Jaké vitamíny/doplněk stravy v 16. týdnu těhotenství?

petrac1984
17. únor 2013

Ahojky,můžete mi poradit jaké vitamíny / doplněk stravy můžu brát v 16 týdnu? Doteďka jsem brala Femibion pro 1.trimestr. Děkuju

soleikamik
17. únor 2013

Ahojky,ja v prvnim trimestru brala Calibrum Baby plan a ted beru Calibrum Mami 🙂

miriamkad
17. únor 2013

Celou dobu papam gs mamavit a sem spokojena .. maji vse co potrebujes na cele tehu ;) a hlavne ovoce a zeleninku ;)

pett21
17. únor 2013

taky mam gs mamavit od pocatku. vychazi i cenove dobre 😉

anag
17. únor 2013

Já beru od začátku Gravital a jsem spokojená .... 😉

leni78
17. únor 2013

Já bych řekla nebrat žádné, pokud jíš zdravě.

miriamkad
17. únor 2013

v této době není už nic zdravé.. nebo se ti zdá že ano?? jíst zdravě by znamenalo jíst jen semínka :o/ užívat vitamíny v těhu mi přijde dost důležité!!!

mijave
18. únor 2013

Já beru Prenavit od Vitalandu.

anina32
18. únor 2013

Já taky brala nejdřív calibrum babyplan a potom calibrum mami, ten beru i teď při kojení.

leni78
18. únor 2013

@miriamkad Ano nic není zdravé. Straší mě to čím dál více. Ani ty příkrmy vařené ze zeleniny kupované v obchodě nejsou v pořádku. Jsou plné chemie, to už vyjdou zdravěji skleničky. Nicméně vitamíny v kapslích jsou velká záhada, je velkým otazníkem, zda se po nich nerodí větší 4 a více kilové děti, co se týče vhodnosti nemá zatím nikdo jasno. Spíše se doporučuje to s vitamíny nehrodit, pokud má maminka normální přísun potravy.

mafeska
18. únor 2013

Já brala gravital a byla jsem spokojená, cpala jsem se ovocem plus tyhle vitamíny a měla jsem ze sebe hodně dobrý pocit 🙂

pismenka
18. únor 2013

žádné!!!! nebrala jsem nikdy nic, až když mi opravdu hodně tvrdlo břicho, tak od 5měs. jsem brala hořčík - po poradě s MUDr. Po vitamínech můžeš mít taky pěkného obra,který se pak špatně rodí 😀
@miriamkad jíst vitamíny v těhu není důležité, já si to vůbec nemyslím, je to jen tahání peněz. A to už mám dvě děti a netrpí tím, že by jim v bříšku chyběli vitamíny.
souhlasím s @leni78 lépe bych to nenapsala!!!! 😀
ani ted neberu žádné vitamíny, tím myslím pro sebe sama, tělo stejně velké množství vyloučí. I dříve maminky byli těhotné a žádné tyhle kapsle nebyli a taky žijeme

miriamkad
18. únor 2013

dříve jídlo nebylo plný chemických sraček a zeleninu a ovoce si pěstovaly všichni sami!! dnes to tak není.. ale hádat se nebudu... mám jen prostě názor, že dopřát miminku všechny vitamíny je dobrý krok. A niko mu v mém okolí se nanerodil žádný cvalík 🙂

kkklarka
18. únor 2013

Já si koupila těhu vitamíny od centrumu. Doma od mamky přítele jsem dostala vynadáno že do sebe cpu chemický sračky a že bych radši měla jíst ovoce a zeleninu, že před dvaceti lety taky nebyli tyhle vitamíny a žijou.Tak jsem se ptala svýho dr, že jsem si koupila vitamíny a jakej na to má názor přítelova máma, dr mě pochválil že jsem si je koupila a říkal že rozdíl před dvaceti lety a teď byl, před dvaceti lety prý bylo v ovoci a zelenině víc vitamínů, v dnešním ovoci a zelenině je toho minimum... 🙂

kkklarka
18. únor 2013

a navíc, není moc pravda že po vitamínech se rodí samí obříci, znám plno maminek z diskuze i osobně, který brali vitamíny a měli normální děti s normální váhou, pokud někdo má dispozice k tomu mít velký dítě tak ho bude mít i kdyby nebral vitamíny 😉

miriamkad
18. únor 2013

přesně tak 🙂

lenicka07
18. únor 2013

No tak já jsem udělala takový kompromis a vitamíny jsem brala jen v prvním trimestru (calibrum babyplan) a v pohodě. Mimi patřilo mezi ty menší, ale krásně a pravidelně přibývalo a zatím (musím zaklepat) žádná nemoc a to už budeme mít brzo 14 měsíců.

laika44
21. únor 2013

Já jsem nejvíc spokojená s přípravkem ProMimi DHA od elasti-q. Obsahuje taky vitamín D no a hlavně DHA. Všechno důležité co potřebujeme. Vůbec není finančně náročný a přitom je kvalitní. doporučuji..

petrac1984
autor
2. bře 2013

Děkuju moc za rady. Vitamínové přípravky řeším právě z důvodu, že já sama ovoci a zelenině moc nedám, tak abych alespoň pro mimčo něco udělala. 🙂

andulka444
7. bře 2013

Mě vyhovuje taky ProMimi DHA od Elasti-Q, je to dobrá značka a věřím jí. Tyto vitamínky mají všechno důležité, co potřebujeme a nic nám nechybí.

gepe
7. bře 2013

@petrac1984 V prvnim trimestru jsem zacala GS mamavit prefolin + dha, bylo mi po tom akorat zle, tim jsem krome listovky uzavrela vsechny tyhle ruzne vitaminove aparaty. Zeleninu a ovoce se snazim tak, ze aspon banan ci jablko, nebo neco chroupnu aspon trochu kazdy den 🙂 i kdyz ji nemusis, tak zalezi na pestrosti stravy a neni to jen o cerstvem ovoci a zelenine 😉

ilka_milka
11. bře 2013

já ty zelenině moc nedám 😒 ..tak nejaký ty vitamíny beru (ted Calibrum Mami), ale také se bojím toho, že si vykrmím "obříka", obvzlášt když to máme jeste v genech (oba s muzem 190 a 200 cm 😀 ),
tak se trochu bojim, no...
slyšela jsem, že by se ty vitamíny už nemeli brát hlavne v posledním trimestu kvuli tomu "vykrmení miminka" ?

jasminecek
15. bře 2013

Já měla Mamavit, ale teĎ se mi z něj zvedá kufr...takže jen listovka.

lucinecka12
17. dub 2013

Ahoj,já jsem užívala v 1 trimestru Femibion jako ty a teď neberu nic,jen kys.listovou,mám chutě na ovoce a zeleninu,takže vitaminy už neberu. Ale mášmožnost jíst Femibion pro 2.trim.,ale je ještě dražší než ten pro 1 trim.

zabaza
15. črc 2013

@miriamkad No, myslím že je daleko lepší jíst čersvé potraviny, než do sebe dopovat chemicky spracované vytamíny.......já se snažím jíst pestře, piji Vincentku a magnezii a beru kyselinu listovou..to je jediný vytamín.....a že by po vytamínech byl cvalík? Tak tomu taky nevěřím.....to máš pravdu

petulecka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kety01
3. únor 2014

@lucinecka12 presne to same i Ja :D...

alice80
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
me79
26. únor 2014

Ja se radila s gynekolozkou a dietologem. Jsem nekolik let vegetarianka ( nejim maso a ryby). Obe mi doporucily nezávazné na sobě jenom kys. Listovou a omega 3 v tabletach plus vyváženou stredomorskou stravu 😉. pravda je, ze zatim jsem přibrala jen malinko (jsem drobná) za to mimi roste jak ďas 🙂
@petrac1984

t_novotna
26. únor 2014

Já brala do 12. týdne Femibion 800, pak Femibion 400, uživala jsem to poctivě každý den a syn měl porodní váhu 2750 g a 48 cm, takže si nemyslím, že by měly vitamíny takový vliv na velikost miminka. Samozřejme lékařka nejsem, je to jen můj laický názor a moje zkušenost. Jasně že nejlepší by bylo získat veškeré potřebné vitamíny jen z potravy, ale kdo z nás jí důsledně přesně tak, jak by měl, že jo? 😉 😀

monkapa
26. únor 2014

Také jsem jedla Femibion 800 a ted Femibion 400 a to na radu gynekologa...take bych raději přijmala vitaminy z čerstvé zeleniny a ovoce,ale to by muselo byt vypěstované doma na zahradě bez chemických uprav 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru