Jak se cítíte v těhotenství? 25tt

verundice
16. čer 2014

Ahoj chtěla bych se zeptat, jak se citite v teto fázi těhotenství? Ja už si pripadam jak valici se sud, mam nahoře asi 8kg, ale těžko se zvedám, furt me boli zada, tu me picha, tam me tlačí, sílící kopance mimca jsou sice fajn zprava že se ma k světu, ale co si budem povidat moc prijemne to neni. Dříve jsem byla zvykla cvičit, ted mi přijde,že sotva lezu...prijde mi, ze je na tyhle pocity jeste brzy, jak se asi budu cítit za mesic za dva? Nemela bych ted byt jeste cipera (zadne zdravotni obtize jinak nemam, vse probiha ok)? Jak to mate vy?

mat_ova
16. čer 2014

Já jsem ve 24. týdnu a občas se cítím podobně 🙂 Ale teda u mě záleží na počasí (na tlaku). Jsou dny, kdy můžu být celé odpoledne venku, pracovat na zahrádce, venčit psy, prostě normálně fungovat (jen nevydržím déle sedět či dřepět, prostě mačkat břicho). A pak se změní počasí a jsem nepoužitelný tvor. Vedro = mdloby, zataženo a nízký tlak = závratě a nevolnost. Do toho občas křeče v lýtkách, v tříslech. Takže pak den proležím a mám problém se i otočit z boku na bok.
Ale to k tomu prostě patří, no 🙂

vercik83
17. čer 2014

@verundice @mat_ova holky, já to asi snáším docela dobře:o) jsem ve 26. tt, miminko mě okopkává ale zatím se mi to líbí, záda mě teda a pravá kyčel bolí po ránu krutě, v noci se občas převaluju, ale pak to rozejdu. Mám sice nahoře jen asi 4-5kg, ale břicho dost velký a je pravda, že třeba práce na zahrádce dělat nemůžu a to mě štve. No, bude hůř vi´dte, zatím ale myslím, že celkově pohoda. Akorát manžel se bojí se se mnou milovat...

tmagda
17. čer 2014

@verundice
@mat_ova
@vercik83 Tak já zatím docela dobré. Nahoře mám 3,5kg. Ale těžce jsem snášela horka, připadala jsem si jako slimák. V noci se budím asi 3x - musím na WC. Jinak se cítím opravdu dobře, ale možná je to tím, že už nepracuju. Jsem doma.

aarriel
17. čer 2014

Cítím se jak hypochondr 😀 Pořád mě někde píchá a pobolívá, jsem utahaná a moc mi to nemyslí 🙂 Přibrala jsem něco kolem 5 kg, bříško mám malý, ale už tak mi přijde těžký 🙂

vercik83
17. čer 2014

Já pořád pracuju, ale jsem trochu zpomalená. kupodivu v noci na WC jsem se budila asi tak do 22. tt., te´d už ne. divné co...asi si močák zvyknul...

hanule29
21. črc 2014

i já se cítím v těchto vedrech podobně.. 😒 navíc jsem začala otékat..jsem v 22tt není to brzy??doufám, že až se trochu ochladí, bude to zase ok.. 😀

verushe20
21. črc 2014

Hrozné, ty vedra sou šílené, cítím se unavená jen co vstanu nebo aj když nic nedělám.. 😖

ivana_
28. črc 2014

Jsem 24tt a +5kilo, v noci chodim i 3x na zachod, zacina me bolet prava strana kříží a kdyz je horko, tak se snazim byt doma a jeste mam krecak ☹ kdyz s ezvedam z postele tak je to uz znat,ze jsem takova neohrabana,nevim jak to bude vypadat za mesic a co teprv za dva, tři!!! ale jinak se zatim citim fajn

loafeer
28. črc 2014

Já jsem 24.tt, nahoře 3kg, ale doma mám téměř tříleťáka a nějak mu nestačím, připadám si taková zdechlá, zpomalená, sotva vyjdu kopeček a to jsem sportovala...a bude hůř 😎

dotinka
30. črc 2014

25+5 nahore 13kg a boli me uplne vsechno! Citim se hrozne nakynuta,nepritazliva no proste des 🙂 doma mam uz dvouletou holcicku co mi neda chvilku klid takze narizeny klidovy rezim od doktora je k nicemu...co se tyce bolesti tak me boli predevsim stydka spona,stydka kost a asi panev??? V noci se nemuzu ani prevalit natoz zvednou a dojit si na zachod jak to boli....joooo holky vy co cekate prvni mimco odpocivejte co nejvic muzete az budete cekat druhy budete s laskou vzpominat na to nic nedelani 🙂

castava
30. črc 2014

To já jsem ve 24 tt a mám 4 kg nahoře. Cítím se ,,zatím,, dobře. Jen furt chodím na malou a to i v noci ☹ Doufám, že mě nebude s přibývajícím těhu bolet stydká kost, zažila jsem tu bolest v prvním těhu a to je něcíčko 😝 Také musím zmínit, že díky synovi 16 měs.nemám čas přemýšlet nad možnými problémy spojené s těhotenstvím. Velmi si to užívám.

krystynaraszkova
22. srp 2014

@verundice citim se stejne..a jeste k tomu se mi spatne dycha a denne jsem na wc snad stokrat.Tolik jsem se na brisko tesila..☹

vercik83
23. srp 2014

No holky,uz jsem sem prispivala,ted jsem o 2 mesice dele,ve 36.tt a uz se docela tesim az budu zase jako driv.zacinaji me dost bolet zada,brni ruce,pali zaha,jsem nemotora a briskem vsade narazim...

lubi29
22. říj 2015

Ahoj...já jsem ted v 18.tydnu.Včera jsem si myla hlavu a zamotala se mi hlava,od ty doby se mi motá hlava,slabost návaly horka no proste hruza.V pondelí jdu na kontrolu.Jestli to do ty doby vydržím 😨

ovecky
11. lis 2015

Já jsem na tom přesně jako zakladatelka. Nečekala bych to, ale už se fakt těším, až seknu s prací. 😀

cattus
11. lis 2015

Ja se dnes domluvila s vedouci ze do konce listopadu pojedu jak fretka co to pujde a od prosince zacnu delat jen 8h\smeny 4dny v tydnu cil nesplnim pracovni fond. Ale zase ji zustanu v praci az do 31.12. I kdyz bych mohla nastoupit na materskou uz v pulce prosince.
Pripadam si uz jak valici se medved. Jsem malicka takze ted vypadam jak soudek a brislo mi vsude prekazi a to mam nahore necelych 8kg.d

mishan89
16. lis 2015

Ahoj holky, já jsem dnes ukončila 24 tt a je mi fajn. Zatím mi moc nepřijde, že jsem těhu 🙂. Přibrala jsem čtyři kila a v pohybu mi to zatím nijak nebrání. Doufám, že celé těhu bude mít takový bezproblémový průběh. Přeji Vám všem, ať si své čekání užijete. Já čekám své první děťátko (děvčátko) a je to super 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru