Jak to děláte při těhot. nevolnostech s pitným režimem?

sisinka74
28. srp 2014

Ahoj holky,

jak to děláte s pitným režimem, myslím ty těhulky, kterým je špatně a nemůžou vodu ani vidět, natož ji pít?
Po ovocném čaji mně pálí žáhá. Jiné čaje, jako je černý, zelený, bylinky, atd. v prvním trimestru nedoporučují. Cola, nebo mirinda, to jde, ale je to strašně sladké.
Jak do sebe dostat ty předepsané 2,5 litry? 🙂

maky_s
28. srp 2014

@sisinka74 Kamarádka pila perlivé vody se šťávou, ale kvalitní šťávou, ne ty umělotiny..my jsme to ochutnali a taky už dva roky pijeme jen toto...vody kupujeme za pár kaček.. 😉
A nebo zkus sama z čerstvého ovoce, teď jsou na to i ty speciální lahve 🙂

lv
28. srp 2014

Slabý černý, nebo zelený čaj neuškodí..ovocný čaj není pro me čaj 😎 . když ne vodu tak sirup.

dezyre
28. srp 2014

Pila jsem jemně perlivou matonku nebo magnesii s citronem

dvoranna
28. srp 2014

@sisinka74 mam to podobne jako ty, jen s tim rozdilem, ze ja nedokážu vypit nic. Ze vseho je mi zle a piju pod tlakem. Ted jdem 12+2 a nevolnosti me uz téměř přešli, jen s tim pitím mam porad problém. Vypiju max litr za den, a to se fakt snazim. Takze jim alespoň hodně ovoce, abych do sebe dostala vic vody.

fressa
28. srp 2014

jeeee jak já tě chápu..jediný co jsem snesla,byla multivitamínová šťáva,ale jen asi sklenici za den.. drž se.. musí se to bohužel vydržet,ale litr jsem dala stěží,až teď ve 29 týdnu už to jde zase pít 🙂

iwurosima
28. srp 2014

Jé, to znám. Já to měla naprosto stejně. Nemohla sem vodu ani cítit. Vlastně od všeho sem snesla max skleničku a pak to šlo ven. Řešila sem to vývarem, ten mi dělal docela dobře. A pak bohužel coca colou a sladkýma limonádama. Sice sladký, ale aspoň něco no ☹ snažila sem se střídat i džusy, ale jak říkám. Vypila sem denně max od každýho druhu skleničku, víc to nešlo. Musí se to přečkat,ale neboj, brzy bude dobře

iwurosima
28. srp 2014

Teď je dobrý, že je sezona třeba melounů. Pokud teda sneseš aspoň meloun. je plný vody a měla bys vystaráno 🙂 já meloun nezkoušela, protože v tu dobu, co mi bylo zle březen - duben tak stál meloun majlant a riskovat, že bych ho vyzvracela sem nechtěla 😀

sisinka74
autor
29. srp 2014

Děkuji moc za rady,
já polívky neudržím, z mulťáku se mi zvedá kufr od té doby, co jsem byla na laparce a před tím mi dávali vypít ten slaný nálev a na zapití mi donesl manžel mulťák🙂)
Ale trochu jsem to vyřešila. Tu vodu, co nemůžu ani vidět, si říznu mirindou a aspoň dva hrnky do sebe dostanu.
Dneska ráno jsem dojela do práce a koupila si v Bille ster.červenou řepu. Nálev jsem vypila na jeden zátah.
Bože, to byla dobrota🙂))
Meloun si koupím po cestě z práce. Že mě to nenapadlo. Díky🙂

lidasedlakova
2. zář 2014

Holky taky jsme zjistila že hodně málo piji..přes léto jsem neměla problém když jsme ještě těhu nebyla vypít ty 2 litry..ted třeba ve 14:00 zjistím, že jsme od rána vypila hrnek čaje..dřív jak mě chutnalo 3 x denně Caro tak tedka ho nemůžu ani vidět..sladký už vůbec ne..bublinkatý tuplem to jsme pak jak v 9.měsíci a né ve 2.měsíci.. v pátek jdu k dr. a zeptám se jí jak to řešit.. ale jak píše @sisinka74 taky jsme si dala v týdnu nálev z červené řepy..😀

aaggyy
2. zář 2014

@sisinka74 ahojky, mně zase hrozně chutnalo všechno kde byl zázvor, prý dokonce na nevolnosti pomáhá..a úplně nejlepší byl ten zázvorový Birell, je příjemně hořký a kyselý - to jsem si otevřela plechovku hned po ránu 😀 (ale nějaký alkohol asi 0,3 tam je, takže denně 2 litry asi nedoporučuji)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru