Kdy jste ucítily první pohyby? Jsem v 17. týdnu

deniska.a6
27. únor 2009

ahojky holčiny dotázek jsem v 17tt od včerejška mě tak zvláštně zabublá v břichu ale nevim k čemu to přikládat jestli to jsou už pohyby nebo mám jenom halucinace a otravuje žaludek 😖

scvrcek
11. pro 2011

@balisek a kde myslíš, že to dítě je? Vrchol dělohy je ještě pod pupíkem v tomhle týdnu, zhruba ve třičtvrtinách od kosti k pupíku...dítě je zatím pořád hodně nízko.

andelka
11. pro 2011

@balisek v 18tt tě těžko bude kopat pod žebry, tak daleko děloha ještě nesahá. 😉 Já mám prcka hlavou dolů a stejně mě kope kolem močáku a spíš pod pupíkem a po stranách.

crca
11. pro 2011

Já čekala dvojky a první jsem cítila v 15tt,ale to bylo jen takové šimrání,jak když se hýbou střeva,nejdřív jsem si to nepřipouštěla,ale bylo to vždy když jsem seděla na židli u počítače 😅 tak mě došlo,že to jsou první šimračky a dr.se ani nedivil,prý to je možné 😀

salomee
12. pro 2011

..no přesně s tím ultrazvukem, moje malé je též nějaké klidné, naposledy se akorát plácalo po bříšku a nožky mělo způsobně zkřížené...takže je vidět, že se hýbe, ale ne jak někdo píše, že vyvádí, nebo aby snad "lítal ze strany na stranu"😀😀..to ne. Tak já jsem ještě prvními pohyby nedotčená.🙂.

evabelk
13. pro 2011

Dle literatury by prvorodička měla cítit pohyby ve 20.týdnu a více rodičky od 18.týdne!...Já osobně mám zkušenost v prvním těhu od 18.týdne a teď v druhém už od 16.týdne 🙂 a moje ségra, už od 14.týdne, což mě hodně udivilo, ale dle jejího Dr. je to možné. Její váha byla 47kg 😀 takže žádný špíček kopání mimiška netlumil....

pamal
13. pro 2011

@evabelk Tak u mě je to přesně tak, jak píše literatura 🙂 První těhotenství ve 20. týdnu a druhé od 18. týdne

ustarana
13. pro 2011

Ahoj, ja som citila pohyby od 19 tyzdna. Povodne som si myslela, ze sa mi zblaznili creva. Ale ked som bola v 21 tt na 3D utz, tak sa maly hadzal a ja som citila take zvlastne "bublanie", ktore sa opakovalo uz 2 tyzdne (pamatam si to, lebo som mala poradnu).

romcovaklarka
6. zář 2012

Nejde mi založit nová diskuse, tak to zkusím tu. Je tu nějaká maminka, která měla u druhémo těhotenství pohyby později než u prvního? Nebo bych měla být nervózní? Díky moc.

mamacita2
13. zář 2012

u prvního těhu v 18tt u druhého v 15tt

balunky
17. zář 2012

Ahoj,já cítila bublinky 🙂 v 17 tt a od té doby nic 😕 byla jsem tak nadšená že se ted bojím jestli je vše v poho,ale snad ano,zítra jsme na čistém 19 týdnu tak snad se nám prcek začne trochu víc projevovat,nemůžu se toho krásného pocitu dočkat <3 😉

pincola
17. zář 2012

Samé únoračky 😀 Taky to mám taky. Čekám a furt nic. I když teda něco málo, ale to nevím, jestli je ono, tak všem říkám, že nic😀

ebsian
17. zář 2012

V 17t na konci mi jakoby cukalo u čípku..a v 18t jsem cítila jasné kopanečky..žádní motýlci a bublinky..jasný kopanečky a se střevama se to splést nedalo..Od té doby si to užívám už 9 týdnů a teď se točí snad celé břicho a bude hůř 😀 😀 Ale ne je to krásný! 😵 😵

balunky
17. zář 2012

@ebsian Jéééé tak to je super 😎 už se nemůžu dočkat,snad to taky příjde co nejdříve 🙂

balunky
17. zář 2012

@ebsian můžu se zeptat kolik a jaké vyšetření jsi doposud podstoupila,já kromě genetiky v Olomouci žádné a to bylo ve 13 týdnu 😕

ebsian
17. zář 2012

@balunky Já ten screning ve 13. týdnu a pak by jsi měla jít v 18-22týdnu na velký ultrazvuk, to je to nejvíc v těhu, kdy ti už udělají i fecho srdíčka a proklepnou mimču co se dá. Já teda měla prvotrimestrální screening negativní, ale výsledek 1:800 zhruba a tak si mě pozvali pro jistotu ještě v 18 týdnu a tam mi řekli pohlaví, dále v tom 22. týdnu, no a objednala jsem se dobrovolně ještě na 3/4D ultrazvuk ve 26 týdnu a ten jsem si pochopitelně platila - video i fotky..
Takže ale standartně půjdeš ještě jednou a pak už nic..
Celkek tedy ve 13. týdnu a pak si tě pozvou na ten 22 týden..Ještě někdo chodí ve 30. týdnu, ale tam mi řekli, že to už udělá má gyndařka, jenom kdyby sama třeba neměla ultrazvuk, tak ybch se zase objednala, ale moje gyndařka to potvrdila, že mi ho udělá v tom 31. týdny, čili za 3 týdny 🙂 Mrzí mě, že už tam do konce těhu nepůjdu, chodila jsem tam strašně ráda a vždy z tama šla nadšená 😀 😀

balunky
18. zář 2012

Aha,no já se po tom 13 týdnu ptala své doktorky na kdy se mám zase obědnat do Olomouce na ten druhý screening a ona mi řekla že když je vše tak v pořádku,tak není třeba jet tam ve 20 týdnu a že vše už uděláme u ní,tak snad ano,jdu tam příští Úterý a už se nemůžu dočkat až to své srdíčko zase uvidím 🙂

ebsian
18. zář 2012

@balunky No je nevím, záleží jak má dobrý ultrazvuk, jako tam na genetice dělají i přímo fecho srdíčka a k tomu potřebuješ opravdu dobré centrum vybavené..Oni to srdíčko kontrolují opravdu důkladně..Nejen orgány a tak..Já bych být tebou chtěla znovu objednat tam, na to máš právo a je to zdarma jen těch 30jkč regul. poplatek..Kdyby mě oni sami neobjednali na té genetice na příště, tak by mi doktorka řekla, abych se tam v tom a tom termínu objednala. Moc mě to tam uklidnilo.

balunky
18. zář 2012

@ebsian no já bych taky raději tam at jsem klidnější,příští týden se jí poptám a když to nebude takový ultrazvuk jaký má být tak se do toho Olmiku objednám.jsi hodná že mi tak pomáháš,děkuji 😉

herkuleska
19. zář 2012

Ahoj, já jsme prvorodička a už je cítím, teda zatím jen já ☹ . Začalo to v 18. týdnu. Něco jsme cítila a když jsem na bříško trošku zatlačila tak mě začal kopkat 🙂

suzanna123
21. zář 2012

Na mě taky mimčo "ťukalo" už od 17. týdne - nejdřív jsem tomu nepřikládala úplně význam, ale pak se zamlelo a bylo jasno 🙂 Doktor mi to teda nevěřil, že bych to cítila tak brzo, ale koukám, že nejsem sama

smudlinka2019
21. zář 2012

Já cítila pohyby tak kolem 19tt.Nejdřív jsem cítila jenom chvilkový tlak vždycky jako by se mi maličké přitlačilo na bříško a pak už to bylo malé ťuknutí 🙂

prach92
8. led 2013

Ahoj holky. Doufám, že nebudu vypadat jako blázen se svojí otázkou. Jsem těhotná, dnes ve 13+4tt. A říkám si jestli není možné abych třeba cítila pohyby miminka? Už pár dní cítím nepravidelné tlaky v podbřišku,jen takové malé,nepatrné, cítím je vždy večer, když ležím jinak je necítím. Možná si to opravdu jen představuji. Ve čtvrtek nás čeká první měření miminka a první poslouchání. 🙂 tak jsem nedočkavá. Jsem už po jednom potratu v prvním trimestru a ted mám pocit že se jen pozoruji...

terka118
10. led 2013

@prach92 na pohyby v 13+4 je asi ještě brzo, možná že to je jen děloha jak se roztahuje. První pohyby u prvního těhu jsem měla v 19týdnu. V druhým těhotenství jsem první lehké doteky miminka ucitila v 16+6 😉

prach92
10. led 2013

Terka118 Děkuji za pochopení 🙂 tak vám nevim dnes jsem byla u doktora. Tedy ten prcek normálně tančil sambu! Takové pohyby nemají ani profíci. 🙂 ale byl to krásný pohled.

werunqa
10. led 2013

18+4tt

kkklarka
16. led 2013

17+0, jsem skoro v 5.měs ale prý mam bříško tak na 2-3 měs možná proto je cítim brzy

veronikadob
18. led 2013

já v cca 17 tt a to jsem těhotná poprvé

quiquo
3. únor 2013

Ahoj,u prvního dítěte jsem cítila pohyby až v 22tt, u druhého už v 14tt

petrapavlikova
5. únor 2013

Ahojte já jsem prvorodička a první pohyby jsem cítila na konci 18tt 🙂

oklementieva
7. únor 2013

Ahojte, holky! Bublinky jsem zacala citit asi tak v 15tt. Ted jsem v 19tt a uz citim pohyby. Take jsem ale prvorodicka. Hlavne je to citit po ranu, nebo vecer, kdyz si lehnu na zada. Jinak jsem ale pochopila, ze kazda to ma jinak. A neverte tomu, kdyz Vam nekdo rika, ze na pohyby to jeste brzy. To muzete citit jen Vy. A je to nadherny pocit, kdyz se ve Vas neco pohne a hodne to uklidnuje. Aspon vite, ze vase male zije. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru