Kde ucítím první pohyby miminka?

sendoska
7. led 2013

Jsem ve 21tt a zatím si nejsem jistá jestli to co cítim jsou nebo nejsou pohyby ☹ ...kde bych ty první mela cítit? v podbříšku nebo u pupku nebo ještě výše?? .. někdy se mi zdá že cítím i doteky jako by v bříšku z boku.... ale můžu je tam cítit když je miminko ještě takové malinké?? nebo si to jen vsugerovávám. že něco cítím?? 😒

zoriazz
7. led 2013

Dobrý večer, taky čekám v květnu a jsem dnes 22+1 a pohyby cítím cca 2 týdny- je to ale individuální i podle placenty atp. Já je cítím hlavně vpravo na podbřišku, u pupíku jen málokdy. Takže to cítíte fakt pohyby, nejdřív je to spíše lechtání 😀

sendoska
autor
7. led 2013

Asi to opravdu bude ono 🙂 ... ale zarazilo mě že to necítím v podbříšku ale hned u pupku 😉 ... pořád mám o to svoje malé strach.. tak se neustále sleduju, a každy ultrazvuk u Dr. je pro mě uklidněním 🙂 už se těším až mě bude malé uklidnovat samo každý den kopancema 😀

sebinka2013
7. led 2013

Dobrý večer, jsem ve 20. týdnu a že se v bříšku něco začíná hýbat 😉 jsem začala cítit už v 18. tt (tehdy nejprve právě v podbřišku). Od té doby to sleduju každý den a to, že se tam naše zlatíčko vrtí cítím převážně když jsem v klidu. Chytnu si holé bříško a čekám, odkud to bude tentokrát.. Každý den cítím pohyby někde jinde. Je to strašně nádherný pocit.

pampalin
8. led 2013

@sendoska Až budeš čekat druhý, bude to s tím strachem úplně stejný!
Jinak já jsem těhotná podruhé, jsem teď v 19.tt a zatím teda nic moc, asi bude holčička klidná! 😉

rainyday
8. led 2013

@sendoska do dvou týdnů už to budou takový kopance, že si už budeš jistá🙂 mě to i vzbudí v noci. První nejisté jsem cítila někdy v 18tt v podbřišku, pak se to postupně přesouvalo k pupíku a do boků břicha. Teď je to úplně všude, i na dvou místech naráz !! 😀

palomitacheca
8. led 2013

@pampalin mně teda ten strach u druhýho přišel větší než poprvé 😀

sendoska
autor
9. led 2013

@rainday Už at ty kopance cítím....!!! 🙂 Zatímj jsou to jen takové bublinky, nebo štouchání, které jdou cítit jen při soustředění ☹ ... ale dnes jdu na Ultrazvuk srdíčka mimča tak snad mě zase pan doktor uklidní 🙂 a doufám, že už odhalí i pohlaví na 100% 😀

rainyday
9. led 2013

@sendoska no to už je ono, neboj 🙂 já jsem to taky nejdřív cítila jen večer, když jsem ležela už v posteli a jen proto, že jsem věděla, že už to má přijít - ani to nebylo každý den, jen občas, nepravidelně... teď to bude dva-tři týdny sílit a pak přijde ta sranda (největší aktivitu má miminko od 24 do 28 tt) - minulý týden jsem jela tramvají a vedle mě stála nějaká malá holčička a maminka jí musela vysvětlovat, proč se mi tak divně vlní břicho 🙂)) teď už je to vidět i přes triko 🙂 jo a mě teprve včera na 99% potvrdili holčičku! na velkém UTZ ve 20tt řekli, že jen tipují holčičku, ale že je strašně maličká a není to ještě moc dobře vidět... Tak moc přeju, ať je vše ok a miminko 100% zdravé!! A ať už ti řeknou pohlaví, protože to čekání na potvrzení, jaké má člověk kupovat oblečky, je strašně dlouhé, já vím!! 🙂

sendoska
autor
10. led 2013

@rainyday Tak vyšetření srdíčka i celého tělíčka dopadlo na výbornou... a už vím že mám v bříšku malého Kubíčka 😀 Doktor mi udělal i fotečku pindíka s varlátky , tak je to jisté 🙂 .... a když mi dělal ten ultrazvuk, viděla jsem jak tam sebou Kubík mele a já jsem to i sem tam cítila 🙂 bylo to úžasné ....

rainyday
10. led 2013

@sendoska tak to je super, že máte všechno v pořádku včetně pindíka 🙂 ! Oni ty kluky vždycky řeknou dřív než holčičky, my jsme si museli počkat 🙂 Já jdu zítra na 3D ultrazvuk, tak se těším, že už uvidíme i obličejík... No a uvidíš za pár týdnů už tě Kubík těma kopancema nenechá ani vyspat. Ráda se vždycky večer dívám, když ležím na boku, jak mi nožičkou proráží boule do boku břicha. Není to sice nic příjemného 😀 , ale je to sranda a alespoň o sobě dává vědět 🙂

lucininuska
10. led 2013

Ahojda mám stejné zkušenosti a nejvíc mi kopal když jsem měla tepláky na gumu, trošku nám stáhly bříško tak dalo jasně najevo, že tohle mamko ne. A když jsem vybírala kočár tak nejvíc kopal při zeleným, tak má zelený :D. Jinak pohlaví budu vědět až 15.1. už se těším, ale manžel to nechce vědět. To teda nevím jak budeme kupovat oblečení 🙂. Jsem ve 21. týdnu a spíš kope na pravé straně v podbřišku, a večer se mi tam převaluje to vždycky říkám že máme atleta nebo atletku.

sendoska
autor
11. led 2013

@rainyday .. já jdu na 3D ultrazvuk v pondělí 😀 a taky už se hrozně těším... pak mi napiš jaké to bylo ,ju? A jestli mimčo ukázalo i obličejíček... 🙂 ... já doufám, že Kubík nám nebude ukazovat jen záda .. to by mě mrzelo ☹ máme to i s 20minutovym videem tak by s toho nic nebylo ☹ ... Jinak nějak asi od včera večer necítím vůbec pohyby ☹ tak nevím jestli to je ze začátku normální, že je třeba půl dne vůbec neucítím ☹ ... ????

sendoska
autor
11. led 2013

@lucininuska já jsme se byla dívat na kočárek včera a malé se ani nepohlo ☹ Tak ted jsem úplně ztracená jakou barvu mám vybrat 😀 .. ony jsou všechny něčím krásné 🙂 .. http://www.kocarky-ostrava.cz/katalog/kocarky-1... ám vybraný tady ten typ... ale vůbec nevim jakou barvu zvolit ... nejvíc vede hnědá, ale nevim no ☹ ... Tak to já obdivuju tvého manžela že to nechce vědět co to bude 🙂 já bych to nevydržela a přítel asi taky ne.. předtím jsme Kupovali oblečení Unisex 🙂 a včera už jsme koupili modré tričko a pyžamo 🙂 když už víme že to bude kluk 😀... Jinak já už asi půl dne necítím pohyby ☹ může to být ze začátku normální?? Že někdy jsou velké časové úseky mezi pohyby? třeba i pul den?

rainyday
11. led 2013

@sendoska určitě napíšu, jak to dnes dopadlo a i si dám tady do alba večer fotku 🙂 taky to máme i s videem, tak snad nebude spát. Slyšela jsem, že je dobré si třeba hodinu predtím dát čokoládovou tyčinku neb nějakou jinou cukrovou bombu, aby bylo mimi aktivní 🙂 tak to zkusím... Jinak buď v klidu, to je úplně v poho, že to necítíš pořád, mimi je ještě malé a nemá takovou sílu. Ve 21tt jsem pohyby necítila každý den. A ještě ve 24tt když jsem třeba byla na 2 dny u našich na vánoce, tak kopla za celou dobu jen jednou a velmi slabě. Asi se trochu bála cizích hlasů a tak. A je 100% zdravá. Takže hlavně žádný stres, i později se ti může stát, že to miminku bude chvíli trvat 🙂

sendoska
autor
11. led 2013

@rainyday Moc děkuji za radu ohledně té čokoládky 🙂 určitě si jí před tím 3D Dám at má malý Kubík dost energie 😀 .... Budu moc ráda když sem dáš nakou tu fotečku 🙂 jsem zvědavá na co se můžu já těšit v pondělí 🙂 ... ty pohyby si myslím, můžu mít ztlumené i placentou (mám jí na přední straně) ... tak snad je miminko v pořádku ... Mám o něj hrozný strach už od začátku těhotenství, jak člověk někdy čte ty věci co se můžou stát tak se slzám prostě neubrání ☹ ... Přítel už mi pomalu chtěl zakázat internet 😀 ...

rainyday
11. led 2013

@sendoska no jestli máš placentu vpředu, tak to je určitě i tím ztlumené, takže se vůbec ničeho neboj 🙂 Kubík už má půlku za sebou, tak i tu druhou půlku zvládne určitě až do porodu bez obtíží 🙂 já jsem si zakázala vůbec si připouštět, že by se mohlo něco stát... Ten internet je v tomhle strašnej 😀 člověk má potom takovejch zbytečnejch stresů...

sendoska
autor
11. led 2013

@rainyday děkuji za uklidnění 🙂 Ono už by se asi fakt nemělo nic stát když už jsem došla tak daleko 🙂 , ale člověk má pořád trochu obavy 🙂 .. fakt budu klidná až budou pohyby pravidelné...

rainyday
11. led 2013

@sendoska no tak 3D ultrazvuk nic... 😀 naše kráska vůbec nespolupracovala, zkřížila si packy před obličejem a když už to dlouho trvalo, tak na nás otočila zadek a tím skončila. čekali jsme půl hodiny a nic 🙂) naštěstí máme super paní doktorku, takže nám to dnes nechala zdarma a jdeme příští pátek znovu... 🙂 dneska jsme viděli ksichtík jen asi 2 sekundy, bylo to teda krásný, ale paní doktorka, že příště toho bude určitě víc, tak mi tam tuhle fotku uložila a příště dostaneme vše. No a bylo mi doporučeno příště vypít sklenici coly, než vyrazím k paní doktorce. Tak posílám informaci dál 🙂

sendoska
autor
11. led 2013

@rainyday Jé.. tak to je mi líto , že to takhle nevyšlo ☹ já mám s toho teda ted hrůzu!! Jsem na něj Objednaná do Nemocnice stojí to 1000kč 😀 no a jestli to dopadne takhle tak to budu zklamaná, ale člověk musí počítat se vším no ☹ . A co ta cola má udělat?? 😀 Pomůže Miminku ten kofein ? ale ty to máš fakt skvělé, že máš tak hodnou doktorku, že si neúčtovala nic 🙂 kéž by to bylo tak i v nemocnici kam jdu já 🙂

rainyday
11. led 2013

@sendoska no u nás to právě vyjde s videem na 1100,- ... Takže to by mě asi kleplo, kdybysme z toho za litr měli 3D fotku zadku 😀 😀 😀 takhle nám to nevadí, tak si uděláme příští týden výlet znovu a snad už to vyjde. Doktorka říkala, že ten kofein a ty bublinky v cole by jí měli víc nabudit a že se bude víc hýbat, takže budou různé záběry... no tak uvidíme... tak doufám, že tobě to vyjde lépe!! 🙂 Já v pátek vypiju té coly snad litr 🙂))

sendoska
autor
11. led 2013

@rainyday Tak já už zítra kupuju Colu At na to nezapomenu 🙂 jdu v Pondělí tak pak dám taky vědět jak jsme dopadli ... doufám že Kubík nebude zlobit a ukáže nám náké akrobatické čísla a hlavně obličejíček 🙂 .. Když už člověk ty penízky vynaloží tak je to pak když to nevyjde hrozné zklamání ☹ .. Snad pokud by mi to taky nevyšlo budou taky tak hodní jako v tvém případě! I když tomu nevěřím ... ☹ že by mi dovolili Opakování ... a jak dlouho před Tím ultrazvukem se má ta Cola asi vypít?? tak hodinku? 2? at to k Miminku doputuje včas 😀

rainyday
11. led 2013

@sendoska myslím, že tak hodinku by mělo být akorát... ať se trošku rozdovádí 🙂 No já jsem sama z té naší doktorky byla překvapená... dokonce nám řekla, že kdyby to příště zase nevyšlo, tak že to zase domluvíme na jindy... 🙂 Nevím, jestli je to takhle standardní nebo ne...

sendoska
autor
11. led 2013

@rainyday já se divím protože 3D neproplácí pojištovna a paní doktorka vlastně ten čas(co snímala miminko) měla nezaplacený tím pádem .. takže je asi moc hodná!!! standart to určitě nebude ☹

rainyday
11. led 2013

@sendoska no právě já jsem nad tím taky přemýšlela... No, jsem ráda, že to máme takhle 🙂 Jo a mimochodem některé pojišťovny na to zpětně přispívají. Já mám ZP ministerstva vnitra a když jim tam přinesu účtenku, tak mi dají 800,- příspěvek na ten ultrazvuk zpětně.

lucininuska
11. led 2013

@sendoska jj někdy mi to tak přijde, ale jinak máme pohyby ráno kolem 9 - 10 a pak asi kolem 18 - 22. Hold jak se mu chce. No stejně to na mě pozná až výjdu z ultrazvuku - chci moc kluka, takže poku´d to bude kluk tak budu vysmátá 🙂 a nebo se prokecnu, stejně někdy místo abych mluvila o tom miminku tak mluvím jako o něm 🙂. Ale i z holky bude radost ono je to ve finále jedno hlavně že je vše v pořádku.

lucininuska
11. led 2013

@sendoska jinak ti poradím - běž na www.rodina.cz a zaregistruj si e-mail a každý den ti přijde co a jak je s miminkem v ten den a můžeš si tam pak popovídat s maminkama ve stejném období. Te´d tam hodně řeší ultrazvuky a co budou mít 🙂

lucininuska
11. led 2013

@rainyday Taky děkuju za radu v úterý to tak udělám 🙂, při prvním se mi nechtěl vůbec hýbat, tak bylo po jedný a to většinou spíme teď to máme v jedenáct - no uvidíme, pak se pochlubím.

rainyday
11. led 2013

@lucininuska super, jsem ráda, že jsem mohla poradit 🙂 snad dopadnete líp, než dneska my 😀 ale neva, my si halt dáme za týden repete 🙂

ilonka30
11. led 2013

Zdravím, já jsem na prvním velkém ultrazvuku musela pořádně pořád kašlat, aby se prcek hýbal 🙂 Jinak mě kope průběžně celý den, ale začala jsem to pořádně cítit tak před 14 dny . 🙂 Jen, když kope a chci, aby to cítil i přítel, tak mi dá ruku na břicho a najednou nic jako kdyby poznal, že je to ruka někoho jiného než moje 😀

mikov82
11. led 2013

@sendoska neboj, miminko je určitě v pořádku, já kolem toho 22tt taky ty pohyby tolik necítila, hlavně si to člověk ani neuvědomuje, třeba v práci nebo tak, takže v tomhle tt jsem ho cítila většinou jen těsně před spaním, když už jsem byla fakt v klidu 😉 malý je určitě zdravý a počkej si ještě pár týdnů a ucítíš ho standardně i přes den. a kolix si říkám, že na to, že jsem ve 28tt umí kopnout už opravdu hodně, jsem zvědavá na takovej 38. 😲 😨) jinak my byli na 3D před vánocema a bylo to úžasný, máme cca 20 minutový video a asi 12 fotek a stálo to rozhodně za to. malý hezky spolupracoval a je to to nejkrásnější nejzamračenější miminko 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru