Kolik jste přibraly v těhotenství? Je 8 kg ve 21tt moc?

jaaankaaa
29. srp 2013

Ahoj holky,jsem ve 21 tt a byla jsem baculka už než jsem otěhotněla,je to takový můj strašpytel 😒 zatím doted jsem přibrala už 8 kilo 😲 a to přitom jím úplně normálně akorát ty kila jdou nějak furt nahoru.kolik jste přibraly vy?myslíte že 8 kilo už je moc?Byly jsme na ultrazvuku a mimi je v pořádku,i s váhou ale mamina trochu kyne 🙂 děkuji

luciferkaklaris
8. čer 2016

@zuzineckah Ahojky, 70 kg to není vůbec děs, já jsem na 95 kg a to je teprve ten pořádnej děs 😀 Ale zase pokud měříš kolem 150 cm, tak jsi na tom stejně jak já. Já mám skoro 180 cm, v tomto případě naštěstí 😀

zuzineckah
8. čer 2016

@luciferkaklaris mám 168 cm 🙂 Váha se nemusí zdát vysoká, ale na ni tělo není zvyklé, tak ji cítí 🙂 Už se těším až budu moct zase normálně sportovat

luciferkaklaris
8. čer 2016

@zuzineckah Tak to máš krásný, i když chápu, já se taky absolutně necítím a taky se už nemůžu dočkat, až budu moct sednout na kolo, jít si zaběhat, dát si pivko atd. V kolikátém tt jsi? Já 31.

zuzineckah
8. čer 2016

@luciferkaklaris 35tt 🙂 Aspoň, že to rychle utíká 🙂

luciferkaklaris
8. čer 2016

@zuzineckah Tak to je pěkný, to už to budeš mít brzy za sebou. A to máš pravdu, utíká to pěkně 🙂 Kolik jsi tedy celkově přibrala?

luciferkaklaris
8. čer 2016

@zuzineckah Jo už to vidim, jsem slepota 😀 No já mám teď 15 kg, tak doufám, že už to moc nepoleze.

zuzineckah
8. čer 2016

@luciferkaklaris já jsem nejvíc nabrala ve 2.trim. Teď nabírám tak kilo za dva týdny, prostě jak je teplo, tak jedu spíš na melounech, ovoci, celkově lehčích jídlech. Občas se sprasím grilovačkou, to jo 😀 Počítám, že ještě tak 3 kg naberu. U syna jsem měla +17kg...

luciferkaklaris
8. čer 2016

@zuzineckah Takže už 1 dítko máš? Jak je starý syn? Tak to bys teoreticky měla mít lehčí/rychlejší porod než ten první (co jsem tak slyšela, tak ty další porody bývají rychlejší) 🙂 17 kg by šlo, to bych taky brala. A obdivuju tě, že jedeš na ovoci, to já sice taky, ale prokládám ho sladkýma prasárnama (včera zrovna horký maliny se zmrzlinou a šlehačkou a navrch ještě zmrzlinu ze stánku...

zuzineckah
8. čer 2016

@luciferkaklaris nenech se ošálit, právě jsem sežrala vanilkovou zmrzku se šlehačkou 😀 Ale pravdou je, že mi teď ovoce jede víc než obvykle (asi proto, že ho nemusím vařit 😀 ). Já už mám dítka dvě, nejstarší bude mít 14 let, ta už se do nějakého hodnocení porodu nedá počítat 😀 Syn měl v dubnu tři, jeho porod byl hrozný, tak doufám, že mi to teď ta naše beruška vynahradí a poleze hezky rychle a bezbolestně 😀 chci tomu věřit 😂😂

tynice
8. čer 2016

@luciferkaklaris Taky jsem slyšela, že další porody bývají už pohodička, ale moje mamina teď před týdnem měla 4 dítě a byl to nejhorší porod ze všech. Asi záleží jak se poštěstí 🙂

luciferkaklaris
8. čer 2016

@zuzineckah Hrozný porod? ☹ To mě mrzí ☹ Každá si přejeme bezproblémový porod a snad se nám to vyplní. No tak to už jsi zkušená matka 🙂 Jé a holčička...přála sis jí? Já moc, nakonec to bude kluk, ale zase bude asi zvídavější a tatínek ho povede k pracem kolem baráku 🙂

luciferkaklaris
8. čer 2016

@tynice Hm, to je teda děs...já si tak nějak říkala, že ty další porody už bývají opravdu snazší, ale jak vidím, tak jsem se asi mýlila...

zuzineckah
8. čer 2016

@luciferkaklaris nechci nikoho vyděsit, nicméně můj druhý porod byl opravdu hrozný, ale dalo se to přežít, takže už je zapomenuto 😉 A taky nejsem asi ten správný "vzorek", protože mezi 1.a 2. porodem uběhla dlouhá doba. Lépe to budu moc vyhodnotit teď 🙂
Tím, že už máme kluka i holku, tak nám to bylo tak nějak jedno, nicméně přiznám, že jsme si oba víc přáli klučíka - táta proto, že vidí jací jsou s malým parťáci (tráví spolu veškerý volný čas) a já proto, že jsem šílený praktik a když už máme kompletní klučičí výbavu, tak mi přišlo praktičtější 😀 😅 Ale jak se ukázalo, tak naše přání je jedna věc a genetika druhá, takže bude holčička a už se na ni moc těšíme❤ jen jsme museli přezbrojit na dívčí barvy 😅

zuzineckah
8. čer 2016

@luciferkaklaris čekáš první miminko? Třeba bude vytoužená holčička druhá v pořadí 😉

tynice
8. čer 2016

@luciferkaklaris Možná taky záleží na věku 🙂 Už nebyla nejmladší 🙂 Taky doufám, že proběhne ten první hladce a pak ten druhý ještě líp 🙂 Další snad už pak ne :D

luciferkaklaris
8. čer 2016

@zuzineckah No tak u nás to bylo jako u vás, ale s opačným pohlavím 🙂 I když teda hlavně já si moc přála holčičku, odjakživa. Prostě parťačku ke mně, na nákupy, do cukráren a tak. Dokonce jsem na začátku těhu koupila světle růžový chlupatý overálek a teď nedávno (a to už jsem věděla, že je to kluk) růžový overálek s prasátkem z Medvídka Pú 😀 Dalo mi zabrat přeorientovat se na klučičí barvy 😀 Jojo, čekám první a jedno bychom pak ještě chtěli, tak snad se podaří holčička. A to je moc hezké, že je syn takový parťák k tátovi a holčička zase bude třeba víc k tobě 🙂

aaaaaaaaaaaa
8. čer 2016

Ahojky, já jsem 20+3 a mám 9 kilo nahoře. Docela z toho mám strach, protože už teď se mi hůř dýchá a k tomu mám bolesti kyčlí

zuzineckah
8. čer 2016

@luciferkaklaris je fajn mít pár, i když podmínka to jistě není, člověk je miluje bez výhrad, že jo 😎 Ale máš pravdu v tom, že holka je super na ty babské věci, kolikrát spolu s dcerou vyrazíme na nákupy, dáme si kafíčko (slečna teda max capuccino 😀), vybírá mi hadry (mě to moc nebaví), pobavíme se spolu o takových těch věcech, které chlapa moc nezajímají, je to prima. Ale taky je hodně citlivá, má už i menzes, který jí dává zabrat, tak to jsou zase ty "holčičí" negativa. Kluci to mají podle mě v životě přeci jen malinko jednodušší, ale tak co naděláme 🙂
Takže nám přibude za chvíli parťačka 🙂 se to tomu tátovi prodraží 😀 😀 😀

pavcatko
8. čer 2016

já dnes končím 23tt a zatím 7kg nahoře- v pátek jsem se v poradně ptala jestli je to normální, že mi to přijde moc a paní doktorka mě uklidnila, že je to normální a ještě že přiberu 🙂 No všichni jsou v pohodě, jen já to řeším, 69kg jsem v životě nevážila :D

majinka1995
8. čer 2016

Můžu se zeptat jestli v těhotenství můžu skořici? Já jenže tchyně mi poradila ať si radši zjistím bylinky a takový věci skořice atd jestli to vůbec můžu že to někde zase vyčetla

dudysek
8. čer 2016

@majinka1995 skorice by se ve velké míře nemela,prekrvuje tělo,takže i delohu. Ale drobné si něco posypat myslim neva. S bylinkami jsem tez opatrná,na netu najdeš seznam zakazanych

chris_n
8. čer 2016

Mam 7 kilo ve 22tt. Jako je to des. Pri prvnim tehotenství jsem nabrala celkem 11kilo. Děsím se, kam to pujde ted. Ale zase je fakt, ze ted mam od začátku mnohem vetsi prsa.

pajuska252
8. čer 2016

Já měla v 20tt 6 kilo nahoře a celkem skoro 13 nebo 14

marcetta_k
8. čer 2016

já měla v 19tt nahoře 2,5kg. Teď půjdu na kontrolu za 14 dní, tak uvidím kolik jsem nabrala za ten další měsíc, kdy bříško přeci jenom znatelněji vykouklo 🙂

Jinak jsem našla orientační tabulku ohledně přibírání v těhotenství - http://www.jaknamiminka.cz/pribirani-v-tehotens... Samozřejmě není možné se podle toho řídit, ale jako orientace dobrý, si myslím. Mě to zatím na obou vážení vyšlo přesně na 0,5kg na ideální přírůstek 😀 (vážím se jen u doktorky, jelikož doma máme blbě podlahu, že pokaždé mi váha ukáže úplně něco jiného 🙂 )

majinka1995
31. črc 2016

Dobrý den mohu mít dotaz potřebovala bych vybělit věcičky na miminko ještě nenarozené a nevím čím nejsem si ani jistá jestli mohu samo perex

weronikad
1. srp 2016

Já přibrala do 3 měsíce snad 5kg, asi nějaké velké hormonální změny 😀 protože jsem nějak moc nejedla, bylo mi furt špatně. Pak ve druhém trimestru jsme nepřibírala skoro vůbec a teď jsem ve 32tt, a zatím mám cca 11kg nahoře a počítám, že teď miminko bude růst rychleji, tak ještě něco přiberu, kdybych měla těch 15kg, myslím, že je to ideál🙂

katie87
1. srp 2016

@majinka1995 Máji já dneska koupila klasický odbarvovač jak mi všichni doporučili. A stejně se to pak musí přeprat v dětským prostředku.

katherinne18
1. srp 2016

Já byla na kontrole 30+1 a měla sem nahoře 8kg 🙂 teď jsem 31+6 a na kontrolu jdu 17.8., tak uvidím. 🙂
Z toho má malá necelá 2 kila 😀

weronikad
1. srp 2016

To jsem našla na netu 🙂
Váha plodu/novorozence 2,5 - 3,7 kg
Váha zvětšené dělohy Asi 1 kg
Váha placenty Asi 0,5 kg
Plodová voda 1-1,3 kg
Krev ve zvětšeném krevním oběhu 1 - 1,5 kg
Další fyziologické nárůstky v tělesných tkáních (zadržované tekutiny, objem prsů apod.) Asi 4 kg
Váhový přírůstek celkem 9 - 12 kg

3deti
10. srp 2016

@jaaankaaa ahokda taky prispeju ja jsem v dvacaten tydnu pomalu,taky baculka zacatek s 80 kg a pribrala jsem 1kg🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru