Kdy jste ucítily první pohyby? Jsem v 17. týdnu

deniska.a6
27. únor 2009

ahojky holčiny dotázek jsem v 17tt od včerejška mě tak zvláštně zabublá v břichu ale nevim k čemu to přikládat jestli to jsou už pohyby nebo mám jenom halucinace a otravuje žaludek 😖

marinka
28. bře 2009

Já mezi 16-17 tt a jsem teda zvědavá, kdy to bude u druhého, ale počítám, že tak nastejno..

jana.cb
28. bře 2009

Ahojky holky 😉 taky pridam svuj nazor 😵 pohyby jsem zacala bezpecne citit v 17 tydnu jinak pred tim taky trosku ale to jsem nevedela ze pohyby ani jsou 😉 to bylo jako skrutani ve strevech 😵

majdula
28. bře 2009

Hlasim cerstve poznatky: prvni bublina v brise byla 18+4. To jsem jeste nevedela ze to je ono, ale tusila jsem a tuseni se potvrdilo, protoze tech "zbloudilych prdiku" se za par dni objevilo nejak moc, ze se to na zazivaci potize uz fakt svest nedalo 😀
Dnes jsem 20+1 a uz me celkem vydatne okopava, i kdyz teda navenek to jeste videt neni. Spis takove cukani vevnitr jakoby...

mili84
28. bře 2009

Ähojda, přidám svou zkušenost - první dvě "bublinky" praskly už v 15. týdnu. na prvorodičku je to brzo, ale máme živější mimi... Teď jsem 22. a je to krásnq vidět už i navenek - vlní se mi celé břichoa malý se často někde vyboulí 😉 Jinak manžel cítí pohyby na dotyk zhruba od 20. týdne.

jeudi
29. bře 2009

18-19tyden 🙂

angetha
29. bře 2009

Začátek 18. týdne, cvrnklo mě do prstu, později ťukání a "bubliny" docela dost silné 🙂

ava
30. bře 2009

úplný konec 19tt

lucie.krajcarova
6. dub 2009

U mně to bylo na přelomu 19. a 20.tt a takové bublinky vodorovné, které se normálně nedělají, když v břichu tráví 😀
Jinak, Majdu, moc držím palečky!!!

marsulinka
7. dub 2009

Ahojky, tak u mě první pohyby začaly na začátku 19.týdne a bylo to naprosto zřetelný i když jsem prvorodička, od tý doby mimi o sobě dává vědět dost často. Ale je to příjemnej pocit, když víš, že tam ten človíček opravdu je 🙂

misule82
7. dub 2009

První ťukání jsem cítila ve 20+1 tt, už jsem se bála, že to snad nepřijde. A o moc se to nezvyšuje (teď jsem 21+3tt), pořád to je jemné a nepravidelné cukání v bříšku hlavně večer, když sedím u televize.

misule82
8. dub 2009

Holky, jak jsem psala, tak jemné pohyby cítím už od minulého týdne, ale od včerejška žádné ťuknutí..... je to normální? ☹

wacinka
8. dub 2009

já jsem první ťukání ucítla na přelomu 17-18tt. 😉

emamamamu
8. dub 2009

ted dneska pred chvili 😀 😀 😀 😀 😅

miska66
8. dub 2009

Ahoj holky muzu se pridat? na brichu to videt je, ale pohyby zadne, vuuubec nic, ☹

wacinka
8. dub 2009

neboj některé to cití až kolem 20.týdne 😉 takže buď v klidu 😉

apfele
8. dub 2009

první pohyby jsem cítila až od 19.týdne 🙂

marsulinka
9. dub 2009

misule82: Ahoj, myslím, že se nemusíš bát, ono si ještě na začátku s těmi pohyby, časem se to ustálí a budeš to cítit pravidelněji a pravidelněji, mimčo se tam třeba furt hýbe, jen to zrovna necítíš, protože se nehýbe tolik 🙂

martii07
9. dub 2009

Ahoj,já jsem první pohyby ucítila už začátkem 17 týdne.bylo to jen takové jenňoulínké šťouchání a krásný pocit.....

kaleilah
9. dub 2009

Já jsem první pohyby jako prvorodička cítila v 15tt, aý mi doktor nechtěl věřit, ale bylo to zřetelné ťukání 🙂 ale je možné že to bylo třeba o týden později, měla jsem nepravidelnou MS tak se stáří mimča určilo ultrazvukem 😀 takže ted je čekám tak ve 12tt 😀 😀 😀 když jsem ta druhorodička 😀

amona
9. dub 2009

Ahojky, já jsme začala vnímat že se něco v bříšku děje kolem 18-19tt. Kolem 20tt už to byl občas pořádný kopaneček! 😀

raadule
10. dub 2009

Ahoj, tak já čekám první a začala jsem miminko cítit na začátku 16.tt. Byli to takový motýlci v břiše, to trvalo asi dva dny a pak už šťouchance, kopance 🙂 Od 17.tt mímo pěkně řádí 🙂

susik77
12. dub 2009

Ahoj, tak ja jsem dnes uv videla ty pohyby aj zvenku 😵 jsem 20+3 🙂

bertica.h
12. dub 2009

aj pri prvom aj druhom mimču cca v 18tt🙂

mrs.bistra
28. črc 2009

Ahojky,já pohyby u prvního těhu ucítila kolem 19.týdne.Ted čekáme druhé mimi,jsem v 16.týdnu a mimísek už o sobě dává vědět 🙂 Zatím jsou to takové jemné bublinky a štouchání,můj syn i partner číhají na každé zavlnění bříška a pokaždé se předhání kdo to ucítí dřív 🙂

boobinka
28. črc 2009

jako prvorodicka jsem je citila uz v 16tt, v 19tt uz je citil i pritel.

rubashka
29. črc 2009

Já jsem cítila pohyby od 13. týdne, u druhého dítěte. vím, že mě překvapilo, jak je to brzy. Nevím, jak je to možné. Jste na tom někdo stejně? U prvního dítěte si to už nepamatuju.

berryl
30. črc 2009

čekáme první miminko a pohyby jsem cítila od 18tt 😲

balisek
11. pro 2011

Ahoj holky, koukám,tady už nikdo dlouho nebyl, ale přesto zkouším, čekáme druhé mimi, u prvního jsem pohyby cítila v 16, u tohodle mimíska taky první v 16, ted jsem 18.tt, pohyby jsou silnější, dokonce i děláme pekné bouličky na bříšli, ale chci se zeptat, kde jsou ty pohyby předně cítit? já je mám pořád ještě pod pupíkem, hodně jsou veprostřed,mezi stydkou kostí a pupíkem,sem tam kopaneček vejš, je to normálně, takhle nízko??cítím je hodně v leže a sem tam i v sedě,ale ve stoje, to ještě ne🙂díky za odpivědi🙂

janovkov
11. pro 2011

@balisek ahoj, já jsem teď na konci 17.tt, takže skoro stejně jako ty a taky pohyby cítím až skoro úplně dole, jak píšeš. Taky asi záleží, jak je mimčo položené. U mně je podle UTZ hodně vzadu. A zatím dál nedokopne 🙂

balisek
11. pro 2011

:D Zatím:D Tak to jsem ráda, že to máme stejné, já si to vůbec nepamatuju od malého a přitom je to dva a půl roku a já jako bych byla těhu poprvé🙂 I když pamatuju si, že malej byl čert a hrozně tam sebou šil, dělali se mi všude boule a tohle mimi je klidnější a o dost, i na utz vždycky spinká nebo jen sem tam zvedne ručičku,malej lítal ze strany na stranu:D a podle toho to taky teď vypadá:DAle koukámk, že máš taky malého klučíka, takže to znáš🙂 Jak to zvládáš? já si připadám večer jak 70 letej člověk, jsem ted nějak hodně utahá,ale na mimi se strašně těším, je to už něco jiného mít doma dva lumpíky, nemůžu se dočkat🙂A povedl se vám páreček, to je fakt super, moc gratuluju, já se snad dovím 21.12. co čekáme, jestli se pěkně ukáže🙂 moc díky za odpověď a přeju oběma dětičkám i tobě hodně zdravíčka a ať krásně rostou🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru