Krvácení, špinení, výtok ve 2. trimestru. Máte zkušenost?

jecelaazpadalolisti
16. bře 2009

Ahoj vsem, jsem tu nova a muj prispevek bude trochu delsi, za coz se omlouvam, ale jsem trochu zoufala a rada bych vam vylicila sve tezkosti, kdyby se nahodou nasel nekdo, kdo by mel nejakou zkusenost ci radu, se kterou by se mohl podelit.
Jsem nyni v 19. tydnu tehotenstvi. Minule pondeli (pred tydnem) jsem zacala slabe spinit - jen takova mala krvava carka na vlozce. Potom celou noc nic, az dalsi den v poledne mi vytekla dalsi krev - hnedejsi nez vcera, asi na jednu kavovou lzicku. To me vystrasilo a tak jsem jela do nemocnice. Lekar me prohledl, poslechl detatko a rekl, ze dite je v poradku a cipek zavreny, ze muzu jet domu a nenamahat se, odpocivat.
Od toho dne mi ale zacal vytekat husty hnedy vytok - ne permanentne, ale narazove, zhruba jedna cajova lzicka naraz behem dopoledne, jedna cajova lzicka vecer, jinak byla vlozka uplne cista, a tak to slo az do soboty, kdy jsem v poledne sedela na zidli a najednou jsem citila, ze ze me neco tece - vytekla mi naraz cerstva cervena krev - asi jedna polevkova lzice, a i potom ve sprse ze me sla trocha krve, i s casteckami.
Okamzite jsem se oblekla a jela znovu na pohotovost. Doktor opet poslechl dite a rekl, ze je v poradku a muj cipek zavreny. Vzali mi vyter a krav na rozbor a poslali me znovu domu, ze mam prijet v utery na kontrolu. Poucena z internetu jsem se ptala na nizko polozenou placentu, rekli, ze z toho to neni (protoze pry to na minulem ultrazvuku ve 14+5 tt. bylo v poradku).
Nic vic jsem se nedozvedela a nikdo se mnou nic vic nedelal.
Jeste bych rada dodala, ze jsem mela syndrom mizejiciho dvojcete a na tom minulem ultrazvuku bylo videt, ze druhy vacek nezmizel a je stale uvnitr. Ptala jsem se, jestli to nemuze byt duvodem krvaceni, ale rikali, ze je to nepravdepodobne. Od toho vetsiho krvaceni v sobotu jsem mela vlozku uplne cistou, az do nedelniho poledne, kdy mi opet jednorazove vytekla asi jedna kavova lzicka cervene krve s krvavymi drobecky, a od te chvile zase nic, az do dnesniho poledne, kdy mi vytekla asi cajova lzicka takove bezovo-hnede tekutiny (ne huste, spis jako voda).
Vubec zadne bolesti nemam a ani jsem nemela.
Prosim vas, nezazil nekdo neco podobneho? Muzete se se mnou podeli o zkusenosti? Dekuji moc!

nerpina1992
26. zář 2013

Dobry den ja jsem mela neco podobneho tez sem krvacela tak jsem jezdila na pohotovosta tam rekli ze je vse vpohode . pak meli podezreni na postizene dite . a pak nam rekli ze to bude tim ze mame casto sex ze to bude delat tim a nebo jak to roste tak jse to tam uvolnuje a pak se to spusti ale tez sem bez radna pred par dny se to stalo zase

jajulkajuju
23. zář 2014

Ahoj holky , dnes jsem ve 12+2 týdnu a v noci mě bolelo břicho jako při menzes a zacala jsem špinit . Bojím se už jednou jsem o miminko přišla . 😢

mispulina1234
28. dub 2015

Dobry den prosim vas mam dotaz : minuly tyden jsem si delala tehotensky test vysel mi pozitivni, pred 4 dnem sem si delala znovu a znovu pozitivni, predevcirem rano jsem si udelala dalsi test a taky pozitivni. Ale vcera rano jsem to dostala a mam to docela silne a kdyz curam tak ze mne padaji kusy krve.... prosimmm holky poradte mi. Jsem nebo nejsem tehulka ? Na kontrolu jdu za tyden ale mam strach. Dekuji mockrat

atenka46
11. kvě 2015

@jecelaazpadalolisti ja byt tebou nechám si udelat ultrazvuk, hlavne i pro tvůj klid.. Jinak to ze v cesku si te nechají v nemocnici stejne ničemu nepomůže, do určitého tydne kdyby se s plotem mělo něco stat, tak to stejne neovlivní, až nějak po 25 tydnu by mohli řešit předčasný porod, ale stejne ta možnost nějakého postiženi je strasne vysoká tak brzo. Vitamin c opravdu pomáhá proti krvácení a s magnesiem opatrně, jestli ti netvrdne bricho tak ho nepotrebujes. Jinak hlavne klid! Nestresuj se, vsechno bude v pořádku, uvidíš!!! Anglie neni země se špatným zdravotnictvím.
Jeste me napadlo, porodní asistentku tam nemáš?

atenka46
11. kvě 2015

Ha vůbec jsem si nevšimla ze je to přispevek z roku 2009 😀

kratkaanickaemail
20. led 2016

Dobrý den,mám prosbu. Včera jsem byla na kontrole a doktor neříkal že by tam bylo něco špatně. Srdíčko ťukalo. A dnes mám takový divný výtok hnědo-žlutý. Nic mě nebolí jen malinko mě občas dole zašimrá nebo zasvědí, ale na toaletním papíru nemám nic. Nemáte někdo zkušenost? Díky

tyna94
15. kvě 2016

Ahoj holky , tak sem od vcera kvuli krvaceni v nemocnici zase hematom , byla ste nektera taky a jak dlouho vas tam nechali ? 🙂dekuju za info ,krvacela sem jen vcera a malinko

pilisecka
19. kvě 2016

Já jsem asi ve 14.tt začala krvácet takovou tmavou až hnědou krví...okamžitě jsem jela s manželem na pohotovost celá ubrečená a dr. byl strašně hodný a uklidnil mě...prohledl mě a řekl, že děťatko je v pořádku, jen že mi jde placenta trochu níž a na jedné straně se ta stěna tak nějak ochlipuje či co a že tam je krevní hematom... říkal, že musím být v naprostém klidu bez námahy a radši si mě tam nechali na pár dní na pozorování pro můj klid a nasadili mi silnější kyselinu listovou a utrogestan a ještě jeden prašek (název už nevím)...po pár dnech mě propustili a bylo to par dní ok...pak jsem ale začala znovu špinit silně a tak jsem tam jela znova...opět mi řekli, že to je v pořádku a dale jsem brala utrogestan 2x denně, ale i přes to jsem začala šíleně špinit tmavě hnědou až černou krví...a tak jsem šla k moji dr.a ta mi řekla, že je to v pořádku, že se prostě ten hematom vypplavuje a čistí se...měla pravdu za par dní to přešlo a ted už jsem utrogestan zcela vysadila a bez problemu...podotykam, že sem také neměla žádné bolesti... říkali mi všichni dr., že nebezpečná je ta čerstvá červena krev než ta tmava... takže snad už bude vše v pořádku 🙂

tyna94
19. kvě 2016

@pilisecka ahoj a od te doby jsi uz pak hematom nemela ?ja furt lezim a bojim se kdy to prijde zas :/

pilisecka
19. kvě 2016

@tyna94 Taky jsem se bála, vlastně stále se bojím...ale člověk na to nesmí moc myslet, jinak se bude trápit celé těhu a to by tě pak mrzelo, že sis ho neužila 🙂 Hematom se asi úplně vyčistil a už tam asi není...aspon dr. říkala, že je vše ok, tak snad mi nekecala jen aby mě neděsila 🙂 Takže držím pěstičky, věřím, že bude vše v pořádku 🙂

sanitrova67
29. čer 2017

Ahojky. Jsem mezi 20-21tt. Teď jsem v nemocnici s krvácením a nizkopolozenou placentou. Miminko je zatím v pořádku ale ještě si tu dva dny polezim.. potřebovala bych uklidnit máte někdo stim to skušenost?. .. nemusím se bát o průběh těhotenství a ohrožení miminka předčasným porodem? Děkuji za informace 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru