II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

weri1
10. kvě 2010

Já prvně nechtěla svatbu jako když jsem byla mladší,ale teď si to užívám,že jsem vdaná,jsem pyšná,že můj je můj manžel

sofieanna
10. kvě 2010

weri, z Francie..já vim, uvedeme tam jen přjmení, to křestní ještě ne.. radši...
já jsem slyšela, že když si to zaplatíš, tak někde ti to udělaj, já jsem to chtěla a celkovou narkozu u toho, protoze se hodne bojim toho, ale mama me odrazuje, protoze cisar to je velka operace, a nevis to se muze stat, pry nejlepsi je prirozenou cestou ...ale bojim se...

lucielp
10. kvě 2010

Weri do porodnice si koupím ty jednorázové. No a doma je budu mít asi také. A co mí řikal známá tak je také dobré doma nemít nic a ,, větrat"" by se to dobře hojil. Že na spaní si pod sebe dala ty savé podložky na přebalování a třeba i když koukala ne telku tak si na ní sedla a nožky od sebe.
Normálního porodu se bojím že nebudu mít sílu na spolupráci. Jsem posera a hrozně se bojím bolesti. Už při tom potratu ajkmě připravovala doktorka na to čičtění to byl děs a pak jsem sebou sekla a hlavně takhle je to pokaždé jakmile mi něco dělají.
Sofi dnes už se moc celkově neuspáví. Jen lokálně od pasu dolů a před hlavou máš plentu aby jsi to neviděla.

sofieanna
10. kvě 2010

weri třeba taky změnim názor 🙂 ale tak kdyby me pozadal, tak urcite nereknu ne.... 🙂 a taky budu pyšná 🙂

sofieanna
10. kvě 2010

luci, taky se hodne bojim.... ja jsem taky posera, nesnasim nemocnice, je mi tam spatne.. nevim jak to zvladnu ..nejradsi bych fakt chtela uspat a probudit se a aby to bylo vsechno ok..

lucielp
10. kvě 2010

Já už požádána byla. Připravil nádhernj výlet. No a to jsme spolu byli půl roku. Pak si mě přestěhoval k sobě. Ale nakonec jsme se nevzali protože jsem potřebovali auto 🙂
Do celkového uspání bych nešla to prý není nejlapší pro dítě a chci ho co nejdřív vidět, slyšet a pochovat si ho.

sofieanna
10. kvě 2010

tak to je hezky... 🙂) no u nas to tehotenstvi planovany vubec nebylo ani svatba... nic takovyho ..jsem jeste mlada..takze jsem tady s tim vubec nepocitala a ted toho je na me moc.. srovnani se s tim..takze jeste kdyby do toho byla svatba..tak bych to uz asi psychicky nezvladla..
to ja bych do uspani prave sla...abych nic necitila 🙂) ale asi nejspis pujdu normalne no... uvidime..

silvie22
10. kvě 2010

Ahojte!
Ter: jsem z Brna stary liskovec.aĺe mame tam jen garsonku tak jak se prestehujem z anglie do brna,tak se urco budem chtit zase stehovat 😀 Uz pomalu koukame po nabidkach aby jsme koupili neco vetsiho.
Budes chodit do Brna na nejaky cviceni nebo pripravku? a mas uz vybranou porodnici? od kud presne jsi?

simka01
10. kvě 2010

luci: slysela jsem,ze pokud nemas vylozene zdrav.duvody ,tak cisar se nedela....
.ja si myslim,ze i kdyz to mega boli,patri to k tomu a nejak se to musi vydrzet....ja mam kamaradku,co musela na cisar a potom s druhym prckem mela desny komplikace...nechci ale strasit....ja chci porod normalni ,ale mam to blbe astma...snad to zvladnu....furt si rikam,casu dost,ale neuveritelne to leti.....

barunka9
10. kvě 2010

Helou, damy!
Jen se chvili clovek odmlci a pak ma hlavu zavarenou, jak to vsechno docita... 7 stranek najednou...🙂
Takovejch veci jste probraly, ani nevim na co vsechno mam reagovat. 🙂
V kazdem pripade Welcome back, Sofie. 🙂
My meli krasnej vikend, byli jsme na vylete v plzenske ZOO, pak jsme byli na party u kamaradu a v nedeli jsem zacala restaurovat postylku od jedne zname, brousila jsem z ni barvu... Byl to takovej vo*er, ze tu druhou, co mi nabizi, s diky odmitnu nebo ji s radosti spalim 🙂

barunka9
10. kvě 2010

tak jsem konecne pridala do alba jiz pred dlouhou dobou zminovany nakup v Tecsu...
jinak ten muj kocar je francouzskej, moc znamej tu neni a cena neni tajna, mam ho od te moji kamaradky za 8.000 Kc - sportak, korbicka, autosedacka, zimni fusak, fusak na autosedacku, rychlozavinovacka do autosedacky a taska ke kocarku, cele by to nove stalo 24.800 Kc 😎

barunka9
10. kvě 2010

a ted vaz zahlim ja, kdyz uz vsechny spite 🙂
weri, mne se libi ten Tvuj cerno-kruhovej kocar

barunka9
10. kvě 2010

zahltim

barunka9
10. kvě 2010

Dexi - KOUKEJ TO VYDRZET! At tu nejsem sama, ktera chce prekvapko. 🙂

dexonka
11. kvě 2010

dobre rano,dnes jsem vstavala v pul 6☹ to bude teda dlouhej den.......
to slysim prvne ze si muzes sama indikovat cisar...nepocitam do toho teda ty lidi "z vyssi spolecnosti" hlavne je to operacni zakrok,nesla bych do toho kdybych nemusela...
baru: no asi te zklamu,ja uz nemohla ani snad dospat jak se na to zjisteni dneska tesim🙂)))) teda hodne me nakousnul pritel
jinak si dobra s tou postylkou,vubec by se mi do toho nechtelo🙂)

sofieanna
11. kvě 2010

Dobre rano, ja jsem vstavala v 6h ... jsem v praci ..12hodin, hruza. ...
baru dekuju.. 🙂 jinak mas hezky vecicky a uz jich mas hodne, ja nemam vubec nic 🙂
ja se strasne bojim porodu.... uz se mi o tom nekolilkrat zdalo ..ale nejhorsi je, ze furt ctu ty porody zen, co to pisou na net a pisou takovy drastarny, ze z toho mam pak takovej strach ... a kazdy porod je jiny ze .. jsem hrozna 🙂

sofieanna
11. kvě 2010

dex, ty se dneska dozvis pohlavi? co si prejes? 🙂

weri1
11. kvě 2010

dobré ránko,císař si nemůžeš zvolit,jedině,že by si je uplatila,za prachy jde všechno
sofi : já se taky porodu moc bojím,ani nevíš jak,špatně snáším bolest,ale císaře bych nechtěla,zvládlo to tolik holek,proč bych to nezvládla já.Hlavně si taky myslím,že je to o psychice,musíš se těšit,musíš si říkat,že za chvilku budeš mít miminko u sebe a bude to dobrý uvidíš.Proč nezůstáváte ve Francii?A kolik ti je ? 🙂

dexonka
11. kvě 2010

sofii: my do ted pohlavi vedet nechteli ale asi si to nechame rict......je mi docela jedno co budeme mit🙂
copak delas za praci??
weri: jjj nesla bych na to ani za nic..

sofieanna
11. kvě 2010

presne za prachy jde vsechno .....
weri, no mimi je hodne neplanovany...dlouho jsem se rozhodovala..je mi 21 prave...pritel ho chtel a pak taky jsem se bala abych ho pak treba mohla mit jednou ...ale si rikam budu mlada mama 🙂 pristi rok jdu na vs, tak budu aspon doma a nemusim to davat s praci, ale s mimi...zatim budeme zit tady...tak mama by to asi neprezila kdybych se tam ted odstehovala..jsem jedinacek.. 🙂
dex, nevydrzis to? 🙂 ja bych to taky nevydrzela...tak mas uz kluka vid, tak by bylo hezky holku ne 🙂 delam v hotelu, na recepci..

weri1
11. kvě 2010

sofi: přesně tak budeš mladá maminka.Je to hezký a řeba by si jednou litovala.
I když já neplánovaný moc neuznávám.V dnešní době je hodně prostředků aby jsi nepřišla do jinýho stavu 😉

sofieanna
11. kvě 2010

weri, nikdy jsem neverila, ze se to muze stat zrovna me..... dite jsem fakt nechtela ted, brala jsem prasky ...sice ne uplne ve stejnou dobu, brala jsem ty prasky 6 let a najednou se mi stalo tohle...jo obcas jsem zapomnela, ale tak vzala jsem si ho hned druhy den...6 let nic az ted...

barunka9
11. kvě 2010

Dobre rano. 🙂
sofi a jak to vzal tatinek? Je v pohode?
jinak s tema vecma, ja zezacatku taky nemela vubec nic, ale pak to najednou prislo a zacala jsem tak ruzne kupovat... Jak psala Weri, hlavni bylo az po tom velkym UTZ ve 20 tydnu.

barunka9
11. kvě 2010

holky, porodu se nebojte, kdyz se s tim budete moc stresovat, privolate to. Ja porod teda zatim vubec neresim, uvidim, co budu rikat v 39tt, ale ted mi to prijde zbytecne.

weri1
11. kvě 2010

sofi: tak to je zvláštní,ale stalo se a těš se na mimi. bude ti to slušet s kočárkem 🙂

weri1
11. kvě 2010

baru: já se taky bojím a zbytečné mi to přijde kdykoliv,protože nás to nemine 😀 porodit musíme

dexonka
11. kvě 2010

jj holky nema smysl to ted resit,az to prijde tak nad tim muzeme premyslet🙂

sofieanna
11. kvě 2010

baru, jo v pohode to vzal on se tesi, jen ja mam problem s tim, nekdy me prepadnou divny myslenky ...nekdy lituju, nekdy jsem docela rada ... fakt nevim..
ja jdu k doktorovi ve ctvrtek, to mi bude jen brat krev, to jsou ty triple testy ze ...
weri, musim se tesit...nic jinyho mi uz nezbyva 🙂

sofieanna
11. kvě 2010

dex, myslim ze az to prijde tak uz nebude ani cas nad tim nejak premyslet 🙂 nesnasim vety typu, slo to dovnitr, musi to i ven, nebo pred sto lety zeny porodily bez doktoru a sly hned na pole..... to mi furt rika mama 🙂

weri1
11. kvě 2010

sofi: vím jak se cítíš,já ty pocity mám taky a to je mi 30. Samozřejmě že se na miminko strašně těším,ale někdy mě přepadne takovej pocit,jako že si na to nepřipadám připravená 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru