Jak velké jste měly miminko v 16 tt?

werysek85
5. bře 2013

Holky a maminky, jak jste měly velké mimi v 16tt? Já byla na uz v 15+2 a mrňousek měl 8,3 cm od hlavičky k zadečku. Všude na na netu čtu jak by mělo mít minimálně 10cm... Tak by mě jen zajímalo jak jste na tom vy? Díky 🙂 🙂

arrowka
5. bře 2013

Byla jsem na UZ v 15+6 a doktorka mi sdělila, že mi už délku říct nemůže, protože se miminko nevejde na obrazovku a že to tedy určit nelze. Řekla mi jen váhový odhad.
Já bych neřešila, že není miminko podle tabulek, teď třeba rostlo pomaleji, ale později to může zase dohnat. 🙂

werysek85
autor
5. bře 2013

Tak ono ani nemá být po kom dlouhé, ani jeden s přítelem nejsme žádný dlouhán. Chtěla jsem to jen porovnat, protože jinak je mrňous docela aktivní a dneska první pohyby 😀 😀

ivular
5. bře 2013

@werysek85 16. týden = cca 11 cm. Ta míra co uvádíš je tabulkově cca 14. tt. Ale nevím, jak široká je norma - předpokládám, že asi nejste úplně mimo, jinak by ti k tomu dr. nejspíš něco řekla. Taky to měření skrze UTZ je nepřesné..
A gratuluji k pohybům - na první graviditu jste docela rychlíci😉

adrianka1712
5. bře 2013

Ja som bola na UZ v 15+6 a dlzku mimca mi nepovedali, ale vazilo okolo 140g, co sa mi zda dost vela. hehe. ja mam 158 cm takze nejaky obor to nema byt po kom.

werysek85
autor
5. bře 2013

Doktor vždycky říká že ok... Teďka mi dělala UZ teta, prtože dělá vrchní u nás na CT tak ho třeba změřila blbě, jinak ve 12tt doktor říkal že je akorátní 🙂)

mmaarrket
24. dub 2013

Ahoj, my byli 13+3 a měli jsme 7 cm, zítra jdem zas na kontrolu, to už jsme 16+3, tak jsem na Kubíčka zvědavá 😉

evcounek
20. kvě 2013

hele nic si z toho nedělej a těš se na mimi. my jsme standardně od začátku menší. dr. mi to nezapomene připomenou každou návštěvu, ale nic si z toho nedělám a těším se na mimi. Vzledem k problémům na začátku (když jsem začal krvácet, pak že mi to vemou že nemáme srdíčko, pak že máme srdíčko, tak počkat ale prý o to stejně přijdu a nakonec je z toho zdravé menší mimi. NT 1,2) tak jsem ráda, že čekáme zatím zdravé mimi a řeči, že je menší mi jdou jedním uchem tam a druhým ven. Nejsme přece všichni podle tabulek

vetoma89v
31. črc 2014

@evcounek naprostou souhlasím..taky mám od začátku menší mimi a NT mám také 1,21..

marketa11112
28. srp 2014

ahoj, na kontrole jsem byla v opndeli 15 + 1 a prcek mel 9 cm + nozky.🙂) pry macik.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru