II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

sofieanna
15. čer 2010

dex, no u ty Thomayerovky, oni s tou nemocnici spolupracujou ....
weri, no jo, ale co jiného mi zbyva.. kdyz uz me nikam tady v Praze nevzali...

dexonka
15. čer 2010

sofi to moc nechapu teda....ja myslela ze rodis nekde za hranicema tak jsem si rikala ze dobry,ale tady dat 20.000 za skoro nic:-/

weri1
15. čer 2010

já bych snad jela kousek za Prahu a máš v tý ceně něco? jako nadstandart a tak?

dexonka
15. čer 2010

wer: no ja to prave taky nechapu

weri1
15. čer 2010

@dexonka vím, že někde platíš, že chceš třeba určitýho doktora u porodu. Znám takový případ, ale není to tolik.

sofieanna
15. čer 2010

to je soukroma doktorka (prague women health centre) a ona spolupracuje s porodnici Thomayerova..takze jakmile jsem u ty doktorky tak budu rodit tam.... no jdu tam za mesic na kontrolu, to si budu vlastne platit taky tu prenatalni kontrolu nebo co to je... to je 6000 ale jelikoz tam jsem o poloviny az tak budu platit 3000, no ona rekla za porod 20 000,- tak nevim jestli je v tom vse zahrnuto, jako ten nadstandart atak.... na to se ji jeste zeptam, tohle bylo docela narychlo, mela tam hodne lidi....

sofieanna
15. čer 2010
weri1
15. čer 2010

já to chápu, já jen říkám, že já bych to nedala. Já měla soukromýho gyndaře, kde jsem platila každou prohlídku 500,- a taky jsem si našla jinýho, protože když vím, že mlůžu být jinde zadarmo... a ani tak bohatí nejsme ☹ bohužel.

dexonka
15. čer 2010

jj weri to ja chapu,ale nechappu proc nemuze sofi rodit jako normalne,tim myslim jako jestli neni pojistena nebo to je jen skrz to misto v nemocnici......

weri1
15. čer 2010

@dexonka protože se včas nezaregistrovala-Praha. tak ji nikde nevezmou. Tak ji to dohodila doktorka, která ji bude asi i rodit a je takhle drahá. To určitě nechce porodnice ale ta Dr.

elfka11
15. čer 2010

Ted jsem se nedávno bavila s bratrancem a jezdili k nějakému doktorovi a ten si dokonce taky sám řekl o peníze za porod atd.... taky jsem na něhoi koukala.Ale asi je to tak

dexonka
15. čer 2010

aha no a neni teda lepsi jen nekam pobliz prahy?? nevim kde je tam co daleko....

weri1
15. čer 2010

@dexonka do Neratovic jezdí holky, ono to vyjde časově na stejno, když jedeš po dálnici, nebo ucpanou Prahou. Kladno je 30 km atd

dexonka
15. čer 2010

no tak to bych radeji jela tam,no hlavne jde o to co v tech 20.tis bude,ale prekvapuje me to teda☹

weri1
15. čer 2010

@dexonka bezbolestnej porod, to bych možná dala 😀
já bych taky radši jela jinam

dexonka
15. čer 2010

no pockej pockej bezbolestnej porod,kdyz te chytnou krizovy bolesti tak je to stokrat horsi nez klasicky bolesti,teda aspon co mi rikali v porodce,nemuzu to srovnat🙂 to me co 5 minut svihlo v zadech a pak co 4 a tri atd...a k tomu trochu tvrdlo bricho......takze klasicky neznam a bojim se jestli poznam🙂)

simka01
15. čer 2010

...20.000...páni.....to je pálka....tak to já jsem na jednu stranu ráda,že bydlím v Karlových Varech....u nás jsou porodnice 3 od sebe vzdálené cca 10 km...jen v jedné je převážně černé obyvatelstvo 😎 ,takže tu spíše vypouštím....
..jinak jsem dnes dostala pár dupaček ,tak je nafotím...

dexonka
15. čer 2010

jj taky jsem rada ze mam porodnici odtud 10 minut

weri1
15. čer 2010

20 000- slibte mi plně bezbolestnej porod 😀
hlavně to není nějak vyhlášená porodnice, obyč. komunistický pokoje atd

dexonka
15. čer 2010

za 14 dni jdeme s chlapem na ten jednorazovej kurz,tak jsem zvedava jaky bude z toho mit pocity🙂)

dexonka
15. čer 2010

joo weri ja to nepochopila🙂))) no tak to ti muzu s epiduralem slibit klidne🙂
jenze pak ta bolest hlavy nevim nevim,ale to uz je vlastne po porodu a tobe jde o ten porod🙂

dexonka
15. čer 2010

my mame peknou porodnici,aspon neco 🙂

weri1
15. čer 2010

dex: jsem zvědavá co na ten kurz budeš říkat, my nikam nejdeme
bolesti hlavy jsou taky šílený

dexonka
15. čer 2010

weri: vis jak chci aby sel hlavne chlap a zjistil jestli vazne tak moc stoji o to byt u porodu,ja totiz nechci aby tam sel za kazdou cenu a pak z toho byl hotovej,tak radeji chci aby vedel o co zhruba jde......trva to tri hodky tak jsem zvedava🙂

lucielp
15. čer 2010

Teda co to tu čtu. Takovejch peněz za porod. No tak to bych nesměla otěhotnět, protože na tom zase tak dobře nejsme. Jsem ráda že mám normálnío doktora.
JInak svatba pokračuje docela v pohodě. Už se ale mooc těším až to bude zamnou.
Já vám nevím, ale asi jsem v tom těhotenství nějaká divná. Protož to je tak jak se těšíš a jak si to těhu užíváš. no a mě to nepřijde nic zvláštního a někdy ani ty pohyby, protož malej se měkdy hýbe až to docela bolí. K tomu ten klidový režim. No nevím nevím. A těšit se až se malej narodí. No to také nevím. Jaké to bude, zvládnu to.... Je to zvláštní. Jo a k tomu tchýně před porodem jednou na dovolenou. Je toho na mě nějak moc ať už je po svatbě a já si na chatě užívám relax a vše házím za hlavu.

elfka11
16. čer 2010

Dobré ránko těhulinky 🙂 Tak opět spánek nic moooocc

weri1
16. čer 2010

dobré ráno

@elfka11 ty jsi nějaké ranní ptáče 😀
já taky nevím kdo vymyslel, že těhotenství je nejhezčí období ženy, mě to tak až nepřipadá, ale každá to máme jinak 😅

dexonka
16. čer 2010

hezke rano,ja se dnes vyspala vyborne,nemam se spanim problemy,pokud usnu tak je to fajne,ale nesmim lezet pres den,to bych neusnula............
no muzu rict ze me prvni tehu bylo moc fajn,zadny problemy nic,to bych i rekla ze to bylo moc pekne obdobi,ted se to ale rict neda:-/

elfka11
16. čer 2010

Weri:To já nerada jsem síše noční pták ale,,to malá né a né spát večer a už ani ráno,právě si říkám,že asi budu spávat přes den abych si něco naspala 🙂 .K tomu se přidávám první těhu asi lepší,ale zase jsem byla šíleně zavodněná a měla 17kilo,tak ted je to lepší. 😀 😀

ttterysek
16. čer 2010

pěkné,sice chladné ráno!
o spaní se dnes nedá mluvit...šla jsem spat o půl 10,malýmu se ale nelíbilo ani na jednom boku,chtěl abych spala na zádecha a to já dlouho nevydrřím spát narovnaná ☹ takže jsem usla asi kolem 11.mezitím jsem byla 2x na záchodě,pak zase spát a ve 4 dojel přítel z práce a bylo po spaní úplně.Malej tio asi pozná,když se vrátí taťka a začne vyvádět.Když už konečně přestal,tak bylo 5 hodin a zase začal chrápat pro změnu taťka...ještě o půl 7 jsem koukala na budík a říkala si jestli to má cenu ležet v té posteli...nakonec jsem tou únavou vytukla a spala až do 9! 😖 měla jsem jít k dr.ale teď už tam nepujdu,pude mít narváno a jen kvůli nějakým lékům na bolest v krku a kašel...na to se můžu vyprdnout 🙄 no to bude den,mám hroznou náladu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru