Jsem v 15tt a mám strašně oteklé nohy. Co mi pomůže?

haribo_007
18. črc 2014

Vím je to brzo ale chci ještě nějakou dobu vydržet v práci ale ty oteklé nohy jsou hrozný

eliska10
18. črc 2014

Ahoj, mne moc pomohly kompresni puncochy. Predepise ti je lekar, nebo se daji koupit v lekarne. Pred 4mi lety staly cca. 700kc. Mne nohy trapily snad od 4m., ty puncochy mi pomohly moc.

tapato
18. črc 2014

Porodit! 😀 Měla jsem to taky tak a opravdu jen porod zabral 😉 Jako mávnutím kouzelného proutku jsem měla své kotníky zpátky 😝 Ale v práci jsem vydržela až do mateřské 🙂 Jinak dávat nohy nahoru, pokud možno i při spaní, to trochu ty otoky mírní... odpočívat, šetřit se a vydržet! 😉

mercedesse
18. črc 2014

Mně u prvního tehu moc pomohl elasti-q relax. Přes noc mi nožky krásně splaskly. Je to stejná řada jako ten krém na strie,

domorodka
18. črc 2014

já v tomto těhu vypozorovala, že je to nepoměrem vápníku a hořčíku v potravinách... tudíž doplnit tyto dva minerály - ořechy, mandle, mák, omezit mléčné výrobky, které s vápníkem na tom nejsou zrovna ideálně...
pomeranče hodně... vincentku... atd... je toho hodně 🙂 sardinky třeba taky ještě...
nevím co ještě...

když si dáš nohy nahoru, nebo to něčím namažeš, zavážeš - defakto tím neřešíš problém, zabere to jen na chvilku a jak zas stoupneš, nateče to hned...
a taky tohle počasí je náročné a to tělo, aby se nedehydrovalo si asi dělá zásobu... tak také dost pij čistou vodu hlavně 🙂

hanivasi
21. črc 2014

mě pomáhalo mít nohy nahoře. Nikdy jsem neseděla na židli klasicky, s nohama dolů. To mi fakt hafo otíkaly. Vždy jsem si je dala na druhou židli, nebo prostě občas jsem si sedla na turka, apod.
taky je fajn cvičení na to. Lehneš na záda, natáhneš nohy, jednu necháš položenou na zemi, druhou zvedneš cca 30 cm nad zem a děláš kroužky kotníkama - doprava i doleva. A pak vyměníš nohy. Toto není ani náročné fyzicky, ani časově. Nejlepší několikrát za den.

alcar
21. črc 2014

Mne pomohly kompresni puncochy a to tak, ze jsem hned po dvou dnech pouzivani mela dve kila dole. Ale jak uz tady bylo zmineno, neresi to problem. Z nohou sice otoky vyzenes, ale muzou se "usadit" jinde. Nehlede na to, ze pokud uz mas otoky ted, tak v pokrocilejsim stadiu tehotenstvi muzes mit problem typu hypertenze, proteinurie, preeklampsie. Pokud by se otoky zhorsily, tak bych sla radsi na PN. Zbytecne bys riskovala predcasny porod apod. Tim te nechci strasit, ale opravdu to nepodcenuj. Muze to byt z veder, ale taky nemusi.

ditta1990
28. črc 2014

Ahoj, taky mam nohy otekle asi tak od 18. tydnu a doktor mi predepsal kompresni puncochy a Detralex coz mi na chvili pomohlo. Tedkon jsem ve 28.tydnu a nohy mam otekle prevazne jen kdyz je horko, tak dam nohy nahoru, studeny obklad a doufam ze do druheho dne zase trochu opadnou 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru