

Cau holky. Ja bych vam radila koupit i te 56 malo - tak 2-3 bodycka. Fakt rychle vyroste. Lepsi je zacinat na 62.

dexonka
24. bře 2010

dobrej vecir,dneska jsem se nejak prepapkala a pupek mam snad jednou tak velkej 😀 ale funim jak lokomotiva

dexonka
24. bře 2010

no s tim oblecenim presne jak pise terez,navic ke konci vam mimiska zmeri poradne tak v nejhorsim muzete dokoupit....ja spis myslela to ze je blbost kupovat zimni bundu treba rok do predu a nepropocitat si jestli v te velikosti vubec zima bude

schnucki
24. bře 2010

silvie super ze vysledky jsou ok 🙂

dexonka ja tu uz pul hodky smejdim a nevim co bych snedla 😝 .... jaksi nikdy nevim na co mam chut

dexonka
24. bře 2010

to ja mam dnes total zravku🙂) hlavne se mi nic nechce delat,zitra jdu relaxovat ke kadernici a vymyslet co s vlasama na svatbu

silvik: hele a kde ted prebyvas Silviku

schnucki
24. bře 2010

me asi zlobi zaha, jedno co do sebe narvu, po vsem mam takovy pocit jak kdyby se mi to melo vratit, ale neni mi zle, jen takovy divny pocit v krku, asi zaha 😝

dexonka ty se budes vdavat nebo jdete nekomu na svatbu??

camomilla
24. bře 2010

tak mam UTZ NT za sebou!! zitra jdu na integrovany test. tloutka NT je 1,6mm, pry je to ok!! a miminko meri uz 5,3 cm 😅
mam takovou radost. ted jeste ty krevni testy..
uz jsem videla krasne miminko, jak mavalo rucickama a nozickama, a jak se prekulilo na bok a pak zas zpatky, ihihi..... to bylo dojemne...
na dalsi UTZ jdu az ve 20. tydnu, i vy to tak mate??
v cechach je hrazene vsechno pojistovnou? jak je to v nemecku, schnucki?? ja jsem dnes vysolila 185 euro (ultrazvuk a prohlidka dohromady)... je to sileny...

camomilla
24. bře 2010

jo a jeste: dostala jsem od pana doktora tabulku na miru, abych vedela kolik mam pribrat: podle nej mam pribrat 11kg, za cele tehotenstvi. ja uz jsem pribrala 1,5kg-2 a to bych mela az pry za mesic.... 😖

schnucki
24. bře 2010

ahojik camomillo,
super ze ti NT dopadli dobre, 🙂 .... ty jsi taky v nemecku? ja platila NT na 2x, nejdriv kolem 150 euro doktorovi a asi tak za dva tydny prisel ucet na 50euro a neco od laboratore kam se posilala krev a mereni .... tady toho pojistovna moc neplati, jen 3 utz a ted nejsem jista ktera vysetreni, kazdopadne nam doktor doporucil 3 ktere si i sama musim zaplatit ... chteli jsme i 3D utz, tak nam nabidl, ze jedno to vysetreni je v balicku s 3D utz, stoji to sice kolem 200euro ale dostaneme pokazde obrazek a mame i video 😀 ....

jinak ja mam kontroly po 4 tydnech a pozdeji kazde 2 tydny .... dalsi kontrolu mame po velikonocich ....

camomilla
24. bře 2010

ahoj schnucki! ne, ja jsem v italii. aha, to bude asi podobne...
zitra bych za ty krevni testy, ktere k NT patri nic platit nemela (pry!! ale jen pokud mi prijmou ten muj predpis od obvodniho, ktery je popleteny, jinak to budu muset platit...) ale za ultrazvuk tedy 185... normalne platim za kazdy normalni ultrazuk nebo prohlidku gynekologickou 80 euro...
a ty chodis privatne nebo do, jak se to rekne, verejneho zdravotnictvi ke gynekologovi? ne verejne, statni! ja jsem se nakonec rozhodla pro soukromeho, prestoze je to uplne nehorazne drahe... jsou tu jinak desne dlouhy obednaci lhuty a je to o nervy a navic podakazde k uplne jinemu gynekologovi...... mam tu jednu kamaradku nemku a ta pri prvnim diteti chodila ke statnimu gynekologovi a rekla, ze uz nikdy vic... priste k soukromemu...

schnucki
24. bře 2010

ja chodim ke statnimu, nejsem soukrome pojistena, ale normalne .... ja jsem s mojim doktorem spokojena, nemuzu si stezovat 🙂 ... ja platim 10 euro na 3 mesice a utz mam v tom balicku, jinak bych mela proplaceny jen 3 ....
jo a taky mi dal predpis na tehu gymnastiku, musim se ho ale zeptat od kdy, nejak jsem to zapomela 😅 tak si to musim napsat ....
jinak ja znam holcinu v italii a ta jezdila na prohlidky do cech, i v cechach rodila ....

camomilla
24. bře 2010

no, tady totiz nejaky mesicne placeny pojisteni neexistuje... jen pro ty, kdo vydelavaji slusne vysoke sumy.. kdyz jdes ke statnimu platis, kdyz jdes k soukromemu platis taky, ale vic (jednou tolik)...
ja se do cech bohuzel zas tak casto nedostanu, kvuli praci...

dexonka
25. bře 2010

dobre ráno.....nechapu jak nekomu muze dr.dat tabulku s tim kolik ma za tehotenstvi pribrat,ani nechapu ty co v tehu drzi vselijake diety,jen aby nahodou nepribraly kilo navic.....vsechno je tak strasne individualni a kazdy tehu uuuplne jiny ...takze ja si ted davam rohlik s vysocinou a je mi to uuplne jedno🙂)
na glukozo-tolerancni test se driv chodilo od 25.let nahoru ale myslim ze ted uz chodi vsichni..
jake je u vas dnes pocasi? my tu mame celkem hnusne:-/

simka01
25. bře 2010

Ahoj holky..........ja take nechapu nejakou tabulku...mne treba doktor rekl,kolik bych asi mela pribrat,vzdy v karticce dela i ten graf,ale i kdybych mela 25 kilo nahore.tak by to bylo moc na moji postavu a vysku,ale kdyby to zarucilo zdrave mimi,klidne...ja osobne se nehlidam,jasne,nechci na vecer se prezrat,to se pak i spatne spi.....takze jim vse,snad jen skoro vubec sladke,na ktere chut nemam......ale stejne jeste obcas navstevuji WC,takze miminko jeste trochu provokuje...previtek v brisku a uz me zlobi 🙂 zrovna dnes se mi zdal sen,jak koupu miminko a ma tam pindika a ja,ze by kluk? namocim ruku a myju znova a je tam pipka....takze mimi si ze me dela srandu i ve snu.....vcera me chytil astma mensi zachvat a to jsem jen zrychlila ke dverim,kdyz mi dorazil tatik domu...takze mam uz ted vitr z toho,jak budu rodit,kdyz staci malo a lapam....

jinak u nas svti slunicko....ale uz na zitra nam tady na zapade hlasi ochlazeni a pocinaje pristim tydnem osklivo...tak uvidime,jestli soudruzi neudelali nekde chybu 😀

barunka9
25. bře 2010

nazdar tehule. 🙂
na tabulky s vahou se vykaslete, chce to zdravy rozum, akorat nejist tuny dortu a susenek, protoze z toho si to mimi stejne nic nevezme. Ja jim teda normalne, jak rika dexi, kdyz mam na neco chut, tak si to dam. Nem cenu se stresovat s vahou, opravdu to ma kazda jinak, nekdo pribere 9kg nekdo 16kg. Vsechny kamaradky s ditetem me uklidnuji, ze po porodu to pujde dolu a zvlast, kdyz bude clovek kojit. No ale to je tak daleko, ze se s tim nehodlam stresovat. Takze jidlu zdar! 😀 😀 😀

Jinak jem byla vcera s kamaradkou v divadle, neivdeli jsme se dobre 3 mesice a rekla mi, ze uz mam pupek. No nevim, neco tam je, ale porad mi to spis prijde jako pneu. 🙂

Jo a v noci se mi zdal nejakej sen, jak chodim na tehu cviceni a byla tam nejaka vtipna scena, tak jsem se tak zacala smat, az jsem se probudila a pak mela zachvat smichu a nemohla jsem prestat... 😀

barunka9
25. bře 2010

a jeste vitej zase u nas, Silvi, klidne si mohla i driv. 😉 A gratulace k vysledkum!

la_cheri
25. bře 2010

hoj ženský tka včrea jsme letěli do nemocnice veče jsem začala špinit al eje to prý ok že to bylo as tím že miminko se posadilo tka as zaltačilo a já jendorázově špinila tak je to snad ok za hodku volám na výsledky tripl tka jsem nervní.
Já u prnvího nabrala 17 kg ted mám zatím 4 a neřeším to.. a o tom ogtt to je hnus fakt přemýšlím že na něj nepůjdu u prvního jsem ho taky nevypila prostě je to moc na můj žaludek tka mi to přijde zbytečné když to stejně nevypiju stačí pár loků a už to azčne lítat ven:(

selene
25. bře 2010

ahoj holky,
simko, já mám taky astma. Stříkáš si kortikoidy? Já jsem zatím bez nich, ani nevím, kdyby mě to chytlo, jestli můžu Pulmicort či ne. Taky nevím, když teď začne všechno kvést, jestli se může Zyrtec. V pondělí jdu na alergologii, tak to všechno zjistím.

weri1
25. bře 2010

Dobré ráno,mě napsal doktor žádanku na cukr automaticky a on posílá ve 24 tt. Jinak je to možný že se chodí až od 25 let.Mě je 30. 🙂
Jinak s těma kilama se taky divím,že doktor pomalu předepisuje kolik se má přibrat.Ano ono se říká,že těch 11 kilo váží plod,plodovka,placenta atd,ale každý to má jinak.Moje kamarádka ta přibrala 25 kilo. 😀 a doktor ji nic neřekl
selen: budeš hodná když ten Zyrtec zjistíš,já mám taky alergii a zapoměla jsem se doktora zeptat.Ale asi se podívam ještě na net,co o tom píšou.
Dnes je krásně,modrá obloha,teploučko,hned má člověk jinou náladu 😀

schnucki
25. bře 2010

dobre ranko holky,
ja vahu taky neresim, doktor mi sice taky napsal neco do knizecky, ale podotkl, at jim na co mam chut 🙂 .... ze zacatku jsem hodne resila co muzu a co ne az jsem z toho byla tak zblbla, ze jsem se na to radeji vykaslala .... ja na zacatku shodila 3 kila, az me to uplne vydesilo, tak doufam ze pribiram, vahu doma bohuzel nemame tak budu cekat na kontrolu .... me by ani tech 25kilo nevadilo, kdyz ma bejt mimco zdravi, tak at se treba koulim 😀 ... stejne to bude v lete sranda 😝

simka, baru, vy mate ale sny 😀 ... me se zdaj samy ptakoviny ...

la cheri dobre ze to nebylo nic vaznyho 🙂

holky kdyby jste neco o tech praskach na alergii zjistili, pisnete, ja mam alergii v lete a smirovala jsem se s tim, ze to budu muset pretrpet .... kamaradka mi rikala ze asi ne, tak ja nevim ... chtela jsem zajit i na testy, myslim ze mam i na zviratka, ale nevim jestli bych mohla, musim se optat ....

ja musim dneska na nakup a pak asi skocim ven, je tu kraaaaasne

kamikadze
25. bře 2010

Ahoj holky, na vahove tabulky se vyprdnete, nejdriv budete stresovat s tim kolik pribirate v tehotenstvi, pak kolik Vam pribira mimco... kamaradka mela dobrou stihu, kdyz ji doktorka rekla, ze jeji dceru asi trapi hlady, protoze nepribira dle tabulky. Pritom byla proste drobna.
Do albicka jsem si dala vysneny kocarek... ale cervena mi asi neprojde u tatinka.

weri1
25. bře 2010

kami: je pěknej,červenou mám ráda 🙂

kamikadze
25. bře 2010

Weri, diky... 🙂 ja cervenou miluju, prijde mi, ze kluci normalne pak nosi cerveny trika apod., ale kdyz nekdo chce vozit kluka v cervenem kocarku, tak se vsichni divi... jeste teda nevime, co to bude... ale pripravuju si argumenty 😀
Navic ten muj je lehce do vinova... jine barevne kombinace od Inglesie se mi nejak nelibi.

schnucki
25. bře 2010

hezkej kocarek 🙂 tatinek se nejak ukeca 😉 .... ja premejslim o trojkombinaci,

la_cheri
25. bře 2010

hlásím výseldky triplů...dopadly blbě:(první hodnota vyšší druhá zas moc nízká třetí je v pořádku....ale ve středu jedu na plodovku ka sjem z toho zas s nervama v háji koukám tohle těhu bude zas samý problém jako to první:(

kamikadze
25. bře 2010

Cheri... to je mi moc lito ☹ Ale dobre to dopadne uvidis.

la_cheri
25. bře 2010

kamikadze:dík jsem ted zas jal uzlíček nervů chjoo:(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru