Kde ucítím první pohyby miminka?

sendoska
7. led 2013

Jsem ve 21tt a zatím si nejsem jistá jestli to co cítim jsou nebo nejsou pohyby ☹ ...kde bych ty první mela cítit? v podbříšku nebo u pupku nebo ještě výše?? .. někdy se mi zdá že cítím i doteky jako by v bříšku z boku.... ale můžu je tam cítit když je miminko ještě takové malinké?? nebo si to jen vsugerovávám. že něco cítím?? 😒

sonik1112
13. led 2013

ilonka30--- tak když jsem četla tvoje slova, tak jako kdyby jsem to psala já 🙂 Při prvním screeningu ve 12 týdnu jsem musela kašlat a pochodovat po chodbě aby se vůbec hnul a na štedrý den dal o sobě vědět fakt dost dobře, u štedrovečerní večeře jsem se pořád chechtala, protože mě malej lehtal a kopal jak se dalo. 🙂 Jinak od 24.12. se hejbe pořád každý den celý den, až na vyjímky kdy se mu fakt nechce. Zjistila jsem, že když má taťku doma tak se mu moc hejbat nechce 🙂 a když už se hejbe a dám jeho ruku na moje břicho tak se nehejbe na prostest 🙂. Jsem ve 23 týdnu a pokaždé když se pohne tak jsem ráda protože ten strach co o něj mám je neskutečný, už aby byl na světě 🙂.
Všem přeji pohodové a zdravé miminko .

lucininuska
15. led 2013

Tak se chlubím že nic nebylo vidět a doktor mi ani neudělal foto - asi budu mít alergii na Kolín. Teď tam půjdu asi kolem 30. týdne - vůbec se mi nechce.

sendoska
autor
22. led 2013

@rainyday od včerejška necítím pohyby mimča ☹ mám plašit nebo je to ve 23tt normální, že ho neucítím každy den??

rainyday
22. led 2013

@sendoska já myslím, že to je normální, spoustu holek je začne cítit i později.. Někdy je miminko otočené "dovnitř" a tyhle kopance ucítíš až později (pro mě teď v 28tt jsou tyhle kopance "dovnitř" to nejhorší.... předtím jsem je necítila, teď mi tam rozkopává všechny vnitřnosti 🙂 ). Dej si třeba kafe a počkej, stačí, když ucítíš malý kopaneček a můžeš si být jistá, že je v pořádku... Já jsem třeba minulý týden 3 dny v kuse skoro necítila (jen sem tam něco málo...), tak jsem se taky chvilku bála, ale pak na tom 3D bylo všechno v pohodě a po těch třech dnech mě zase začala kopat tak, že už mě z toho všechno bolí... Někdy si ty miminka asi potřebují trochu odpočinout 🙂 Zatím bych neplašila, máš pohodové těhotenství, žádná rizika, takže není důvod, aby se něco stalo, neboj... Kdybys do večera pořád necítila nic, tak si pro klid duše zavolej na gyndu, oni tě vezmou na UTZ a tam uvidíš, že je vše v pořádku 🙂

sendoska
autor
22. led 2013

@rainyday děkuji moc za uklidnění ... před chvílí jsme si zatřásla břichem a malý se ozval.. tak vypadá to že to je v pořádku. Myslíš, že mu zatřesení nemůže ublížit?? já se tak občas uklidnuju ...

rainyday
22. led 2013

@sendoska po tom, co se mnou dělali na tom 3D ultrazvuku jsem si jistá, že mu zatřesení nijak neublíží 🙂 do mě tam ta doktorka šťouchala ze všech stran a třásla se mnou, až mi bylo špatně 🙂

sendoska
autor
22. led 2013

@rainyday 😀 někdy se asi mimískovi musí pomoct 🙂 ...

andulka86
12. únor 2013

já u první dcery cítíla ve 20tt a teď jsem čekala, že je budu cítit nějak závratně dřív a houby s octem, taky až asi 2dny před 20tt 🙂

nikohlava
5. bře 2013

Ahoj holky,
chci se Vás zeptat jsem dnes 19+4tt a čekám dvojčátka po ivf, který odpovídají 18+4tt. Cítím spíše takové jako by tlaky (zaražený prdík) 😀 a sem tam nějaká boule... Mám obavy jestli jsou holčičky ok... Myslíte, že je ještě brzy a nemusím se stresovat? Dost mi tlačí na močák a na žaludek.. Předem děkuji za odpovědi.. Když jsem to říkala dr s těma tlakama atd, tak říkal, že je to normální...

sendoska
autor
7. bře 2013

@nikohlava já jsme začla cítit pohyby až na konci 19tt a to ještě jen když jsme si lehla a dlouho čekala... Mám placentu na přední straně (tím pádem ty pohyby tlumí) takže taky se neboj 🙂 ... Já jsme fakt pohyby začla pořádně cítit až někdy ted a to jsem ve 30tt 😀 ... Jsem prvorodička , to taky dělá svoje (prvorodičky je cítí později).

sheila86
12. bře 2013

ahoj holky, já první pohyby, o kterých mi už na 100% bylo jasné, že je to mimís, cítila v 16tt + pár dní 🙂

janina4590
14. črc 2013

!Kde ucítím první pohyby miminka?'
Každému, kdo má pochybnosti, doporučuji kouknout se na nějaký nákres a napřed si ujasnit, kde je děloha, tedy i miminko. Nejlepší obrázek, který jsem na internetu našla je tady http://lekari.porodnice.cz/fyziologicke-zmeny-u... je pod odstavcem Tělesná hmotnost.
Třeba ve čtvrtém měsíci se děléha 'táhne' od stydké kosti až téměř k pupíku (asi 2 prsty pod pupík). A na obrázku je taky vidět zhruba šířka. Takže v těchto místech by mělo být cítit miminko. Píchání v boku, nad pupíkem, v zádech a vůbec všude mimo dělohu nemůže mít na svědomí miminko.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru