Kdy začalo miminko kopat? Jak to poznám?

zuzule
3. črc 2006

Ahoj holky Zajímalo by mě, kdy Vás začalo miminko v bříšku kopat a jak to poznám. Jsem teď 17 plus 2 a pořád čekám a nic, ještě je asi brzo, že? Nemůžu se nějak dočkat... Díky za odpovědi. Papa 🙂

boadella
3. črc 2006

Ahojky, já první pohyby ucítila v 18+3tt...ten den jsem prala a jak jem se ohýbala pořád k pračce, tak pak když jsem byla v klidu, tak jsem cítila jako kdyby někdo vevnitř dělal brčkem bublinky...no beruška brčko vevnitř neměla, takže se tam vrtěla ona sama 😉

janav
3. črc 2006

Zuzule: Ahojda... já jsem první pohyby cítila až v 19+0. Ale do 22. týdne je vůbec cítit nemusíš, je to strašně individuální... a hlavně, pravidelné pohyby mají být až od 28. týdne, do té doby třeba miminko za den nemusíš cítit vůbec. Ještě pořád tam má dost prostoru, to teprve až mu bude těsno, tak to začneš cítit 🙂 tak ať se brzy dočkáš, je to krásný pocit.

gedren
3. črc 2006

Zuzko, ja uz jsem Ti asi psala, ze u nas to zaclo "naplno" tak v 18. tydnu (predtim jsem si nebyla moc jista, jestli to je miminko, nebo traveni 🙂), ale je to u kazdeho individualni, u prvorodicky je "norma" tak ten 20. tyden, takze neboj, brzo to prijde 🙂. Ja jsem hubenidlo vyzably kostnaty, tak asi proto to bylo citit tak rychle 🙂

raculka
3. črc 2006

V chytrých knížkách píšou, že prvorodička pohyby cítí kolem 20-22 týdne, tak buď v klidu 😵
Já to taky takhle někdy začala pociťovat, jen jsem zezačátku nedokázala rozeznat, jestli mi tak pracujou
střeva nebo co že se v tom břiše vlastně děje 😀
Ale neboj, užiješ si určitě dost, já jsem těsně před porodem, a hlavně v noci a k ránu se tam dějou
pěkné reje 🙂 ale je to moc hezký pocit , cítit miminko 😉 to ti pak nevadí ani to kopnutí do žeber 😅

wipaja
19. črc 2006

U mě to začalo naplno už před týdnem a to jsem dnes 16. týdnů. Ale nečekám prvního mimíska, tak je to asi normální 😉

alt
24. črc 2006

holki já jsem si byla jista až v 21+4 jinak před tím jsem tomu nějak nevěnovala pozornost teď jsem v 27+3 a pohyby jsou už pravidelné a já se vždycky těším, až zase to kopání začne, no ono se to tam někdy i úplně převaluje mám přeba i šišaté břicho, je to krásný pocit..

pibi
30. črc 2006

Ahojky,
já pohyby cítila poprvé až začátkem 22tt. Před otěhotněním jsem byla dost štíhlá (na zčátku 57 kg, teď 31 tt mám 14 kg nahoře), tak mi doktor na vyšetření ve 20 tt říká, co pohyby. Já, že zatím nic a on to není možné, že jsem byla hubeňour a prcek se tam mele. Prý, když si lehnu na záda a počkám ... Tak mu říkám, do půl minuty spím, tak se rozesmál a říkál, že to je pak těžký 😀. No a za pár dní si lebedím na kosmetice a ejhle čutanec. Teď už kopeme a je tu strašně super, břicho mám taky občas našikmo.

mnauu
30. črc 2006

pibi a krome klasickeho kopani, lechta te nekdy mimco ? me strasne 😀

pibi
30. črc 2006

ahoj mnauu,
mě prcek jenom kopá, asi si myslí, že od lechtání jsem tu já až se narodí. A navíc když začne kopat, tak si tatínek šahá a ta mrška hned přestane. a jak dá ruku dolů, lup a nanovo. prostě s náma mává už v břísku.

mnauu
30. črc 2006

pibi to je teda lumpik 🙂
ja uz rikam, ze si pripadam, jak obrovskej fotbalovej mic, do ktereho kopou zevnitr 😉

zuzule
autor
30. črc 2006

Tak mě už taky konečně kope.Poprvé když jsem to ucítila, tak jsem si nebyla jistá, ale pak mi došlo, že to fakt bylo ono. Ale je to v pohodě, jen takové zvláštní, úplně cítím a dnes jsem si všimla že i vidím, jak se tam hýbe, je to fakt sranda - převaluje se tam a točí 😀

peta.cz
31. črc 2006

Pibi, to dělá ten náš taky - může se ukopat, břícho mi skáče skoro ze strany na stranu a jakmile na něj sáhne tatínek, tak hned přestane.
I když včera si s tatínkem hrál "na šťouchanou" - manžel mi šťouchnul prstem do bříška a mimísek mu odpověděl kopancem..takhle si hráli asi 5 minut, byla to sranda 😀

pibi
31. črc 2006

Peto, tak to večer zkusíme taky, zrovna mě nakopnul, takže zřejmě souhlasí. Ale aby to ty dva nezačalo náramně bavit 😀

gedren
31. črc 2006

No jo, nam tatinek klepe na bricho nebo s nim trese a ceka, jestli zevnitr nekdo odpovi 🙂 - a vetsinou jo ;)

zuzule
autor
31. črc 2006

Tak to musíme taky zkusit 😀 Johanko, tys byla na 3D ultrazvuku?

anavka
31. črc 2006

Já jsem začala cítit první pohyby kolem 21. týdne, ale myslim, že už se mimčo hejbalo dřív, akorát já jsem nepoznala, že už je to "ono". Ze začátku to skoro ani neni cejtit, jsou to spíš takový "bublinky" 😀 Ale pak se to už jen a jen zvyšuje a teď mám někdy pocit, že se chce vykopat ven z bříška 🙂 Všude píšou, že ke konci už mimi má pořád míň a míň místa, ale mně to zatím tak nepřipadá, naopak........ 🙂

gedren
31. črc 2006

Zuzko, nebyla, rikam si, co to resit, kdyz se ani nenadejeme a mimco uvidime nazivo 🙂

zuzovi
8. srp 2006

Nevím, jestli jsou to první pohyby. Je to spíš takové kručení a občas mě píchne, ale přesný den nevím, přišlo mi, že to bylo už 23.7.

zuzule
autor
16. srp 2006

Tak mě už kope od 16.7. Bylo to takové zvláštní, cítila jsem takový kotrmelec, lechtalo to a bylo mi hned jasné, že to je ono 🙂 Je to hrozná sranda, úplně se mi hýbe břicho a manžel už taky měl tu čest ho-ji cítit jak kope...Myslím, že z toho byl docela mimo..

lussius
18. srp 2006

ahojek zuzi 🙂 ja prcka citim od konce 17tt, nejdriv jako bublinky, ted uz se tam nekdy i pekne vrti a otaci 🙂 (jsem v 25tt) preju ti at se tez brzy dockas, ne az jak pise literatura v cca 22tt. 🙂

zuzovi
21. srp 2006

Já na tom byla stejně, úplně první příznaky, bublinky, byly v 17TT a 2D. Od minulého týdne je to silnější a dnes mi dává pěkně zabrat, už se těším až se natáhnu 😉

zany
21. srp 2006

Já jsem cítila první pohyby na konci 18 tt. Ležela jsem v klidu na sedačce a měla jsem ruce na bříšku a v tom jako by mi pod rukou projela větší bublina. Byl to zvláštní, ale moc hezkej pocit. Myslím, že náš prcek se začal hýbat, protože jsme ho s taťkou trochu pošťouchli zevnitř 😀 Teď ty pohyby cítím i bez rukou na břiše a taťka už to taky cítil 🙂

mori
14. lis 2006

Já jsem začala cítit pohyby v 21 tt. Nejdřív jsem si nebyla jistá, zda to je už ono. Ale za pár dní to začalo být intezivnější, tak už jsem měla jasno. Poprvé to bylo, když jsem se ráno vzbudila a ještě ležela v posteli na zádech. Stále jsem na to čekala a konečně se dočkala!

baruna
14. lis 2006

Tak ta naše cácorka moc nekope. Ale prý je to i tím, že mám placentu vepředu, takže kopance nejsou tolik cítit. Jinak pohyby cítím tak od 18- 19 týdne.

kurecova
22. lis 2006

Ahoj tehulky, ja pocitila 1. pohyby v 19.tem tydnu, prvni noc pro me byla dost neprijemna, nemohla jsem ni spat, ani sedet, takze celou noc prochodila...ale ted jsem si uz na to zvykla a docela se na vecerni kopani tesim. 😉

lucildol
23. lis 2006

😀 Dobrý odkaz, sedí mi to taky. 😵

lucildol
23. lis 2006

Omlouvám se, to nepatřilo sem 😔 😅

kivsy
29. lis 2006

ted jsem v 21tt a prvni pohyby jsem citila kolem 17tt, manzel je citil poprve na dotek v 18tt a 6d. Je to super, vdycky se na ne moc tesim. ze zacatku to taky bylo spise jako praskani popcornu a potom vlneni a pak uz opravdove pohyby. Kdyz jsi vecer lehnu do postele, tak hned zacne kopat. Jak ja se na toho naseho prcka tesim 🙂

kristi
29. lis 2006

kivsy, no jen pockej, at na tom budes jak ja....prijemny uz to bohuzel neni...mam v brise snad fotbalistku,nejvic se ji to vzdycky libi pod zebro a do mocaku..to je teprve luxus 😒

kivsy
29. lis 2006

kristi: jojo, slysela jsem ze dokazou kopat opravdu hodne. kristi, co mas vybranou za porodnici? a proc zrovna jmeno Mia Isabella? (je to moc hezke jmeno, ale dost neobvykle)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru