Máte zkušenosti s padáním vlasů po porodu?

derfel
5. únor 2017

Prosím Vás o sdělení jak jste to měly s padáním vlasů v těhotenství/po porodu. Mě totiž v těhotenství skoro vůbec nepadaly, krátce po porodu taky ne, teď začínám 4. měsíc po porodu a najednou mě začly vypadávat vlasy v hrozných kvantech, denně několik hrstí, myslím že by to mohlo souviset s hormonálníma změnama, ale plnně kojím celou dobu a užívám Femibion 2, jinak se stravuju normálně, ne nějak přehnaně zdravě. Nevím jestli by pomohly vitamíny, nebo speciální přípravky na vlasy, nebo se to samo nějak ustálí...Prosím poraďte. Díky

soleilll
5. únor 2017

@derfel Padání vlasů je po porodu úplně normální. Pomůže jen čas a ustálení hormonálních hladin na předešlé hodnoty před těhotenstvím. V průběhu těhotenství vlasy téměř vůbec nepadají, tzn. se neobnovují, jak je běžné. Po porodu pak vypadají všechny najednou, co měly vypadnout za těch 9 měsíců, v krátkém intervalu. Nespolíhala bych na žádný preparáty, za pár měsíců to přestane a zase ti podrostou. Některým ženám se prý po porodu kvalita vlasů může změnit - např. z rovných mají vlnité. ( Já nekojila a vlasy mi padaly 3.-6. měsíc po porodu a pak to přestalo. Teď už všechny zase podrůstají a houstnou.)

emtinka
5. únor 2017

Ano, ano, je to asi dost běžné. Mně pomohlo ostříhání a zkracovala jsem dvakrát. Od té doby pohoda 🙂 Mám už pořádné háro a kouty pěkně zarostlé 🙂. Jinak jsem používala nějakou vodičku, možná to po ní bylo lepší, koupila jsem v lékárně za cca 80 Kč. Nevím jak se ale jmenovaly :/

nedbi
5. únor 2017

Padání vlasů je běžné, platí přesně to co píše @solleilll. Padají zhruba v období od 3. Do 6.mesice po porodu. U me to tak bylo v obou případech, a to jednou jsem uz skoro nekojila a podruhé plně

puresin
6. únor 2017

Pridavam se k propleslym 🙂 Mne teda padaly vlasy vzdycky jen v koutech, zbytek vlasu zustal vicemene stejny. Ted mam 7 tydnu po porodu, tak uz se zas tesim... 😒

derfel
autor
6. únor 2017

Díky za reakce 🙂 Uvažovala jsem právě jestli se mám objednat na kožní nebo to řešit nějakýma preparátama doma, ale pokud je to hormonální věc tak mi asi nepomůže nic jinýho než čekat až to přejde 😒 a taky mě řídnou teda hlavně kouty, snad nebudu za chvíli plešatá 😨

katkag146
6. únor 2017

Take se pripojuji, me vlasy tedy padaji jeste ted ( za dva dny 8 mesicu po porodu) pomohlo ostrihani👍. Take mi vlasy lehce prosedively, pry to je po porodu a hormonalni zmenou.

werunqa
6. únor 2017

Mě padaly po obou porodech.Pomohl mi šampon+ kondicionér z lékárny od Revitalonu(dají se koupit i nějaké kapsle).Po používání mi vlasy přestaly padat a hlavně hodně rychle dorostly nové.

bruckner
6. únor 2017

Tak mě vlasy padají pořád šíleně a to už jsem 14 měsíců po porodu! Už nevím, co mám dělat, jsou to hrsti vlasů každý den, mám na hlavě tak třetinu toho co jsem měla před porodem😞. Nepomáhá nic, hodně jsem zkrátila účes, jedla vitamíny (biosil), používala Alpecin a nic, nepomohlo😥. Jediný pomohl Neocapil a to jen v místě aplikace, takže mi zarostly jen kouty, ale zbytek je totálně prořídlý😥

adypro
6. únor 2017

Myslím si, že je to úplně normální. zažívám to už podruhé a přesně, jak píšeš. Úderem třetího měsíce dítěte šílené padání, hrstě vlasů, do té doby nic. Už je to dva měsíce, vlasy padají, už teda míň, mám pocit, že už začínají malinko podrůstat, ale není to ještě moc vidět. Myslím, že to přejde samo, ale po prvním a i teď po druhém těhu jsem pořídila kofeinový šampon Alva, nic víc nedělám, hormony se musí upravit. Holt tak krásné vlasy jako v těhotenství už asi mít nikdy nebudu, je to prostě požehnaný stav 🙂

milius
6. únor 2017

taky se přidám - od třetího měsíce po porodu až než jsem přestala kojit - vypadala asi třetina vlasů!!! docela pomohl biosil plus, ale hlavně asi to ukončení kojení. těžko říct jestli je to hormonama po porodu (tři měsíce mi připadá dlouhá doba) nebo je tělo vyčerpané kojením... teď jsem měsíc po druhém porodu a vlasy ještě drží 😉 tak jsem zvědavá, jestli to přijde, protože tentokrát bohužel nekojím...😔

kusanagi87
17. únor 2017

Padaly mi do 6. měsíce o 106, manžel si dělal legraci, že stačí pozametat a má druhou "mě". Vitamíny mi na to nepomohly, přestalo to pak ze dne na den samo (padaly mi už příchodu domů z porodnice).

zdenka_novotna
5. bře 2017
Uživatel zdenka_novotna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zdenka_novotna.

Mohla bych doporucit aj bylinne produkty

derfel
autor
5. bře 2017

@zdenka_novotna mate na mysli Herbalife?

psya
5. bře 2017

Presne jak u me - taky to zaclo 3 mes po porodu, ted uz nepadaj, i kdyz ještě kojim. Beru občas biosil plus.

nada3
5. bře 2017

Ahoj, take mi zacaly padat asi po 3.mesici po porodu, jak pisi ostatni a nekojila jsem. Mne se tedy nedelaly kouty, spis padaly celkove. Vlasy byly uplne vsude a dost me to desilo. Take jsem zkratila, urcite to pomuze odlehcit cibulkam. Kofeinove sampony apod. si myslim neublizi, ale asi moc nepomuzou. Urcite je to hormony. Cca za 4-5 mesicu to prestalo a ted mam licousy jak Franc Josef🙂

35_a_budu_mamka
5. bře 2017

Také 3 měs. po porodu začaly padat, teď už je to méně hrozné - 5 měs. po porodu.

zdenka_novotna
5. bře 2017
Uživatel zdenka_novotna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od zdenka_novotna.

@derfel Nene, popravde ani ty produkty neznam 🙂 Byl tim myslen Just a jeho produkty.

magdadunajova
5. bře 2017

Ahoj, me taky zacely padat cca 3 mesice po porodu, a cca 7 mes po porodu to prestalo. Je to uplne normalni, proste v tehu ty tehotenske hormony fungujou tak, ze vlasy skoro vubec nepadaji, jsou mene mastne. A pak po porodu padaji tyhle vlasy, ktere v prubehu tehotenstvi nevypadly + tyhle, ktere padaji normalne. Myslim si, ze nic nezkazis pokud budes brat nejake vitaminy, a nebo si koupis nejaky sampon proti padani vlasu. Me docela pomohl Biosil Plus a pak jednou do tydne jsem natirala hlavu (hlavne kouty) takovou specialni vodou z obsachem vitamin atd. A ted jsem 16 mesicu po porodu a vlasy mi pekne odrostly 🙂

vendula84
3. bře 2021

@nedbi A jak jste válčili s těmi vlasy aby to mimca neměli všude,já už se bojím malou i pochovat,jak to mám všude 😔