Méně pohybů plodu za poslední den a půl, máte zkušenost?

eluska87
15. bře 2014

Ahoj děvčata jsem u konce 26.týdne a včera jsem pohyby cítila méně skoro vůbec..přes noc nevím a dnes ráno Hanička trochu kopala,ale taky žádná sláva..Když to porovnám s pohyby tak ještě před týdnem nebo před třemi dny. to do mě šťouchala prakticky pořád v noci ve dne...ptala jsem se včera doktora a ten mi řekl, že je to normální, že mimčo může být teď spavé..já si už nepamatuji jak jsem to měla se synem když jsem ho čekala..tohle člověk tak rychle zapomene...jako sem tam kopne,ale nic závratného teda..máte s tím některá zkušenost?nechci hned plašit...taky mě trochu bolí břicho-to s tím ale nespojuji..nevím co to můžebýt..pobolívá mě odrána na pravé straně tak vevýši pupku možná trochu výš...je to taková menší plocha jako když jsou natažené vazy..nebo nevím jak to popsat..nevím jestli to nemůže být žlučník..jsem z toho taková zmatená..v klidu mě to nebolí spíš když se ohnu nebo se otáčím z boku na záda..je to takové dost nespecifické 🙂

macinka0007
15. bře 2014

ahoj, měla sem něco podobného občas se mi stane že den či dva cvrček skoro nevrtí....taky sem měla strach byla sem u doktora a říkal že je vše ok že si cvrček jen našel polohu co mu vyhovuje a nebo spiká...a za pár dní to tam mám zase jak na trampolíně 🙂 a s tím břichem to může být z námahy....🙂 to mám teď často že jak dělám víc nebo nesu něco těžšího tak mě začne bolet břicho a hlavně při tom ohýbání

eluska87
autor
15. bře 2014

@macinka0007 jj fakt je, že včera jsem měla moc práce..né nějak fyzicky náročné,ale dělala jsem celý den něco věsila prádlo, uklízela, převlékala postele,chystala se v kuchyni na manželovu dnešní a zítřejší oslavu, tak možná proto..děkuju jsi hodná

eluska87
autor
15. bře 2014

@macinka0007 a do toho sem tam nosím syna co má 2 roky a čtvrt

macinka0007
15. bře 2014

@eluska87 tak to může být tím...mi máme zvířátka a když nosím v konvích vodu a dám si ji víc tak mě hned začně pobolívat břicho...někde sem četla že těhule by měli nosit věci do 5kg 🙂 ale to bych občas nic neudělala :D

marecekavendulka
15. bře 2014

@eluska87 tak hlavně že kope,Mareček byl u mě v bříšku velice lenošný.Na utz s vypětím sil kopl nožkou 😀 .Zato Vendulka to je jiná kávička,kope kope kope....Neboj,miminko je podle mě určitě ok. 😎 🙂 .Jinak břicho tě může bolet i z námahy a taky je běžné,že už v tak brzkém období probíhaj kontrakce.Měla jsem něco podobnýho,tak sem se zeptala doktora a ten mi právě toto řekl.

speedygon
15. bře 2014

Hlavně, že miminko kope....nezapomínej, že má čím dál míň místa pro řádění...a ano, bříško bolívá z námahy, chce to zvolnit a vše bude ok, uvidíš 🙂

mysicka_lb
15. bře 2014

Ahojky, u mě to bylo tak, že břicho rostlo dost skokovitě - ne každý den o milimetry, ale třeba za pár dní o několik centimetrů a pak zase nic. No a v těch chvílích, kdy břicho rostlo, bylo samozřejmě natažené a našponované, jako by mělo prasknout. Až to bolelo. Zároveň měl malý v tu dobu, kdy se břicho zvětšilo, více prostoru, takže pochopitelně kopal méně. Pak zase dorostl, růst břicha se naopak zastavil a frekvance pohybů se vrátila k normálu. Myslím si, že teď jsi zrovna ve fázi takového růstu bříška - proto tě bolí a máš ho napjaté a proto také miminko cítíš méně. Je to naprosto normální.

kamilka007
16. bře 2014

@eluska87 Ahojky, já myslím, že se mrně prostě otočilo a kope "dovnitř", nebo zrovna víc trénuje cucání palce než mávání. 🙂 A různé pobolívání mívám taky, hlavně teda v tříslech, ale někdy všude, že si připadám jako stará revmatická babka. Doktorka mi na to řekla: "a čemu se divíte, vždyť jste v JINÉM stavu.."

eluska87
autor
17. bře 2014

@macinka0007
@marecekavendulka
@speedygon
@mysicka_lb
@kamilka007 děvčata moc děkuji od té soboty odpoledne už svoji princeznu zase poznávám..vesele do mě kope,šťourá, zkouší moji pružnost 🙂 jen jsem zbytečně zmatkovala..děkuji ale za podporu😉

macinka0007
17. bře 2014

@eluska87 asi už si odpočala a má dost elánu...🙂

eluska87
autor
17. bře 2014

@macinka0007 no přesně...protože mi zase dává čočku..ale já jsem samozřejmě moc ráda😀

macinka0007
17. bře 2014

@eluska87 já ten náš cvrček taky nezná mezí 🙂 mám pocit že mi prokopne břicho :D akorát mi chvilku příjde že už puknu 🙂 mám takovej dinvej tlak v břiše a tvrdne mi do toho cvrček cvičí karate 🙂 takže nevím co pobolívá dřív 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru