II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

silvie22
11. čer 2010

Ahoj těhulinky! Musím se vám pochlubit! Jsem konečně pojištěná! Nevěřily by jste jaký mi dělala VZP problémy s přihlášením se zpět do evidence.Ale po dvou týdnech bojů a stresů mám vyhráno! Nebýt těhotná tak to jdu zapít 😉
Takto si počkám až mi paní zubařka v pondělí zpraví bolavý zub a pak to oslavím nějakým dortíkem. 😎
A ve středu jdeme na první kontrolu tady na gyn tak se moc těším co nám paní doktorka řekne.

Jak tady píšete o tom tvrdnutí bříška tak s tím mám problém už od 12tt a ani magnézko moc nepomáhá.Někdy to mám tak tvrdý,že se nemůžu pořádně ani hnout.A v Anglii mi řekli,že je to normální.Takže snad to není až tak nebezpečný...I když opatrnosti není nikdy dost,takže klid je asi opravdu to nejlepší co se dá dělat.

Jinak co holky říkáte na to počasí? Já po třech letech zažívám opravdový léto a jsem jak Alenka v říši divů. Je pravda,že mi z toho horka není uplně dobře...Ale děsně si to užívám. To sluníčko! No krása!

Postupně se snažím dočíst co jsem zameškala,ale ještě jsem nestihla vše. Takže se omluvám jestli se ptám na něco co už jste probraly-ale máte nějakej šikovnej e-obchod kde by se daly koupit peřinky do postýlky (a typ které jsou dobré) a povlečení? A ještě by mě zajímala značka dětské kosmetiky kterou mimískovi budete kupovat. Dostala jsem dárkovou sadu od Gonson&gonson a sestra mi řekla že je to chemickej sajrajt,že to na malýho nemám ani zkoušet 😲 Co si o tom myslíte?

Užívejte další krásně sluníčkový den! 😎

ttterysek
11. čer 2010

joonson je hodně alergení...spousta miminek se po něm osypává,ale v pozdějším věku už si myslím,že to nebude vadit.Nedoporučuje se to do 6 měsíců 😉 já budu používat seba med-ale je to dost drahá kosmetika,no a na prdelku budu používat asi nejznámější Rybilku 😉 a stránky,kde mají krásný a docela levný povlečení je: www.e-cipisek.cz nebo www.babymarket.cz a nebo www.mamitati.cz -ale tady je to asi nejdražší,ale mají tam zase asi největší výběr.Já budu mít objednaný skoro vše z cipíska,ale každej ti doporučí asi něco jinýho,ale kouknout se tam můžeš 😉

silvie22
11. čer 2010

ttterysek: Děkuju! Tak gonsona schovám na později a vyberu pro začátek něco jinýho 🙂
Dostali jsme na miminko krásnej ratanovej koš.Je menší než postýlka tak aby jsme do začátku než se přestěhujem ušetřili místo (máme jen miny garsonku a až manžel najde práci tak si chceme pujčit a koupit něco většího,ale to asi nebpujde tak rychle). Ale v tom koši je takovej mega polšář místo matrace.Připadne mi to docela nevhodný na nějaký delší ležení. Ale na netu jsem žádný mtrace do těchto košů nenašla... 😕 Dá se nechat udělat matrace na míru? Prý se dá nechat uříznout molitan na rozměry co potřebuji,ale já nemám tušení jakou tvrdost toho molitanu vybrat. ☹ Tak nevím jestli nemám koš rači oželet (a pár cm v bytě) a koupit postýlku a do toho normální matraci.

ttterysek
11. čer 2010

jde to udělat matrace na míru,ale určitě bych nepoužila molitan... 😒 no a taky si za to připlatíš,ale mě se košíky moc líbí,já bych si to asi nechala udělat 😉 my máme postýlku v ložnici a v obýváku budeme mít jen cestovní postýlku,kterou můžeme kdykoli sbalit a odjet s ní kam chcem. 🙂 ale kdybych měla možnost po někom dostat kolíbku nebo košík,tak bych to hned brala 😉 jinak kosmetika je prý ještě dobrá Hipp-kámoška si ji nemůže vynachválit.Jenže my jsme alergici,tak já nemůžu používat jakoukoli kosmetiku,tak musím ty který jsou protialergení a ne ty který mi třeba pěkně voní ☹

ttterysek
11. čer 2010

zrovna před týdnem jsem se osypala na nohách,netuším z čeho,ale mě na to pomáhá ta mastička na opruzeniny 🙂 takže rybilku máme doma už nějakou dobu a používám to i já 😀 😀 😀 takže voním jak miminko 😅

silvie22
11. čer 2010

já nějak extra citlivá nejsem,ale moje sestry mají kožní alergie snad na všechno.Tak mám obavy aby náš malej neměl tyto předpoklady taky.Máš už vybranýho obvodáky pro malý? Já nevím kde budeme bydlet tak ani netuším kde na ten obvod jít... Ani si nejsem jistá kdy se to má hlásit.
Jinak jsem ted prošmejdila toho e-cipíska.Moc se mi tam některý povlečení líbí. kolik toho budeš kupovat?? Taky tam mají 2 rozměry toho povlečení a tím pádem i výplní.Nemám moc představu jak by se mi to větší do košíku vlízalo,ale zase si říkám aby prckovi z toho za chvíli nekoukaly palečky. Máme s manželem oba přez metr osmdesát tak se dá čekat, že naše mimi bude pěkně dlouhý 😅

ttterysek
11. čer 2010

my už máme 2 povlečení doma-to máme poděděný a 2 mám vybraný,že si budeme objednávat.Výplň mám tu 120x90 a povlečení mám o 5 cm větší,ono to nevadí,když je povlečení větší o kousek.Víc si myslím,že nemá cenu kupovat do malé postýlky.no a frotéčka mám 3,to si myslím,že taky dostatečně stačí 😉 jo a kup si určitě i igelitovou podložku do postýlky,kdyby se miminko pořádně pročůralo,tak ať nemáš zničenou matraci.Já mám koupené 2.jednu do postýlky a jednu do kočárku 🙂
Jinak obvoďáka já nijak hledat nemusím.Bydlíme v malém městečku,kde je jen jeden dětský lékař,ale ještě jsem tam nebyla,já tam pujdu asi až v srpnu,já mám ještě snad dost času 😀

silvie22
11. čer 2010

ten igelit na matraci to je to čemu v těch inzerátech říkají chránič na matraci,že? Mám trochu obavy jak to u toho je s prodyšností...aby to nebylo jak spát na gumovým lehátku.To je pekelně nepříjemná záležitost i když tak je prostěradlo.
Jinak asi koupím ted pro začátek troje povlečení a troje prostěradla. Jen váhám jestli to mám dát do modra.Na ultrazvuku mi sice řekli,že je to kluk-ale co když to co jsme považovali za pindíka byl kousek pupeční šnůry a nebo tam nějak nastrčil ručičku? I když na druhou stranu lepší holčička v modré než chlapeček v růžové 😝 Asi zůstanu u neutrální žluté a je vyřešeno 😎

weri1
11. čer 2010

já si myslím, že ten molitan tolik nevadí, pro začátek, mimi není tak těžký aby to propleželo, teď jsou ty molitany kvalitnější
já mám 4 prostěradla a dvě povlečení z mamitati za 250,- což se mi nezdá tolik
silvie: to tvrdnutí už máš tak od brzo jo? mělo by pomoct magnesolv aspoň mě ho dávali na zklidnění dělohy v nemocnici a to mě břicho nějak netvrdne.
ttery: doktorka když se dívala, že jsem se trošičku osypala na bříšku tak říkala ať to hlídám, že to může být těhotenská žloutenka. Holka ležela na rizikovým ale ji svědily i ruce, nohy, bříško....tak to radši ukaž doktorovi

ttterysek
11. čer 2010

jo???no já se sem tam osypávala i před těhotenstvím,al e raději mu to ukážu.
silvi:my čekáme taky kluka,ale dr. se určitě nespletla,protože ho na nás ukazoval,jak nějakej prostitut 😀 a viděli jsme to tam všichni,i mamka a pytlík taky nešel přehlídnout,ale povlečení máme jedno modrý s motýlkem,pak proužkovaný,s medvídkama zelený a žlutý se žirafkama...takže jsou to barvičky jak pro kluky tak hočičky 😉 a frotéčka mám 2 žlutý a jedno modrý,ale ty nemám nový,ty jsou poděděný,ale nemají ani žádný známky zničení 🙂 jinak já musím zaklepat,že mě bříško netvrdne.sice pořád někde poletuju a chodím,což k tomu někdy vede,ale netvrdne 😉

lucielp
11. čer 2010

Ahojky holky. Silvi to tvrdnutí bříška bych nepodceňovala zeptej se na to doktora až tam půjdeš. Já si myslela že to nic není když mi někdy ztvrdlo, ale od včerejška mám klidový režom. Magnesko jím teď místo 3 za den 6 za den. A odpočívat. A přijde mi že to je lepší. Jěkdy se tam teda Lukšek motá že je jak kamen, pohladím ho a za chvíli si lehne dobře 🙂
Tery já se osypala z jahod a jenom na břiše. To jsem měla kupované. Včera jsem to zkusila a nic takže jsem ráda.

lucielp
11. čer 2010

Jo a přidala jsem sem fotečku bříška jak rosteme 🙂

silvie22
11. čer 2010

Teda ted jste mě s tím tvrdnutím trochu vyděsily! 🤐 Začalo mi to opravdu velmi brzo a docela mi to znepříjemnovalo život-umí to být aji pěkně bolestivý. Ale ted co nepracuju a jsem v klidu tak tolik netvrdne.¨Moje midwife (něco jako porodní asistentka) si z toho vubec nic nedělala a ani mi na bříško nešáhla... No ted 16.6. už jdu tady ke své paní doktorce a jsem přesvědčená,že ta nic nepodcení.
A k tomu pindíkovi-mě to co ta paní na ultrazvuku označila za pindíka přišlo na tak malý mimi moc velký! 😅 Tak si pořád říkám jestli to opravdu bylo ono...Malej se strašně rychle hýbal tak jsme neměli moc čas to prohlídnout... : 😠
Volala mi před chvílí sestra tak od ní dostaneme na postýlku kapsář a mantinel.oboje modrý s medvídkama tak to povlečení dovyberu k tomu 😀 Moc se mi líbilo žlutý s žirafama (když mi sami jsme pořádný žirafáci,tak by to k nám pěkně sedělo 😎 ) ,ale as kvuli tomu od nej upustím,nebo ho objednám v té modré.
Chci koupit i textilní plínky (jen na to když malý ublinkne atp. jinak chci používat papírový) tak to asi objednám vše zároven.

silvie22
11. čer 2010

taky jsem dnes přihodila foto jak rostem (ze včerejška). Luci mám dojem že ač jsi o 3 týdny dál než já tak bříška máme srovnatelně velký 😝 Asi budu pořádná kulička!

lucielp
11. čer 2010

silvi, nestresuj se. Paní doktorka ti řekne co a jak. A bříško máš pěkné. Podle mě ho máš menší než já. Ono to teď jde každým dnem nahoru 🙂
Já povlečení ještě nemám žádné. Jen prostěradla a jeden mantinel. Nechci zatím nic kupovat, protože po svatbě mám narozeniny tak třeba něco dostanu. A je zbytečné toho mít moc. Koukám po kočárku a nejspíš to vehraje X-lander.

weri1
11. čer 2010

já teda hned řekla všem, že mám narozeniny já- v dubnu- tak chci já dárek a ne pro malýho. tomu ať pěkně dají až se narodí 😀
mě to tvrdnutí spíš udivuje že už tak brzo, ale prej do deseti za den je to v poho
holky, mě už se bříško zase zvětšilo. mám 110 přes něho

weri1
11. čer 2010

konečně mám monitor dechu. za 1400,- záruka do roku 2013

silvie22
11. čer 2010

je taky možný,že mi tvrdne z uplně jinýho důvodu než je těhu.Třeba mi jen zlobí zažívání..No uvidíme co paní doktorka řekne.
chodíte na nějaký cvičení nebo kurzy? já at koukám na cokoliv tak přez léto to nebude fungovat! a v září už bude pro mě pozdě...
Jdu něco ukuchtit.Mám hlad jak mizernej spisovatel.

lucielp
11. čer 2010

Weri má mám 100. Já se na monitor také dívala, ale nakovnec si ho pořizovat nebudu. Slyšela jsem na to takovou příhodu, ale nechci nikoho děsit. A jelikož máme postýlky dvě a ještě budem cestovat tak by se mi to asi nechtělo pořád přendávat.

weri1
11. čer 2010

jsou i dvě podložky.
U nás zase na diskusi to jedný hočině zachránilo malýho
klidně sem ten příspěvek dej.
já se vždykcy řídím, kolik je negativních a pozitivních názorů. Podle mě je to nejdůležitější věc ve výbavičce: nechci si pak něco vyčítat

ttterysek
11. čer 2010

já to pořizovat taky nebudu.nepřijde mi to tak důležitý.ještě před pár lety to nikdo nepotřeboval a miminka jsou v pořádku.Ale je to můj názor a každý má na to svůj 😉 ale možná pro ty,který budou mít mimísky jinde než v ložnici,kde se spí,tak je to potřebný,že se dá kontrolaovat i když nejste s ním v pokoji,ale u nás v rodině to nikdo nepoužíval a já to taky nebudu mít.
Jak ale říkám...je to jen můj názor 😉

weri1
11. čer 2010

já nevím, proč ti to nepřipadá potřebný? mobily kdysi taky nebyli a žili jsme.
ale kolik taky bylo náhlých úmrtí a kdyby ty přístroje byly tak se třeba ty miminka daly zachránit

weri1
11. čer 2010

promiňte že to píšu, ale řeší se tady peřinky kočárky povlečení, barvy všeho a taková věc, která může miminku zachránit život....nevím. to je jedno

ttterysek
11. čer 2010

nevím,prostě já to kupovat nebudu.neříkám,že mi to nepříjde potřebný pro všechny,ale my to nebudeme mít.a ty telefony,mobily a elektronika vůbec...to je prostě vývoj a i pro děti se vyvíjejí všechny věci,aby co nejvíc vyhovovali,ale to neznamená,že když se vyvíjí např.televize, že si hned koupím plazmovku... 😉 ale nechci aby to vypadalo,jako že mi nejde o pohodlí a bezpečné prostředí pro miminko,ale my nemusíme mít prostě úplně všechno,víš.

weri1
11. čer 2010

ttery já to beru, já taky nemusím mít vše, ale... tohle byla první z věcí kterou jsem pro mimi chtěla. Já nekupuji zbytečnosti, jen já si nechci vyčítat, že kvůli pár korunám jsem něco zanedbala, ale jak říkáš, je to věc názoru. já radši koupím levnější kočárek třeba 🙂

simka01
11. čer 2010

ahoj mamky..........
pridavam se s nazorem na monitor....urcite poridim...u nas vychazi 1999,- zatim tady nejlevnejsi...pres net se bojim,kdyby nahodou byl spatny...na krame mam zaruku ho vymenit...prijde mi to dost dulezity....taky znam pripady,kdy to miminku zachranilo zivot...ja to beru tak,ze si kupuji veci,co se mi libi,leky a kolikrat blbosti-i kdyz pekny,ale kdyz je ted ta moznost mit to a nedej boze zachranit prcka..tak bez vahani urcite...a i pocitam s tim,ze to zapomenu vypnout a bude to piskat na cele kolo,jako me svagrove nedavno....ale poridim....

jinak ,jak vam je? ja se plazim,potim a jsem furt u vetraku....doma vse zabednene,ale i tak desny vedro..ale od pondeli uz maji byt teploty prijemny-tropy pry skonci....my jedeme v nedeli na vylet do te Prahy ,tak aspon mensi teploty na to cestovani,i kdyz mame klimosku....

weri: dekuji za detsky raj...ja si z nej objednalvala,ale nejak mne nenapadlo tam jet...po konzultaci doma pojedeme,i kdyz je to na konci Prahy-Malvik je po sjezdu z dalnic...od nas..ale pojedeme...

ttterysek
11. čer 2010

je hrozný vedro...ani jsem dnes nešla do obchodu i když sem tam něco potřebovla 😒 je tam fakt na chcípnutí.my větrák nemáme,ale budeme si ho kupovat,protože je to děsný.Když otevřu okno,tak sem leze dusno z venku,ale zase když ho nechám zavřený tak tu máme za chvilku smrádek jak v jeskyni.Větráky teď hodně zlevnily.koupíme velkej do 500 kč,bez toho se to fakt nedá 😖 ale žaluzky vůbec neodtahuju...ještě aby mi sem pařilo slunko...to bych se rovnou mohla odstěhovat do koupelny,kde je opravdu příjemně 😉

simka01
11. čer 2010

presne..............libi se mi lidi...rikaji,jak jim je na umreni...ale ze my,mamky,jsme na to vsechny ve dvou..... ☹ ☹ slunicko,teplo...oukej,ale tohle nedavam...to je moc moc.... 😖

sofieanna
11. čer 2010

Ahoj holky, tak píšu po dlouhé době, nějak nebyl čas..jak se máte v takovém vedru? Všechny jste tady kolem 30tt skoro, tak to už tak příjemný není, že?! Já mam furt malý bříško, takže se to dá, ale třeba srpen pro mě asi nebude moc příjemný 🙂
Jinak dneska jsem byla u doktora a je to KLUK 🙂 jsem tak ráda .......mám ten důkaz i vyfocený... 🙂 a jinak je všechno v pořádku ... přibrala jsem zatím 4kg, ale já si přijdu jako když mám navrh 150kg.. přijdu si hrozně.. asi jak je teplo tak otýkám 🙂 no takže ted už budeme nakupovat...ještě kromě ponožek nic nemáme...takže si někde musím najít co všechno musím mít a vykradnu banku 😵

weri1
11. čer 2010

sofi: gratuluji k chlapečkovi
jinak já teplo miluju ani tohle mi teď nevadí, je pravda, že větrák je zapnutý, jen stolní 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru