Kolik jste přibraly v 18. týdnu těhotenství?

apoquel
5. bře 2014

Ahoj maminky a budoucí maminky, měla bych otázku, která mě trochu trápí, jsem v 18 týdnu těhotenství a přibrala jsem teprve 2 kila navíc , je to normální? Všude čtu, že bych měla mít už tak 5-6kg navrch. Tak mě to nedá spát, k doktorce jdu až za dva týdny abych se poptala. Děkuji za odpovědi.

pisisvori
5. bře 2014

@apoquel promiň, ale kdes to četla???

http://medicinman.cz/?p=nemoci-sympt/tehotenstv...

s dcerou jsme měla v 15tt 1kg, v 19tt 2kg...pak hezky 2kg za měsíc 5.6.7 měsíc a v 8 a v 9 m jsme přibrala každý měsíc 4,5kg...takže výsledek byl 18kg....teď to vypadá podobně v 14tt 1kg v 19tt 3kg a v 22 už 4,5☹....moc to neřeš, tělo si to udělá jak potřebuje a stejně to nijak neovlivníš..prostě normálně jíst a pokud možno zdravě

mollyweasley
5. bře 2014

Já jsem ve 20. týdnu měla o 4 kila méně, než před otěhotněním, teď jsem v 9. měsíci a jsem na své předtěhotenské váze, nepřibrala jsem tedy během těhotenství zatím ani kilo. Záleží na postavě, stravování, případných nevolnostech...doktorka k tomu žádný komentář nemá, miminko i já jsme v pořádku. Akorát chtěla vědět, jestli opravdu jím všechno, jestli jsem se třeba nedala na veganství nebo tak. Toť vše.

mamkamarketa
5. bře 2014

Ja zacala pribirat az po 25tt a ted mam uz +10kg 😖

lucinacka
5. bře 2014

@apoquel Já jsem přibrala 6kg a doktor mi řekl, že je to moc, že bych měla přibrat tak max 2 - 3 kg😀 Tak si vyber... Já bych to tak neřešila, u každého je to individuální.

me79
5. bře 2014

Ja zacinam 18.tyden. Teprve az posledni 2 tydny jsem pribrala z puvodnich 42kg na 44. Vcera kontrola u lékařky bez problému, miminko roste jak ma 🙂 Takže tez jen 2kg plus a to ze baštim docela ted dost 🙂
@apoquel Bud v klidná 🙂

apoquel
autor
5. bře 2014

Jé děkuju, to jsem se uklidnila, já už začala panikařit, že se miminko nevyvíjí, jsem hysterka🙂
Četla jsem to různě, většinou tomu velkou váhu nepřikládám, ale tentokrát sem se bála.

leni84
5. bře 2014

@apoquel Já jsem do 21tt přibrala jenom 1kg..Po 25 týdnu to šlo rychleji a nakonec jsem celkově nabrala 11 kg. Buď ráda, že přibíráš málo, na konci těhotenství to oceníš..🙂 Teď jsem v 11 týdnu a zatím jsem nepřibrala vůbec nic..🙂

anulilinkaaa
5. bře 2014

Já do 18tt přibrala 6 kilo a do konce těhotenství to bylo celkem 25 kg. 15 kg jsem nechala hned v porodnici a malá měla přes 4 kg. Celé těhotenství jsem měla přikázanou dietu, dodržovala ji a stejně jsem tolik přibrala.

prcekverunka
5. bře 2014

Buď v klidu, já jsem měla ve 14tt jen 1kg nahoře. V 18tt teď nevím přesně, ale po 20tt jsem začala nabírat strašně rychle. Při porodu jsem měla + 15,5kg

blahova_andrea
5. bře 2014

já mám právě nahoře už těch 5-6kg a byla bych mnohem raději mít nahoře jen ty 2kg 😅

beta.m
5. bře 2014

Já mám teď v 18 tt mínus 5,5 kg 😒 Jsem z toho taky už nesvá, v pátek mám poradnu tak jsem zvědavá co mi na to doktor řekne

ange_de_la_morte
5. bře 2014

Myslím že 2kg nahoře w 18tt je wpohodě - buď ráda 🙂 já měla už na začátku druhé trimestru přes 5kg nahoře, celkem jsem přibrala 29kg ( naštěstí jsem to stejně jednoduše schodila). Každopádně ještě máš před sebou půlku těhotenstwí a nejwíce budeš přibýwat w posledním trimestru, rozhodně jsi w normě 😉 ( omlouwám se za ,w,)

andelka
6. bře 2014

U staršího jsem v 18tt neměla navrch ani kilo, první jsem zaregistrovala na poradně ve 22tt. Ale od 18tt jsem musela nosit těhugatě, bříško rostlo.Celkem jsem přibrala 7,5kg.
U mladšího jsem v 18tt měla nahoře sotva kilo. A celkově pak 11kg.
Je to úplně normální, buď. Nevypovídá to vůbec o ničem co bys měla řešit.

whatty
6. bře 2014

já sem konec 16tt a mám ještě o 3 kg míň než na začátku těhu, mimčo rostě vše je ok tak to neřeším myslím že pak přiberu dost 😉 😀 🤐

brendamonique
6. bře 2014

Mám ten pocit, že jsem byla někde mezi + 3-4 kg, ale čekáme druhé a při prvním jsem přibírala pomaleji i mi pomaleji rostlo bříško, teď při druhém jsem byla hubenější a rychleji se mi zvětšuje pupík i kg.
Říká se i že při každém dalším těhotenství to jde rychleji. Teď jsem ve 24 týdnu a mám +6 kg z původních 57 jsem se dostala na 63 kg. Přibírám postupně co měsíc to kg 🙂

pavlapl
6. bře 2014

Já jsem ve 20tt a přibrabrala jsem kilo. Vzhledem k tomu že mám nadváhu jsem ráda. U předchozích 2 těhotenství jsem přibrala 15kg u každého.

hellenkaa
21. dub 2014

@mollyweasley Páni, doufám, že na tom budu podobně :D Před otěhotněním jsem měla 86 kg, teď začínám 19. týden a mám 5 kilo dole 🙂 A to jím jen míň, protože se mi častěji dělá špatně, ale myslím, že prďolka si má u mě z čeho brát 🙂

ostrizi
1. črc 2014

No já jsem v 19. týdnu a už mám nahoru 7 kg... jde mi to nějak moc rychle 😀 abych se pak unesla 😀

domca89
1. črc 2014

@apoquel Já měla nahoře v 18tt 2,5kg a podle doktorky to bylo ok.

brouzdalka
1. črc 2014

Já jsem první kilo přibrala mezi 18.-20. tt 😀 Celkem jsem přibrala do 40. tt asi 6 kg 🙂 A nikdo mi na to neřekl ani popel.

vevevee
26. zář 2014

17.tt 6,5kg- dvojcata🙂 jde to nahoru hodne rychle: 😒

allisenka
26. zář 2014

Ja jsem ted ve 20tt a mam nahore 3 kg.Pak to jde mnohem rychleji nahoru...

zmrz_lina
26. zář 2014

Jsem zatím jen 16tt, ale mám v tuhle chvíli dole 6 kg. Část jsem zhubla v prvním trimestru, protože mi nebylo dobře, část ze stresu z událostí posledních 14 dnů. Ale už mi bylo dr. řečeno, že další hubnutí nepřichází v úvahu, že mě jinak hospitalizuje. Nemám už kde brát (váha před otěhotněním 49 kg, dneska 43 kg, když se dobře najím, tak 44 kg).

dezyre
26. zář 2014

V 18tt jsem byla přesně na váze jako před otěhotněním 😉 Ale teď se mě to začalo rozjíždět rychlostí blesku, takže nabírám hodně 😉

krasnydenvsem
26. zář 2014

no jste dobré já sem otěhotněla měla 60 kg teď sem 21td mam 9 kh ze synem sem přibrala 25 kg v šestině děli sem vážila o kilo min než otěhotněla ,a jim pořad stejně nevím s čeho přibyram

mardusenka30
29. zář 2014

jsem 18 týden a mám nahoře necelá 3 kila, špatně mi bylo jen dva týdny a jsem baculka, docela se bojím, že vyrostu moc☹

kacenka1111
11. říj 2014

u druheho 6kg, u prvniho si nepamatuju

makak21
11. říj 2014

Jsem konec 17tt a mám nahoře 20dkg 🙂

p3tulkaa
11. říj 2014

Měla jsem 1,5 kg, stále nějak vážím stejně, doufám, že už to poroste nahoru 🙂

alt
12. říj 2014

v 18tt mám 1,5kg, snažím se dodržovat jídelníček, abych nepřibrala víc než je to nutné, stejně si tělo začne nabírat samo podle potřeby, ale nejsem zastánce toho ,že sbaštím vše co mi přijde pod ruky, tzn, vysocelakorické bomby, ať už sladké či slané. tohle fakt nemusím.. možná jsem ovlivněna i tím že je to už mé třetí těhu a vím jak je těžké potom dostat se na původní váhu,když člověk právě kvůli přežírání nabere jen tuk. a taky je to dáno v genech, někdo přibere 30 a do týdne je po porodu má dole někdo musí cvičit, a nškdo nepřibere vůbec.. důležité je aby mimi rostlo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru