Měla jste některá závratě v polovině těhotenství?

mrnakova333
17. bře 2013

Prosím nemáte některá z maminek nebo těhulek zkušenost se závratěmi a motáním hlavy v polovině těhotenství? Jsem 20 tt, čekám dvojčata a včera před spaním se mi udělalo špatně. Zvracela jsem a pak se mi motala hlava i po ulehnutí do postele. Když se to uklidnilo, tak při změně polohy se mi hlava zase zamotala. Nechtěla jsem rovnou jezdit na pohotovost, protože i kdyby to byla banalita tak si mě tam pár dní nechají. Napadl mě nízký tlak ale v týdnu na kontrole jsem měla prý ukázkový. Prosím napiště jestli nevíte čím to může být nebo jestli se radši vážně vydat do nemocnice. Děkuji moc

andreakusa
17. bře 2013

Ja na tom byla stejne.. Motala se mi hlava i v leze, jakmile jsem se zvedla z postele tak jsem se sesunula k zemi.. Jela jsem kvuli tomu na pohotovost, protoze mam malou srdecni vadu, tak jsem mela strach, jestli to neni treba od srdce.. Tam me zkontrorovali a nic nezjistili. Jen mi rekli, ze je to hormonama a naridili mi abych hodne odpocivala a dostatecne pila 🙂

speedygon
17. bře 2013

Jj, může být příčin více...třeba někomu nevyhovuje poloha vleže na zádech...nebo tlak, hormony, málo tekutin...příčin může být hodně. Řekla bych to na další poradně dr a uvidíš...

aneta0707
17. bře 2013

me se motala taky. kdyz udelali krev, zjistili, ze to je malo zeleza - chudokrevnost

evulinkab
17. bře 2013

Já to mela z nízkého tlaku a k tomu jeste nedostatek železa..Sice jsem nezvracela, ale casto se mi motala tak hlava, že me museli v tramvaji poustet sednout, protože jsem mela stavy na omdlení..

lucyvivien
17. bře 2013

Mala som, bola som kvoli tomu na rizikovom, párkrat som padla do bezvedomia..V prvej polovici tehotenstva som mala extrémne nízky tlak , teraz čakám dalšie mimi a zase mám závrate. 😒

viperka
17. bře 2013

Je to už 19měsíců zpátky ale také se mi motala hlava právě z nízkého krevního tlaku, a taky když mi klesl cukr v krvi, měla jsem těhu cukrovku...Věčně jsem někam padala 🙂, naštěstí se mi nic moc nestalo....v 7 měsíci jsem couvala ze schodů, když jsem ustupovala zamotala se mi hlava a bylo, odnesla to odřená záda a kotník a v 8 měsíci jsem spadla ze schodů, byli jsme si prohlídnout sklepní prostory našeho nového domova a najednou se mi udělalo zle a už si nic nepamatuju, jen jak mě manžel zbírá - byl z toho na hlavě 1 steh 🙂.
TAké jsem hodně spala prakticky snad pořád 🙂 a nebyli ani vyjímkou takové ty pocity jako mžitky, nevím jak to popsat ale jako když stojíte na zemi a najednou se pod vámi ta zem pohne 🙂

miriamkad
18. bře 2013

já pořád .. díky nízkému tlaku.. ale mám ho odjakživa tak sem celkem zvyklá a neomdlévám .. (většinou tak 80/30)

jasminecek
29. bře 2013

Ano mám je stále.

olusenka
29. bře 2013

nízký tlak, železo, to už bylo řečeno, anebo možná draslík. Slabosti a zvracení mohou být u nedostatku nebo naopak nadbytku draslíku. Taky bolesti hlavy. Já ho měla teď málo, takže vím, říkali mi tohle na hematologii. Teď baštím meruňky a banány a chodím často na odběry krve.

gabosss23
2. dub 2013

Mám to celé tehu. Podstúpila som rozne vyšetrenia aj so srdcom a nič nezistili. Lekárka mi "naordinovala", že mám veľa piť. Pri prvých odberoch som bola jemne anemická, ale akákoľvek železo moje telo odmieta (zvracím, mám průjem, bolesti žaludka, alebo sa mi zhorší ekzém).
Dnes mi volal Mudr., že mám hrozný krvný obraz, že to železo musím brať. Pocity na omdlení mám v poslednej dobe strašne časté, tak asi to bude mať súvis s tým železom. Už len si vybrať, ktoré lieky brať a s ktorou reakciou tela sa dokážem vyrovnať ☹

sheima
20. črc 2013

Ano...dokonce jsem skončila v nemocnici....u mě byl důvodem nízký,velice nízký tlak

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru