II. trimestr

sara.max
28. únor 2010

Čau kočky, tak už příští týden začínám další trimest a proto to posunutí sem 🙂 Konečně mi přestaly nevolnosti a začínám se cítít líp. Přestala jsem brát utrogestan a tak čekám, jestli bude všechno OK. Doufám, že ano, protože bych chtěla začít chodit plavat a cvičení těhulek. Jediné co mi ještě hodně chybí je chuť na sexík. Někdo říkal, že to příjde hned jak přejdou ty nevolnosti, ale zatím čekám marně 🙂 🙂 🙂

Hezký zbytek víkendu.

weri1
11. kvě 2010

takový řeči nemám taky ráda, i řeči typu....teknrát to taky nebylo.Plno věcí dřív bylo jinak,ale snad jdeme dopředu,ne tak co se zabývat tím co bylo nebo nebylo kdysi

elfka11
11. kvě 2010

Krásné ráno těhulinky:koukám,že téma porod,jejda jejda zatím nad tím nechci vůbec přemýšlet.Dex:To se nedivím taky bych to nevydržela,tak jsem zvědavá pak napiš. 🙂

dexonka
11. kvě 2010

sofi: az budes mit mimiska v naruci tak budes nejstastnejsi,samoszrejme ma pak clovek myslenky,co by bylo kdyby,ale to je tou unavou a vsim novym neznamym v tvym zivote.....
jedna holka rikala ze kdyby se mela rozhodnout znovu tak by do mimiska nesla,ma asi 22 let,coz mi pripada hrozny rict,navic kdyz se z tebe stane mama,je to skvely....

sofieanna
11. kvě 2010

weri, no a to me je "jen" 21 ... a to jsem takova, ze ja k tomu vubec nemam vztah.. jako k detem, k domacnosti.. neumim varit.. nic... sice bydlim sama uz,. ale stravuju se venku 😒 takze se to budu muset naucit ted vsechno .... ale to je pry normalni ze ma zena takovy myslenky divny kdyz je tehu... a je jedno kolik ji je....
no ale 21 jeste neni tak strasny, jako kdyz ctu treba ze je tehotna 16let...... to bych ani nepremyslela a sla bych ...ale zalezi na kazde z nas jak se na to citi....
to jo no, ted je ted a my mame stesti, ze je to ted a jsme ted 🙂

kamikadze
11. kvě 2010

Ahoj holky a predevsim Sofie - jsem moc rada, ze Te tu mezi nami vidim! Ja se taky bala vzdycky porodu, ale jak jsem tehotna, tak to beru jinak - porod bude proste vyvrcholenim tohodle krasnyho obdobi a netvrdim, ze se na nej tesim, ale tesim se, ze to nebude bolest jen tak pro nic za nic a pak budu mit v naruci to miminko, co mne uz malinko zacalo zevnitr kopat 🙂

Drzim palce s tripple testy, ja si s nima zkusila svoje... nechci to tu rozebirat, protoze uz je to za nami.

Baru - ja budu asi taky opalovat a brousit postylku od kamaradky, ted uz trochu trenuju na stavbe, renovujeme vstupni dvere. Je to vo.er, souhlasim.

sofieanna
11. kvě 2010

dex, to mi rika kazdej az ho budes mit v ruce, tak se vsechno zmeni a bude to dobry ... 🙂 tak doufam ze ano... a hlavne co by kdyby si rikat nemuzu... to bych se zblaznila.....

sofieanna
11. kvě 2010

kamikadze ahoj 🙂 to jsi napsala dobre.......porod bude vyvrcholenim tohoto krasneho obdobi 🙂 snad ano ...a bude rychly a malo bolestivy 🙂 me uz taky v brichu neco tam dela, neni to jeste kopani, ale neco tam citim malo ...

dexonka
11. kvě 2010

sofi: je to moc krasny pocit,ale nemusi se to zmenit hned jak budes mit mimiska v ruce,muze to i nejakou dobu,prece jen nekdo si musi na novyho tvorecka a novou situaci zvyknout...

sofieanna
11. kvě 2010

dex, to ja vim no...taky se toho bojim..ja se bojim vseho snad ...ale zvladnout to musim

dexonka
11. kvě 2010

sofi: nepremyslej nad tim,nejak to proste dopadne,zkus si uzivat ted mimiska uvnitr🙂

weri1
11. kvě 2010

já to těhotenství teda mám nic moc,nejvíc si užívám těch pohybů a teď ještě víc,když cítím ne jen třepání bříška,ale třeba chytnu za bouličku a přemšlím jestli je to nožička nebo něco jinýho a malý vždy zareaguje a přesune se jinam 🙂

kamikadze
11. kvě 2010

Sofie - bacha, strachem si muzes spoustu veci sama privolat. Snaz se myslet pozitivne, kvuli tomu malickemu tvoreckovi uvnitr. 🙂 Vsechno dobre dopadne a budes stastna maminka.

dexonka
11. kvě 2010

weri: jee to je hezky,na to uz se taky tesim.....

weri1
11. kvě 2010

sofi: já se taky bojím,nejsi v tom sama a máma když mě čekala a to jsem byla druhá,říkala,že málem strachy umřela a vidíš to,ona to přežila,já jsem v pohodě si myslím 😀 že máš strach je normální a nezbavíš se ho jen tím,že ti každej bude říkat "neboj se". tak se bojíš,vždyť je to normální a ještě k tomu když tě to zaskočilo. Źplně tě chápu,já měla v tvým věku taky jin myšlenky než na dítě 🙂

sofieanna
11. kvě 2010

kam, vim musim myslet pozitivne...pry to pozna kdyz myslim spatne 🙂
no ja jsem byla napred rozhodnuta ze ne, ale pak jsme o tom mluvili s pritelem a rekl mi, dite je dar .... tak ho mam v brise ten dar ted....
weri, jaktoze to tehotenstvi mas nic moc? ja si taky myslim, ze se hodne zen boji, ma strach i kdyz se tesi .. tomu proste nezabranis tomu strachu ....
a vy pracujete jeste? weri ty uz asi ne vid 🙂

kamikadze
11. kvě 2010

Ja pracuju a jsem zato rada 🙂 Jednak penize kvuli domecku moc potrebujeme a pak jsem urcite vic v pohode nez kdybych musela byt doma na neschopence. Klidu domova si uziju az az.

weri1
11. kvě 2010

sofi. první 4 měsíce špatně,od února jsem doma,takže to taky špatně nesu,že nedělám a to teď mě ještě vše bolí,spíš v noci takže špatně spím, ale bez té práce je to hrůza,ale už se to krátí. No a manžel je od rána do noci v práci,takže se skoro nevidíme a to taky těžce nesu,kor teď. a už asi 14 dní mám brečící období,hrůza

kamikadze
11. kvě 2010

Když máme před sebou velice důležité rozhodnutí, nejlepší je věřit svým impulsům, vášni, protože rozum se nás často snaží odvrátit od našeho snu, tvrdí nám, že ještě nenastal ten pravý čas. Rozum se bojí překážky, ale intuice vychutnává život a jeho výzvy.

Paolo Coello

weri1
11. kvě 2010

kami: máš recht buď ráda že děláš,člověk doma blbne 🙂

weri1
11. kvě 2010

objeednávám ně´jaký věci,které povlečení,poraďte

sofieanna
11. kvě 2010

kam, a co delas? ja pracuju hodne s lidma, ty uz skoro nemuzu videt, mam uz na ne averzi 🙂 a do kdy chces pracovat?
weri, fakt jo .. jsi na rizikovym? a mas aspon neomezene vychazky? tak to je hrozny byt stale doma... a jeste manzel je stale v praci...ale uz jen par tydnu a sama nebudes uz.. 😉

kamikadze
11. kvě 2010

Sofie, pracuju jako ucetni, ve velke firme, nekdy mam tech lidi taky plne zuby... ale mam dojem, ze jak jsem tehotna, tak jsem zklidnila a min mne ti lidi dokazou na.rat. Proste se nenecham. A na druhou stranu, kdyz jsem tehotna, tak se taky chovaji lip, nekteri. Pracovat bych chtela co nejdyl, tj. jit na materskou 6 tydnu pred porodem, ale to se uvidi, jak natom budu.

Weri, mne se libi to kostickovane, ale ja jsem stara konzerva, vem si radsi s tema oveckama (podivej jaky jsem nakonec vybrala kocar...🙂

weri1
11. kvě 2010

sofi: rizikový nemám,takže mám neomezený vycházky.Dělala jsem servírku v hospodě a ten kouř a dělání do noci mi fakt nedělali dobře.Já měla taky averzi na lidi,ale kolikrát si říkám,co bych dala za ně 🙂 a k tomu ještě peníze žádný,měla jsem minimální mzdu na papíře takže teď mám 4300 nemocenskou ☹

sofieanna
11. kvě 2010

kami, ale my se vetsinou chytame rozumu, misto toho abychom si uvedomili co vazne chceme...
weri, to prvni se mi libi, ale i to druhy je hezky, zalezi jestli chces mit obrazky 🙂

kamikadze
11. kvě 2010

To nejsou ovecky.. to jsou medvidci, uz taky prd vidim 😀 Takze to treti nebo prvni.

elfka11
11. kvě 2010

weri:To první a to třetí njvíc 🙂 Jinak jsem také ráda,že ještě můžu chodit do práce.

simka01
11. kvě 2010

pekne ranko maminky......ty jo...porod.....ZVLADNEM TO !!!! prvni stejne asi pujde na radu weri,vid? tak nam pak poradi,jak na to...presne jak se tu pise...nemyslet na to,nebo si to privolame....
sofi: ze nemas vecicky nevadi.....zacni az po velkem UTZ...ten je takovy nej...casu mas hoooodne....

weri1
11. kvě 2010

kami: ten černej kočárek je super,jen ten podvozek bych brala jinej 🙂 já už mám vybranej jen teď vybíráme mezi dvěma barvama zase trochu jinýma,manželovi se líbí jinej a mě jinej

weri1
11. kvě 2010

jo jo holky já vám pak řeknu ale dex už jednou rodila,ta už vám to může říct hned,ale já vám to tady popíšu živě 😀

simka01
11. kvě 2010

weri: medvici jsou krasni.....ale ta klasicka jednoducha ma take neco do sebe...ja to resila nedavno....zda medvidky,zirafy....no,tolik druhu ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru