II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

kamikadze
16. čer 2010

tterysek - na kasel a bolest v krku jitrocelovy sirup 🙂 ten muzes a pomaha. Ja jsem spala dneska kupodivu dobre 🙂

dexonka
16. čer 2010

ahoj Kami kdes byla tak dlouho🙂
ja zjistila ze nema smysl ani k tem dr.chodim,aspon u nas nikdo z nich nevi co tehotna muze a vsichni se odvolavaji na gyn jak kdyby mel vedet vsechno.............
ja mela jeste vinscentku sirup,nebo muzes i stodal sirup..........

simka01
16. čer 2010

Ahoj holky....tak o spaní dnes...taky žádná sláva,pro změnu...prcek zase při mém usínání ožil a tím pádem já neusnula a povídala,až jsem uspala tatťku...ožívá při každém usínání,tak počítám,že mu to zůstane a já budu chodit na prochajdy v noci a přes den bude spát.....snad ne e e.. 🙂
luci: já budu mít tchýni také na dovolené,ale já jsem za to ráda... 🙂 a nejsi jediná,kdo se cítí divná v těhotenství...já mám kolikrát taky stavy,že se ani nepoznávám...
...dnes jdem na kontrolu,tak jsem zvědavá,jak to dopadne.....

kamikadze
16. čer 2010

Ahoj Dexi - ja to nestiham po vas vsechno docist, tak sem vzdycky vpadnu narazove, nestiham cist vsechny ty vase debaty, nebot stale pracuju 🙂
Simka - ono s tim ozivanim pred usnutim to muze byt taky tak, ze si lehnes blbe a prckovi se to nelibi... ja aspon z toho naseho mam ten dojem.

ttterysek
16. čer 2010

Díky za rady,koupím jak sirup,tak i vincetku 😉 teď se mi už nikam nechce,ale odpoledne si skočím do lékárny.Mám recept na nějakej ten prášek na testy na cukrovku.Dal mi to dr. ať si to vyzvednu a pak s tím jen k němu přijdu a sestřička mi připraví drink 🙂 jdu tam 2.7. tak snad dopadneme dobře 😉

dexonka
16. čer 2010

me mimisek taky ozyva pred usnutim ale je to spis tim ze to vic registruju nez kdyz neco delam....
kami: ja jsem si rikala co s tebou je,ze uz s nama nekamaradis🙂)))))

dexonka
16. čer 2010

teri: od sirupu necekej zazraky,vse je spis prirodni baze,ale lepsi neco nez nic.........

ttterysek
16. čer 2010

vím,že mi pomáhá paralen hot drink...ale ten těhulinky nesmějí ☹ ale to je fakt účinný,tím jsem se léčila přes vánoce,abych nešla marodit,tak jsem to pila 3 dny i na nižší teplotu abyla jsem vyléčená,ale bohužel to teď nesmíme... 😒

simka01
16. čer 2010

ja jsem prave vecir od tech 7-8 v klidu....ani uz po vecerech nezehlim,ale taky jsem zjistila,ze hodne reaguje na tatinkuv hlas...jen jak s nim prohodim slova,uz kopanecek....a normalne treba to je jen pocit,ale zvykl si,ze tatka hladi brisko pred usnutim....ale je to milacek...vstava se mnou,po snidani haja...pak kolem obeda a odpoledne a vecir....a fkt je prechod od maleho simrani po kopanecky ...
ttery: fuj....mne ten napoj nechutnal..hlavne tam sedis 2 hodiny a jen krkas...se mnou byl pritel,mne po tom bylo spatne....

jdem se koupat,pak obed a hura k doktorovi 😒 papa

ttterysek
16. čer 2010

my tam nemusíme čekat.můžeme na 2 hodiny vypadnout a pak se tam jen vrátit na zbytek odběrů 😉

bilejboxer
16. čer 2010

Ahoj těhulky 😎 😎 😎 😎

Hlásí se jedna s alergií jak blázen 😢 Oči pálí,rýma teče.....uáááááááááá,to je pech!!!V pondělí se dr.zeptám,co můžu pak v nouzi za léky 😢 Za pár dní-týdnů-mi bude totiž řádně hůř 😠 😠 Nenadechnu se nosem už vůbec.....achjoo!!!
Jinak hlásím,že nám dorazil kočárek na prodejnu.
Odpolko ho jdu vyzvednout.Postupně do měsíce dorazí ještě vajíčko+Familyfixová základna.Kočárek už jim totiž na prodejnu šel a já si ho zamluvila a jen doobjednala vajíčko+ Isofix.
Takže Maxi cosi Mura 4,barva Tango red....bude konečně doma .
Včera tady byla kámoška,tak kecáme kecáme a najednou se mi tak rozvlnilo břicho,že jsem obě čučely s vykulenýma očima.To nešlo přehlédnout,takové boulení se.Asi se chtěla malá trochu připojit 😀
Tohle se mi stalo prvně a doufám,že si to budu užívat víc a víc 😀 😀

Terryse-jen samotný paralen můžeš v těhu,až 8 tablet denně.Přeju,aby Tě to brzo přešlo!!!!

bilejboxer
16. čer 2010

@sofieanna to je teda pálka za ten porod,by mohla za tu částku dr.porodit za Tebe,viď 😵

dexonka
16. čer 2010

boxi: leky urcite muzes,aspon co vim ze dala me,mohla jsem kapky do nosu a do oci,.ne ze by to nejak extra zabralo ale bylo to lepsi,dr.rikala at se vyhnu tabletkam,ale ze v nejhorsim pripade dame i to.....

bilejboxer
16. čer 2010

@elfka11 koukám,že každá spíme podle dětiček v břiše 😀 Naše malá řádí od 22-24 večer,jakmile si lehnu,nadskakuje a stejně bch neusnula ani omylem.Pak se sklidní a můžu spát i já.Dneska jsem byla vzdůru asi jen 2x a na WC šla jen 1 x.........záááááázrak se stal 😝 Začínám čím dál silněji cítit pohyby...teď mi škubla břichem ze strany na stranu,to byl pohled legrační 😅 Jsme zvědavá kolik bude v pondělí váhový odhad 🤐
Jinak já si na těhu nemůžu stěžovat,klidně bych si ho protáhla -ale mít nějaké potíže,klidový režim........tak určitě mluvím jinak,to holkám zase rozumím.

bilejboxer
16. čer 2010

@dexonka díky,občas si stříknu Otrivin,ale léky na alergii ještě neberu.
Vezmu si je v pondělí s sebou k Apolináři a proberu to tam s dr.Kouckým-na něj dám,co mi řekne on.Na netu se to liší názorama,až by se člověk divil!!

dexonka
16. čer 2010

jj na netu je plno nazoru to je pravda...no ani tobe ano weru to nezavidim,stacilo mi to dva mesice co jsem mela,hodne to otravuje zivot:-/

weri1
16. čer 2010

mě malej nebudí v noci, mě budí WC a bolesti břicha 🙂

dexonka
16. čer 2010

weri: porad te to brisko boli???

bilejboxer
16. čer 2010

@weri1 ahoj,si kolikrát říkám,že mě vzbudilo wc.....ale malá je v tu chvíli vzhůru,takže spíš mě tlačí na močák ona 😀 😀 😀

weri1
16. čer 2010

@dexonka bolí mě ale jinak. je to jakoby přeležením ,se nemůžu kolikrát otočit.

dexonka
16. čer 2010

weri: to mam taky,ja si totiz posledni dobou hlavne vecer pripadam jak kdybych umirala,vse me boli,atd rikala jsem si ze uz asi nemam zadnou fyzicku nebo co,ale pres den je to v klidku

bilejboxer
16. čer 2010

@weri1 tak přesně takhle mám bolavíá záda k ránu 😖 😖 že kolikrát nevím,jak si lehnout,jako by se mi něco v páteři bloklo.A vylezu z postele,rozchodím to hned a OK 😒
Když den nic nedělám,záda mám k ránu o 50 % lepší.........jenže to nejde stále nic nedělat 🤐

Tak pěkné odpolko,musím letět 😀 😀 😀

simka01
16. čer 2010

ahoj holky....tak mame po kontrole...dopadla dobre...nepribrala jsem ani kilo,tak trochu hrozil....UTZ nedelal,jen poslouchal srdicko....mame papir na treti UTZ.....jinak u nas je krasne...uplne azuro 😎 ... tak si jdem dat zmrzku a potom k nasim udelat do prace nejake papiry a potom jedeme za miminkem- bratrankem naseho mimi v brisku... 🙂

ttterysek
16. čer 2010

tak musíš toho malýho Staníka pěkně krmit,ať má na porod potom dost síly 😉 jinak je dobře,že kontrola dopadla dobře 🙂 u nás fouká a je zima 😒 ale mě to zase nijak nevadí,aspoň se líp dýchá 😉

lucielp
16. čer 2010

Simi ani nevíš jak ti závidím. Já jdu na kontoroulu zítra tak jsem zvědavá. Dnes jsem byla obkouknout kočárky. No uvidím začíná mě to vytáčet. Je to i tím že jak chodím tak mi tvrdne bříško a dnes mě zlobí nadýmání a je to děs. K tomu u nás pořád poprchává a já mám nervy jak to bude za týden.
A jak říkáte že jsou pohyby čím dám znatelnější tak Lukášek mi to dost předvádí. Klidně se rozkope až mi poskakuje celé břicho a to je pak rachot. Hladím ho a uklidňuji 🙂

sofieanna
16. čer 2010

ahoj holky, jak se dnes mate? My mame konecne byt uz 🙂 zitra jdeme podepsat smlouvu, tak jsem uz trochu v klidu .. jinak s tim porodem, nestihla jsem se zaregistrovat v Praze, tak musim bohužel touto cestou, je to moc ja vim, ale je v tom zahrnut cely nadstandart. Ale jeste se musim zeptat, kdyz nestihnu dojet tam, a budou me rodit napr. v Motole, nebo jinde, tak jestli to budu platit i tak, nebo nevim, nemam jeste moc inf. v cervenci tam jdu na prohlidku, tak se ji musim zeptat podrobneji, nemely jsme cas moc ted.
Dneska jsem byla koukat po kramech a na kazdym rohu jsem videla tehotnou 🙂 nevim, jestli se na to ted vic zameruju, nebo jich je fakt ted hodne 🙂
Jinak vcera vecer mi hodne tvrdlo bricho a i v noci jsem se budila a taky tvrdlo ... to uz neni normalni ne?! takhle casto .... jo a tahle nova dr. mi rekla ze to zelezo ani brat nemusim, tak ja nevim nekdo rika ze mam nekdo ze ne.. tak co mam delat...... 😖

weri1
16. čer 2010

@sofieanna rodit můžeš jinde jedině tehdy, když v Krči budou mít plno a stop stav ten den

weri1
16. čer 2010

@sofieanna a hlavně si myslím, že tuhle částku neplatíš porodnici, ale te tvé doktorce

sofieanna
16. čer 2010

weri, ale treba to nestihnem tam dojet... to se muze stat ne.. nebo budu v jinym meste, nebo nevim ..... urcite vetsina castky jde ty doktorce, ale neco taky porodnici....Ja vim ze to je moc, ale jsem ted v klidu, ze vim, ze mam nekde misto a ze bude o me postarano, stejnak se musi mesic pred terminem do ty porodnice dochazet ne... a kam bych ja chodila?

weri1
16. čer 2010

@sofieanna takhe to nechodí, že nestihneš dojet, oni tě fakt vezmou jen tam kde jsi zaregistrovaná

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru