Konizace děložního čípku. Měli jste po něm problémy v těhotenství?

minea
7. lis 2007

Taky vás při konizaci děložního čípku ujišťovali, že zákrok nebude mít na budoucí těhotenství vliv? Mně se od 27. tt zkracoval čípek, v 33. tt už byl téměř zaniklý a teď mě straší předčasným porodem. Měly jste podobný problém?

lu777
8. lis 2007

Mineo, tak držím palce, ještě tak týden, dva a je to ok! 😉 (kamarádka rodila na začátku 37.tt a mimi bylo krásně dopečené 😵 )

kachnik
8. lis 2007

minea, jsem taky po konizaci, žádné problémy zatím nemám a klepu na zuby. A že hrozí předčasný porod? Určitě už je mimi v pořádku, neboj.

minea
autor
9. lis 2007

Děkuju za reakce. Tak to asi není pravidlem, že po konizaci jsou automaticky problémy. Mně to jeden doktor vysvětloval, že čípek je po zákroku tenčí a křehčí, na druhou stranu prý jeho zkrácení neznamená automaticky předčasný porod. Tak budu doufat, že to dotáhnu aspoň do toho 37. tt...

dvojka
6. led 2008

jsem přes čtyři měsíce po konizaci.Už sme s přítelem začali pokoušet se otěhotnět,již dva pokusy nevyšly.Po konizaci jsem prodělala zánět,který byl vyléčen antibiotiky a měsíc poté jsem měla i kvasinky.Jedno dítě už mám a problémy s otěhotněním nebyly.Může za to krátká doba po operaci a nebo je vše v pořádku a chce to jen čas.Doktoři říkali že konizace nemá na otěhotnění žádný vliv.Také vim,že by sme měli čekat 6 měsíců,ale ono se to zatim stejně needaří

ivkaj
7. led 2008

Ahojky, mě teprve konizace čeká, tak se chci zeptat na jak dlouho vám doktor zakázal snažení - někdo říká dva měsíce (jakoby šestinedělí) někdo právě i půl roku 😨

dvojka
7. led 2008

Ahojky ivkaj...Mě gynekoložka řekla 6 měsíců v lepšim případě 4 měsíce,minulý týden jsem byla na první cytologii po konizaci a teď čekám na výsledky.Jinak po 4 měsících po konizaci jsem úplně v pořádku-myslím tím hojení čípku 😵

dvojka
24. led 2008

Ahoj,je tu někdo po konizaci a měla ste poté problémy s otěhotněním a nebo i udržením plodu?

minea
autor
25. led 2008

Nakonec jsem rodila dva týdny před termínem, takže v pohodě. S otěhotněním konizace určitě nesouvisí a s udržením plodu to bude individuální - např. u mě se dají stejné (nebo horší) problémy očekávat i u příštího těhotenství . Jsou ale případy, kdy se konizace v těhotenství vůbec nemusí projevit.

dvojka
25. led 2008

Moc děkuju za odpověď,já mám totiž ještě navíc zakloněnou dělohu,takže jí mám podle doktorky hned u čípku a nevím jestli když otěhotním nebude to právě ten problém a nebo se děloha dostane do původní polohy...Moc gratuluju k malé Lauře.... 😅

dvojka
25. led 2008

Co mi paní doktorka poradila je zpevnění pánevního dna,zatahováním a povolováním pánevního svalstva.A také cviky:,,Kočičí hřbet"

maryshka
30. led 2008

dvojka: ahoj....mna robili konizaciu cipku asi v roku 2003...od vtedy som prekonala nespocet zapalov cipku a tiez som mala obavy, ze nebudem moct otehotniet....a taktiez patrim k 20% zien, ktore maju zaklonenu maternicu...zatial je vsetko ok, okrem toho, ze ma trapi vodnaty vytok...ale zatial je v poriadku...tak dufam, ze babatko uspesne donosim az do konca. Mam trosicku z toho strach, lebo predsa, je ten cipok kratsi a krehsi, ale doktor mi tvrdil, ze pri pravidelnom sledovani nemam mat obavy...drzim palce

dvojka
31. led 2008

Maryshka díky....

kaata22
26. čer 2012

Oživuji diskuzi, V únoru jsem byla také na konizaci. Od té doby můj čípek viděl jen pohledem gynekolog. V září jdu do cytologické poradny. Mám dvou a půl-letého syna a přála bych si druhé. Chci to risknout a v červenci se pokusit.. 😅 Máte některá zkušenost s prohlídkou v těhotenství?? Díky 🙂

sisi79
26. čer 2012

@kaata22 ja som otehotnela dva roky po konizacii a dokonca som cakala dvojicky cele tehotenstvo bolo v pohode vydrzala som az do 38. tyzdna aj to sa len doktori rozhodli ze z nie je na co cakat krčok sa mi vobec neskracoval ani som sa neotvarala

kaata22
26. čer 2012

@sisi79 Tak moc děkuju.. Také nám ,,hrozí" dvojčátka.. Ale stačilo by mi jedno 😅 První chlapeček byl hned na první pokus, tak snad to vyjde i teď.. 🙂

werunqa
25. únor 2013

Ahoj já prodělala konizaci děložního čípku v listopadu 2010,otěhotněla jsem v srpnu 2011 a od 25 tt mi hrozil předčasný porod..musela jsem ležet s podloženýma nohama..směla jsem jen na WC a pro jídlo.
Malá se nakonec narodila den před TP..ale to ležení bylo hrozné 😨

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru