Jméno pro holku - Klára, Karolína, Karin, Valentina, Viktorie, Anežka

janahodys
19. dub 2019

Poraďte prosím,jaké z těchto jmen se vám nejvíc líbí k příjmení Šmarková?
Klára
Karolína
Karin
Valentina
Viktorie
Anežka

dofi86
20. dub 2019

@janahodys Valentina se mi moc nelibi, krasne je Klarka 🙂

marcicek84
20. dub 2019

Karolína nebo Valentina pokud to chcete k danému příjmení. Klára má divný význam jména.Ostatni jsou učiněny jazykolam vzhledem k příjmení.

biedronca
20. dub 2019

Karin nebo Valentina. Jsou to "neobvyklé" jmena, krasné, a k příjmení se hodí. Karolín a Klár je ted všude moc..

kos_atka
20. dub 2019

Mne se zamotal jazyk jen u Viktorky a Klarky,zbytek mi fungoval, ale dej co se ti líbí. Já jsem pro Káju,taky jsem Karolina ☺️

61800
20. dub 2019

Co Iva Šmarková?? ;)

lvl16
20. dub 2019

@janahodys Mně se k příjmení líbí Klára a Karin 🙂. Naopak mi přijde super, že se ve jméně a příjmení opakují stejné hlásky.

terezz29
20. dub 2019

Klara 😉

petulavitula
20. dub 2019

@janahodys všechny jsou hezké, ale k danému prijmeni bych volila anezku nebot to nejlíp zní když si řeknete nahlas.

katastrofa007
20. dub 2019

Holka se vdá a bude to jinak.

marcicek84
21. dub 2019

@katastrofa007 nebo tak ne,když je moderní žít na psí knížku

luckamb
21. dub 2019

Klára

kkrubova
21. dub 2019

@janahodys z vašeho seznamu se mi nejvíce líbí Karolínka. Tvrdé se mi to nezdá. Když je malinká, tak je to stejně Kája.

belmonka
21. dub 2019

@janahodys za mě Karin 🙂

lenatko91
21. dub 2019

Vybrala bych Kláru.. ale jak už to tu padlo, stejně se za chvíli vdá a bude mít jiné příjmení. 😊

karinvy
21. dub 2019

Já se jmenuji Karin a v příjmení mám také R, a nikdy jsem z toho teda trauma něměla že by to mělo znít tvrdě, nebo nešlo vyslovit 😅 určitě bych vybrala jméno které se vám bude líbit nejvíce, budoucí manžely si přece taky nevybíráme podle toho jestli se nám bude nebo nebude hodit jméno k jeho příjmení 😉

ninive211
22. dub 2019

@lenatko91 V dnešní době opravdu není běžné, že se holka "za chvíli" vdá, běžně až po třicítce nebo třeba nikdy, do toho je čím dál víc holek, co si nechávají krom manželova příjmení i své rodné (třeba kvůli kariéře)
Jinak z výše uvedených se mi nejvíc líbí Karolína, i když ta R...ale kamarádka je Hrazdírová(dokonce 2 R v příjmení) a mají právě Karolínu(ona sama je Andrea a manžel Martin). My máme taky R v příjmení a právě R ve jménu jsem nechtěla.

lenatko91
22. dub 2019

@ninive211 já jsem asi staromódní v tomto, pro mě je normální, že se holka do 30 vdá a v mém okolí je to i běžná praxe, takže z mého pohledu to běžné je.. neznám nikoho, kdo by si nechal svoje příjmení. Jen jeden případ, kdy on si vzal její příjmení, k čemuž měli svůj důvod.

pavcatko
22. dub 2019

My máme Anežku, příjmení ma Běl...... A jsme rádi, ze jsme to jméno dali 🙂

pavcatko
22. dub 2019

A pasuje mi k vašemu příjmení i Valentina, zbytek je s příjmenim už takový tvrdý...

muhehehe
22. dub 2019

Nejlépe mi k tomu sedí ta Klára, to jde tak nějak hezky z pusy, ale u tohoto jména se tvrdí, že nepřináší nositelce moc štěstí - samozřejmě člověk si o tom může myslet cokoliv, ale třeba já jsem takový ten typ ,,co kdyby náhodou", tak bych ho asi raději nedala 🙂 🙂 Ale jdou i všechny ostatní, je to takový střízlivý výběr... někdy mají mámy fakt dost divoké nápady. Kdybych měla něco škrtnout, tak ty na ,,V", ale je to i věc osobního vkusu, mě ty Viktorky moc neberou a je jich milion. A líbila by se mi i Karina, místo Karin, do našich zěměpisných šířek to "a" na konci tak nějak patří... a v této generaci by to bylo neotřelé, protože teď je obecně móda tam to áčko na konci nemít (týká se mnoha jmen)

muhehehe
22. dub 2019

Teď si čtu i ostatní komentáře, a vzpomněla jsem si na kamaráda, nedávno se mu narodilo dítě, Viktor, a povídá mi k tomu: ,,to víš, zas tam musí být to R! .... jako u jeho bráchy Richarda... Protože až vyrostou a budou dělat kraviny, tak to prostě zní....! Kurva Richarde!!!! Kurrrrva Viktore!!!!" 🙂 😀

vironeka
23. dub 2019

Mně se líbí z těch jmen Anežka, ale už se mi tolik nezdá k příjmení, ktomu mi sedí spíš třeba Anetka.

babanci
23. dub 2019

Valentina. To mě tam skočilo jako první. Dala bych asi jméno bez háčků a bez R. Je o takové měkčí a zdá se mi to libozvučné.

linee
29. dub 2019

Nomen omen, ale zcela uprimne - v beznem zivote ji budou oslovovat jmenem a nebo prijimenim. Takto uvedeno to bude mit max. na dokladech. A kdyby se jednou vdala, tak si prece nebude hledat zenicha podle toho, aby se ji to hodilo ke krestnimu jmenu.
Rozumim, ze jmeno ditete je dulezite, ale malinko mam pocit, ze se to zbytecne precenuje (myslim tim hledanim vhodneho k prijimenu, pocet hlasek, k sourozencum a pod.).
Takze za mne - dejte to, co se libi vam a jak v budoucnu chcete dite oslovovat, popr. podle vyznamu jmena...a prijimenim bych se neridila.

zuzajulie
29. dub 2019

Karin zni nejlip.

iheidy
3. kvě 2019

Elen Šmarková, Adéla Šmarková, Alena Šmarková, Jinak u holky se mi taky vybíralo jméno špatně. U kluka mi hned co jsem se dozvěděla, že bude, naskočil Vítek Koudelka ( Jak se krotí krokodýli).

janahodys
autor
3. kvě 2019

@iheidy děkuju za tipy.

janahodys
autor
3. kvě 2019

Chtěla bych nějaké jméno,které se dnes tak často nedává,ale ne zastaralé.A nelibi se mi moc jemná jmena. Chci nějaké silné, sportovní,praktické...vím, těžké

rychetkami
12. črc 2019

@jutrli tak si myslím, že není nutné se vyhýbat jménům s R, když je jedno R v příjmení.Některé kombinace jsou opravdu libozvučné i s R a mají šmrnc. Moje děti obě mají R ve jméně i v příjmení, a možná i proto uměly R i Ř vyslovovat už v 2,5 letech🙂

rychetkami
12. črc 2019

Mně nejlépe zní Karin šmarková

Sem začni psát odpověď...

Odešli