Miminko bez plodové vody

atei
25. led 2018

Všechny zdravím, kamarádka mi teď volala strašnou zprávu, je v 18tt a zjistili jí, že nemá žádnou plodovou vodu. Musí se rozhodnout, jestli potrat a porod, nebo dají miminku šanci a cca pět týdnů s porodem počkají a pak se pokusí miminko zachránit. Jenže i tak je to riskantní a miminko může být postižené.
Vůbec jsem nevěděla, co jí říct, utěšit v takové chvíli je nemožné. Je mi to tak líto, nedovedu si představit takové rozhodování, ,😢

prcekverunka
25. led 2018

@atei To je hrozné, je mi to moc líto :/ A to jí řekli jen tak - ona nezaznamenala, že by jí odtékala?

jaya
25. led 2018

@atei Ať si zjisti veškeré dostupné info. I zde na MK byla maminka, které odtekala a miminko donosila. Porodila myslím 28tt. Dítě má teď rok a půl. @beru22

jaya
25. led 2018

@atei jo a bylo to od 19tt, voda se doplňovala a odtekala

evinav1
25. led 2018

Taky jsem si to prožila v 18tt ve 2012, bylo to tedy po zákroku (redukce plodů), ani mi nenabízeli zkusit mimčo zachránit. Bylo mi pak hrozně, že už jsem to nechtěla ani znovu zkusit, chtěli jsme si pořídit spíše pejska, ale po 4 měsících jsem nečekaně byla znovu těhotná a dnes mám naštěstí 2 zdravé holky (4,5 a 3 roky), jsem tedy šťastná a úplně stačí ty starosti, když jsou běžně nemocný a už jen málokdy si vzpomenu, ale holt to předtím muselo přebolet☹. Ať tedy nezoufá, také se určitě dočká, ale teď je to fakt těžký a smutný☹.
Jen tedy říkali, že by se snad mohl doplnit nějaký roztok místo plodovky, ale u mě to nemělo cenu, protože tekla fakt hodně a voda je prý život, tak bez ní nemohlo být...

beru22
25. led 2018

@atei m kompletně odtekla v 18+0 tt, přes ty nejhorší prognózy lékařů, tlačení do potratu, hrozbou fatalne postiženého dítěte jsem vydržela až do 27+0 tt, kdy se sám porod rozjel. Syn se narodil zdravý, plíce vyvinuté, žádné deformovane končetiny a jiné postižení se neprokazalo. Dnes má 18/15 měsíců, měsíc už běhá, mluví, vyvíjí se jako naprosto normální dítě. Mě tedy kontrolovali zánět z krve, jestli se nerozjizdi infekce a jinak se čekalo, jak se to vyvine. Nenechali jsme do toho ničím zasahovat. Ať kamarádka klidně napíše zprávu, ráda se s ní o tom pobavim. A dodávám, že na fb je skupina Nedonošeňátka, kde je takových žen více. Já osobně jsem v kontaktu s jinou maminkou, které vymizela veškerá voda ve 16 tt a také přes hrozný nátlak zdravotníků do potratu se nedali a vydržela do 26 tt. Mají krásného zdravého chlapečka.

beru22
25. led 2018

Jinak voda se obnovuje, je šance, že i u ní se dotvori. Sám doktor ve fakultce, kam jsme se potom obrátili po hroznem chování ve zdejším spitale to neviděl beznadějně a říkal, že už měli několik případů, kdy se voda opět dotvorila a ženy donosily zdravé děti. U mě se také trošku opět vytvořila, bohužel pak zase odtekla. Ale i přes to to dopadlo skvele.

zdenkaklok
25. led 2018

@atei Ježiši, to je hrozné 😢. Vůbec si to nedovedu představit, jaké to musí být. Nicméně přeji kamarádce i všem ostatním co se s tímto potýkají, ať vám to dopadne dobře a jsou miminka v pořádku 🙂

marketa11112
25. led 2018

asi zalezi na mnoha faktorech..v nemocnici se mnou byla maminka, která nemela plodovku vůbec a vydržela od 21. do 26. tydne. ma zdraveho chlapecka...ted zase maminka, které plodovka odtekala, porad ji delali testy na zanet, ale teda plodovka se ji dotvářela.. nakonec do spatnych testu a následujícího cisare vydržela 10 tydnu.. az do 33. tydne...ma zdravou holcicku.....ale je to desne na psychiku, nevis co te ceka.... ja sama prvne rodila ve 30 + 5.. 12 dni se malej dral ven a lekari se ho ve me snazili udrzet...v kuse kontrakce, zhubla jsem za tech 12 dni 5 kilo.. v tehotentvi nabrala 7...jen jsem lezela a hledala info, co bude dal.. podruhe jsem vedela co me ceka, prisla do nemocnice včas, po 3 týdnech kapacek a dalších 3 týdnech hospitalizace me pustili a ja porodila ještě o 4,5 tydne později...sama rikam, ze psychika dela hodne.. ja ted uz byla smirena a pripravena....malem jsem opet 2 x porodila, ale nakonec dcerku donosila...ale problémy mi zacali uz ve 20. tydnu.. a rikala jsem si, ze jestli o malou prijdu, vůbec nevim, jak to dam...a ze do toho uz nikdy nejdu...

ivuska1986
25. led 2018

@atei je to hrozny😥 držím palecky

atei
autor
25. led 2018

@beru22 Děkuji, mohla bych poprosit o mail do zprávy? Předala bych jí kontakt, mohlo by jí pomoci, kdyby si o tom mohla povykladat s někým, kdo to zažil.

atei
autor
25. led 2018

@prcekverunka Ona už asi měsíc krvácí, byla u několika lékařů, všichni jí tvrdili, že má hematom a je v pořádku, že se to některým stává. Takže ta voda pravděpodobně odcházela postupně.

zajusenka
26. led 2018

:( to mně mrzí. Kamarádce odtekla plodová voda 2 měsíce před TP. Pak byla v nemocnici na kapačkách, lili to do ní z5, ale hned to zase bylo venku... Snažili se miminko udržet co nejdéle v bříšku, ale i tak se narodil o dost dříve... Mněl roštěp horního rtu a nosánku, to mu ale zašili, sice nosil, a stále občas nosí při jídle hadičky do nosánku, aby se mu lépe dýchalo, ale je to silnej zdravej chlapák 🙂 mamince dělá radost a roste jako z vody 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru