Jaký máte názor na mantinel do postýlky?

phn
20. dub 2012

Maminky, jaký máte názor na mantinely kolem postýlky? Je lepší okolo celé postýlky, jen z půlky a nebo třeba jen z jedné delší strany? Jaké máte zkušenosti? Děkuju🙂

tkanicka
20. dub 2012

pro nás kolem dokola a ideální by byl polstr až nahoru, v noci malá cestuje jako divá a vždycky je zabržděná hlavičkou o bok postýlky 😝 nebo ji čouhají nožky nebo ručky až přes mantinel z postýlky ven

sarkaa
20. dub 2012

Jak komu stačí.....jsou mimča, která cestují v postýlce docela dost, pak bych zvolila okolo celé postýlky. Nám stačí do půlky, ale mám i ten delší.

iluss
20. dub 2012

zpočátku stačí mantinel pouze do půlky postýlky, miminko leží a ještě necestuje, mantinel ho chrání před průvanem a cítí se bezpečně.
Potom, když dítko povyroste a už cestuje, tak u nás se určitě vyplatil mantinel kolem celé postýlky 😉

jarkalada
20. dub 2012

první 3 měsíce jsem nedávala a chtěla jsem na ně vidět. Pak začly cestovat. Kór malý. Určitě kolem dokola, ale i tak nám kolikrát nestačí 😎

trendulina
20. dub 2012

Dokud necestovala v postýlce, tak jsem měla do půlky, potom kolem celé postýlky.

denousek
20. dub 2012

určitě kolem celé postýlky .-)

saaralota
20. dub 2012

Já mantinel pořizovat nakonec nebudu, dočetla jsem se, že to není příliš vhodné - zabraňuje cirkulaci vzduchu a zvyšuje tak údajně riziko syndromu náhlého úmrtí kojenců. Psali to v D-testu u informací k výběru postýlky. Nevím, jestli je to tak zásadně nebezpečný, jak píšou, ale vzhledem k tomu, že bydlíme v bytovce, kde není nijaký průvan a nehrozí, že by z toho dítě nastydlo a muselo být před ním chráněné, tak ho pořizovat nebudu.

jop
20. dub 2012

My měli od začátku až doteď mantinel jen do půlky a bez problémů, a to syn cestuje hodně. Podle mě je mantinel na miminko fajn, protože se cítí bezpečněji, než když má kolem sebe tyčky, přes které je vidět ven.

lecijasek
20. dub 2012

Ahoj my třeba neměli mantinel vůbec a bylo to v pohodě. Sice se občas Simča otloukala o špricle, měla z toho i pár boulí, ale poměrně brzy pochopila, že sebou nemůže takhle třískat 😉 Kupovala bych ho jen, kdyby byl v ložnici průvan nebo byla postýlka u studené zdi.

weri1
20. dub 2012

já bych ho pořídila....za prvé se cítí asi mimi víc v bezpečí, a když je větší, tak se tolik neotlouká . a dala bych kolem celé postýlky

zdezli
20. dub 2012

Ja mela u obou deti do pulky postylky. Vyhodu krom vyse uvedeno spatruji i v tom, ze detem, pokud tedy spi "normalne" jako ty moje, nepropadava dudlik ci usinacek spruslemi 😉

slunecnice209
20. dub 2012

Tak za mě jednoznačně doporučuji kolem celé postýlky...není to určitě kvůli průvanu, na to si myslím to není myšleno, ale určitě když je dítko trošku větší a v postýlce neleží jako dřevo, tak bez mantinelu by bylo každou chvíli naražené hlavičkou na šprušlích, či by jimi prostrkovalo ruce nebo nohy, což není myslím žádoucí. My měli u obou dcer kolem celé postýlky a byli jsme naprosto spokojeni 🙂

pejtho
21. dub 2012

My jsme mantinel koupili, ale v prvních měsících nepoužili. Neviděla jsem přes něj na malou a byl tam zbytečný. Ale později, když se začala vrtět a cestovat, tak jsem byla ráda, že máme-ten do půlky postele. Máme cestovatelku velikou, ale na celou postýlku nijak nepotřebujeme.

ladybugie
21. dub 2012

používala jsem u všech tří dětí. Minimálně jako ochranu kvůli průvanu. Pak se cítili bezpečněji, miminko nemá rádo velký volný prostor a když vidí přes šprušle ven, připadá si ztracené. A taky se mi tolik neotloukají 🙂

cuma
23. dub 2012

Ze začátku jsem měla jen na půlku,ale pak tam malé uvízla ve spánku nožička a málem si ji zlomila, okamžitě jsme koupili kolem celé postýlky a je to v pohodě. Nevím,zda to ovlivňuje cirkulaci vzduchu,ale nepřijde mi to a je to bezpečné podle mě a nedám na to dopustit.

saminomimino
23. dub 2012

u nás nustnost,jinak furt mlátíme do šprušlí hlavičkou a taky to občas zabrání dudlíku v pádu na zem 😉

madormi
23. dub 2012

mám okolo celé postýlky a bez něj si to neumím představit, malá by byla jinak pěkně omlácená 🙂

aajda
23. dub 2012

My ho dali na první cca 2 týdny - jen ten poloviční, ale malá spala na prostředku, takže spíš že to vypadalo pěkně. Ale také jsem slyšela, že zabraňuje cirkulaci vzduchu, takže po těch 2 týdnech šel pryč. Doma nám nijak netáhne, navíc když jsme ho dali pryč, tak i lépe viděla okolo.
Teď cestuje po postýlce dost, ale tak co, se trochu otlačí o šprušle no. Ale zas si tam ráno sedne, prostrčí nohy a houpe si, než pro ni přijdu. Takže za mě osobně největší krám, co jsme koupili 😀
Ale pravda, že na toho dudana by to asi bylo dobré, ale my dudana nedávali.

sarihy
23. dub 2012

U starší dcery jsem měla zpočátku mantinel jen kolem půlky postýlky, ale jakmile se začala trochu hýbat, bylo to k ničemu, takže jsem pořídila mantinel kolem celé postýlky a spokojenost veliká.

markketa07
9. zář 2016

Chtěla bych se zeptat, malý začal hodně cestovat a už dvakrát se dostal hlavičkou pod mantinel, kde se zasekl a nemohl se dostat ven. A to přestože mám mantinel vždy zastrkany za matrací. Nepřijde mi to zrovna moc bezpečné. Máte někdo podobnou zkušenost? Nebo jak máte mantinel zajištěny ve spodní části?

petraberry
30. říj 2016

V Ikea maji mantinel se "dnem", pod nej se nedostane 🙂

kocicinka
30. říj 2016

Zbytečný pracholapač.

brokovich
30. říj 2016

Měli jsme v kolébce a super. Nesvítilo mu tam moc světlo, nefoukalo od balkonu, mel to tam utulnoucky.

magdalenax
30. říj 2016

@saaralota Musím s Tebou souhlasit, i když to nejspíš obě odneseme. Příčina syndromu náhlého úmrtí nebyla dodnes jednoznačně potvrzena, ale co potvrzeno již léta letoucí je, že takto zemřelé děti spaly právě v poloze na bříšku a dle kriminalistů dochází právě k přehřátí a to tím, že dítě vlastně vydechovalo a vdechovalo teplý vzduch.
Průvan může být i v bytě, to je jednoduché vyzkoušet, otevři okna, stačí ventilačky ve dvou pokojích, zavři dveře a stoupni si k nim, velice rychle shledáš, že ten průvan tam je, i když není velký. Stačí však ke dveřím dát srolovanou deku a můžeš být v naprostém klidu. Útulnost postýlky s mantinelem je sice hezká, ale já osobně bych si připadala jako v krabici.

msimankova
14. lis 2016

@magdalenax taky souhlasim. Mne se nelibi klasicka postylka kvuli tyckam, neprijde mi bezpecna, takze mame cestovni se sitkou. Vzduch, nic nepada, dite je v pohode a jako bonus se vlozene luzko trochu houpe 🙂

mahca
Odpověď byla odstraněná
Zobraz