Menší bolest v pochvě při kopnutí miminkem, 2. trimestr

smudlinka2
16. kvě 2008

Moc zdravím všechny těhulky nebo už maminky a založila jsem toto téma, protože nevím na koho se obrátit o radu.Jsem ve 26tt a občas když se mi tam miminko zahýbe cítím menší bolest jakoby v pochvě.Nevím jak to přesněji popsat.Takové jakoby menší tlaky a zaškubání ale jen třeba 2 vteřiny a pak nic.Nevím jestli je to tím že mě třeba kopne do močáku a pálí mě až ta trubice nakonci nebo co se děje.Někdy mě to hodně vyděsí.K Doktorovi mám jít až za 3 týdny, byla jsem tam ted v úterý a žádný problém, tak snad to bude dobrý.Trpíte tím někdo taky?Kdyžtak se předem omlouvám za trapné téma, ale opravdu nevím kde se zeptat.

hankakynclova
16. kvě 2008

Neboj Smudli, nic to nebude, ono se tam mimčo určitě roztahuje a kopne tě do nějakých citlivějších míst a opravdu to můžeš cítit až na konci pochvy.Já to někdy mívala také.

nensy
16. kvě 2008

ahoj smudli já to měla taky je to normální 😀

haninka
16. kvě 2008

Ahoj Šmudli, já to mám taky a už pár týdnů. Prakticky co se začalo hýbat. Nejdřív jsem z toho byla vyplašená a zkoumala co kde vlastně cítím, protože jsem to cítila spíš spodem, a i zadem, než přes břicho.. 😅 Teď už cejtim, že kope dolů a tak asi mě do močáku nebo kam.. 🙂

andrys
19. kvě 2008

ahoj je to pár dní co mám stejné pocity. Prý je to normální. Taky jsem při každém novém pocitu vyděšená jestli je vše jak má být.

modra_kobylka
27. kvě 2008

dokud je ta bolest menší, tak je to dobrý ne? 🙂))) Já měla první dcerku docela nízko a nožičkama dolů. Když ta se zahemžila, tak jsem pravidelně skončila s hekáním v předklonu, neschopná pohybu. Třeba takhle uprostřed ulice to bylo moc fajn. Doktorka byla v klidu, když jsem jí to říkala a fakt je, že jsem těhotenství donosila a hlavně to (kupodivu) v osmém měsíci přestalo,když bylo baby už dost velké a nemohlo se tolik rozhánět. 😠

jitdan
30. kvě 2008

smudlinka2: jsem moc ráda, že jsi založila toto téma. Já tento otazník v sobě také nosím...... 🙂 Mám to také. Tak 2 sekundy a nic a nebo za chvíli znovu....A není to každý den. Je to třeba jen 1x týdně..... Říkala jsem si, že se mi asi svírá močová trubice či co...... a nebo že mám kratinký stah dělohy. Těžko se to opravdu popisuje. Ale spíš jsem si vždycky říkala, snad se nepočůrám...... ☹

miksa
30. kvě 2008

ahoj holky já mám ten samý problém a taky mi to dělá starosti, ale jak vás čtu tak jsem se uklidnila že je to normální 🙂
mě se i někde stane že mě to trošku jako by píchá, ale je to jen na chvilinku a pak zase ok

evelinaaa
16. čer 2012

Ahoj holky, chci obnovit tuhle diskuzi a optat se Vas na nazor. Mam vlastne stejny problem jako zakladatelka. Jsem 22tt pohyby citim uz treti tyden, nejvic vecer pred spanim. A prave uz druhou noc pred spanim citim presne to same jako ona - cukani v pochve, jakoby mi nekdo "klepal" na cipek nebo na klitoris nevim jak to spravne popsat. Vcera jsem to probrala po telefonu se sestrickou z ordinace kam chodim a ta mi poradila at se prijedu ukazat. Tak me doktorka prohlidla cipek uzavreny vsechno v poradku. Podle ni to muze byt tim, ze se mimi jinak natocilo a kope mi tam na spodek. Mate s tim nejakou zkusenost?

ola84
31. říj 2012

ahoj,
taky to tak mám, teď u druhého těhu ale dříve než u prvního a bolestivější...čípek je u každé kontroly pořád ok, dle dr. je vše v pořádku a prostě to "více" cítím...ono celé těhu mám teď jiné, pupek mi vyskočil snad hned po početí 😀 😀 😀

Taky mi i časteji tvrdne břicho, ani to už nepočítám kolikkrát za den 😅 Občas si dám magnézko, jak si vzpomenu a snažím se hodně odpočívat, ležet, ač je to pruda, ale pomáhá to...a ty bolesti nejsou každý den, občas dva dny se cítím jak rybička, že bych mohla i běhat a pak ouha a zase bolest..záda, břicho, čípek... cítím jako by nárazy do něj plus jak by se mi roztahovaly cesty v pochvě, ty kosti, svaly, pánev celkově 😅 Holt někdo to prý více cítí, někdo necítí nic 😅
Snažím se myslet pozitivně a neplašit...stejně, některé věci neovlivníme no ne.. ;)

lajla
29. zář 2013

je to normal u druheho jsem nemohla ani chodit, jak byly pohyby bolestive..a ne sem tam ale skoroo pravidelne a furt u tretiho taky ale ne tak moc spise ten mocak, u prvniho nepamatuju, to bolelo az ke konci🙂

busted
12. únor 2014

Dnes jsem to prave zrovna citila po prve..Az me to vydesilo..bylo to takove bodave a myslela jsem je potrebuji stale na malou..v

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru