Krevní skupina AB-, je nutná injekce na protilátky?

nandule
2. dub 2013

Mám krevní skupinu AB- a jsem potřetí těhotná. Při prvních dvou těhotenstvích mi byla vždy po porodu dána nějaká injekce na protilátky, ale teď ji mám dostat již kolem 27,týdne těhotenství a zaplatit za ni 1700,- , myslíte, že je to nutné tuto injekci dostat nebo ji už nedávají po porodu?

ange_de_la_morte
2. dub 2013

@nandule : no já bych se to přeptala, protože mi to přijde nějaké diwné , minimálně by se měla sledowat hladina protilátek, je možné že ta injekce w průběhu těhotenstwí je nutná ( newím co to bylo za injekce po porodu) ale rozhodně si myslím že by se za ni nemělo platit - nejedná se o nadstandartní úkon, jedná se o bezpečí nenarozeného dítěte

terkajesterka
2. dub 2013

nandule, já jsem na tom úplně stejně, ale zatím mi nikdo nic podobného nenabízel..........
jsem sledovaná stejně jako přechozí těhotenství - několik odběrů na hladinu protilátek, a platit 1700 nehodlám. Podle mého ti musí ty protilátky píchnout po porodu, tak jako pokaždé....

2hanah
2. dub 2013

@nandule
@terkajesterka Ale ony ty protilátky se s každým dalším těhotenstvím zvyšují - tedy jejich hodnota se obvykle zvyšuje, proto Vám ji asi dávají dřív a pokud ji odmítnete, vážně tím poškodíte vývoj Vašeho budoucího miminka (zřejmě by mu šlo i o život), těmi protilátkami Vaše tělo bojuje proti probíhajícímu těhotenství. Krevní skupina s tím nemá, co dočinění, jedná se o rozdílný Rh faktor mezi Vaší krví a krví miminka.

terkajesterka
3. dub 2013

@2hanah ano, vím, že je to způsobené neg. Rh faktorem. Proto se během těhotenství dělá několik kontrolních odběrů, ze kterých se hladina protilátek zjišťuje. Pokud je třeba aplikovat dříve, než po porodu, tak by ale neměli chtít 1700 Kč - možná bych se ptala, jestli to není nějaká nadstandardní aplikace, kterou lze nahradit nějakou standardní.

eficenka
3. dub 2013

@nandule
mám kamarádku, čekala 3tí mimčo a měla vysoké protilátky, dostala injekci ale bezpltně - zkuste se zeptat v pojištovne, jestli si to doktor nestrká do kapsy...

aajina
3. dub 2013

Injekci jsem dostala bezplatně cca ve 20tt a pak i po porodu. 🙂 Je to tedy 2roky zpět.

mivit
3. dub 2013

Jelikož jsem taky Rh negativní, doktor mi protilátky píchne kolem 28 týdne těhotentví a bezplatně!!!!! Sám mi to před 14 dny říkal.

kucavikova
3. dub 2013

Mám úplně tu samou krevní skupinu a negativní RH faktor. Dr. mi říkal, že mi píchne protilátky v 27 tt a pak po porodu. Budu platit 300 Kč, protože vše pojišťovna neproplácí. Jinak čekám první dítě. Na netu jsem četla, že u prvního se to dává až po porodu, tak nevím, proč to dostanu i v tom 27 tt. Asi nějaká novinka.

jasminecek
4. dub 2013

Jsem taky Rh negativní, doktorka zatím neříkala nic (první protilátky mi vyšly negativní), jsem zatím ani ne v půlce těhotenství.

ladus89
12. dub 2013

Mě bylo na genetice řečeno (jsem B- a přítel A1-), že v našem případě protilátky nejsou nutné, když máme oba stený Rh faktor. Prý se to hlídá jen, když je jeden + a druhej -. Tak nevím...

lucyvivien
16. dub 2013

v prvom tehotenstve sa to nerieši, v druhom a viac dostaneš v 28 týždni injekciu imunoglobulínu a potom ešte jednu po narodení dietata do 72 hod, inak to skoro vždy hradí zdrav. poistovna 🙂

nikkakol
21. črc 2013

já mám taky AB - a doktor mi řekl, že někdy ve 26t, dostanu injekci, ale že bych za ni měla platit mi neřekl.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru