II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

dexonka
16. kvě 2010

emi: to jsem vubec nevedela ze je to az takovy.......
kontrola mi nikdy neprisla zatim,ale vim ze ty co maji treba od 8-12 a 14-18 tak vetsinou chodi prave po tom obede..me kamaradce prisla kontrola dvakrat....

emispheare
16. kvě 2010

Dex - jsem trošku mimo 😀 😀 😀 jen mě nasměruj - nevím, co je až takový 😀 😀 😀 😀 no já budu muset doma nechat zapojit zvonek.. abych je nepropásla,... až se budu válet doma 😀

dexonka
16. kvě 2010

ja myslela to cestovani tehu v letadle🙂

emispheare
16. kvě 2010

aha, no jo , je to takhle přesně daný,... spíš je lepší cestovat s menším bříškem - je to pro mamku i pohodlnější - kvůli místu v letadle,... atd,... a navíc, přesně jak si psala,.. by se mi tak chtělo rodit někde u čmoudů 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dexonka
16. kvě 2010

ty ses letuska??

emispheare
16. kvě 2010

nene nejsem, ale dělám v cestovním ruchu

dexonka
16. kvě 2010

jj tak to ses znala🙂 to je jasny🙂

sofieanna
16. kvě 2010

dex,ty se vdavas? tak to gratuluju 🙂 s briskem budes a jaky mas saty?
tak to jeste muzu nekam letet... ale taky bych nechtela rodit treba v turecku 😀

emispheare
16. kvě 2010

no přímo hodně znalá 😀 😀 😀 😀 tohle mi utkvělo v hlavě, protože jsem to potřebovala sama vědět, kvůli dovolený 😀 😀 😀 😀
Sofi - a kolik máš dovči? Počítej s tím, že se Ti o nějaké dny zkrátí,... když v říjnu rodíš,... nevim, jak to vychází - ale cca 1,5 - 2 za každej měsíc, co budeš doma na mateřský,..

dexonka
16. kvě 2010

mne se teda dovca nezkracuje......

weri1
16. kvě 2010

ahojte holky,někde s tou dovólenou píšou do 5 měsíce,že tě pustí do letadla
sofi: já ti tu práci zase závidím. Nevím,ale jestli tě doktor nechá jen tak doma, ale asi jo, jestli máš nějakýho dobrýho. Když to nebude ze zdravotních důvodů, vycházky bys měla mít neomezený, ale jestli to můžu poradit, buď v práci, dokud můžeš, pak ti bude chybět. Já taky nadávala na lidi-servírka, už jsem se těšila až si od nich odpočinu a teď bych dala nevím co kdybych se mohla vrátit. 🙂
v kysaným zelí snad není kmín, aspoň ten kterej já kupuji, mě pomáhá na lačno kefír

weri1
16. kvě 2010

a myslím si že dovolená je 1.5 dne na měsíc,tak tento rok máš ten 1,5 dne x měsíce tak vlastně x9,jestli rodíš v říjnu

emispheare
16. kvě 2010

Ahoj Weri 🙂
Dex - fakt? Já to pro jistotu ještě napíšu mzdovce,... aby mi to přesně spočítala,... ale podle mě nemáš nárok na dovču za měsíce, kdy už ve firmě nejsi,...

dexonka
16. kvě 2010

my mame dovolenou 25 dni ale nic se mi teda kratit nebude,ono se to krati pokud by sis ji nevzala hned po materske......

weri1
16. kvě 2010

jo to já si taky myslím, ale nevím to jistě. já jsem od února doma,tak jsem si vzala dovolenou za leden a dál to nějak neřeším. protože toho tolik nevím a nechce se mi to zjišťovat. ☹

emispheare
16. kvě 2010

aha, tak to já možná žiju v omylu,.. uvidím , co mi řeknou na naši účtárně,...
dex - ale přece máš nárok podle odpracovaných dní,... pokud tam nebudeš v září, tak si přece nemůžeš čerpat dovolenou,..
třeba to má každá firma jinak,... já fakt nevim,..

weri - za pár dní Ti začne taková hodinčka, že ani nebudeš vědět, kde Ti hlava stojí 😀 😀 😀 😀 to nám pak budeš 12ky závidět,... ty pojedeš 24ky 😀 😀 😀 😀 😀 😀

weri1
16. kvě 2010

emi: tak na to se už móóóc těším.... to budou krásný starosti. 😀

weri1
16. kvě 2010

já dnes ukazovala fotku tesně po porodu manželovi-tady z konika ať ví do čeho jde. tak se dost vyděsil

emispheare
16. kvě 2010

určitě,.. hlavně to bude veliká změna,... 🙂

emispheare
16. kvě 2010

jé, tak to ale málem švihlo i se mnou

sofieanna
16. kvě 2010

se mnou to ted taky malem svihlo .... 🙂
ale mam jeste par dni nahradniho volna tak uvidim ...weri ja vim ze pak budu chtit jit do prace...ale ja uz to tady fakt nedavam .. jsem na ty lidi uz zla 🙂 treba 2 dny v tydnu by mi nevadily ... ale 4 ... to uz je moc 😒

sofieanna
16. kvě 2010

furt se musim koukat na tu fotku 🙂 chudak mimi je cely fialovy .... a ta maminka vypada ze se ho boji...jak ma ty ruce 🙂

weri1
16. kvě 2010

jo to nás čeká všechny.... kámoška říkala,že pro ní porod byl hodně velkej adrenalin

sofieanna
16. kvě 2010

ja si to vubec nedokazu predstavit ...jaky to bude. takovy velky dite 🙂

emispheare
16. kvě 2010

no tak mě tady vystrašte, že jo 😀 😀 😀 😀 😀 já na to ani koukat nemůžu,... už teď mám dost ze všemožnejch odběrů a vy na mě s takovouhle fotkou 😀 😀 😀 😀 😀

emispheare
16. kvě 2010

a já mám padla,.. mějte se moc krásně a zítra 🙂

sofieanna
16. kvě 2010

mam takovy dotaz......jak se dela klystyr? mama mi rikala, ze ted uz se dela, ze vam jen neco daj vypit a vy pak jdete na wc ... bojim se ze se to dela jinak. .mam z toho strach.. 😕 a nebo taky ho uz nemusim stihnout ze 🙂

weri1
16. kvě 2010

myslím si že se dělá jako kdysi, ale můžeš si dát i yal....jen jsem o tom slyšela, víc se dozvíš na netu.

weri1
16. kvě 2010
sofieanna
16. kvě 2010

weri dekuju .... no stejnak to nevypada moc prijemne kdyz vam nekdo bude davat vodu do strev... docela se toho bojim.. asi nebudu moc jist pred tim ...a ty si nechas udelat co?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru