II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

silvie22
9. kvě 2010

Ahoj holky! Sofi jsem rada,ze jsi se zase přidala k nám! 🙂
Včera jsme byli na nakupech v Leedsu pro malyho,tak mam nejaky ulovky tak jak je nafotím tak to hodím do alba 😵

Nevím jestli jste to tu neřešily už někdy před tím co ještě nemám dočtený...ale budete kupovat nějakou klokanku nebo šátek na nošení mimi?
Já bych rači šátek,zaujaly mě tyto 2 druy:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem...
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem...

Jo a bříško mi taky pořádně chupatí 😝

weri1
9. kvě 2010

sofi: já ty recenze taky četla na porodnice a jak na mě budou lí,já se nenechám.Na podolí moc dobrý recenze nejsou ale vše je o lidech,třeba chytneme dobrou směnu.
silvie: se šátkem tí neporadím,jsem ´proti tomu.

silvie22
9. kvě 2010

weri: mužu se zeptat proc? Znas nekoho se spatnou zkusenosti? Je to docela investice a vsu ctu jen chvalu..Ale od prodejcu nemuzu ani nic jineho cekat.

weri1
9. kvě 2010

každý má na to jinej názor,ale myslím si že to není zdravý pro mimi,jeho zádička.I doktor říkal,že to nedoporučuje,ale j to asi věc názoru.
ještě když kolikrát vidím ty maminy a ty miminka jak ´jsou tam přimáčklý,já nevím,no.

ttterysek
9. kvě 2010

mě se to taky moc nelíbí.Ono stejně abych něco dělala s přivázaným miminkem na břichu nebo na zádech...to bych asi byla víc utahaná.No a navíc takhle si akorát to dítě zvyká na věčný dotyky rodičů a pak je na nich natolik zavislý,že nechce třeba ani ležet samo v postýlce a pořád by se jen chovalo.To vím ze zkušeností z rodiny...já si šátek pořizovat určitě nebudu,ale klokanku máme,protože když pujdeme třeba na nějaký výlet do lesa nebo tak něco...ale asi je to jen volba na každé mamince 😉

weri1
9. kvě 2010

terry. máš pravdu,každá maminka se musí rozhodnout,co je pro její dítě nejlepší,100 lidí,100 názorů 😀
my si tady ty názory můžeme napsat,ale pak je na každýho co udělá

sofieanna
9. kvě 2010

Silvi, ja taky satek ne-e .... bojim se o sve zada 🙂 a taky vidim ty deti v tech satkach jsou zaklonene hlavou dozadu, a nevim no.... uvidis.
Weri, presne tak, od kazdyho slysim neco jineho ...a presne tak, je to o lidech no .. ale taky se nenecham, tak doufam, ze to bude dobrz a nikdo na nas rvat nebude 🙂

weri1
9. kvě 2010

sofie: dny se to dá vydržet,ńe?

weri1
9. kvě 2010

tam to není o tom že na tebe někdo řve,ale že mají málo času a nevěnují se ti tak jak by měli. ale já to neřeším,nějak to dopadne.
jedna na podolí nadává a jde tam třeba rodit znovu,takže to tak asi hrozný není 🙂

sofieanna
9. kvě 2010

weri, no ja jsem cetla prave, ze jedny mamince tam dal doktor facku za to ze byla hystericka, tak nevim co je na tom pravdy.. asi to treba i prehanela ta dotycna jak to psala, ale nevim no .... doufam, ze budou aspon prijemny i kdyz nebudou mit moc casu... 🙂

weri1
9. kvě 2010

sofi tomu snad ani nevěřím,ale zase jestli hysterčila a nevěděli jak ji uklidnit tak se ani nedivím 🙂
já tam budu mít manžela a ten řekl že mě ochrání 🙂

sofieanna
9. kvě 2010

weri, tak to je dobre 🙂 no ja tam pritele nechci primo u porodu, ale chci aby byl za dverma a kdyby neco tak budu kricet 🙂

weri1
9. kvě 2010

sofi: křič co ti hrdlo ráčí,prej mají ale jinej přístup když u toho porodu je chlap,tak nevím
moje kamarádky které rodily během roku,každá jinde-vinohradska,podolí,apolinář, na každou jsem tady na diskusi četla něco a ony mě všechny doporučili tam kde rodily,tak si vyber.Já chtěla do Vinohradské,ale tam v červenci malují ☹

weri1
9. kvě 2010

každá si chválila tu "svoji"

sofieanna
9. kvě 2010

weri, aspon ze ji doporucily.... 🙂 a chvalily... to jsem taky slysela, ze jsou na tebe jiny kdyz tam mas chlapa, ale proste ja nechci ho tam ... nevim myslim, ze tohle je chvile kdy by tam on nemel byt ... pro me teda, kazdy na to ma jiny nazor.... 🙂

weri1
9. kvě 2010

ten můj tam taky nechtěl jít,že se bojí,jak bude zvládat když budu trpět,ale po velkým utz(byl tam se mnou) tak řekl,že chce být se mnou u porodu . teď jsem za to ráda,potřebuji tam někoho blízkýho.ale jak říkáš každý to má jinak

weri1
9. kvě 2010

těma porodnicema jsem chtěla říct,že na všechny se nadává a všechny se chválí,záleží na situaci

ttterysek
9. kvě 2010

já jsem napřed taky nechtěla,aby tam byl... 😒 ale nějak se mi to proleželo v hlavě a myslím,že budu ráda,že tam bude se mnou.Akorát já vím,že je trošku slabší povahy.... 😅 doufám, že tam neomdlí 🙂 🙂 🙂 krev mu nedělá moc dobře...

weri1
9. kvě 2010

terry: tak bude u hlavy a nebude se na to dívat,bude se dívat na tebe 🙂 já to jinak taky nechci,nemusí mi ani nějak pomáhat,stačí mi jeho přítomnost a to,že tam nebudu sama 😒

weri1
9. kvě 2010

tak u nás na diskusi se dnes narodilo mimi 🙂

ttterysek
9. kvě 2010

no to by se ani nedíval... 😀 já ho asi budu chtít mít po ruce a přenášet na něj svou bolest... 😅 😅 😅 ať taky cítí se mnou,no a ty se taky blížíš pomaličku ke konci,že?Ty tady píšeš každý den,tak budeme vědět,až nenapíšeš,že si v porodnici 😉 my už se moc těšíme a to jsem teprve v 18.tt.a jsme hrozně zvědaví,co to bude,snad už ve čtvrtek mi to řeknou 😵

weri1
9. kvě 2010

jo jo asi jsem tady jako první na řadě.73 dnů do porodu
terry: ten velkej utz je fakt emoční aspoň pro nás byl,manžel měl dokonce slzy v očích a když řekl,že čekáme ZDRAVÝHO KLUKA,tak jsme byli šťastní a vstřebávali jsme to celý den

camomilla
9. kvě 2010

ahoj holky!
vas docist...
nastesti v Italii se porodnice nemusi zamlouvat predem, proste se jede tam, kam se chce... jsem na to zvedava.. uz ted mam hruzu, ze budou mit plno 🙂
jinak jsem rada, ze pisete o tom chlupatym brisku... ja uz si pripadam jak medvidek... i manzel se mi trochu smeje 🙂 zatim je to nastesti svetly, ale snad to nejak neztmavne!!! kadopadne se nebudu chodit s odhalenym pupkem!! to se mi stejne nelibi... ;)

ttterysek
9. kvě 2010

a velký UZT se dělá v kolikátým?no nic.Dnes už jdeme spinkat.Po včerejším výletu toho bylo na nás moc a ještě teď se cítím unaveně.Tak dobrou 😉

ttterysek
9. kvě 2010

camomilla:no u nás si taky nemusíš zamlouvat porodnici,jen v Praze a v některých brněnských porodnicích.Já naštěstí taky nemusím.Buď budu rodit ve Vyškově nebo v Prostějově,tak kde zrovna budeme blíž 😉

silvie22
9. kvě 2010

Já jsem ten satek chtěla misto klokanky kdyz vyrazime nekam do prirody kde neprojedu s kočárkem.četla jsem,že je to mnohem zdravejsi nez klokanka... Jeste nikdy jsem nevidela mimi kteremu by vyselj hlavicka z satku,to ten uvaz nedovoli.ale klokanka ano.I kdyz verim,ze jsou i natolik kvalitni klokanky ktere hlavicku dobre drzi.Je to velke dilema.
Jinak se zamlouvanim porodnice me trochu desite,doufam ze v Brne to neni potreba. 😕

camomilla
10. kvě 2010

dobre rano!!
aha, to jsem nevedela, ze jen v praze a v brne...
silvie, a co delas ted v anglii?
je normalni, ze zatim kopani citim jen dole v podbrisku, kdyz lezim na zadech? kdyz jsem na boku nebo ve stoje, tak zatim nic necitim... citim jeste kopani, kdyz jedu autem, to asi tim, ze pas mam tesne u podbrisku...

ttterysek
10. kvě 2010

Porodnice se zamlouvají ve větších městech,kde je moc rodiček.V Brně třeba v Bohunicích se to nemusí,ale v některých sem slyšela že ano.Já mám Brno pul hodinky autem,ale blíž mám Vyškov nebo Prostějov,tak nebudu schválně jezdit do té víc specializované,ale do té,která bude zrovna blíž po ruce 🙂 ty jsi odkud z Brna,Silvi?

sofieanna
10. kvě 2010

Ahojky, tak dnes se chystame do Motola, tak mi držte palce. aby tam měli místo....Jinak Silvi, určo ten šátek zkus, když ti to bude vyhovovat a mimi taky, no viděla jsem asi u třech, ale to měli tatínci...takže to třeba měli špatně uvázaný 🙂
Jinak mám otázku, sice asi trochu víc hloupou, ale jsem nezkušená a stačí mi něco říct, tak nad tím stále přemýšlím, četla jsem někde, že od 16. nebo 17 tt, by se neměly nosit podpadky?? co je na tom pravdy? Protože já je nosím hodně, dokonce i v práci ....

simka01
10. kvě 2010

ahoj maminky............ahoj sofi..... 🙂
sofi: ja podpadky taky nosim....ted to kombinuji s balerinkama.....kdyz nam nenatekaji nohy a nebo nas to nejak neomezuje-nevadi..ani vubec nevim,jak to vzali vasi? nevim,zda si to treba psala v jine diskuzi....jinak ja cekam take chlapecka 🙂 je tu zatim prevaha kluku 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru