Mám nárok na celý den volna při testu na cukrovku OGTT?

kristiin
18. črc 2016

Ahoj Holky, nikde jsem nenašla, jestli když podstupuji test na cukrovku OGTT, mám nárok na celodenní volno z práce? Děkuji!

jasmina44
18. črc 2016

Taky jsem nad tím přemýšlela, ale nakonec jsem šla po tom do práce a nezapočitalo se mi to, jako kdybych chyběla...ale myslím si, že není důvod asi být celý den doma...

kristyn86
18. črc 2016

Já myslím, že návštěva lékaře se nezapočítává celá do pracovní doby, že se ti kdyžtak započítá nějakých 5 hodin. Omluvená jsi, ale peníze budou jen za 5 hodin. Měla jsem to takhle, když jsem šla na jeden zákrok a nechtěla si brát dovolenou, ani neschopenku. Jinak po OGTT není nutnost zůstávat doma, ale každý to snáší jinak. Já osobně jsem na neschopence, přežila jsem to, ale byla jsem z toho docela vyčerpaná, tak jsem byla ráda, že můžu zalézt do postele. Sestřička říkala všem, ať fyzicky odpočívají. Většina maminek ale do práce šla, co tak říkaly.

motylcice29
18. črc 2016

@kristiin nárok je na dobu nezbytné nutnou během ošetření, tj. během testu na cukrovku, ostatní je dobra vůle zaměstnavatele.

zuzkabou
18. črc 2016

souhlasím s @motylcice29, nárok je na dobu nezbytně nutnou pro ošetření jako u každého jiného vyšetření.

kristiin
autor
18. črc 2016

Tak díky holky! "Překecaly" jste mě, půjdu po testu zpátky do práce 😉 😎

motylcice29
18. črc 2016

@kristiin Já jsem taky šla, nebylo to až tak hrozný. Nejhorší je cca hodina po vypití, pak už se to dá zvládnout 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru