Jde poznat pohlaví miminka v 18. týdnu těhotenství?

martyskac
16. dub 2012

Zdravím všechny, zajímalo by mě, zda-li jde poznat dle UZ pohlaví miminka kolem 18 tt ?Díky 😉

pejtho
23. dub 2012

Nám řekl pan doktor na 100% holčičku v 16tt.
Teď jsem znovu těhotná, jdu ve 14tt na ultrazvuk a říkám si, že by SNAD mohlo být něco vidět 🙂 Tak uvidíme!

rejocka
24. dub 2012

mne dr.povedal v 16tt,že chlapček,aj v predošlých dvoch tehu asi v takom týždni,že chlapček a vyšlo to 🙂

petrajavor
1. kvě 2012

ukončený pohlavní vývoj je od 16tt takže od té dby to poznat lze,pokud se miminko dobře otočí 😉
@brisalek jinak už před 26lety byli lékaři schopni říct dle uz co maminka čeká,jen se to příliš neříkalo a většina maminek to ani vědět nechtěla...k tomu se i teď hodně maminek vrací 🙂

vera_vila
26. črc 2012

mě dr. řekla už ve 13tt, co to bude, v 16tt mi to jiná dr. potvrdila a ve 20tt na velkém UZ znovu, takže v 18tt už by to mělo jít poznat s téměř 100% jistotou - no, u kluků je to prý vždy jistý, u holčičky je to horší, tam není jistota 100%ní nikdy až do chvíle, kdy vykoukne na svět 🙂

gucci
26. črc 2012

určitě, já to věděla už v 17tt, a to jsem toho pinďu viděla dřív než dr. 😉

ezenduska
26. črc 2012

Nám to řekli už na genetice v budějovicích před 13tt a od té doby jen a jen potvrzovali 🙂

michalkovamonica
26. črc 2012

nam rekli minuly tyden na genetice, byla jsem 13+4tt, budeme mit kluka 🙂

jaa
26. črc 2012

Jasně. Pokud je to kluk,tak to většinou řeknou už v 16tt.Někdy i dříve.. 😉

lenka40
26. črc 2012

Urcite jde poznat pohlavi mimča,pokud je pekne otocene 🙂

ebsian
26. črc 2012

Ano v 18tt na podrobném utz genetika Ol nám řekli, že to je holčička. Byla si paní doktorka velice jistá. 😀 😀

pejullka
26. črc 2012

nám to doktor řekl🙂

nelah
29. lis 2012

Tak holky já mám doma už dvouletého chlapečka a u něho mi to řekl v 16.tt že to bude kluk.A momentálně jsem v 18tt a čekám holčičku ,tak uvidíme 🙂)

evour
11. pro 2012

Nám to řekli na genetice ve 13. tt a můj lékař mi řekl, že při dobrém natočení mimča a dobrém UZ, který na genetice mají, to už opravdu možné vidět je. Každopádně ikdyž to pan doktor viděl jasně (až se sestřička divila jak moc), sám řekl, že dokud se to nenarodí, tak by se pod to nikdo nepodepsal. ;)

xkikinka
11. pro 2012

u nas slo poznat v 17.tt, ze to bude chlapecek 🙂

mrsblack
11. pro 2012

když se hezky natočí, tak ano 🙂 My jsme to věděli od 12.tt - prcek už se takto malý ukázal v celé své kráse.

saminomimino
11. pro 2012

ano když je šokovně natočené a doktor má už nějakou tu zkušennost,nám třeťátko řekli s jistotou už ve 12 tt a opravdu to vyšlo 🙂

klara31s
12. pro 2012

Já už to vím od 16.týdne.Záleží na kvalitě přístroje.

kikimaruska
12. pro 2012

Oba kluky vím od začátku 13 tt, oba potvrzeni nezávazně postupně celkem 4 lékaři... 🙂. je pravda, že už ve 13tt to poznal můj dr vždy hned v ordinaci na běžné kontrole, jelikož má hodně dobré vybavení v ordinaci, srovnatelné s tím, co je v nemocnici.

karrison
12. pro 2012

jde to poznat podle zakriveni mocove trubice...my pohlavi vedeli od 13tt

jennyska
13. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každý se může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila články na téma 18.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, kdybyste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 18.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/18-tyden-tehotenstvi/ a nebo se podívat na jednotlivé týdny v 1.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska

ipadelkova
28. kvě 2014

u prvniho miminka jsme vedely pohlavi az ve 20tt protoze se Adelka nechtela ukazat ted cekame druhe miminko a ze budeme mit chlapecka vime uz od 13 tt zalezi na tom jak se mimiko natoci a ukaze a zda ma vase pani doktorka dobrou kvalitu ultrazvuku

maci32
1. črc 2014

V Brne na Veveří nám miminko nechcelo ukázať 🙂 Takže v pondelok ideme k doktorke, to budem 16+3tt a dúfam, že už mi pohlavie prezradííí 😀

luciesofi
1. črc 2014

Ano - obe holcicky mi můj gynekolog řekl v 16+1

dasty79
1. črc 2014

Zkus JEDLOU SODU POČŮRAT podomácku - mě to vyšlo,ségře taky a kámoškám taky - nasypej trošku jedlé sody do kelímku,počůrej - když to pění jako pivo,je to kluk!Když ne tak holka🙂

A na utz ve 20tt mě dr. taky řekl,že to bude kluk a ve 30tt jasně potvrdil🙂

mondeska
13. črc 2014

Není jednoduché pohlaví miminka poznat. Pokud to sama neuvidím,tak neuvěřím.Mám fotečku ze 17.tt a prý je tam vidět chlapeček. Jednoho chlapáka už doma mám a na ultrazvuku jsem to tentokrát nějak nepoznala 🙂 nám to ale nevadí,počkáme si až se nám ukáže na sále

gabinkaan
28. říj 2015

Hezky den, my jsme se pohlaví dozvedeli ve 13 tydnu na Screeningu.Cekame holcicku a jsme v 18 tt a jde nam to i videt.Gabi

aliii24
16. pro 2019

Mně v 17. týdnu řekli holku. Musela jsem za to ale zaplatit 200,- Kč. Paní doktorka si byla jistá. Pokud to ale holka nebude, tak to asi budu reklamovat 😀😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru