II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

kamikadze
15. bře 2010

Baru, manzel je pouceny, ze musi volat 155, aby zjistil, jestli v Podoli neni stop stav... a mne je to vlastne jedno, registrovat se musis vsude, Podoli je nejbliz k nam, coz je dobry, kdyz budu chodit v 8. a 9. mesici na prohlidky, do porodnice pak dojedeme klidne jinam.

barunka9
15. bře 2010

ja to mam podobne, taky to nejak zasadne neresim... nemam zadne specialni porodni pozadavky a myslim, ze je to v podstate jedno. A hlavne, zatim je to pekne daleko 😉

kamikadze
15. bře 2010

Ja bych jeden pozadavek mela - aby to bylo rychle za nama a moc to nebolelo! 🙂

S tou prohlidkou se netrap, zase bude prcek o dva dny vetsi!

barunka9
15. bře 2010

jooo, tak to je dobrej pozadavek, ten mam vlastne taky! 🙂
netrapim, neda se nic delat, jen ze je clovek zklamany, protoze jsem se tesila... ale dva dny to snad vydrzim 😉
no jasne, za dva dny to bude extra cahoun 😀

franciakova
15. bře 2010

KAMIKADZE: ahojky tak to jo to teda sou situace no ale sestra to musí pochopit.Asi máte jiný sistem no uvidíš,ale držím palečky 🙂,jak se dneska máš,Já jsem včera večer měla tak nafouklé břicho a takovou kuličku vespod že jsem si to musela nafotit no je to síla a dneska to mám celý den no jo už roste 🙂

franciakova
15. bře 2010

barunka:ahojky jak se máš dneska ,asi moc smutná si co že nemáš tu prohlídku ☹ to já budu mít až 1.4 prohlídku ale ještě uvidím drobka na ultrazvuku jak pujdu na tu plodovku,mě ted začalo z boku nějak pobolívat břicho asi tím jak roste 😀

bilejboxer
15. bře 2010

Ahoj holkýýý 😉 😉 😉 😉

Zdravím po víkendu těhulky a vítám nováčky 😎

Tady stojí počasí taky za prd 😒 Večer nachumelilo,do toho déšť...no hrůza.A už to vypadalo na blížící se jaro 🙄
V sobotu jsme byli posedět v restauraci se ségrou,sestřenkou a manželem,tak se to tak krásně zvrtlo,až se všichni opili 😀 😀 😀 Dali jsme si bezva večeři....manžel se vsadil se sestřenkou a soudek pivka-on nám tipuje kluka a ona holčičku .Tak jsem zvědavá,kdo sázku vyhraje 😀 😀

Franciaková-To bě moc držím pěsti,aby výsledek plodové dopadl jen a jen dobře a mohla sis v klidu oddechnout!!!!Na celý zbytek těhu 😵

Já mám kontrolu za týden....jdu si pro výsledky trippelů skombinovaných s NT,nervy mi hrají už teď,jen si na ot vzpomenu ☹ Touhle dobou za půl hoďky budeme vyrážet z domu..........to budu mít zase mdloby !!!!
Po večerech když jsem v klidu,tak cítím asi malinké šimrání v bříšku 😀 Je to takové zvláštní a lehounké...,ale asi to bude už miminko.Docela se to začíná stupňovat a objevovat denně v přibližně stejnou dobu 😉

bilejboxer
15. bře 2010

La cheri-Oliver se mi stráááášně líbí 😝 Ale pro kluka máme vybraného Davida,po manželovi....v sobotu jsme řešili holčičku,vedla chvilku Dominika a pak jsme se s manželem shodli na Klárce.Ale to se může ještě úplně změnit 😅 Mnažel chtěl od začátku Michalku(jako já) ,ale tu jsem zamítla ..... 😠

bilejboxer
15. bře 2010

Weri-obrovská gartulace ke zdravému chlapečkovi 😅 😅 😅 😅 😅 To je úleva,že...já už to chci mít taky za sebou 🤐

franciakova
15. bře 2010

bilejboxer:ahojky děkuji,taky se hodně modlím protože triple testy mi dopadly špatně a to jsem měla dva,vždy byla špatná krev,tak ted už jen doufám že mi dopadne dobře alspon plodovka. ☹ Neboj určitě ti triple testy dopadnou dobře 😉 akorát nechápu jaktože na výsledek čekáš ja jsem púrvní věděla hned ale pokud ti bral teprv krev tak to chápu.Jo takže pohyby,no na ty se těším moc a pořád čekám,tady je taky dneska škaredě je to síla počasí se mění minutu po minutě.NBejdřív sněží jak zblázněné a pak svítí slunko a všechno rostaje pak se venku nedá chodit ☹

barunka9
15. bře 2010

franci - ani ne, nejsem smutna, jen jsem byla natesena na to, jak zjistim, jak je prcek uz velkej a ze j vse v pohode... Ale jak jsem psala, neni to zase takova hruza, do stredy vydrzim 🙂

boxer - David je krasny jmeno, kdyby to nebyl muj manzel, tak ho dame, ale v tom jsme se shodli hned na zacatku, ze nedame jmena po nas.

a s tema sazkama, uz jsem si rikala, ze udelam nejakou tabulku sazek, zacnu vybirat prachy, pulka vsezenych penez pujde na mimco a pulka zustane v banku a tu si rozdeli Ti, co tipnou spravne 😀 😀 😀

a prave jsem se objednala do Gennetu na UZT ve 20-22tt... no je to jeste daleko, ale uz se tesim, hlavne jsem zvedava, jak se bude tvarit manzel, ten bude cucet, na to se tesim snad nejvic... prave mi rekl, ze by si to mozna nechal rict... a kdyz jsem se zeptala proc, tak pry proto, aby uz mu mohl koupit autodrahu (predpoklada snad, ze to bude kluk, nebo co?) 😀 😀 😀 a ze se nemam bat, ze mu ji urcite nerozbije! 😀 😀 😀

lachtanek1
15. bře 2010

🙂 🙂

lachtanek1
15. bře 2010

Ahoj holky, taky zdravím po víkendu!
Weri - gratuluju! To je super pocit, viď?
Kami - nic si z toho nedělej, že ti ještě nenabírali krev! Taky mi to přišlo divný, na zjištění HCG mi ji na začátku taky nebrali, těh zjistili z UTZ a poprvé na krvi jsem byla až dnes, jsem 16 plus 2. Dr. mi řekl, že prý je úplně jedno, když Rh faktor a nakažlivé nemoci udělají spolu s genet. testy. Takže mi odebrali 5 ampulí, jeden z testů je taky tripple. Výsledky budu mít ve středu a už se třepu jako drahej pes. Takže Tebe čeká asi něco podobného. Na celý víkend jsme byli u kamarádů v Praze, kamoška má rodit 1. 4. u Apolináře, mimochodem mi taky řekla, že prý musí být v těh.průkazce záznamy od zubaře - 2x za těh prohlídky plus EKG kardiol. matky. Což jsem netušila,dr. mi ještě neřekl...
Jinak jsem Vám chtěla ještě říct, že jsme si v Pze dali v sobotu "tour de kočárky".. byli jsme asi v 7 velkých obchodech a byla jsem vcelku zklamaná. Prodavačky mi naprosto s klídkem řekli, po přednesení mých požadavků, že takový kočárek neexistuje a že by si taky nevybraly..Přitom požadavek,např. aby se mi dítě vešlo do hluboké korby ještě v zimě, když se má mimi narodit 30. srpna snad není tak divnej..
Zaujal mě Mutsy, ale straaašně malinkej, Bugaboo - nizoučkej, připadala bych si jako když vozím panenku na hraní, Maxi Cosi Mura - prý poruchový, konstrukce jakási rozkvedlaná...

barunka9
15. bře 2010

lachtanek - ja jsem se tu nekde docetla, ze velkou korbicku ma Firkon Quatro, koukala jsem na nej na netu a vypada dobre... Ale nazivo jsem ho jeste nevidela. Taky chci, aby se mi tam prcek vesel i v zime. Ale vcera jsem mluvila s kamaradkou, rodila v srpnu, koupila si x-lander X-cross a malyho dala do sportaku uz v 5 mesicich a pry uplna pohoda.

bilejboxer
15. bře 2010

Franci-já byla na krvi minulou středu a hned jsem dostala termín na pohov,kde nám řeknou výsledky+udělají UZ.Ta krev trvá prý tak týden,jenže je problém trefit den,aby tam byla dr.na UZ+ genetička!!!Těch dní je moc málo.Takže na nás vyšlo příští pondělí až.
Taky musíme doufat,že to bude v pořádku!!!!\je to k zbláznění,že..... 😠 Takže ještě týden.... 🤐

Barunka-manžel je taky David.....mám to jméno od malička strašně ráda,asi to bylo nějaké znamení či co.Vždycky jsem si hrála s bráchou(Marek) a ten se vždycky přejmenoval na Davídka.....prostě osud.
Osobně bych dala Olivera taky,to chtěl bratránek(nakonec má Patrika po sobě).....ale třeba to bude ta vysněná culíkatá holčička.Jenže manžel je na 100% přesvědčený o klukovi....nechápu,kde tu jistotu bere 😀 😀 Jinak diskusi o zyvkání si na pohlaví nehcápu,nakoukla jsem minule....a chtělo se mi brečet a nadávat!!!!Jak se může ještě někdo rouhat,něčím takovým jako pohlaví.....jak moc špatně se to čte maminkám,co mají nervy z nemocného miminka,špatného těhotenství...ty ženský netuší,jaký dar mají v sobě 😢 Takovou stupiditu řešit a nebýt šťastná z čehokoliv...holka,kluk...prostě zdravé miminko!!!

lachtanek1
15. bře 2010

Baru, vím, někdo to tu psal,ale naživo jsem ho nikde neviděla. Koukala jsem na něj na netu, taky se mi vcelku libil, ale chce to ještě ho vidět..

bilejboxer
15. bře 2010

Lachtanek-joo kočárek,to bude fakt jednou oříšek 😠 Zatím moc nepokukujeme,ale pevně doufám,že po trippel testech a si zase malinko ulevíme a dostanu chuť do obchodu s kočárkama zajít a okouknout zboží 😅
Máte to o to horší,že sjte oba vysocí...že?Psala jsi to minule,ne?Takže další požadavky na kočárek... 🤐

selene
15. bře 2010

ahoj holky, tedy vy jste se rozjely, tolik stran přečíst 🙂
Zítra jdu na triple testy, bojim bojim.

Baru: nenechávej si to říct, vydrž to. Já taky pořád přemýšlím co by to mohlo být, s holkama hádáme, ale vydržíme to ne? Jsme tu jediný dvě, kdo se nechají překvapit miminkem?
Podle toho prý jaký mám chutě, to vypadá na kluka. U malé jsem jedla sladké, zato teď jen samé pikantní věci, slané polívky ze sáčku, saláty s majonézou, dokonce usrkávám i magi do polívky - nemůžu si pomoct. Vyloženě to jsou samý nezdravý věci.

Boxer: pokud to bude kluk, tak to bude David. Krásné jméno a moc pěkně zní (navíc můj oblíbenec je David Gahan
😀
😀
Kupujete si holky někdo těhotenský pás už jako na jaro? Mě se to celkem líbí a nemůžu se rozhodnout který? Našla jsem zatím tohle http://www.ukubicka.cz/katalog.php?kategorie=53914
nebo tady http://www.originalnitehotenskamoda.cz/cz/shop/...

kamikadze
15. bře 2010

Lachtanek - drzim pesti, vsechno dobre dopadne, uvidis.
K zubari jdu pristi tyden, k obvodakovi ve stredu, a myslim, ze jednou k zubari staci, u praktickeho lekare je dulezite, aby Ti natocil EKG, asi aby nemeli strach Ti davat narkozu apod.
S tema kocarkama je to teda bida, my se chystame o vikendu na veletrh, tak snad to tam bude o kapku lepsi.

Baru - autodrahu, jo? To je teda darek pro miminko jak delany.

kamikadze
15. bře 2010

Selene - ty nozicky jsou sladke....nadhera, to si mozna taky poridim, ale az do vyssiho stupne.

lachtanek1
15. bře 2010

Boxi, máš pravdu, s tím pohlavím...v pondělí to dopadne dobře, neboj.. Já budu mít výsledky tripple sice už ve středu,ale do poradny a tedy i k dr. ke konzultaci výsledku jdu taky v pondělí. tak si budeme vzájemně držet palečky.
Takže Davídka mít prostě musíte! Jiné jméno asi ani nepřipadá v úvahu,že? My bychom chtěli chlapečkovi dát jméno Daniel a holčička by byla Laura.
Jojo, jsme oba vysocí..správně si pamatuješ

bilejboxer
15. bře 2010

Selene-zrovinka včera jsem si uložila jeden těhu pás na bříško 😉 Abych si ho později koupila 😀
Člověk pak nemusí tolik hlídat,jestli mu někde nekouká bříško a krásně si ho hýčká v pásu 😀
Určitě si nějaký pořídím,je to moc hezké přes bílé triko například.

Mnažel má někde uložený kamion na ovládání,už mluvil,že ho brzo vytáhne 😠 ...chudák naše holčička... 😀 😀 😀 😀

bilejboxer
15. bře 2010

Lachtanek-u kluka jiné jméno nepřichází v úvahu...prý "příště " 😀 Jinak u holčičky byla nejdřív v kurzu Daniela...jenže mám to jméno moc spojené se dvěma kamarádkama,takže jsem ho úplně zavrhla 😵

Tak se pro teď loučím,musím hodit sestřenku na nádraží.....venku zase chumelí!!!!
Večer budu sama doma,tak budu jukat 😝 😝 😝 😝

simka01
15. bře 2010

Ahoj holky,ty jo...vas si precist....
holky ,mam dnes depku...rano jsem se probudila s brekem,dnes se na me staci jen podivat a bulim...ty hormony....tak jsem jela k nasim do prace.....ze to bude lepsi....objednala jsem pres net nejake vecicky,dnes mi pani volala male zmeny,ale dorazi to,ale i tak jsem pritelovi brecela....vcera jsem byla sipkova Ruzenka,dnes brecici...co bude zitra?
Baru:tak aspon,ze se dockas jeste tento tyden...ve stredu jdu i ja....nemuzu se dockat.....tak si pak pisnem,co nasi prckove....

barunka9
15. bře 2010

selene - neboj, nenecham, ja vydrzim! 🙂 Manzel pak jeste zkousel, ze si to necha rict jen on, ale to jsem okamzite zavrhla, vydrzel by to drzet v tajnosti asi tak 2 minuty 😀 Kdyz jsem mu to rekla, tak pripistil, ze mam pravdu, ze je desna slepici prdelka. 🙂
Jinak o tom tehu pasu uz uvazuju dlouho, ja do nej asi jdu. Fakt mi to prijde desne prakticky a navic muze clovek nosit i sve normalni tricka.

boxer - ja to taky nechapu, zrovna tohle tema... tak do tech diskuzi nechodim, nectu je a ani nereaguju... at si kazdej resi, co je pro nej dulezity, me tohle teda taky prijde totalne mimo, nejdulezitejsi je pro me zdravi miminka, hotovo.

lachtanek - my se na nej pojedeme asi podivat v sobotu, tak pak napisu, jak se nam zdal

jo, kami, autodrahu 😀, vybornej darek pro novorozene 😀 a kamion na dalkovej ovladac taky, boxer 🙂

barunka9
15. bře 2010

simka- zadne nervy a zadne buleni, bude to OK! 🙂 Nebo sem dam fotku moji pneumatiky a budes bulet od smichu! 😀

simka01
15. bře 2010

baru: pneumatiku? hele,nevidelas spek muj.....ale dekuji.....

jo a o teh pasech..ja si objednala cerny a bily pod tricko,ze ti to drzi brisko....a ty barevny na tricka z venku...o tom take uvazuji...

kamikadze
15. bře 2010

Ja bych si taky objednala ten pas s nozickama, akorat ze na dzinach a sukni uz mam naplet.... nebude to trochu moc, naplet a jeste na to tehotensky pas, co myslite, holky?

barunka9
15. bře 2010

simka - a kdes objednavala?

barunka9
15. bře 2010

ja prave objevila doma ve skrini dvoje nizky dziny, ktere bych zase bez toho pasi mit nemohla...
Kami, dziny s napletem budes nosit ted, v lete se bude pas hodit 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru