Kdy jste ucítily první pohyby? Jsem v 17. týdnu

deniska.a6
27. únor 2009

ahojky holčiny dotázek jsem v 17tt od včerejška mě tak zvláštně zabublá v břichu ale nevim k čemu to přikládat jestli to jsou už pohyby nebo mám jenom halucinace a otravuje žaludek 😖

katulen
27. únor 2009

ahoj desiska, mě první pohyby začly před 4 dny, teda ty, o kterých jsem si jistá, že je to ono a ne jen střeva 🙂 .
To jsem byla přesně 19+3 tt 😉 . Teď už je to určo ono, přirovnala bych to k takovému ťukání zevnitř.....

sarlotta
27. únor 2009

Deniska většinou kolem 20tt u prvorodiček🙂)) vzhledem k velikosti mimča je to pochopitelné.
Ovšem možné je všechno..takže buď se to bude zesilovat a bylo to ončo,nebo to přijde později.
Taky bych řekla,že je to podobné jemnému ťukání,jakoby sis dloubala prstem zevnitř. partner to ucítí zhruba tak o další měsíc později přes břicho. Je to úžasné šimráníčko🙂-ze začátku jsem komentovala každé kopnutí nahlas..i v autobuse🙂))))

katulen
27. únor 2009

je pravda, že jsem ty pohyby čekala tak o 14 dní dříve, vzhledem k tomu, že jsem těhotná podruhé, ale přišlo to až teď, pravda, že jsem z toho byla v poslední době dost nervózní, jakto že pořád nic.....a dočkala jsem se. Hlavně klid 🙂 , ono to přijde, je to opravdu hodně individuální.

deniska.a6
autor
27. únor 2009

no já cítím takový právě jak když mě tamjezdí bublinka jednou na levo pak napravo pak na obou starnách tak nevim taky jsem se dočetla že tak kolem toho 19 týdne je právda že podle ultrazvuku jsem v 18tt ale podle pm jsem o týden mín tak nevim 😖 😖 😖

lenkabu
27. únor 2009

Měla jsem taky pohyby od 17 tt,ne bublinky ale přímo ťuknutí.

karot
27. únor 2009

19tt-jemné brnění v podbříšku

j.a.n.u.s.
27. únor 2009

deniska.vypada to u tebe na pohyby...uzij si je! Ja je mela taky uz v 18tt... 🙂

deniska.a6
autor
27. únor 2009

no prostě je to něco mezi hodně jemným tukem a pocitem pohybujících se bublinek

lada82
27. únor 2009

ahoj, ja nikdy nemela bublinky, vzdy rovnou tuknuti, u prvniho spise uz jakoby prevaleni (asi jsem to driv nedokazala vnimat), takze prvni mimi v 19.tt, druhe v 17.tt

andykov
27. únor 2009

pidižďuchanečky v leže na zádech od 17tt a bublinky vsedě asi od 18tt. Záleží, ale jak moc máš velký bříško, jestli jsi hubeňour a kde máš placentu. U mě tak brzy asi proto, že jsem byla jak dachaunka před těhu a placenta na zadní straně a bříško mi začalo trochu růst až od toho 25tt, ale ještě dnes se najdou lidičky, co by v mně miminko nehledali 😀

deniska.a6
autor
27. únor 2009

hubeňour 😀 jooo bejvávalo ted jsem tlustoch no pupajs se mě zmenšil protože jsem hodně zvracela a zhubla vv břichu pět kilíček ale te už mám pupajs jj přesně střídačka mini štouch a občas zas jako bublinky to tam třeba prdíkuje tak to tam lítá 🙂

laska.nezna.hranic
27. únor 2009

u mě to bylo v 17+6 tt. nebo alespoň ten den jsem si toho tak nějak všimla. a to jsem obézka a prvorodička.

deniska.a6
autor
27. únor 2009

tak to bude asi ono za týden jdu na kontroling tak uvidíme a ultrazvuk až 18.3.a tam snad řeknou co to je ne že bych byla zvědavá to jen kvůli výbavičce a příteli jinak ani ne

aponchie
27. únor 2009

14tt

deniska.a6
autor
27. únor 2009

aponchie už ve 14 tt???tak to máš ale nějako větší citlivost ne?

deniska.a6
autor
27. únor 2009

jo holky pak už to cítíte každej den?

kaciska
27. únor 2009

18-19 týden u mě 🙂 ...příjde mě že ve 14tt to je budto jen náky pohyby dělohynebo nevim...ale pochybuju že by mimi bylo tak silné že by maminka cítila jeho kopání... 😉

kaciska
27. únor 2009

jj pak je to cítít furt a čím dál víc a zřetelněšj 😀

kutululu
27. únor 2009

já jsme to cítila kolem 20tt a další těhu už dřív...ale ve 14tt???no nevim no 😅 😨

deniska.a6
autor
27. únor 2009

ty jo je to mazec myslim že je to ono je to zvláštní bublání občas pimpnutí nikdy jsem to necítila takže to musí být ono sakra člověk se lekne když se to lehce zachvěje že se něco děje až pak to bude silnější to teprve bude akce 😀 😀 😀

deniska.a6
autor
27. únor 2009

aponchie má bud nějakýho ramboše nebo má větší citlivost nebo to tak třeba je nic není nemožné a poslední leda že by se upsala ale co hlavně že se hejbe 🙂 🙂 🙂

kaciska
27. únor 2009

jj pak až dýl po 28 týdnu to už io pěkně bolí, kolik tt jsi ty??nechala jsis říct co to bude? 😉

kaciska
27. únor 2009

jj třeba to je možné ale je to neuvěřitelné a né moc obvyklé 🙂 ale buďiš 😀

susik77
27. únor 2009

ja jsem mela takove uz zretelne pohyby v 21.tt.

kaciska
27. únor 2009

susik-jj já kolem 18-19 takový lehounký ťukání ale až po 20 tt se tomu dalo nazývat pohyby 😵

deniska.a6
autor
27. únor 2009

já jsem dnes v 17ttpodle PM podle ultrazvuku v 18tt ale ještě nevim jak se to počítá podle pohybů byla jsem na ultrazvuku jednou chodim k doktorce co ultrazvuk nemá takže jezdim do nemocnice MOŽNÁ pohlaví budu znát 18.3. právě jsem tady celj den řešila jména tedapro kluka je petr vybraný ale holka bud adriana a nebo vanessa holky se docela rozepsaly co na to říkaj který se ji líbí víc pak že se jinm nelíbí ani jedno a psaly svoje názory a nápady na jiný jména je to fajn ale každej si myslí že to bude kluk tak nevim a je mi to úúúplně fuk kvůli chlapoj tak trošku chci asi o 2% kluka ale jinak jen at je to zdravoučký at s pindíkem nebo bez stejně to bude moje největší láska 😀 😀 😀

kaciska
27. únor 2009

deni tak to je super,no Petr u nás byl vybranej taky pro kluka po taťkovi 😉 ale nakonec to je Verunka 😵 albíčko bude?? 😉

susik77
27. únor 2009

kaciska: ja jsem nekdy v 17.tt citila takove lehke mravenceni-nevim, jestli to uz byly pohyby, lebo potom byla pauza a v 21.tt uz opravdove pohyby 😉

laska.nezna.hranic
27. únor 2009

deniska.a6 - podle popisu to bude ono🙂 jinak ale náš mladej si dá klidně přes víkend v kopané volno, tak se neděs, když ho chvíli neucítíš. my nejvíce ožíváme až po půlnoci a kdybych nechodila spát pozdě, tak ani nevím, že v sobě toho malého človíčka mám. i když teď už je to každým dnem víc a víc i přes den, posledních pár dní snad prcek ani neodpočívá. a kolikrát se až leknu, že ze mě chce vyskočit, jak mě žďuchne 😀

kaciska
27. únor 2009

jj já to měla podobné,druhé mimi bylo plánované?obdivuje že tak brzy 😉 já tak druhé kolem 30 let asi... 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru