Krvácení, špinení, výtok ve 2. trimestru. Máte zkušenost?

jecelaazpadalolisti
16. bře 2009

Ahoj vsem, jsem tu nova a muj prispevek bude trochu delsi, za coz se omlouvam, ale jsem trochu zoufala a rada bych vam vylicila sve tezkosti, kdyby se nahodou nasel nekdo, kdo by mel nejakou zkusenost ci radu, se kterou by se mohl podelit.
Jsem nyni v 19. tydnu tehotenstvi. Minule pondeli (pred tydnem) jsem zacala slabe spinit - jen takova mala krvava carka na vlozce. Potom celou noc nic, az dalsi den v poledne mi vytekla dalsi krev - hnedejsi nez vcera, asi na jednu kavovou lzicku. To me vystrasilo a tak jsem jela do nemocnice. Lekar me prohledl, poslechl detatko a rekl, ze dite je v poradku a cipek zavreny, ze muzu jet domu a nenamahat se, odpocivat.
Od toho dne mi ale zacal vytekat husty hnedy vytok - ne permanentne, ale narazove, zhruba jedna cajova lzicka naraz behem dopoledne, jedna cajova lzicka vecer, jinak byla vlozka uplne cista, a tak to slo az do soboty, kdy jsem v poledne sedela na zidli a najednou jsem citila, ze ze me neco tece - vytekla mi naraz cerstva cervena krev - asi jedna polevkova lzice, a i potom ve sprse ze me sla trocha krve, i s casteckami.
Okamzite jsem se oblekla a jela znovu na pohotovost. Doktor opet poslechl dite a rekl, ze je v poradku a muj cipek zavreny. Vzali mi vyter a krav na rozbor a poslali me znovu domu, ze mam prijet v utery na kontrolu. Poucena z internetu jsem se ptala na nizko polozenou placentu, rekli, ze z toho to neni (protoze pry to na minulem ultrazvuku ve 14+5 tt. bylo v poradku).
Nic vic jsem se nedozvedela a nikdo se mnou nic vic nedelal.
Jeste bych rada dodala, ze jsem mela syndrom mizejiciho dvojcete a na tom minulem ultrazvuku bylo videt, ze druhy vacek nezmizel a je stale uvnitr. Ptala jsem se, jestli to nemuze byt duvodem krvaceni, ale rikali, ze je to nepravdepodobne. Od toho vetsiho krvaceni v sobotu jsem mela vlozku uplne cistou, az do nedelniho poledne, kdy mi opet jednorazove vytekla asi jedna kavova lzicka cervene krve s krvavymi drobecky, a od te chvile zase nic, az do dnesniho poledne, kdy mi vytekla asi cajova lzicka takove bezovo-hnede tekutiny (ne huste, spis jako voda).
Vubec zadne bolesti nemam a ani jsem nemela.
Prosim vas, nezazil nekdo neco podobneho? Muzete se se mnou podeli o zkusenosti? Dekuji moc!

jakoubka
16. bře 2009

ahoj.Můžeš mít hematom na placentě.Já ho měla okolo 18tt.

mar26
16. bře 2009

ahoj,já teda zkušenost nemám...vyděl tě tvůj lékař? Je lepší asi konzultace s ním než na pohotovosti. Hlavně že je mimčo v pořádku..jinak vím,že krvácení může být třeba z odlučující se placenty, hematomu...a myslím,že i po tom syndromu mizejícího dvojčete. Nedoporučili ti ascorutin? Je to vitamin C,který zastavuje tohle krvácení.
Určitě by tě měl tvůj Dr. více hlídat.

susik77
16. bře 2009

ahoj, tak to je odveci, ze Ti nezistili preco krvacas. Aj mna napadla ta placenta. Tak to je fajn, ze to ne je z toho. Ak nemas bolesti, tak by to nemal byt az taky problem. Ja som krvac. v 1.trimestri-kvoli hematomu a tiez ze mam nizko placentu a dr. mi hovoril, ze krvac. este nemusi byt znak potratu, skor ze to mozu byt bolesti a kontrakcie. Tak drzim palce 😉

jecelaazpadalolisti
autor
16. bře 2009

A jak se to projevovalo, nejak podobne jako u me? A jak pokracovalo tehotenstvi, v poradku?

jecelaazpadalolisti
autor
16. bře 2009

Moc vsem dekuji. Vite co je problem? Jsem v Anglii a to zdravotnictvi tu funguje uplne jinak nez v Cesku, nejakeho sveho doktora vlastne ani nemam, proste jsem vedena na tehotenskem oddeleni a kdyz jsem objednana, vezme me kdo prijde... s mymi problemy me stale odesilaji jen na pohotovost, pry do 22. tydne patri me problemy tam, je to zoufalstvi, to mi verte. Proto me zajima jakokoliv vase rada ci zkusenost.

blackie26
16. bře 2009

ahoj ja jsem taky spinila a doktor mi nasel odchliplou placentu a musim byt vklidu to jedine pomaha

maui
16. bře 2009

Ahojky, narazila jsem na tvůj dotaz a jen bych tě chtěla povzbudit, aby ses nenechala odbýt a trvala na důkladném vyšetření, třeba i jiným lékařem. Já měla podobnou zkušenost a už nikdy bych se nechtěla nechat takhle odbýt. Šlo asi o jiný případ, ale v podstatě jsem celé těhotenství takhle průběžně ukrvácívala, vždycky mě poslali domů s tím, že nic závažného shledáno nebylo. Nikdo mi nebyl schopný říct, čím to je. Každý mě uklidňoval, že mimi je v pořádku, tak se nemám bát. V osmém měsíci mi miminko umřelo. Závěrečná zpráva zněla, že šlo o chybně přirostlou placentu, takže docházelo k úniku krve, a tedy živin pro miminko. To bylo nedostatečně vyživováno a konec byl takový jaký byl. Nechci tě vůbec strašit, v tvém případě jde nejspíš o něco úplně jiného.V mém případě by miminku stejně nic nepomohlo. Jen bych chtěla říct, že by se člověk neměl nechat odbýt.

luciiaa23
16. bře 2009

ahojky,prečítala som si tvoj príbeh a dosť ma to zarazilo,bývam v čechách a pred týždňom som bola hospitalizovaná v nemocnici na krvácanie a krče v brušku...pri akomkoľvek type krvácania tu vždy nechávajú ženu hospitalizovať,nedovolia si ju len tak pustiť domov...
Po ultrazvuku zistili,že je miminko v poriadku,akurát mi našla p.doktorka hematom veĺký 6x2cm,ktorý sposoboval krvácanie,bolo to v 17tt,ihneď mi nariadili prísny kľudový režim,lieky ako ascorutin a magnesium,ktoré to zastavilo,ale špinenie trvá,pokiaĺ je to tmavá až tmavohnedá krv,tak je to OK,odplavuje sa z teba stará krv,nejaká zrazenina,može ísť aj o hematom,mne povedali,ak by to bola čerstvá krásna červená krv,tak to už dobré nie je...
Musím sa prizna´t,že som rada,že si ma nechali v nemocnici,teraz som už doma,hematom sa vstrebáva a cítim sa dobre.

Držím palce,aby zistili,čo ti to krvácanie sposobuje,v každom prípade to nie je normálne a mali by to riešiť!!!!

jecelaazpadalolisti
autor
16. bře 2009

maui - dekuji moc, vsemi silami se budu snazit, aby mi nekdo na ultrazvuku zkontroloval placentu

jecelaazpadalolisti
autor
16. bře 2009

luciiaa - bohuzel ted uz je to cerstva cervena krev - od soboty. S tim pristupem tady mam ale pocit, ze mne tu nikdo nepomuze tak jako tobe a proto uz ztracim nadeji ...

luciiaa23
16. bře 2009

nemaj zatiaľ paniku,ešte to nemusí znamenať nič zlé,len ak je to čerstvá krv,tak by si už nemala byť doma a mali by si ťa nechať v nemocnici a nasadiť ti ascorutin a magnesium 🙂

susik77
16. bře 2009

mne to pride dost o nicom ten ascorutin a magnezko si mozes zobrat aj doma-to su volnaky-mne dr. na pohotovosti povedal, ze ascorutin je v podstate placebo...magnezium-horcik-posobi ukludnujuco na maternicu-proti predcasnym kontrakciam. ten mozes brat 3x denne 1-2 tabletky. kup si taky, kde je 500 mg v 1 tablete. hlavne lez. to iste tii daju aj v nemocnici. akurat ze tam ta mozu aj pozorovat...

mar26
16. bře 2009

jecel -nemáš možnost jet do ČR? Tady si myslím,že na tohle je tady péče super.

susik77
16. bře 2009

ascorutin je vitamin C+ flavonoid, ten spevnuje cieby a psobi proti krvacaniu. to iste dostanes ak si das denne nej. 2 ks citrusov-bud pomaranc al. 1 grep.

mirica
16. bře 2009

jacela- ja to mám presne tak ako ty ....som v 14tt .....a mám to už dlho . Tiež som mala hematóm , a tvrdili , že je to z toho , ale pri poslednej kontrole zistili , že už sa vstrebal(alebo odtiekol). ale stále to mám presne tak ako ty ....zhruba raz za 1,5 -2 dni zo mňa vytečie cca za polievkovú lyžicu červenej krvi , niekedy aj s takými tmavými hrudkami....a potom nič......placentu aj všetko ostatné mám vraj v poriadku 😕 - tak ak ti to niekto vysvetlí , aspoň budem vediať na čom som aj ja

jecelaazpadalolisti
autor
16. bře 2009

Moc dekuji za rady, za tipy, vsim timto se budu ohanet, az pojedu zitra na kontrolu. V CR bych ted byla nejradsi, to mi verte, bohuzel tam nemam zadne zazemi, zadne pojisteni, jsem obcankou UK, bohuzel..
Mirica - jestli se neco dozvim, urcite o tom napisu.

aji81
16. bře 2009

Jacela: měl by Tě určitě prohlédnout důkladně lékař. To přeci není jen tak, já jsem do třech měsíců špinila ale nebyl znám důvod, vše bylo vpořádku. Jak tu napsala Luciaa, přesně to mi říkal i můj doktor. Dokud je to jen špinění tak to nemusí nic vážného znamenat ale čerstvá červená krev, to není dobré, to někde zrovna krvácí. Tak upaluj a nenech se odbýt, ježiši to je zdravotnicvtí!!! Furt nadávám na ČR ale někde je to koukám i horší!!!. Dej vědět, držím palce!!!!

ivulik2
16. bře 2009

som v 7 mesiaci a do 4 som mala problem so špinenim a doteraz nevedia z čoho som špinila... brala som dufaston + kys. listovu a magne . magne som vysadila pre nizky tlak a závrate a špinila som v intervaloch každe 2 týzdne... ešte začiatkom 6 som trocha zakrvacala a lekar mi povedal že asi ked sa malý otočil mi hlavičkou pritlačil na krcek a preto som zakrvacala.... no neviem som pre istotu na rizikovom a neberiem teraz žiadne lieky
ale je velmi dolezite aby lekar vedel ze je tam ten problem nemusi to znamenat nič ale može tobyt aj vaznejšie určite to nenechavaj len tak pokial sa da niečo zachranit a da sa tomu pomost tak neriskuj nestoji to za to...

jecelaazpadalolisti
autor
17. bře 2009

Prave jsem se vratila domu od doktora a pro ty, ktere by nahodou mely ten samy problem jako ja, sdeluji, co jsem se dozvedela.
Tak predne, doktorka me prohledla, poslechla clovicka, koukla na cipek a rikala, ze je uzavreny a vsechno vypada naprosto v poradku, takze me chtela poslat domu, no nicmene jsme se s pritelem nedali odbyt, a ze si prejeme jit na ultrazvuk. Rekla, ze maji spoustu objednanych, takze bysme museli dlouho cekat, rekli jsme ok, pockame.
Po trihodinovem cekani nas konecne vzali.
Doktorka premerila na clovickovi uplne vsechno a rekla, ze vse vypada naprosto v poradku, i placenta. Dokonce jsme se dozvedeli, ze je to na 100% chlapecek - bylo to krasne videt 🙂 . Potom hledala ten druhy vacek, jak jsem prve psala o tom zamlklem dvojceti, ale at hledala jak hledala, nenasla ho nikde, tudiz vysledkem bylo, ze to krvaceni bylo s nejvetsi pravdepodobnosti zpusobeno tim, jak byl tento druhy vacek vytlacovan ven a krvaceni by tim padem melo ustat. Nic ale samozrejme neni stoprocentni, takze uvidime, co se bude dit dal... nezbyva nez se modlit asi...
Jeste jednou moc diky vam vsem, protoze bez vasich prispevku bych se asi o ten ultrazvuk a provereni placenty tak vehementne nervala.

jecelaazpadalolisti
autor
17. bře 2009

Jeste pro Miricu - doktorka rikala, ze az tretina tehotenstvi vznika jako dvojvajecne, ale pouze jedno procento dvojcat se skutecne donosi, u ostatnich jedno v ranem stadiu zanika a prestane se vyvijet, protoze je nedostatecne geneticky vybaveno.
Ja jsem mela prvni ultrazvuk uz v 5. tydnu a tam jeste byly dvojcatka obe se srdecni cinnosti, ale v 7. tydnu se jedno z nich prestalo vyvijet a zaniklo, vacek zustal velky asi 1,5 cm. Druhe dvojce se normalne vyvijelo dal.
Kdyz jde ale zena na prvni ultrazvuk az v 11. nebo 12. tydnu, coz je bezne, tak doktora ani nenapadne hledat nejaky druhy zanikly vacek, tudiz se vubec nevi, ze tam nejaky druhy miniaturni zarodek je.
Potom se nekdy behem dalsich tydnu muze objevit krvaceni s malymi kousky, jak se telo zarodku zbavuje, a pritom se vlastne vubec neda zjistit, z ceho to pochazi.
Treba je to jedna z moznosti, proc krvacis...

abela
18. bře 2009

Ahojky,
náhodou jsem narazila na tuto diskusi a chci říct, že jsem měla stejné problémy, jako ty. Krvácela jsem s přestávkami asi od 8. týdne, dokonce jsem ležela až do 16. týdne v nemocnici, nikdo nebyl schopen mi říct, čím to je. Krvácení někdy bylo tak silné, že ani menstruaci tak silnou nemám - a bylo také nárazové - většinou hnědá tekutina - řídká, někdy s kousky - sledovali mě na ultrazvuku, podávali askorutin. Klid na lůžku. Drobek byl v pořádku. Pak mě poslali na 3D ultrazvuk do specializovaného centra a tam zjistili, že mám syndrom mizejícího dvojčete. Ale druhý váček nechtěl zmizet a pořád rostl, ale prý je důležité, aby byl menší, než ten zdravý. Všichni nad tím kroutili hlavou, já v nemocnici musela denně ukazovat vložky, nechápali, že tak moc krvácím a to druhé mimi se v pořádku drží. Byla jsem i otevřená na 1 prst od toho 8. týdne. Ve 23. týdnu mi udělali cerclage. Můžu tě jen uklidnit, že vše dopadlo dobře, jen po porodu zase jsem hrozně krvácela - 3 měsíce, bylo to z té druhé placenty, která se stačila vytvořit, ale nevyšla při porodu ven. No mám zdravou dvouletou holčičku - je hrozný čertík, hrozně čilá, neposedí, vše ji zajímá - mám někdy pocit, že mám ty děti dvě - že to druhé má v sobě - jestli mi rozumíš. Hodně sil, já věřila, že vše dopadne dobře a dopadlo.

abela
18. bře 2009

jo a krvácení později přešlo ve špinění , které ustalo asi až v 6. měsíci

mirica
27. bře 2009

Tak som dnes mala kontrolu , a konečne viem čo mi je , aj keď to teda dobre nevyzerá.......doki porobila sono zo všetkým možných strán a zistila , že mám placentu na prednej strane dole , prekrýva celý krčok a zasahuje na zadnú stranu........krvácanie spôsobuje to , že placenta nad krčkom , je ako keby vo vzduchu a dochádza k odlupovaniu......inými slovami , mala som doteraz šťastie , že krvácanie po chvíli prestalo ....ak by nie hrozí mi vykrvácanie. no a čo ma čaká do budúcna ? mala by som až do pôrodu ležať v nemocnici ( krvácanie je bezbolestné a teda ak k nemu dôjde v noci , mohla by som sa už nezobudiť)....rodiť budem sekciou a určite predčasne ....t .j. budú vraj čakať len do vtedy , kým už bude bábo plne vyvynuté a hneď ako sa bude dať ho vyberú .

susik77
27. bře 2009

mirica: strasne moc drzim palce 😉
Ja moment. neviem na com som...na pohotovosti mi dr. povedal, ze placentu mam na zadnej stene a je cez krcok maternice, moj gynekolog zase ze to nic nie je, ze sa to vytiahne...hm, mozem si vybrat 😝
tak sa bojim aj mat styk, aj mm sa strasne boji...v 21.tt idem na ultrazvuk do Gennetu tam je celkom fajn Dr., tak sa ho spytam ako na tom som...

mirica
27. bře 2009

susik - ak ti povedal že sa vytiahne , tak to znamená , že zasahuje len do časti krčka - a tam je veľká pravdepodobnosť , že sa rastom maternice posunie vyššie - teda preč z krčka. u mňa taká šanca nie je 😠

ale mňa doki veľmi dôrazne upozornila ,že ak by som krvácala dlhšie , alebo silnejšie a neprechádzalo to - treba okamžite do nemocnice - práve kvôli možnému vakrvácaniu - to len ak by náhodou 😔

susik77
27. bře 2009

ale moj dr. mi to ani na ultrazv. nepozeral a ten dr. v nemocnici mi povedal, ze je cez branku, tak neviem...

majula28
29. bře 2009

ahojte, mám problém ako vy, som v 25ttaj 4dni, dnes ráno som krvácala čistou krvou spolu zo zrazeninami a neskôr stmavočervenou hrčou krvi. Bála somsa ísť na pohotovosť (ani som neišla, lebo mne sa to objavuje každý mesiac a môj doktor mi povedal, že to mám z krčka), bola som poobede objednaná na 3D ultrazvuk, tak som počkala čo mi povedia. Všetko je OK a krvácanie nie je s placenty, čo som rada. Takže to je zase z krčka. Teraz mi to už prestalo, ale zajtra asi pôjdem svojmu doktorovi, čo mi on povie.

lenisska88
24. lis 2012

ahojky mam stejný problém ale stále ležím v nemocnici. Jsem v pátém týdnu tudíž uplně na začátku a na ultrazvuku byli vidět dva váčky,jako bych měla mít dvojčata před třemi dny jsem ráno začala krvácet,první den to byla asi polévková lžíce plná tmavé krve a později jen hnědé špinění,druhý den ráno zas polévková lžíce tmavé krve a pak jen špinění,pokáždé když vstanu nebo se jdu projít tak se to trošku spustí,ale né moc v nemocnici mi dávají léky dva a dva prášky nějaké na zastavení krvácení a nějaké kuličky které se prý mohou zavádět i vaginálně.... dvakrát už mi brali krev a pořád mi nic neřekli za dva dny mi krev budou brát znova tak nevím,bojím se abych nepotratila.... a ani nevím jak dlouho tady budu ležet.. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

milionova151
2. led 2013

Aojte. Ja som 14/6 a stále spinim hnedym výtokom v rôznych intervaloch. Dnes som oPat zacala. Začalo mi to 9tt, som na liekoch. Ale asi to tak ma byt, ja uz neviem. Ale neStresujem sa uz kvoli tomu. Pokial je to tmavá krv nie je to nic zle, možna sa len čistím a ako priatel mi vraví bud rada ze to ide von a neostava ta hnědá krv v tebe. Já sa snažím, robim vsetko preto aby Babo bolo v poriadku, těšíme sa na neho. Ale všetko je v rukách božích ako sa vraví.

jennyska
26. srp 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 2.trimestr těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost, tzn. například shrnout celý Váš 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ a třeba se zapojit i do jednotlivých týdnů v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru