II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

elfka11
9. dub 2010

Bude babičkou tak už by mohla dát pokoj.

sara.max
autor
9. dub 2010

Simi, tak to máš špatný. Já jsem byla hrozně ráda, že mě ty nevolnosti přešly kolem 12 týdne. Byla jsem z toho na nervy. Některé holky ale lpíší, že to mají i celé těhu. To tě tedy fakt lituji, musí to být otravné a vyčerpávající.

barunka9
9. dub 2010

camo - neboj, miminku si neublizila, hlevne se tim nenervuj, uz je to za Tebou. Ted bud zase chvilku pozivni a ono se to srovna.
Simi - no tak to Tvoje "bricho" tedy vubec nekomentuju, zadne tam neni! 😀

simka01
9. dub 2010

elfi: tak dnes se tva otazka uplne hodi...dnes jsem si zacala psat na konikovi s holkami se stejnym problemem...takze pisu sve a dovidam se jine....tchyne neni a nebude..

baru: pockejte,pak vam vsem ukazu 🙂 🙂 🙂 .

camomilla
9. dub 2010

dekuju vam mockrat za utechu a podporu, tehulky!! 🙂
hned jsem se trochu uklidnila.. ne, ze bych byla rada, ze to nektere taky zazivate, ale aspon vim, ze se to stava. priste si opravdu musim rict, jestli mi to za to stoji.... uz si budu davat pozor, slibuju!!!
kazdopadne me vcera popadl takovy zvlastni pocit zodpovednosti jeste za nekoho dalsiho, koho nosim v brisku!!! mrzi me, ze zrovna pri takove prilezitosti, ale pocit to byl tak zajimavy a dnes o tom tak behem prace premyslim... na jednu stranu prijemny, ale ta zodpovednost az se to narodi!! 🙂

ano, Simi, jsi opravdu drobecek 🙂 takove malinke brisko 🙂)

elfka11
9. dub 2010

Simka:Jo jo.Taky jsem ted koukala na téma tchýně,a úplně jsem si na tebe vzpoměla. 😀 U nás je to skoro podobně.

simka01
9. dub 2010

elfi: ja je nechapu.........jenze nejhorsi je,ze tech hodnych skvelych je tak malo........holky radily,jak na ne vubec je fajn,ze se tam vypisu......aspon to tady nebudu narusovat a muzeme se venovat kocarkum apod..

dnes jsem videla malinkatou kamaradky Karolinku,ktere je tyden....nadherne prditko malinkate.upe husi kuze.....a jak vypravela o porodu apod..neskutecne vse rychle.......

camomilla
9. dub 2010

muzu se zeptat, jaka je tvoje tchyne, Simko?? asi jsem prosvihla nejaky kus konverzace 🙂
s tchynema bych se klidna pridala... ja jsem nikdy protim me tchyni nic moc nemela.. ale ted uz me to preslo.. halvne od te doby, co jsem rekla, ze jsem tehotna! v italii jsou navic tchyne silene... delaji si velke naroky na sve syny a tak.. moje tchyne me rozciluje tim, ze mi vola, abych odpocivala! vim, ze to nezni silene, ale me to fakt vadi.. minulou sobotu mi fyziky chtela zabranit abych sesla ze 3. patra ze schodu dolu, ze musim vytahem!! a pak na me volala asi 4x, at nespadnu z tech schodu... a to, ze denne chodim u nas doma ze schodu dolu?? no nic 😕 😀
ale zas abych o nic nerikala jen to spatne, je to moc hodna osoba a stedra.. ale nelibi se mi, ze na me prenasei uzkost!

simka01
9. dub 2010

camo: je to na rrrrrrroooooooommmmmaaannn...ale to nej je,ze dela ze zivota myho peklo.nesnasi me,po vic jak 10-ti letech se nesmirila,ze jsem s jejim synem ,miminko tomu zatim nepomohlo....a dalsi a dalsi...ty bud statecna a na jednu stranu trocha radosrti,ze i kdyz je prehnana pece,tak aspon neco...na me-a mimi se vubec nepta..ja a mimi neexistujeme ☹

simka01
9. dub 2010

holky,ted jsem koukala na fotku toho myho pupiku.....pripadam si uplne divne,jsem tehotna a nejde to videt.....vim,ze flakam cokoladu,ktera mi nikdy moc nejedla,ale neublizuji tim miminku ? a ma vubec mimi dostatek vseho? jim vse,krome mastneho apod.to mi fakt take nikdy nejelo..i kdyz blinkam,tak nejdu hned,ale treba za hodku a musi tam vzdy neco zustat,ze? vzdy si mimi neco veme........na kila jsem pribrala asi 3,zatim to slo do prsou a trochu do obliceje...zacinala jsem s malou vahou,nejsem nemocna,je proste dedim po mamce a zrovna ted by se hodilo dedit po babi.ta mela vse ........

weri1
9. dub 2010

simka dívala jsem se na tvůj pupik a žádnej nemáš. 🙂

weri1
9. dub 2010

ty seš jak já v 11 týdnu

simka01
9. dub 2010

weri: ☹ asi porodim malou pecku.....

sara.max
autor
10. dub 2010

Ahojky a pěkný víkend všem!

simi neboj, miminku rozhodně nic nechybí, pokud alespoň bereš nějaké vitamíny pro těhule. Mimčo si bere všechno z tebe. Druhá otázka je, jak budeš vypadat po porudu 🙂 Tedy tím myslím, co ti v těle bude chybět. Například já hrozně bojuji s vápníkem. Nechutná mi mlíko a všechno z něj a když beru tabletky mám děsnou zácpu. Takže jsem při každém těhulení "přišla o zuby". Už jsem poučená, tak se to trošku snažím doplňovat, ale moc mi to nejde. Ono je asi těžké jíst, když pak všechno vyhodíš, ale aspoň ty vitamínky by to chtělo, myslím.

Jinak k těm tchýním, to je opravdu na dlouhý román. Nebo spíš horor. Já jsem odvedla manžela z rodičovského zázemí v jeho 33 letech a dodnes bojuji s tím, že mi k nim utíká. Máme sice moc hezký vztah, ale jeho matka se na něj opravdu šíleně podepsala. Prostě mám někdy pocit, že se mnou nebude nikdy doma, doma je prostě TAM.

dexonka
10. dub 2010

ahoj holky preju krasnej vikend,zdravim i Saru,konecne si tu s nama🙂
Sim: mensi mimisek se ti bude rodit lepe a neboj pecicka to nebude🙂)
s tema tchynema,no ja mam moc dobrou takze si tu nocni muru neumim ani predstavit...........

la_cheri
10. dub 2010

holky omlouváms e že vás zanedbávám ale encítím se dobře....dneska mě trápí nejspíš tlak no vždy mám u dr ten rpvní vysoký kolem 160 a dneska mě brní nohy třsou se mi ruce a jsem celkově taková malátná děs tak radši ležím:(Nemáte s tím někdo zkušenosti?K dr jdu 19 tka mu to hned řkenu at s tím něoc dělá nebo mu takhle fungovat ještě 20 týdnů nedokážu-.....

sara.max
autor
10. dub 2010

La-cheri, nevím jestli je to stejné, ale to brnění a malátnost také způsobuje nedostatek hořčíku (magnezia). Dokonce může způsobobat velké výkyvy nálad. Já ho beru už od začátku těhotenství spíš preventivně a taky proto, že mám pro změnu hodně nízký tlak. Ty stavy malátnosti znám právě díky tomu nízkému tlaku. Magnezium se může po celé těhotenství, vysazuje se až konce osmého měsíce, aby porodní bolesti přišly normálně. Magnézko totiž brání stahům dělohy. Mně píše doktor Magnosolv a jsem spokojená.

dexonka
10. dub 2010

cheri: ahojik tak to je mi lito,jak pise sara,asi je to nejspis tim magneskem,no byt tebou zajdu si tam co nejdriv,prece nebudes celou tu dobu lezet...hlavne se drz....
u me je spis to ze se mi obcas strasne spatne dycha a to treba jen sedim ale to bude tim zelezem,mam ho totiz malo....

simka01
10. dub 2010

la_cheri: taky se pridavam k zelezu a jeste zkus trosku cerveneho vinka...je to na cervene krvinky,kdyz ti chybi zelezo a vapnik ,kdyz se citis slaba apod. ja pro zmenu trpim nizkym tlakem ,na posledni kontrole 70 na 50...takze motanice,zima v tele neustale apod. doktorovi to urcite hned rekni,bude si te vice hlidat a mozna ti neco napise....vysoky tlak neni sranda,nechci strasit...,ale je to tak...

holky,mam skolu konzervator-takze muzikant,ale minula jsem se povolani...mela jsem jit studovat matiku a vypocty apod....vcera byl tatka na hokeji-hrat,ja sedela na netu a zkoumala vsemozne kocarky a delala si tabulku sirka,delka,vyska,klady,zapory,hmotnost,kombinace,nekombinace.....same vypocty a tabulkovani...tatka prisel,ja mu dala pusu,pohladil "espéčko" a hned dostal do ruky metr a merili jsme ....ted uz jen zbyva pomerit nazivo a je to.....
(espéčko je jmeno naseho mimi,abychom nerikali kluk-byt to holka,ci opacne...je to podle nasich inicialu,ktere mimi bude mit tak jako tak-nehlede na pohlavi )
preji pekny vikend,u nas na zapade zamraceny..ja mam dnes valeci,tatka ma zapas ve fotbale a mne se dnes nechce nic delat.....papa 😉

sara.max
autor
10. dub 2010

simi, tak to s tím nízkým tlakem bojujeme obě. Ale je to lepší než vysoký. Když si představím, že až v létě bude kolem třicítky a tlak poleze nahoru, tak to nebude tak zlé. Ségra má taky vysoký a v těhu měla problémy. Jinak tu válecí náladu mám už cca 11 dní, takže v ní sice nechtěně pokračuji, ale já prostě musíííím. 😒

simka01
10. dub 2010

sara: sice tlak nejak prezijeme,ale jsem zvedava na natekani nohou,funeni,poceni........ale za ten zazrak to stoji,vid?
a odpocivej,sice povinne,ale ber to,jako mensi leharko ,nez to bude vse naplno.....a hlavne,at jsi v poradku,maminko...takze odpocivat a odpocivat a nechat se opecovavat a opecovavat.... 🙂

ja se tesim na lepsi pocasi,to je hned lepsi nalada a vse jde lepe a rychleji to utika,tyhle mraky se mi nelibi 😖 ☹ 😒

sara.max
autor
10. dub 2010

Tady v Olomouci občas vykoukne sluníčko. Sice i trochu popršelo, ale už je zase hezky. Koukám na školní hřiště, jak tam děcka blbnou s balónem a někteří šílenci i v šortkách a tričku 🙂 Kolem domu chodí hodně maminek s kočárky a tak si říkám, že se možná na podzim přidám. To mě drží nad vodou 😵 Už aby bylo aspoň léto 🙂

dexonka
10. dub 2010

jee Sarus,ty jsi z OL,takovy kousicek🙂)

dexonka
10. dub 2010

to ja bych dneska sla klidne nekam ven,ale vsechny moje kamosky jsou nekde s rodinou,vzdy se vidime jen pres tyden a pritel v praci:-/ a synacek u babicky a tak to bude i zitra,porad si rikam ze bych si chtela odpocinout a kdyz to dneska mam tak me to vuuubec nebavi.....
dneska se tesim na vecer,zkoukneme telku a dame kapicku cervenyho s kolou a pizzu....

la_cheri
10. dub 2010

holky já beru magnézko už delš dobu protože mi tvrdne bříško takže ho beru asi od 12tt:(U rpvního sjem na konci měla také vysoký tlak tak ten týden snad vydržíme než půjdem k dr a pak mu to povím....

simka01
10. dub 2010

holky,tak Kubík je na světě!!!! bratránek naseho "espéčka"....zatím víc nevím,jen ze to bylo strasne rychle,prijeli,pichli vodu a pry behem 5ti minut venku.......tak zitra jedeme na navstevu......mam takovou radost,uplne husi kuzi.......

ted se mi vraci tatik z nemecka z fotbalu a pry koupil 2 male darecky pro nase miminatko,tak mam take radost......pritel meri pres 2 metry a skoda,ze jsem nebyla muskou v krame ,kdyz vybiral bodicko,ci co to bude.... 🙂

sara.:pridas a vsichni budou koukat,jake mas krasne miminko a jaka jsi maminka !!!!!

sara.max
autor
10. dub 2010

Dexi a ty jsi odkud? Já se taky těšila až se budu poflakovat doma a teď jsem z toho vysloveně nešťasná. Ale snad už mi to za pár dní skončí. No už aby.

Jak tak koukám cheri, taky tě provází nějaké to trápeníčko se zdravím už od začátku, viď! Hold je to boj, ale musíme vyhrát!!!

la_cheri
10. dub 2010

sim ka jéé miminko parááda že to byla rychlovka!.)
sara.max.jojo jako vždy u prvního to bylo to samé takže jsem s tím počítala no že tot edka taky nebude bez problémů..u rpvního jsme rodili nakonec dřív vysoké leukocyty a vysoký tlak tak z toho tlaku mám ted obavy navíc mi už tvrdne bříško i když magnézko na to zatím zabírá...ale musím říct že občas z toho mám depky jako že sice je to krásné že budem mít druhé ale vůdči malému že ho šidím že radši ležím aby bříško netvrdlo před tím ta nemocnice slepák...chjo:(

dexonka
10. dub 2010

sara: ja prerov ale v ol pracuju,teda pracovala jsem🙂)
sim: ty jo taky bych brala takovou rychlovku..........
cheri: chapu jak to myslis s prckem,ja jsem obcas zase na nej protivna ptz me treba boli zuby atd a chudak za to nemuze.....
ale prcek uz nebude sam a bude mit sourozence takze proste musis delat kompromisy a odpocivat.............

sara.max
autor
11. dub 2010

Dobré ránko těhulky 🙂
tak jen tak pro vaši zábavu, ráno jsem kontrolně stoupla na váhu a vylezly mi oči jak slimákovi. Jestli to tak půjde dál, tak budu mít ještě deprese i z váhy. Jen loni se mi podařilo konečně po letech srovnat váhu, hodně jsem se nadřela sportem, a teď jen koukám, jak to šíleně leze nahoru. Ono je to taky tím, že jsem vůbec nezvracela a poslední dobou jen ležím, ale stejně mě to žere. Navíc můj manžel pro změnu leze s váhou dolů 😠 😠 😠
Dexi, tak to jsi opravdu kousek, a rodit budeš v OL?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru