Kolik vážilo vaše dítko ve 25 - 26. týdnu těhotenství?

adenka84
30. čer 2011

Ahoj těhulky a maminky,
mám dotázek, kolik váží nebo vážilo vaše dítko ve 25. - 26. týdnu těhotenství?
My jsme měli přesně ve 25+0 630 gramů a 30 cm...Podle Mudra. je to v pořádku, ale mě se to zdá dost málo. výška ne, ale ta váha mě docela zaráží! jak jste na tom vy?

ashlee
30. čer 2011

ahoj tak to nevim kolik važl syn,ale ve 30tt mel udajne 1400g ale to si nemyslim,protože jsem rodila ve 39+4tt a malej mel jen 2550g.
podle tabulky by melo mimčo mit 25tt 700g 😅 ,tak to as odpovida ne? 😀

ia.
30. čer 2011

ahoj náš prďola měl ve 24+0 cca 766g. Ale nedělej si z toho hlavu, ta váha je v podstatě odhad, miminko zvážit nejde, jen ho měří podle hlavičky, tělíčka a podle toho vyskočí váha.....

ladybugie
30. čer 2011

neřeš to, když to neřeší doktor. On moc dobře ví, jak má mimčo vypadat. Mimča obvykle nerostou podle tabulky. Záleží i na predispozicích od rodičů... Navíc váha dle UTZ je jen jakýsi výpočet dle délky kostí miminka. Moje dcera měla mít 4000g a nakonec měla 3100g, ale strašlivě dlouhý nohy. Tím stresováním škodíš miminku daleko víc 😉

pajapoj
30. čer 2011

Náš měl v 22tt 407gramů, v 34tt pak 1800 a když se ve 42+6 narodil tak 4250 😒 😀 ono to tak nějak skáče.

denisa31
30. čer 2011

24+6 mělo 590 g a úplně v pohodě

majka1976
18. črc 2012

Taky bych se tím nestresovala, na ultrazvuku měří miminka podle délky kostí a já nevím čeho - za jedno na těch černobílých flecích, co na UTZ jdou vidět, to jednou může chytit bodem tam, jindy jinde a pokaždé může vyjít výsledek jinak. Hlavně, že jste mimi i Ty v pohodě 🙂

eficenka
18. črc 2012

nám třeba gynekoložka ani váhu miminka neříká, stejně je to orientační +- 400 gramů.....
Hlavněpokud roste a vyvíjí se tak jak má...

vera_vila
26. črc 2012

Miminko dle včerejšího UZ odpovídá 25+2 a váží prý asi 818 g, ale rozhodně bych se tím netrápila... pokud dr. řekl, že je to v pořádku, tak bych to neřešila... kdyby bylo něco špatně, určitě by se to řešilo... do konce těhu má mimísek ještě dost času, aby nabral... holt to nebude 4kilové miminko, ale takové normální kolem 3kg, což si myslím, že je tak akorát... takže se tím netrap...

jennyska
26. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 25. a 26.týden těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost s 25.tt nb 26.tt a vložit ji zde https://www.modrykonik.cz/25-tyden-tehotenstvi/ a nebo shrnout celý Váš 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ , či jednotlivé týdny v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska

luckaaa86
10. bře 2015

No my jsme dneska byli u dr. a 24tt+0 a máme jen 508g což je úplně malinkato...ale tak snad to brzy doženeme..

lin18
4. kvě 2015

Ja byla vcera na utz , jsem 24+4 a mimco ma 730 g. Prvni syn mel pri porodu 4,20 tak asi bude taky vetsi

anjelita
4. kvě 2015

Temer 1100g 26+5tt. Jsme rustove pry o tyden napred.

lyx
12. srp 2015

Ve 24+4tt vážil prcek cca 680g. 🙂

lenousho
27. čer 2017

Moje dcerka mela podle meho doktora 1400g na 29tt a narodila se na 32tt a mela 1850g. Coz by odpovidalo. Ostatni doktori tvrdili ze bude mit 1300g. Takze si myslim ze zalezi hodne na presnosti doktora.

monix94
27. čer 2017

Malá měla v nějakých 25+6 740 g s tím, že teda doktorka říkala, že bude drobnější, ale nebojím se, že by to po porodu nedohnala 🙂

jbzirafa
27. čer 2017

Vaše miminko určitě neváží nijak málo a zbytečné to takhle zkoumat. . Já to věděla přesně 26 +5 (předčasný porod ) 940 g a 870 g. (Dvojčata ) .každý týden je znát.

lucianka30
10. kvě 2018

Ahoj budoucí maminky, chci se zeptat, jak často máte ultrazvuky? Mě bylo od dr řečeno že podle ministerstva je doporučeno jen tři uz. Jsem ve 25týdnu a čekat až do 31tydne na doporuceny uz se mi zda dost dlouho.
Vubec takhle nevim jestli malá roste atd.
Pry je uz i nezdravy pro miminko.

cuketa_
18. kvě 2018

Ahoj, moje dr mi taky nedělá utz. Nepříjde mi to moc normální. Malinkou jsem viděla akorát dvakrát na velkém utz. Absolutně nemám tušení kolik váží, měří a na cukr mě taky neposlala..

bludnavila
Autor odpověď smazal
Zobraz
bludnavila
12. čer 2018

@cuketa_
@lucianka30
Ahoj holky. To mě překvapujete. Moje mladá doktorka mi zatím dělala ultrazvuk pokaždé. Minimálně beru, že přeměří pár částí tělíčka a podívá se, zda bije srdíčko. Rychlovka, ale to stačí. A díky tomu mi i sděluje odhady váhy. Takže naše prospívající fazolka měla dnes ve 24tt+1 prý 750 g 🙂. Asi ji předkrmuji, ale hlavně že roste.
Tak co s vámi každý měsíc v poradně doktoři dělají? Jen zkontrolují Váš tlak, váhu, moč a přeptají se jak se daří?

zuzan88
16. črc 2018

26 týden a údajně něco kolem 1100 g, a to nepřejídam sebe, takže určitě ani malého😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru