II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

camomilla
6. kvě 2010

no, budu se muset na ty kocarku poradne mrknout jeste.. u toho quinny mam strach, jestli ten sportak neni maly a neprakticky, ale kola se zase libi, i ten mechanismus... blby je, ze hodne doplnku je treba dokoupit a uz tak je drahy..

jinak ted me uz nekolikrat tak silene pichlo v levem a v pravem podbrisku, ze jsem se uplne lekla a pekne zaskucela... nevim, jestli to je normalni.. a to jsem si zrovna vzala buscopan... 😖

ty pohyby jsou citit tak kde? jen jakoby dole v podbrisku?? 🙂

je tery, to jsi dobra.. to ja kdyz chci zhubnout, tak musim vynalozit silene usili!!!!! nebo me k tomu musi donutit nejaka okolnost, jako treba operace zlucniku 😀

camomilla
6. kvě 2010

bilejboxer: to ti pekne povyrostlo bricho!!!
camo: tobe taky!!!
ja uz taky neco malinkatyho pomalinku mam 😅

weri1
6. kvě 2010

camo v tvým týdnu jsem je cítila jen dole v podbříšku´,mimi je ještě malý.Já se takyrozhoduji mezi dvěma ko´čárky a už se na ně půjdeme podívat potřetí 🙂

camomilla
6. kvě 2010

weri: jj, tak ja to prave citim jen dole v podbrisku, tak ok 😉 a ty se rozhodujes mezi tim dorjanem a sojanem?

ttterysek
6. kvě 2010

camo:no,já jsem prostě už nechtěla vypadat jak úplná dýně.Měla jsem fakt hodně.Zhubla jsem na nějakých 70 kg a kdybych neotěhotněla,tak bych ještě zhubla tak do 65,to jsem si dala jko maximum,ale i tak jsem spokojená,že jsem to vůbec dokázala 😉 a teď se můžu zase těšit z přibýrání. 😀 přibrala jsem už necelý 3 kg,není to moc??? 😨

elfka11
6. kvě 2010

Ahojky těhulinky:Vítám nové příchozí 😀 😀 Boxer:Pěkný pupíček a kde jsi byla tak dlouho 🙂 🙂 ,to ti nedala u doktora pořádně instrukce,teda musíš jít znova. 😒

elfka11
6. kvě 2010

Weri:po třetí 🙂 tak jsem zvědavá,který zvítězí.

camomilla
6. kvě 2010

tery: to jsi fakt dobra! ja jsem taky pred otehotnenim zhubla, takze ted jsem tam, kde jsem byla predtim 🙂 ja uz jsem tedy pribrala 3,5kg.. pan doktor se na me docela zle podival, ale pak rekl, ze to neni tak hrozny 🙂 ale mam pocit, ze tech 3,5kg je docela dost...

weri1
6. kvě 2010

u mě vítězí ten sojan,protože se mi zdá lehčí a líp se mi s ním manipuluje a u toho dorjana se mi moc nelíbí sporťák jak je velkej,ale zase ho všichni chválí

weri1
6. kvě 2010

camo: já měla ve 20 týdnu 3 kg nahoře a pak šup ve 24 týdnu 7 kilo a nakonec ve 28 týdnu 10 ´kilo.Mě naštěstí nic sestra neříká,minule řekla že je to dobrý.

bilejboxer
6. kvě 2010

Elfka-to víš,dostala jsme špatné-nekompletní instrukce....bylo mi řečeno-jen na lačno 😠
jinak njsme byla id pátku do neděle mimo domov,pak jsem dva dny chytla uklízecí manii 😝 😝 😝 😝 😝 tak jsme jen nakoukla a šla makat dál 😀 do toho lítání skrz neschopenku,pak OGTT,nějaká ta návštěva...a dneska jsme si zakázala dělat cokoliv jiného už!!!!Umírám k ránu na boletsi zad!!!!

Weri-no Tobě taky krásně bříško poskočilo...nestačím valit oči 😅 se můžu taky pomalu chystat.....pže to jsou skoky,že se nestačím divit ...už tobude znát týden od týdne,že 😀 😀 😀
Ty večery se cítím jako nafouklá lochneska,co se přejadla 😠 do všeho zácpa,no pěkný....malá se tam skrz plná střeva vejít nemůže moc 🤐 🤐 🤐 🤐
A jídlo spíš zobu po trochách,ale hooodně často 😝

bilejboxer
6. kvě 2010

Mě taky naštěstí nic skrz váhu neříkají u dr. 😨 ještě to tak.....bych chytla depku 😖 Každá jsme jiná.
Na OGTT byla holčina,co má ve 24tt hore 10 kg a taky jí vynadali u dr.prý........další tam byla hodně při těle a té nikdo neřekl ani slovo.Takže je to spíš o "moudrých" sestrách......stejně to ovlivnit nejde,tak co.... 😀

weri1
6. kvě 2010

kámoška za těhu přibrala 22 kilo a kolegyně z práce dokonce 29

elfka11
6. kvě 2010

Boxer:Tak to jooo 😉,Moje střeva a problémy s konečníkem taky děs a na zácpu jsem taky trpěla.
Camo:Váha v pohodě to nemáš moc 🙂

weri1
6. kvě 2010

holky já se nemohla v..... předevčírem,hrůza.Tak jím po ránu jogurty švestky atd

weri1
6. kvě 2010

promiňte za ten vytečkovanej vulgarismus ale to se jinak říct nedá

elfka11
6. kvě 2010

Jasně máte pravdu,taky mé známé nadávali u grafu,který ji psali,že moc přibrala.Boxer:Jak píšeš o jídla,dnes jsem byla s kamrádkou na obídku a dala jsem si během dvou hodin dvě jídla 😀 😀 ,tak budu za chvilku malá kulička na nožkách. 🙂 🙂

elfka11
6. kvě 2010

Weri:napiš to jak to cítíš to je o.k 😀 😀

simka01
6. kvě 2010

ahoj holky.....pekna briska....
elfi: na svatebni fotce fakt krasa....pekne nalicena,ucesana.... 🙂

jinak vitam novacky.... 🙂 ja mam dneska depkovy den.....zaskakovala jsem za nase v praci....mamka si jela pro auto-po velke bouracce a tatka sedel v porote v ZUs....asi i to pocasi....tatku doma nemam,prijede mi vecir....cely den abstak,nema totiz signal....ach jo...
holky...mne rekl doktor,ze mam pribrat 18...asi se zblaznil.....

weri1
6. kvě 2010

já neuznávám to jak doktoři říkají kolik bys měla přibrat nebo ne.Je to moje tělo tak ať mi do toho nikdo nemluví a hlavně každej přibírá jinak

elfka11
6. kvě 2010

Díky Simka 🙂 Jo jo taky to neberu u každého je to jinak a také genetika dělá své.

ttterysek
6. kvě 2010

mě právě dr. řekl,že na to,že sem vůbec nezvracela,tak že je to v pořádku, že sem přibrala v prvním trimestru 1 kg,ale od cca 14. týdne sem přibrala další 1,5 kg tak nevím,ale když říkáte, že je to normální a u každé maminky jiné,tak se už tak neobávám. 😅 jo a chtěla jsem se zeptat,jestli ste některá pocítily změny v chování nebo změny chutě...já jím pořád to samé a žádný divotvárný mix jídel sem ani nejdla... 😵 no asi sem divná,každá mamča kolem mě baštila cokoli s čímkoli,ale já jím pořád normálně,je to zvláštní no a možná i proto jsem ani jednou nezvracela... 😀 ale v chování sem změnu pocítila a hlavně můj přítel,byla jsem jaksi víc nažhavená... 😅 😅 😅 nevím čím to je,ale četla jsem že v tomhle období těhulky nemají zrovna moc churtě na sex,ale jak říkám ...já jsem asi opak všeho... 😀 😀 😀

weri1
6. kvě 2010

tery: doktor(ka) jede podle tabulek,ale tak to není

weri1
6. kvě 2010

tery a já mám taky chuť na sex.
já taky nezvracela ale bylo mi tři měsíce celodenně špatně.pak jsem měla období,že jsem maso nemohla vidět,jakýkoliv a pak bylo období,kdy jsem se mohla utlouci po sladkým. a začala jsem dost pít ´mlíko.jak jsem ho neměla minimálně rok tak teď tak půl litr denně vypiju

ttterysek
6. kvě 2010

a ještě sem se chtěla zeptat,jestli berete nějaký tablety jako vitamíny...krom listovky.Já si četla že nejlepší vitamíny jsou ty,které jsou v zelenině,ovoci,obilninách,mase,mléčných výrobcích atd...že po tabletových akorát děti nepřirozeně rostou a pak mají porodní váhu kolem 4 kg a více,prý není nejlepší dělat to co nám doporučí lékaři.Já se na to dr.ptala a on mi řek, že je to vždy jen na maminkách,ale že byly doby kdy takové vitamíny nebyly a děti se rodily přirozeněji a zdravé.Tak já teda žádné vitamíny nejím,jen to co je v jídle,vařím podle speciání těhu kuchařky a tam je napsané kde jaký vitamín je a v čem sou sacharidy,bítkoviny,vápník atd...já vím,že bych stejně na nějaký vitamínový tablety zapomínala...se znám 😀 😀 😀

simka01
6. kvě 2010

tttery: ja bych rekla,ze pokud jis dostatek ovoce a zeleniny...a mas pestrou stravu,vitaminy brat nemusis....ja bral na zac.druheho trimestru ne pravidelne a jen proto,ze jsem zvracela....ale ted jim hodne vseho zdraveho a vitaminy neberu....a o porodni vaze...to jsou diskuse apod..nekdy to tak je..nekdy neni...ma kamaradka brala vitaminy cele tehulkovani_mamavit_ myslim....a porodila prcka.... a pravda na tom je,fakt furt slysim prababicku,jak rika,ze porodila na poli a za chvili sla znova pracovat.... 🙂

weri1
6. kvě 2010

já brala první 4 měsíce každý den,teď sem tam zobnu 3x do týdne

weri1
6. kvě 2010

dobrou noc 😔

ttterysek
6. kvě 2010

taky už jdu spat,tak dobrou

lucielp
7. kvě 2010

Dobré ráno holky. Koukám že jsete toho dost probraly. Mě včera zlibilo bříško. Navečer jsem ho měla úplně tvrdé a pobolívalo mě. Ale to i dneska. Přitom beru 3x za den Magnesii co mi předepsal doktor.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru