Když jsem 18+4, je to 18. nebo 19. týden těhotenství?

petyna
5. led 2008

Ahoj holky, jsem tady nová, dnes jsem se zaregistrovala. Zatím jsem jen pročítala a je to moc fajn, člověk se dozví spoustu zajímavých věcí. Chci se vás zeptat na jednu věc (asi hloupou, ale já to fakt nevím). Když jsem dnes 18+4 mluví se o 18. týdnu nebo o 19.? Setkala jsem se u doktora totiž s obojím. Ujasní mi to prosím někdo? Dík

martinka24
5. led 2008

jsi v 19tt 😉

petyna
autor
5. led 2008

Děkuju ti Marti, asi si myslíš, že jsem úplně blbá 😀

katynaa
5. led 2008

to same jsem resila taky. tenkrat jsem taky nechapala, co je "tt". 😀

petyna
autor
5. led 2008

To jsem ráda, že nejsem sama 🙂 V kolikátém tt jsi?

janina4590
14. črc 2013

Já jsem v tom měla dobrý zmatek. Žiju ve Skotsku a tady je to trošku jinak. Zatímco v ČR jsi v devatenáctém týdnu a v pátém měsíci, když jsi 18+4, v Británii musíš říct, že jsi 18 týdnů / čtyři měsíce těhotná. Musela jsem si to napsat do kalendáře, protože jsem nevěděla, co odpovědět, když se mě někdo zeptal.

martinka24
15. črc 2013

@petyna a neptala ses na to? nějak nechápu zas já ?

ratatooy
15. črc 2013

19tt to je protože třeba 2dny tehotenství prakticky 0+2 je první týden,stejne pak je to s vekem ditete,holky se furt dohadují kdy je ukončený 5mesíc 😀

jakoubka
15. črc 2013

ukončený 18tt a 4dny z 19tt..takže v půlce 19tt 🙂

jennyska
13. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každý se může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila články na téma 18.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, kdybyste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 18.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/18-tyden-tehotenstvi/ a nebo se podívat na jednotlivé týdny v 1.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska
Asmira team - Modrý koník

kvetina22
9. čer 2014

Ahoj holky, tak teď jsem z toho trotl taky... 😅 Když jsem teda 19+5tt., tak jsem ve 20tt.? Já teda všem říkám ten týden + počet dnů a je pravda, že většina známých chce spíš vědět měsíc, že jim ty týdny nic neříkají... 😀

nolies
9. čer 2014

@kvetina22 Ahojky, ano 19+5 je 20.týden 🙂 JJ, taky říkám měsíc, ale ten se zase líší od těhotenskýho...pak je v tom zmatek 😀

tmagda
9. čer 2014

@petyna Jsi v 19. týdnu.
Taky čekám prvního prcka a nebyla jsem si v tom jistá. Hledala jsem to na netu. Doktor ti řekne že jsi v 18. týdnu + 4 den což je vlastně 19. týden.
Snad to nepíšu složitě

pisisvori
9. čer 2014

holky je to tak jak je tady napsáno ...když jste 18 + 4 = 19týden, ale někteří doktoři do záznamů píší a mluví o 18 tt, protože ten je ukončený. 19 teprve začal nebo probíhá.....tím v tom dost vzniká zmatek🙂

nuali
9. čer 2014

Sestřička mé doktorky vždy říká o týden míň, když jsem byla 15+4, tak říkala 15.tt. Ale když jsem byla na odběrech u jiného doktora, tak jeho sestra řekla, že 16+3 je 17.tt,takže ono jak kdo. Buď to berou jako že ten týden ukončený nebo probíhající. Já osobně to říkám dle koníka, tzn. teď jsem ve 20.tt, což je 5. měsíc 🙂

vkkc
9. čer 2014

Náhodou seš dobrá, že to řešíš už teď! Mně to došlo až po porodu, že když jsem rodila 36+6, tak je to už 37. týden 😀

bobisek90
17. říj 2014

Muj doktor stale rika o tyden "min" 😀 kdyz jsem dnes 23+3, tak jsem 24. Ale dr. Mi rika 23. 😀 tak si vyber 🙂

alcar
17. říj 2014

@bobisek90 lekari pisi ukonceny tyden, ten je pro ne smerodatny napr. kvuli screeningu. 😉

lucininek
3. kvě 2015

Taky v tom mam zmatek 😉 a to už cekam druhy 😁 hlavni ale je ze vím kdy asi tak budu rodit a fakt je ze lidi kolem se spis ptaj na měsíc.... Což je také slozite,když lunarnich je 10 a kalendarnich 9 😁

palda5
11. kvě 2015

Ahoj holky čekám druhé miminko dneska jsem 19+0 a chci se zeptat v kolikatem tt při druhém miminko jste citila pohyby.já je ještě moc necítím a docela se bojim

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru