Mé těhotenství a nečistotný kocourek

konikponik
15. dub 2018

Ahoj holky. Jsem už bezradná, tak to zkouším napsat sem. Jsem těhotná a mám dvě kočky. Jednu už x let, je to moje láska, je hodná, čistotná... prostě bez té nedám ani ránu.
Teď máme cca 4 měsíce doma nového kocourka. Ten je od začátku dost problémový. Chodí kadit třeba i 7x denně, často má průjmy, je nečistotný, bývá celý od hovínek.

Nechali jsme na veterinách už snad milion korun. Samé testy, vyšetření.. zatím ale bez úspěchu. Doma stále uklízíme, koupili jsme i velice drahou kočičí toaletu. Kocourka pravidelně myjeme, a minimálně aspoň utíráme dětskýma vlhčenýma ubrouskama.

Bohužel je to čím dál horší..a já si vůbec neumím představit, že se do tohodle ,,svinčíku" narodí mé vysněné miminko.
Člověk by ho i dal někomu... ale já toho kocourka děsně miluji. Udělala bych cokoliv, aby se mnou zůstal... ale už jsem opravdu bezradná...

co si o tom myslíte?😢

janapetrvalska
15. dub 2018
janapetrvalska
15. dub 2018
ajronka
15. dub 2018

Mám plno knížek o kočkách i ta, co je tady zmiňovaná a chci je dávat pryč, tak se klidně můžeme domluvit

pavca1982
15. dub 2018

@mamitom Kocour není dítě?Jak může někdo srovnávat zvíře a mimčo!?A to zvířata miluju řekla bych, že hodně. Je to můj názor.

konikponik
autor
15. dub 2018

Ahoj holky. Moc děkuji za Vaše komentáře.
Pokusím se postupně reagovat na vše.
Kocourka pryč dát nechci. Samozřejmě je miminko na prvním místě, ale já si toho tvorečka vzala k nám domů proto, aby s námi byl. Miluji ho a dát ho pryč je pro mě skoro nemyslitelné.
Odčervím ho tedy ještě dnes. Snad nebude mít zas nějakou špatnou reakci.
Pije a čůrá hodně. V tom je o dost lepší než naše starší kočička. Mimochodem s tou se milují. Mazlí se, spinkají spolu, i se kočkujou 🙂

Je hodný, umazlený, vypadá spokojeně... akorát je podvýživený, protože vše, co sní, vlastně vykadí. Mističky na jídlo mají v jiném pokoji.
To, že je tak nečistotný... sama tomu nerozumím. Moje první kočička je pořád voňavá a čistá. On je pravý opak.

priefi
15. dub 2018

@konikponik jaky ma puvod, odkud ho mas? Pricinu bych hledala hned na zacatku. Ale myslim, jak jsem psala hned na zacatku diskize, ze problem je odcerveni. Tbl.ne kazdy kocour zvladne. Nas ji snasel hodne spatne, uplne sebou cloumal, jako by byl ozraly, navic je treba ji davat na lacno. Pipetu snasel dobre, ale je treba si davat bacha, aby se nanesla dobre na spravne misto. Tbl.neni proti tasemnicim, teda aspon ne ta klasicka. At pouzijes cokoli na odcerveni, tam bacha na kg, at nepreburis davkovani. Dalsi vec, co se tyce vseobecne pipet pro zvirata, jako tehu nesmis na tekutinu sahnout, takze bud v rukavicich, nebo at to udela nekdo jiny. Pak cely den na cicu nesahat, musi to zashnout, pak to uz je ok. Tim, ze bys na cicinu sahla driv, tak to rozneses po ni, coz ke spatne a jako tehu je to pro mimi nebezpecne

mamitom
15. dub 2018

@pavca1982 ne kocour není dítě, to je jasné. Jen mě zaráží ten přístup. Je to živý tvor ne rychlovarná konvice, která se pokazí. Ale přece tady nebudem něco zbytečně řešit 😉😀

mamitom
15. dub 2018

@priefi nám se osvědčilo nacpat přímo do krku, ale občas trochu jako kotě skousnul, tak to hlavně nedělat jako těhotná. Když to měl kocour v jídle rozdrcené, tak to nechtěl 😕

sangina
15. dub 2018

Dobrý den přeji...kocourka odčervěte,pozor ale na gramáž,tabletky a pipety jsou převážně od váhy.Kupte detoxikační gel ENTEROO ZOOL,a SMECTU.Pokud to nezabere do pár dnů,můžete zkusit ENTIZOL,tento lék se u koček používá také..ale jen na špičku nože.Do žrádla přidejte probiotika a prebiotika,nebo Betaglukan.poslední dva přípravky koupíte v lékárně..jinak přidejte mrkev,rýži...at se rozhodnete pro jakoukoliv variantu počítejte s tím,že to bude trvat tak minimálně týden než se stav začne nějak projevovat..

journals
15. dub 2018

Odcervit, naprosto bez diskuze!!!

pavca1982
15. dub 2018

@mamitom Já taky netvrdím, že se člověk má zbavovat zvířat jako věcí.Já mám přístup úplně normální, zvířata miluju. Psala jsem, že osobně bych pro kotě hledala útočiště včas než to řešit pak nějak akutně.Někdy člověku dojde, že některé situace nejdou skloubit až když nastanou. Tím myslím příchod miminka a řešení koťete.Někdy si člověk určí priority až když ta situace nastane a pak je mi těch zvířat líto.Letěj z baráku natotata.Tím neříkám, že to je případ autorky.No a tím bych debatu z mojí strany uzavřela.

paladinka
15. dub 2018

Ja kupuji na odcerveni pastu a tu jen date do tlamicky a kocka to neumi vyplivnout 🙂 klidne at to daji primo na veterine

paladinka
15. dub 2018

Jo a nas kocour je taky prasatko, ani to hovinko nezahrabe, klidne do nej slapne a jde dal. Je to syn me kocky, ta je extremne cistotna., vse u ni musel videt , ale uz od kotete byl Takovy prasatko. Tak jsem zrusila zachodky a chodi na zahradu

priefi
15. dub 2018

@mamitom my jsme taky davali primo do krku, u jednoho kocoura bez problemu, ale u dalsiho proste tbl.nesedla a byl jako zdrogovany, bylo mu fakt blbe, takze od te doby pipeta. Navic lumpik lapl jednou tasemnici, to taky byla sranda teda... hlavne rozfifravani hovinek, zda mrska vylezla cela a nebyla zrovna mala...

mamitom
15. dub 2018

@priefi jo to chápu, proto jsem psala a ne jen já, že existují i pasty na odčervení. My začali dávat před rokem a něco Broadline, je to i proti klíšťatům a tak a má to lepší aplikaci než klasická pipeta.

journals
15. dub 2018

Já bych hlavně asi rychle změnila veterináře - protože jestli je kocourovi půl roku a on nedoporučuje ho odčervit a sám moc neví proč, tak je to trochu zvláštní, nemyslíš? A taky by mě zajímalo z jakého důvodu mu nasadil veterinární dietní krmivo, když sám neví proč se to děje. To by mě dost znepokojovalo. Určitě bych zajela za jiným vetem a konzultovala ještě jinde. Jinak krevní testy předpokládám nedělal...? Nicméně, jestli je kocourek hubený a nemůže přibrat, tak je odčervení víc než na místě. Zajeď si k někomu jinému - však to svému veterináři říkat nemusíš, ale určitě bych se nesmířila s tím, že je v takovém stavu v jakém je a nedá se s tím nic dělat. Jinak - také by mě zajímalo odkud kocourka máš? Myslím, že to je hodně podstatné. Jestli to je kocour s PP který nikdy nebyl venku (ani jeho rodiče), nebo to je kotě venkovní...?

sangina
16. dub 2018

@journals souhlasím s Vámi,že by měla paní nechat prohlédnout kotě i jinde.Jak píšete je zvláštní,že není odčervené..Střevními parazity se mládě kočky nakazí již v děloze matky a poté mateřským mlékem...při nejlepším bych nechala udělat testy na přítomnost e-coly a test na panleukopenii. A budu držet palečky,at jsou oba testy negativní..tyhle dvě nemoci..po pravdě,já jim říkám zabijáci

sell1
16. dub 2018

@pavca1982 absolutní souhlas!

Jsou případy, kdy je člověk postaven pred rozhodnuti, aby si určil priority. Ačkoliv kocicky zboznuji a doma mám jednoho úžasného chlupáčka také, tak pokud by se dělo tohle a nic by nezabralo, musel by se hledat nic domov. Dítě je absolutně číslo jedna!
Nedá se srovnávat dítě a zvíře, jako jsem tu videla o par příspěvku dal určitý náznak tohoto srovnání.
Dítě musí žít v čistotě a bezpečí. Kocicky jsou uzasne, ale pokud hrozí nebezpečí infekce (a to i teď, kdyz jsi těhotná)..
chápu sílu lásky ke zvířeti. Ale dítě je mnohem důležitější (at si každy sebevetsi milovník zvířat říká co chce. Dítě je vždycky priorita).

dc2015
16. dub 2018

@sell1 přesně tak, zvířata miluju. Ale prostě dítě je dítě. Něco jiného větší děcko a něco jiného novorozenec, který přeci jen potřebuje čisté prostředí. Taky si myslím, že je to o prioritách. Známá má dva psy. Jasně, zbožňuje je, ale její dcera má ekzém a ona to neřeší... Může to být reakce na psy, ale taky nemusí, nicméně ona se to bojí vůbec začít řešit, aby psy nemusela dát pryč... Hlava mi to nebere. Zvířata mám moc ráda, ale vlastní dítě je vlastní dítě...
Vím, tohle asi není ten případ, ale i tak... já bych hledala třeba někoho z rodiny, kdo by si jej vzal, aby jste neztratili kontakt...
Nemusí to být definitivní řešení... A taky k tomu nemusí dojít... ale je lepší promyslet i tu nepříjemnou variantu pro případ, že prostě zvířátko bude mimi ohrožovat.
Kočka vleze všude... a miminko je miminko.

marii90
16. dub 2018

Mela jsem kocourka, byl mu cca rok a kadil cilene vsude, kde se mu zachtelo.... Kdyz mel sanci, vajchnul ven a pak se vratil jakoby nic. Odcerven, ockovan i kastrovan byl... cistotny byl, dokoce si sam cistil zuby lidskym kartackem 😂 Byl dominantni hodne, mela jsem jeste mladsi kocku a ta byla takova zaprdla,ale neublizovali si nijak. Jak kocky miluju, sel ven natrvalo a byl spokojenej ☺ Zkusila bych vymenit granule (nezavisle na tom, co ti bude nutit vet, vetsinou to stoji majlant a ucinek to ani bema 😐 ), vyhla bych se nesuche strave a kus se poptat spis po utulcich a podobnych organizacich. Ti to delaji s laskou a ne jako spousta veu jen pro prachy. A hlavne se urcite setkavaji s takovymi pripady, ktere by cloveka ani nenapadly.Kocka je nevyzpytatelna proste. Mame ted maleho cvrcka a kocka jen zatim jednou zkusila uvelebit se v postylce, ale hned jsme ji hnali a dala jsem tam deku, aby tam memel zbytecne plno chlupu. Jinak si ho nevsima, ale i kdyz je milionova, tak bych ji s malym nenechala osamote, ne ze by mu chtela ublizit, ale aby ho treba nezalehla. Jinak pouzivam kockolit Zverlit - SVETLE ruzovy. Je hodne jemny a bez vune a maximalni spokojenosti. Jen ho nemaji vsude...
Drzim palce.

pavca1982
16. dub 2018

@sell1 Díky mluvíš mi z duše

journals
16. dub 2018

@sell1 @pavca1982 Ono to je naštěstí na každém, jak tohle vnímá. Někdo to vnímá tak, že si pořídí dítě a zvíře jde z domu raději preventivně (nechápu) a někdo zvíře bere jako součást rodiny, prostě jako dalšího rodinného příslušníka - toho se člověk taky nezbaví, když se přestane hodit. Jsem ráda, že každý z nás má možnost volby, nevím, co by se muselo stát, abych se musela "zbavit" milovaného psa... to, že vy to vnímáte jinak je vaše věc, zakladatelka chce situaci řešit 😉

sell1
16. dub 2018

@journals Nikdo tu nemluví o zbavování se zvířete a už vůbec ne o tom preventivnim. Ale pokud by mělo cokoliv ohrožovat moje dítě, tak vždycky zakrocim a vždycky bude na prvním místě jeho bezpečí a zdraví. Tohle už totiž není o vytvoření imunity, tohle už zavání prusvihem.
Jak ale říkáte a mate pravdu, je to na každém z nas.

Zvířátka jsou úžasná a nic proti nim nemam. Také máme kočičku, jak jsem již psala v předchozím příspěvku a preventivně z domu nesla. ;)

naste
16. dub 2018

Já bych také určitě změnila veterinu, může to být také nesnášenlivost něčeho z potravy, potom jenom stačí krmit speciálními granulemi a konzervami.

pavca1982
16. dub 2018

@journals Ano máte pravdu je to věc názoru.Já mám třeba labradora teď už jen jednoho.Je to moje láska.Vysnila jsem si ho už když byl a feny v břiše jsem byla i na ultrazvuku.Je mu 7 let a je to můj milovaný pes.Někdo tohle třeba tak nemá. Každopádně kdyby se třeba mělo stát, že by mi měl třeba vyjíždět po dětech musela bych taky udělat rozhodnutí a pes by musel jinam.Hledala bych řešení takové, aby pes byl v dobrých rukách.Zacházíme tady myslím do zbitečné diskuze,ale když už jste to zmínila musela jsem reagovat😉

astracreek
16. dub 2018

Já se tady asi jako jediná budu zastávat granulí, které momentálně používají (navíc @konikponik píše, že je to po nich trochu lepší). My máme také I/D od Hills. Sama bych radši krmila něčím jiným a hlavně masovým, ale náš kocourek má po mase okamžitou infekci ve střevech, stejně tak po nedietních granulích, konzervách a kapsičkách (a upozorňuji, že jsme nikdy nekupovali supermarketovky). A druhá kočička mi maso prostě nežere. Je to kočka od kočky. On by ten náš rád a dokud jsme o problému nevěděli, tak jsem krmila masem apod., ale postupně nám zhubnul o kilo a ta dieta mu prospívá.
Jinak odčervit určitě! A doporučila bych změnu veterináře.
Co může být za nečistotností, to netuším. Napadla mě ta druhá kočička, ale pokud mají vztah dobrý tak v tom to nebude.

shel88
16. dub 2018

Naši měli fenku, taky měla často průjmy, byla hubená, zjistili jí nějakou vrozenou vadu střev, byla na speciálním krmivu, ale stejně bohužel ve dvou letech sama zemřela, jinak byla taky plná života, hrála si, běhala, zkusila bych víc pátrat po příčině. A ještě malý tip, než se do toho popř. pustíš tak zkus nechat kocoura pojistit, dělá to Česká pojišťovna (a tím nechci dělat reklamu) a ta se pak na léčbě podílí, je to na nemoc a úraz, ročně to stojí 1350.-, mám to u kocoura taky, než jsem to měla tak jsme byli furt u vet, od té doby je (ťuk, ťuk) pokoj... ale já mám britskýho gaučáka a často jezdil i na závody s dětmi jako maskot (je hluchý a byl tak zvyklý)...

journals
16. dub 2018

@sell1@pavca1982 No, o zbavení se kočky je hned první věta 🙂 On je rozdíl dost podstatný v tom, jestli je to situace, která nemá východisko (agresivní pes a dítě - to je bez debat, ale asi chápeme, že to je už trochu jiný level fungování zvíře - člověk), nebo zvíře, které je aktuálně nemocné, ale jistě je jeho stav řešitelný. Tam jde o vyřešení jeho stavu - a pak mi přijdou řeči o zbavení se kočky docela mimo. Já třeba nechápu, že někdo uvažuje způsobem, že se zvířete zbaví. Pro mě osobně je tohle až možnost na 1000000. místě, pokud bych věděla, že jiná možnost už opravdu není a udělala jsem VŠE proto, aby to dopadlo jinak. Zvíře je pro mě rodinný příslušník a asi tu hodně lidí pobouřím, ale má stejná privilegia (aspoň u nás doma) jako jakýkoliv jiný člen rodiny

pavca1982
16. dub 2018

@journals Mě to nepobouří. Já taky nenapsala ,,zbavit se"...tyhle výrazy nepoužívám a ani se je nenechám podsouvat, ale pokud bych čekala miminko a měla doma kotě, které mi roznáší výkaly po celém bytě, pro MĚ a to zdůrazňuji, by byla jasná volba řešit situaci tak, že bych pro kotě hledala jiné útočiště.Z hlediska hygieny a vhodného prostředí pro novorozence,by to bylo jediné možné řešení. Ptala jste se co by se muselo stát, aby jste dala svého milovaného psa pryč a já Vám odpověděla.Takže opravdu je to bez debat...😉

journals
16. dub 2018

@pavca1982 Hm, možná nevidím rozdíl v tom hledat bydlení jinde, dát zvíře pryč - zbavit se. Pro mě to samé...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru