Kolik jste přibraly v těhotenství? Je 8 kg ve 21tt moc?

jaaankaaa
29. srp 2013

Ahoj holky,jsem ve 21 tt a byla jsem baculka už než jsem otěhotněla,je to takový můj strašpytel 😒 zatím doted jsem přibrala už 8 kilo 😲 a to přitom jím úplně normálně akorát ty kila jdou nějak furt nahoru.kolik jste přibraly vy?myslíte že 8 kilo už je moc?Byly jsme na ultrazvuku a mimi je v pořádku,i s váhou ale mamina trochu kyne 🙂 děkuji

sarkoc
13. kvě 2016

já přibrala celkem za těhotenství asi 14 kg, ted je to 7 měsíců po a díky tomu, že stále kojim, jdou kila dolů sama...doslova mě to vysává, už nevím, co mám jíst, abych nehubla...

liko77
13. kvě 2016

Přibrala jsem celkem 7 kg za celé těhotenství, měla jsem dietu kvůli těhotenské cukrovce. Do 3 měsíců po porodu jsme zhubla celkem 15kg ani nevím jak, říkám, že mi to zhublo samo🙂 a tu váhu mám zatím pořád. Jsem téměř rok po porodu a pořád kojím. Uvidím jak to bude až kojit přestaneme, ale nezlobila bych se když by to tak zůstalo🙂)

nikollita
13. kvě 2016

Já jsem u prvního přibrala celkem 22 kg, ale byla jsem strašně oteklá, dole jsem to měla asi týden po porodu. U druhého jsem přibrala 15 kg a dole to bylo do 10 dnů po porodu. U prvního jsem nekojila, u druhého ano, ale na následné hubnutí to nemělo vůbec žádný vliv. Normálně mám navíc asi 25 kg, a to jsem nikdy nezhubla. Teď jsem těhotná potřetí a zatím mám navíc asi kilo. U kluků jsem do 20 tt. nabrala max. 2 kila, nejvíc jsem nabírala poslední dva měsíce.

katherinne18
15. kvě 2016

Ahoj 🙂 já jsem v 21.tt a přibrala sem kilo, ale pokud to nijak nevadí dr ani ditku, tak by neměl být problém. 🙂

majinka1995
15. kvě 2016

@katherinne18 dobrý den jsem taky už skoro 21tt můžu se jen zeptat? Máte už pohyby nebo kope vás malí už? Já jenže cejtim jen pohyby a ne furt ne kazdej den a ještě necítím kopance není to špatný chtěla bych i vědět jestli kdyby něco bylo v nepořádku z miminkem jestli bych měla třeba bolesti nebo něco já jen že se cítím dobře bolesti žádný ale cítím furt jen malinké pohyby občas v podbřišku a to je všechno není něco špatně?

marticcelli
15. kvě 2016

@majinka1995 ja to taky tak mela, par pohybu nepravidelne a ne kazdy den zezacatku, okolo 20.tt, ale ono to prijde, je to normalni, v klidu 🙂 pak si jich jeste uzijes az az 🙂

majinka1995
15. kvě 2016

@marticcelli Mockrát vám děkuji právě mi i přijde že mi neroste bříško mám ho furt malinký jen takovej kopeček a do čtvrtého měsíce a půl sem měla furt 50kilo a Tet od 26.4. Do dnes sem najednou přibrala 3kila ale bříško furt mám stejné jakoby nerestlo a přijde mi že začínám až tet nabírat na kilech

majinka1995
15. kvě 2016

@martinccelli A ty pohyby cítím jen v podbřišku je to v poho?

marticcelli
15. kvě 2016

@majinka1995 resila jsem s mym dr, ze mi "neroste brisko" pac mi to rikalo hodne lidi, ze mam na dvojcata male,az mi to bylo neprijemne..ale ujistil me, ze je vsechno v poradku, miminka rostla hezky a ani pry neni nutne pribirat silena kila, ja mela nakonec "jen" 12kg, pred tehu jsem mela 54 a zustalo mi asi 5 🙂 pohyby v podbrisku jsou normalni,deloha ti dosahuje ted mozna po pupik,ja je na zacatku citila jen vecer

majinka1995
15. kvě 2016

@marticcelli no já je právě cítím jen v podbřišku a nemám to kazdej den ty pohyby naposled když sem byla u doktora 26.4. Tak vše bylo v pořádku ale když vym že třeba moje máma když byla těhotná tak ji ségra konala už na pátým měsíci a u mě furt nic

luciferkaklaris
15. kvě 2016

@majinka1995 Ahoj, neměj strach. Pohyby cítíš nejdřív jen v podbřišku, až s přibývajícími týdny je budeš cítit výš, ale i v podbřišku. Já jsem teď na zač. 28tt a cítím je jak kdy. Respektive všude, nahoře i dole. V podbřišku je cítím hodně, když ležím na boku. A to že jsi moc nepřibrala a že máš ještě malé bříško, za to buď ráda. Já mám nahoře 12kg a břicho velké, jsem nemotorná a zadýchávám se. Tak si to zatím užívej, než to taky přijde 🙂

majinka1995
15. kvě 2016

@marticcelli víte co ji já tím že jsem po dvou potratech jeden zamlčenej a druhéj mimoděložní tak se bojím a by tohle už bylo vporadku konečně se nám to povedlo a nevím jak bych to unesla kdyby se zase něco pokazilo

majinka1995
15. kvě 2016

@luciferkaklaris moc dekuju akorát mi nepřijde normální že je cítím jen někdy třeba se i stane že tři dny je necítím vůbec

luciferkaklaris
15. kvě 2016

@majinka1995 Ale to se může stát i později, že někdy nejsou cítit. Ne každý pohyb miminka je cítit 🙂 Ale chápu tvoje obavy. Taky mám za sebou potrat a bojím se každý den něčeho 🙂 My to zvládneme 🙂

majinka1995
15. kvě 2016

@luciferkaklaris snad vše je vporadku další kontrolu du až 24.5.

konik_mischel
15. kvě 2016

ahoj, zatím do 15 tt jsem přibrala 0 a do původní váhy zbývá 20 dkg, co jsem se stihla o 3 kg prozvracet. Teď mám zase střevní chřipku - už druhou, tak zatím to na nějaké přibírání není, ale to se určitě změní... kdybych nepřibrala ani deko, a v porodnici nechala15 kg, bude to super vzhledem k mojí výchozí váze. Ale diety opravdu nedržím, mám chuť na ovoce a zeleninu, jím celkově míň, protože mě tlačí bříško. 🙂

kamicek1993
15. kvě 2016

Ahoj holky, tak ja jsem asi extrem, ale jsem 37tt a uz mam 27kg nahore 😀 nejdriv jsem z toho pribirani mela depky, ale ted uz na to prdim. Nabiram od zacatku a nejde to zastavit, vypadam jak velryba a jidlem to neni... snazila jsem se jist zdrave a pravidelne a pribiirala jsem stejne, jako kdyz jsme meli oslavy a jedla jsem dorty a vsechno, takze uz to neresim a nestresuju se, hlavne ze je mimi v poradku, resit to buduu az po porodu 🙂

katherinne18
16. kvě 2016

@majinka1995 Pohyby už mam 🙂 začali mi začátkem 20tt, ale třeba kamaradce začali až 21tt. Je to různé. Ze začátku me kopalo celkem dost a teď je to taky nic moc už, cítím jen, jakbse vždy otáčí. Je to individuální. Každý to má jinak, znama nedávno porodila a od 19tt měla už silné pohyby. Takže je to opravdu různé a pokud dr řekne podle uzv, že je vše v pořádku, tak se nemusíte bat. 🙂

amendee12
16. kvě 2016

Já u prvního přibrala 18kg a začlo to lézt nahoru po 5.měsíci, teď jsem také v 5m a nemám ještě ani kilo začínám na svých 50kg😀 ale každá jsme jiná.🙂

katherinne18
16. kvě 2016

@majinka1995 dítko je ještě malé. Otáčí se, dělá kotrmelce, atd. Má tam dost místa a není ještě tolik cítit 🙂 ono to přijde, nebojte.

pety91
16. kvě 2016

Podle mě, některá žena třeba i nepřibere vůbec do 20 týdne, a pak to naskáče 🙂 , pohyby sou asi hodně individuální kdy začnou. 🙂

luciferkaklaris
16. kvě 2016

@kamicek1993 Ahojky, no je to šílený v těhu tolik přibrat, ale bohužel to není vyjímka ☹ Třeba se teď hodně zavodňuješ a v porodnici většinu necháš. Každá jsme jiná. U mě se obávám, že to bude podobné. Jsem ve 28tt a nahoře 12kg a před sebou necelé 3 měsíce, což je ještě dost ☹ Takže já to vidím taky tak kolem 25-27kg, pokud se to nějak nezastaví (poslední týdny je to co týden, to kilo). Je pravda, že si to dost dělám asi sama, protože mám strašné chutě na sladké, kterým nejde odolat, takže každý den něco sladkého (nemyslím ovoce nebo jogurt, ale nějakou prasárničku) sním. No poslední týden si říkám, že se musím krotit, ale moc to nejde ☹ Snad to pak zhubneme rychle po porodu. 🙂

majinka1995
16. kvě 2016

Moc vám děkuji chtěla bych se zeptat ještě na něco mám křeče do bříška protože sem ještě nebyla na stolici a když du tak mi to nejde mám asi zácpu co na to pomáhá? A nemůže to miminku ublížit když mám křeče do bříška kvůli zácpě

majinka1995
16. kvě 2016

Je mi blbý se ptá tady zrovna na tohle ale radši se zeptám než abych byla ve stresu

jojosefina
16. kvě 2016

Fajn jsou chia semínka do mussli a jogurt ... Když nepomůže přírodní cesta tak můžeš použít i glycerinové čípky.

majinka1995
16. kvě 2016

@jojosefina děkuji za radu a nemůžou ty křeče ublížit miminku?

luciferkaklaris
16. kvě 2016

@majinka1995 A nebo zkus klasicky ráno na lačno nějaký kompot 🙂 Nejsem odborník, ale myslím, že pokud ty křeče nebudeš mít každý den, tak se nic nestane.

odula
16. kvě 2016

@majinka1995 jeste je dobrá každý ráno na lačno ohrata voda. Ci ohrata voda s citronem. 🙂

anomisv
17. kvě 2016

@majinka1995 myslím že máš bříško akorát, někdo je furt plochy někdo má už zase kopacak já sem dnes 17+0tt a jsem cca v leže jako ty

katie87
18. kvě 2016

Jsem 19tt a mám nahoře max do 1kg, ale jsem pořád 3kg pod původní od začátku těhu :-/.
Na začátku těhu než přišli nevolnost 63kg i víc/165cm teď 60kg. A to jsem relativně typ co si musí váhu hlídat a přibírala jsem vždycky snadno. Snažím se jíst hlavně zdravě, rozhodně žádný diety. Věřím, že to doženu a skončím na min. +20kg 😀.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru