Jak se pozná, že je miminku zima ?

blueapple
5. led 2010

Jak se pozná, že je miminku zima ? Každý má jiný "ukazatel" - studené nožičky, hrudníček, za krkem,.. takže kde je pravda ?

Díky za odpovědi.

f.miracle
5. led 2010

Nejspolehlivějším ukazatelem je podle odborníků skutečně oblast za krčkem, nemá být ani studená, ani zpocená. Já malému kontrolovala i ručičky a nožičky. Dalším měřítkem je vrstvení oblečení, kdy miminko by mělo mít o jednu vrstvu víc, než má dospělý (tj. když máš doma tričko, malý by měl mít třeba bodíčko a přes něj mikinku a podobně). 🙂

rimmel
5. led 2010

zatylok...

ja ked som bola na slovensku teraz v zime s malym babka aj mama skoro ze nezomreli zo soku ze ako maleho obliekam..vela mamciek ma tendenciu babatka obliekat priliz a tpotom z toho maju potnicky a su nervozne..nam napr vonku staci tricko s dlhym-body, gate ponozky svetrik a overal teply a hotovo. a ciapka samozrejme...no mama si mysli ze mal mat este daco na tom tenuuciiickom svetriku haha

luthien.k
5. led 2010

rimmel, souhlas, vždycky se děsím při pohledu u doktorky, jak jsou ostatní mimina navlečená do několika teplých vrstev, ani hýbat se nemůžou a vždycky si říkám, jestli nejsem krkavčí matka nebo co, ale malej nosí přesně co Ty píšeš - body s dlouhým, punčocháče s teplými ponožkami navíc, svetřík a teplou kombinézku. Z čepiček jsou skvělé takové ty kukly, mám ji z merino vlny a na to ještě lehčí čapku a je to 🙂

f.miracle
5. led 2010

Ta letošní zima je taková prapodivná, takže my jsme oblékali do minulého týdne (než napadl sníh a uhodily trochu mrazy) jenom body s dlouhým rukávem, tenkou mikinu nebo svetřík a na to vyteplenou flísovou mikinu s kapucí, malý se vozí v kočárku ve fusaku, takže to bohatě stačilo, na nohy jenom punčocháčky, teplé papučky a tepláčky, jinak samozřejmě čepici a rukavičky. Teď když už mrzne, dávám body s DR a přes to zimní bundu, nákrčník a čepici, rukavice...

rimmel
5. led 2010

a to s tymi vrstvami ze dieta ma mat o jednu viac ako dospely, hoci i doma je blbost..ked mne je zima, muzovi je horko, tak potom podla coho sa riadit..ked nosim jednu vrstvu, hadam nedam malemu dve, len preto lebo mam ked vidim ze mu je teplo 😕

editah222
5. led 2010

Rimmel souhlas. My máme doma 21 stupnů - já chodím jen v lehkém svetříku a manžel nosí aspoň 2 vrstvy a je mu pořád zimu 🙂 Takže je možné, že kdybych to brala podle sebe tak ji bude pořád zima.
Editku jsem nazačátku taky dost navlíkala,ale teď už jsem moudřejší a davám ji oblečení tak nějak normálně, aby neměla ručičky nožičky a zátylek ani studený ani horký. Ale někdy mi to taky někdy nevyjde 😀

markytankakajky
5. led 2010

Ahoj holky.Já mam doma dvou měsíční holčičku a doma má teda jenom bodýčko z dlouhým rukávem a dupačky.Když jdeme ven taj jí dám jen čepičku,rukavice a teplou kombynézku.Je pak ve fusaku a v tom jí ještě přikreju dekou.Fusak mám teda ještě v tašce a pak v kočárku.Takhle jí mám za každého počasí a je zdravá a když mam strach jestli jí není zima tak si sáhnu za krk nebo pod čepičku na čelo.

misule82
5. led 2010

Zdravím, tak my máme doma 21-22 st. a malá je v body s dl. rukávem a má punčocháčky. Když jdeme ven, navlíknu jí ještě mikinku, kabátek, čepičku, tepláky a capáčky a do fusaku. Po procházce je vždycky krásně teplá, takže je jí určitě akorát 🙂

jmisa
5. led 2010

Já si v poradně připadám občas divně 😀 Přijdou ostatní maminy a začnou svlékat ty svoje cibuličky 😀

Já sundám bundu a mám pod tím triko, teď teda s dlouhým rukávem. No a malej má teď na ven - body s dlouhým rukávem, punčošky, capáčky nebo pletený ponožky, nákrčník bundu a čepici, je ve fusaku a na kočárku je nánožník. Rukavice si nechal navlíct jen v -10 😝 a ještě pomalu pod pohrůžkou násilí. Zima mu není, je krásně teploučkej.
Doma máme 21-22 a je tu v body s dl. rukávem a punčochách nebo tepláčkách, my s mužem máme triko s krátkým rukávem.

jasmia
5. led 2010

Tak to jsem ráda, že patřím mezi ty se zdravím rozumem, protože moje malá je oblečená přesně jak popisujete a někdy si připadám divně, když vidím ostatní mimi navlečený. Jednou jsem šla do kolen v poradně, když maminka začala oblíkat 6ti týdenního chlapečka do dvou mikin, zimní bundy, kolem krku ovázala šálu, strčila do fusaku, omotala dekou a POZOR to bylo v polovině října, co oblíká teď.

aponchie
5. led 2010

presne..taky malou oblikam s vrstvou navic a je ve fusaku a pres ma lehkou deku nanoznik preci a bouda chrani taklze zadne prehaneni..jj u lekare to je vcelku zabavna podivana kolikrat 😀

rimmel
5. led 2010

no my mame doma 24 takze u nas beha na lahko 😀

jasmia
5. led 2010

To naša malá je pořád s holím zadečkem, má to tak nejraději a to doma máme 22, je to holka otužilka 😀

zuzankast.
5. led 2010

Taky se řídím zátylkem..naše malá má doma často studený ručičky i nožičky a přitom tváře červený jak marfuška, takže tím se neřídím, sama mám pořád nohy studený. Taky ven dávám punčocháčky,body dl. rukáv, teplou mikinu a a flís.bundu s kapucí a pod ní bavlněnou čepičku. Jsme ve fusaku, tam to bohatě stačí.

sonorista
5. led 2010

hm zajimave, tak to sme doma asi krkavci rodice, mam 3 tydny dceru, na ven dame dve body a proste nejaky svetrik. rukavicky, cepici a sup s ni do fusaku. Zadne bundy, atp.

Kdyz vyndame mimco po prijezdu z fusaku, nohy teplounky, rekl bych telicko hodne teply. Spinka venku jak nevim co, proste pohoda. Takze mi to s oblekanim neprehanime. Mimnko zdrave, nebreci, citi se spokojene.

A doktorka nam rekla ze mame mit v mistnosti 18 az 20° to bych ale ja osobne mrznul 🙂

zuzankast.
5. led 2010

Otužilá Kačenka 🙂 ale ve fusaku je fakt teplíčko 🙂 ono se to malinký mimčo snáz zachumlá Ty starší už je někdy těžký přikrýt až po krk.. alespoň naše beruška pořád mává ručičkama nahoru takže musí být nahoře víc oblečená

janinka_b
18. zář 2016

se mi líbí, že dotaz zní "jak se pozná, že je miminku zima" a většina odpovědí je do čeho svoje lidi své dítě oblékají 5. ledna 2010. 😲

Jinak pro doplnění - kromě již zmíněných několika tipů, k identifikaci teploty používám ještě nos a občas laserový teploměr

mishell56
19. zář 2016

Já sahala na nosánek a za krk, pokud byl nosátek studený, přioblíkla jsem, pokud se za krkem potil nebo byl vařicí, vysvlékla jsem ho 🙂