Je možné jít na potrat ve 14. týdnu těhotenství?

len79
12. srp 2013

Přítel se na mě vykašlal a já nevím co dál ☹ Jsem zoufalá ze situace ve které jsem se ocitla. Prosím poradí mi někdo??

carolineg1
12. srp 2013

pokusím se o to, asi se ti to nebude líbit, ale kvuli přítele který se na tebe vykašlal, si ničit život ještě víc,? Podle mě je to zbabělé, určitě máš rodinu a přátelé co ti pomohou, mám pocit, že to jse jen ze zavažbých zdravotních důvodů, které mužou ohrozit tebe nebo dítě, pokud je to opravdu moc zavažné uvažovala bych o adopci, ale potrat? O tom bych teď ani neuvažovala proboha to dítě u má kolem 8cm a je v tobě 4měsíce...

salomee
12. srp 2013

No..odpovím jenom na otázku, zbytek komentářů si nechám..a pokud vím, miniinterupce je v ČR jen tak na žádost matky bez zdravotní indikace (ohrožení matky, vady plodu) legální do konca 12. týdne, tzn. , že už to asi nestihneš.

evitaa
12. srp 2013

Ze zdravotních důvodů je umělé přerušení těhotenství možné do 24. týdne. Takže pokud má dítě nějakou vadu, např. DS, ES, potrat můžeš absolvovat.

ivular
12. srp 2013

Kéž bych já byla ve 14tt. Jinak maminek, které opustil partner už za těhotna, je spousta. Přeji ti ať svého rozhodnutí nikdy nelituješ - ať už bude jakékoliv!

elvira
12. srp 2013

Není lepší jít rychle ke gynekologovi a řešit to přímo s ním, než se ptát na foru?
Jinak mi připadá celkem nezodpovědné nakládat s těhotenstvím jako s věcí, která když omrzí, tak se hodí do koše...
No nic, na to se nikdo neptal.

zvirka
12. srp 2013

Jsou i jiná řešení, pokud se o dítě nemůžeš postarat. Nechceš dát třeba dítko k přímé adopci? Noví rodiče si ho odvezou přímo z porodnice, můžou být šťastné ono i oni a pro Tebe je to řešení.

beritek
12. srp 2013

My máme doma poklad z přímé adopce. Souhlasím se @zvirka - mrňousek nemusel do ústavu, jeho biologická maminka ví, že je někde, kde ho milovali už před narozením. Pokud je tohle cesta, tak se buď obrátit na Krajský úřad - tam, kde mají na starosti adopce - i oni by měli být schopni zajistit přímou adopci z řad prověřených žadatelů. Nebo bych nejdřív (a to bych udělala já) zašla na FOD - třeba můžou poradit, nebo i nějak pomoci - a adopce by pak vůbec nemusela být nutná... Každopádně držím pěsti! 🙂

ivajaro
12. srp 2013

Tak na potrat bych nesla! Dite za to jakeho ma rodice nemuze ... A platit vlastnim zivotem za chybu dospeleho je nesmysl .. A kazda situace ma reseni!

karlam
12. srp 2013

dítě nemůže za to, že se na tebe přítel vykašlal 😠 ACH JOOOOO

prcek91
12. srp 2013

no jelikož mininterupci už nestihneš tak by musel mít prcek nějakou vadu či poškození, ale asi by bylo lepší řešit to s MuDr. než tady na foru. každopádně bych byla taky spíš pro tu přímou adopci..

indy2
12. srp 2013

Holky já vám nevím, ale přijde mi to, jako by se pisatelka trochu nudila (registrace dnes), 1 příspěvek.. chápu, že jde třeba o anonymitu, ale takhle se můžeme zaregistrovat každá a dělat tu "rozruch". Já teda nevím, ale buď je to blbý vtip, nebo je autorka hoooodně mladá a nebo hooooodně hloupá... Jít na potrat, protože člověk zůstane sám? Když už, měla založit diskuzi a né otázku, kde asi těžko získá odpověď, když nikdo neví, v jaké "zoufalé situaci", jak píše, vlastně je... no nic, nebudu se rozčilovat 😠

katie82
12. srp 2013

Na otázku už ti holky odpověděly, já bych jen za sebe ráda dodala, že nikdo na světě neumí dát tolik lásky jako dítě a od té doby, co jsem máma, tak už by pro mě to, že se na mě přítel (manžel) vykašlal, nikdy nemohl být důvod k potratu. Jsem teď těhotná a docela máme i dost finanční potíže, přesto se na to malé nesmírně těším a dalo mi vlastně chuť a sílu bojovat se všemi překážkami dál... věřím, že i ty dokážeš leccos překonat a držím palce tobě i mrňouskovi ať je brzo líp... a přítel se může objevit třeba i lepší, nikdy nevíš... život je nepředvídatelný a z téměř každýho problému je cesta ven a vše se může v dobré obrátit

janicka85
12. srp 2013

len79 ahoj, ráda bych tě podpořila si miminko nechat, vždyť je tvoje a ty jsi již jeho máma. Uvidíš, že to zvládneš!! K adopci je můžeš dát vždycky. Ale potrat by sis nikdy neodpustila. Zničila by sis celý další život. Moc tě prosím za to maličké - nechej je žít a raduj se z něho, ono za nic nemůže a touží po lásce. A lásku ti bude dávat 🙂

ashlee
12. srp 2013

a co adopce.ve 14tt ti potrat neudelaji.

petulka26
12. srp 2013

Stalo se mi to samé co tobě ☹ když jsem byla ve čtvrtém měsíci manžel mi oznámil že se zamiloval do jiné a že požádal o rozvod. Čekala jsem dvojčata. Nikdy jsem neuvažovala o tom že bych je dala pryč, a nelituji toho. Mám teď dvě úžasné děti, s manželem jsem se rozvedla a s novým přítelem teď čekám další miminko. Ikdyž tenkrát se mi zdálo nemyslitelné že bych to sama zvládla, opak je pravdou. Jsem teď šťastnější než kdy jindy. Moc ti držím palečky aby ses rozhodla správně, nebudu ti říkat jestli si máš miminko nechat nebo ne, ale věř tomu že ikdyž se teď asi cítíš hodně mizerně a myslíš si že to nezvládneš, tak věř tomu že bude lépe. A žít s tím že si dala miminko pryč jen kvůli tomu že to pro tebe bylo lehčí to je věc se kterou se budeš muset vyrovnat jen ty sama.

sarkad2856
12. srp 2013

Jasně co by za to dali druhé maminky,taky bych chtěla 😒 a i kdybych zustala sama nikdy bych nešla na potrat

tynulkaxix
12. srp 2013

souhlasím s ostatníma! vždyť sis musela během těch 14 týdnů k tomu zázraku co máš v břiše udělat citový vztah. Já nevím jak ty, ale já miminko miluju od první chvíle, co jsem zjistila, že jsem těhotná a za žádný situace bych se ho nevzdala!! Měla by sis to všechno nechat pořádně projít hlavou než uděláš rozhodnutí, protože dítě není věc a taky bys toho potom mohla pořádně litovat. Je tisíce párů nebo i jen žen, který by chtěli mít miminko a buď jim to nejde nebo prostě ze zdravotních důvodů nemůžou a za tohle by dali cokoli.

amallie
12. srp 2013

pisatelka se ptá, jestli je možné jít na potrat ve 14tt.......... NENÍ TO MOŽNÉ........... jistě ji nezajímá, co by kdo dal za to mít dítě, ani že jsou lidi, co děti mít nemůžou....... očividně to není její případ a řeší teď momentálně sebe!
to je fakt stejný, jako když se kvůli něčemu trápíte (např. kvůli nemožnosti otěhotnět) a někdo vám začne vykládat, ať jste rádi, že jste zdraví, neb jinde lidi umíraj..... chcete to v tý situaci slyšet????

zuzamik
13. srp 2013

Ve 14tt už to na tvoje přání nejde... Je mi líto, že jsi se dostala do špatné životní situace a přeji ti, aby jsi ji vyřešila tak, abys nemusela nikdy litovat (vzdát se malého můžeš ihned po porodu, ale do té doby se může situace změnit a třeba svůj názor na mateřství přehodnotíš- podle mě ti žádný partner nikdy nedá tolik, jako tvé dítě: mám pár kamarádek, co zůstaly s miminkem samy)

angelsb
13. srp 2013

já bych dítě nikdy nedala pryč a už vůbec ne kvůli tomu že se na mě manžel či přítel vykašlal ,moje maminka mi říkala nikdy dítě nikomu nedávej a ani nechoď na potrat i kdyby na chleba nebylo vždy se to nějak dá udělat .

potraty uznávám jen tehdy když je žena znásilněna jinak ne

milada2
13. srp 2013

Smankote, tady je zase moralistek! Nejsem zadny propagator potratu, neberu je vubec na lehkou vahu a predpokladam, ze tady jde o fake, ale i tak... nikdo se Vas neptal, jestli byste Vy osobne sli na potrat, jak resit nechtene těhotenstvi ani co si o tom myslite!!! A ty reci, ze sr vsechno da zvladnout nasledovane citovymi vylevy... mit dite neni zadna prdel, vydaje jsou veliky leckdy i pro dva, natoz pokud ditko neni planovany a clovek zustane sam. Pokud by sem psala holka, ktera by proste jinou moznost nemela a uz tak byla v haji, timhle ji akorat dodelate. Stujte nohama na zemi! I kdyz podle otazky i profilu myslim a doufam, ze jde opravdu jen o vyvolani rozruchu 😉

neominka
22. srp 2013

To, ze je pritel blbec za to to miminko nemuze. Jeste budes rada, ze ho nakonec mas...Podivej se kolik maminek touzi po miminku a nemuze. Dite je dar!

martinaeliska
30. led 2015

Jsem taky ve 14. týdnu těhotenství a včera mi přítel řekl, že se se mnou rozchází. Už mám čtyř a půl letou holčičku, s jejimž tatínkem jsme se rozešli už dřív. Řekl mi to z ničeho nic, aniž bych něco tušila, aniž by se zmínil o tom, že se mnou nechce být. Vůbec tomu nerozumím, co se stalo. Řekl mi, že mi bude dávat měsičně 5000 Kč., k miminku se přizná a soudně ho svěří do mé péče. Co si mám o tom myslet? Na potrat bych nešla, protože první dcera je pro mě smysl mého života a jsem moc ráda, že ji mám. Minulý týden jsem byla na ultrazvuku, kde mi řekli, že miminko má pravděpodobnost 1:40 IUGR.

nikousek1
4. únor 2015

Mě bylo řečeno od genetika, že potrat je možný do 3 měsíce těhotenství (tj. 12 týdnů)... Ale někdo i psal, že je to možný do 23tt. Přijde mi to jako blbost, ale asi by to ta žena už musela porodit nebo nějak tak.. či já vím 🤐 Buďme rádi a děkujme Bohu za zdravá miminka a važme si jich!

kockopes2724
4. únor 2015

hele sama věčně nezůstaneš, časem si někoho najdeš a bývalý přítel ti bude muset na dítě platit takže bez peněz taky nebudeš.Chápu, že ten rozchod ti dal zabrat a tak se na to miminko netěšíš, ale dej tomu čas a uvidíš, že to bude jiné 😉

aja64748383
Autor odpověď smazal
Zobraz
xadrix
10. únor 2018

@aja64748383 hezky den prosím mate e-mail ? Mohu se s vámi spojit a o něčem si popovídat ? Dekuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru