II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

simka01
3. čer 2010

@weri1 je,je....urco....akorat problem mame sehnat povleceni...u nas maji bud male a nebo upe obycejne-osklive a ja ted hledam neco zeleno-oranzo.....uz mam pekne modro-zluto k myskam do male postylky a dnes jsem nasla zeleno.oranzo dracka ,tak chci neco podobneho v barvickach pro nas...

ttterysek
3. čer 2010

my máme celý obývák do oranžova a navíc mám pro malýho přebalovací podložku oranžovou a ta postýlka by byla u toho...no a pak by z cestovky byla jakože ohrádka 😉 no a pochopitelně by sme ji využily na dovolenou nebo k babičkám 🙂

simka01
3. čer 2010

ttery: nektere obchody maji servis i pro kocarky,ktere nejsou od nich...u nas to treba tak funguje...kamaradka ma Casualplay,pobliz je prodejna,kde Casualplay objednavaji,proto kdyby neco,pomuzou tam.......

ttterysek
3. čer 2010

ale mě se teda taky víc asi o jedno % líbí ta celá modrá 😉

elfka11
3. čer 2010

Simka:JJJ škraloup pryč 😀
ttterysek: S žirafkou moooc pěkná

simka01
3. čer 2010

...jedno % už je něco...
ps: Kristyna se vrátila........ 😒 bych ji hnala...miminko by neviděla....

ttterysek
3. čer 2010

taky bych jí ho nedala,nedala bych ho ale ani vlastnímu otci!!!on ho chce jen aby upoutal pozornost... ☹

lucielp
3. čer 2010

Á ordinace- no musí to být těžké. Nikdy bych takové rozhodnutí nechtěla dělat. Já to vidím z pohledu druhého. Moje babička totiž mamku po porodu nechtěla a tak se o ni starala teta. Dřív de poporodní problémy neřešily a tudíž se to časem zhoršilo a momentálně se babička léčí, ale stejně už to nebude ono. Něco tak zanedbaného se nedá vrátit ☹
U těch otců je to jiné. Toho bych poslala někam.

ttterysek
3. čer 2010

nic,jdeme chrnět 😔 takže dobrou noc vám všem i drobečkům ve vás 😉

weri1
3. čer 2010

@ttterysek říkala jsi cestovka, dělala jsem si srandu že čedok je nejlepší
Já to myslela z důvodů ,že kdyby jsi náhodou reklamovala kočárek, obchod ti dá většinou náhradní. Jinak my taky nakupujeme přes net,

weri1
3. čer 2010

@simka01 podívej se na povlečení do scan quilt nebo jak se to píše.

simka01
3. čer 2010

dobrou noc mamky............................klidné spinkání............pozdravujte bříííška 🙂

simka01
3. čer 2010

@weri1 děkuji za tip 🙂 hned jdu koukat.......

weri1
3. čer 2010

simi: tam jsou fakt pěkný kvalitní povlečení

barunka9
3. čer 2010

... se sem konecne dostanu a tady se uz spi 🙂

elfka ty cviky jsou dva, maji se opakovat 2x denne:
1/ kleknout si na neco vyssiho (treba sedacku nebo postel) a oprit se rukama o zem. Trup smeruje dolu (pokud mozno "svisle". A takhle vydrzet 2-3 minuty....
2/ lehnout si na zada, podeprit bederni pater, bricho je vyspulene nahoru, brisni svaly napjate, vydrzet opet 2-3 minuty.

Ja vim, ze je jeste dost casu, jen jsem Vam musela sdelit novinky. Jinak na kontrolu ted chodim po 3 tydnech a protoze mi to vychazi na dovolenou, tak me sestricka rekla, at radeji prijdu po 14-ti dnech nez za mesic. Takze Simi, zadnej stres, lepsi chodit casteji, alespon jsi pod kontrolou a taky muzes byt vic v klidu.

Ja taky uz koupila plenky, tady zase byla (mozna jeste je) akce v Kauflandu, Pampersky za 3 Kc kus, to mi prijde dobry. Hadriky uz nekupuju, i kdyz asi bych mela nejake ty mikinky nebo tricka s dlouhym, ktera dam pres bodicka... At mu neni zima, ne? Vubec nemam predstavu, jak ho budu oblikat... 🙂 To bude... 🙂

Tak ja jdu vystrkovat zadnici ke stropu...😀 Doufam, ze opoce dostane rozum a otoci se, jinak dostane vareckou hned jak vyleze ven. 😀 😀 😀

simka01
4. čer 2010

@barunka9 v půl jedné...... 🙂 jsme budoucí matky,my už dááávno spíme....i když bych mohla založit noční diskuzi,protože klidné spinkání tu už dlouho nebylo......

weri: pěkné...někdy i ta cena 🙂 ....něco jsem našla,tak to prodiskutuji s taťkou a uvidíme.......

jinak u nás to vypadá na slunko 🙂 konečně....

petulinec
4. čer 2010

Dneska mám termín 😀Doktor řekl,že čípek je ještě na půl palce velký,co to znamená jak velký to je???Doufám,jen že nebudu přenášet dlouho ☹ Teď už nejsem schopná nikam dojít,nemůžu s malým ani na procházku 😢

elfka11
4. čer 2010

Ahojky těhulinky 🙂 Petulinec:Tak to se nedivím,musí to být už namáhavé,ten čípek necelé asi ři centimetry bych řekla,ale třeba to pjde rychleji. 😉

ttterysek
4. čer 2010

no jo,asi se mu u maminky líbí 😉 a ví,že venku je zima...i když dnes je nádherně a víkend má být teplý a slunečný!!!tak doufám, že bude!!! 😎 jinak držím pěstičky,ať už ho máš u sebe a ať ti dělá jen samou radost 😉 třeba tě to chytne o víkendu,když má být tak pěkně 🙂

barunka9
4. čer 2010

simka, ja spim jako dudek, ale nekdy se do toho pelechu dostanu trosku pozdeji, no.... 🙂

krasny vikend, holky, my jedeme na chalupu do Tanvaldu, takova banda asi 10-ti lidi, tak snad bude relax a to pocasi vyjde.

sofieanna
5. čer 2010

Dobré ráno, jak se máte? Dlouho jsem tu nebyla a zase je co číst 🙂 Já jsem v práci, už dělám jen víkendy, tak je to dobrý. Jinak přes týden jsme hledali ten byt, byli jsme na prohlídkách a zatim nic nemáme 😒 Do konce června už musíme bydlet, tak jsem zvědavá jak to uděláme. Jinak bříško neni furt nějak extra velké, ale už hodně kope ten kluk 🙂 v pátek jdu k doktorovi, tak už se těším 🙂 no a mám domluvenou schůzku s tou soukromou doktorkou na ten porod, tak snad to vyjde.
No a co vy? co novýho?

ttterysek
6. čer 2010

tak jak ste si užily první sluneční skoro letní den?nám vyšla grilovačka s přáteli,tak jsem ráda,že bylo teplo 😉 a přes den sme teda byli spíš zalezlí doma nebo ve stínu na dvorku,ale bylo to fajn,že sluníčko na nás nezapomělo... 😎 dnes pujdeme asi na menší vílet ke studánce,jen doufám,že v lese už není moc mahnito,aby sme se tam někde nezabořili 🙂

simka01
6. čer 2010

ahoj holky......pěkný podvečíír....já dorazila domů a jsem k.o....dnešek krásný,ale ta únava...čím dál více a více...jak jste se měly,mamky? co bříška ? já to své včera vyšpulila na sluníčko,ať se mimi krásně prohřeje....i když mi to teplo teď v těhul nedělá nejlíp..vydržela jsem chvíli...my grilovali...a můj pupík během chvíle nabral rozměrů 9.měsíce 🙂 ...a dneska další grilovačka...no,víkend byl super..sousedka mi dnes přinesla upletenou čepičku a bačkůrky a ještě ponožky...no,nádherný a teď mi plete deku a svetřík pro prcka...no,já koukala,nikdy mě nějak neznala a ani nevím,že ví,že jsem 2v1 🙂 v týdnu přidám pár foteček..něco málo jsem nakoupila...ale jen pár kousků...jen to vyfotit 🙂 tak zatím pa..jdem dát sprchu 😉

elfka11
6. čer 2010

Ahojky těhulinky po krásném víkendu 😀 😎 Taky jsem včera lehce vystavila své bledé tělo sluníčku na výletě a nějak jsem si spálila nárty😀 😀 ,ale funěla jsem a unáva po výletě teda větší než jsem čekala.
Simka:Něco málo jsi nakoupila,asi jako já co 😀 😀 😀 ,zítra nafotím naše poslední úlovky a dám je do alba.Tak krásný zbytek víkendu 🙂

dexonka
6. čer 2010

hezky podvecer holky,ja nachodila snad 100 jarnich kilometru,ale cim dal hur to zvladam,tak snad bude zase lepe.....trosku me z te turistiky težknou nohy:-/
jinak Verca psala na jine diskuzi,ze mela nejaky problem,takze bude uz asi v porodnici,snad se ma i s miminkem dobre.....moc na ni myslim.....
@simka01 ty se mas ze mas takovou hodnou sousedku🙂
@elfka11 o spaleni mi ani nemluv,nejak se to slunicko chyta🙂)
@ttterysek jaky byl vylet ke studance🙂 ja myslela ze uz snad ani zadne nejsou........

ttterysek
6. čer 2010

dexonka:jsou,jsou...ale musíš vědět kde.Studánka sice trošku probahněná,ale voda z ní tekla čirá(já ji ale raději nepila) 😉 my u nás máme studánku a kousek opodál je kaplička a tam je ohniště,tak sme si tam rovnou opekli,ale tolik lidí,kolik tam opíkalo... 🙂 nebyli jsme hold sami,koho napadlo jít na to stejný místo 😀 ale sluníčko pěkně hřálo...nejen špekáčci se pěkně propekli,ale i my 😎 procházka to byla pěkná,sice sme jeli do druhé vesnice autobusem,ale pak cestu zpět sme zdolali pěšky...taky mě teď bolí nohy,ale musím zaklepat,že mi neotekly ŤUK ŤUK!!ušly sme asi 10 km,není to moc,ale na těhulku v 6. měsíci je to docela dost,ne? 😉 ale krom těch noh je mi skvěle! 😉 a taky jsem konečně chytla nějakou tu lidskou barvičku 😉

simka01
6. čer 2010

@dexonka Weri ,že by byla jako už v nemocnici ? U nás nic nepsala,aspoň myslím ☹ jediné,že její kamarádka z diskuze porodila ve 32.týdnu--- ty jo,tak hlavně ,Ať je ona i miminko v pořádku...
...mno,jsem zvědavá na sebe...to vedro,změna tlaku....včera jsem se sebou švihla...nebýt přitele vedle,tak padám jak švestka přímo na parapet....no,motanice....
elfi: u zabaře jsem ještě nebyla,pač měl dovču a včera mě chytil,ale jen když spím...takže zítra hned volám.........bojim bojim ☹

elfka11
6. čer 2010

Simka:Myslím na tebe,já byla v pátek u zubařky vrtalaaa moooc☹ ,ale celkem to šlo,snad už naposledy.Neboooj to bude dobré 🙂

elfka11
6. čer 2010

Dex:Tak vidím,že nejsem sama a to tričko co mám vypálené na rukách a to jsem se mazala 😀 😀

petulinec
6. čer 2010

hoj holky,ty vedra jsou příšerné,umírám 😀 a malej furt nic ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru