Mimísek je "lenoch". Měli jste podobnou zkušenost?

mysulka
5. srp 2007

Ahoj těhulky,

mám takový problém s neaktivním mimískem. Nějak nevím, zda v bříšku vůbec je. Jsem ve 20. týdnu a mrně nekope, a ani neprojevuje žádnou aktivitu. Asi mě to děsí čím dál tím víc, protože každý, kdo mě potká, tak mi hned skočí po bříšku a čeká, zda něco ucítí. Taky jste měla některá podobnou zkušenost? Na ultrazvuk jdu za týden, ale asi do té doby zešedivím 😕

A nevíte, zda kdyby bylo něco v nepořádku, zda by to bylo nějak poznat?

Jsem strašpitel, co?! Ale o radu vás prosím, jsem v tom prvně a nezkušená 😅

Děkuju Všem

hedunecka
5. srp 2007

ahoj mysulka je to uplne v pohode ze babo este necitis 😉 niektore zacinuju citit prve pohyby az od 22tt!a nemysli si ze babo sa nehybe-ono sa hybe stale len ty to mozno necitis..a aj ked zacnes to neni take ze stale ho citis..ja som napriklad na zaciatku malinku citila vzdy iba vecer aj to trosku..a na brusko ti darmo prikladaju ruku lebo poriadne kopance zacinaju az tak od 25tt a aj to ked chcel drahy skusit mala vzdy prestala ale teraz uz kopka veselo a riadne supy 😀 😀 aj volnym okom je to vidno tak nemaj strax aj teba to caka 😉

petraluk
5. srp 2007

Ahoj Mysulko, neboj já sem na ty pohyby, taky nedočkavě čekala a dočkala se ve 20.tt Ale opravdu to u prvorodiček bývá déle. Týden do UZ uteče jako voda a až toho svýho lenocha uvidíš tak budeš v klidu. 😉 🙂

mysulka
autor
5. srp 2007

😀 Tak to ti moc děkuju, opravdu jsi mě uklidnila 😀

mysulka
autor
5. srp 2007

no právě, já mám těch ultrazvuků nějak malinko oproti kamarádkám, tak jsem nějak nedočkavá 😉 ale moooc děkuju za zprávičky

kacerka
5. srp 2007

Mysulko, klídek, to je v pořádku, v knížce jsem se dočetla, že u prvorodiček je normální rozmezí 20 tt - 24 tt. Takže nepanikař, určitě se mimísek co nevidět ozve. Třeba se už ozývá, ale ty ho ještě nevnímáš, protože ze začátku jsou ty kopanečky tak nepatrné, že se na ně člověk musí opravdu soustředit.

mysulka
autor
5. srp 2007

jéjej ,já se soustředím o sto šest, ale stejně nic 😠 Moc vám děkuju

petraluk
5. srp 2007

Já těch ultrazvuků taky neměla tolik. První v 6. týdnu kde jen zkontrolovala, zda nejde o mimoděložní těhotenství. Bohužel ale taky zjistila, že tam je navíc hematom a já musela něco přes měsíc jen ležet. To sem chodila na kontroly každý týden a to mě ho dělala pokaždé. V 10 týdnu řekla,že je vše v pořádku a od té doby sem měla UZ už jen v 13.,21 a 30 tt. Kdyby bylo vše v pohodě hned od začátku tak sem ho měla 4x. 🙂

majka07
5. srp 2007

Mysulka buď v klidu, to přijde, já sice Maju cítila brzy, ale zato furt stejně, měla oblíbené hodiny kopání a ve 30 tt stávkovala skoro týden, prostě jsem jí necítila 😀 Tak neboj to přijde

lula5
6. srp 2007

Mysulka, ja v 22tt ledva nieco ucitila prvy raz a dodnes je to chabe, ziadne kopance ako popisuju ine baby v mojom tt. Moj dr povedal, ze podstatne je, ze raz za den citim aspon nieco. Moze to byt sposobene vacsim mnozstvom plodovej vody. Takze pohoda.

denousek
9. srp 2007

holky taky cekam na pohyby poslednich par dni citim sem tam takovy lechtani ale co ja vim zda je to ono...rikam si ze zatim nic a cekam no..jsem ve 19tt a 22.8.jdu na velky UZV uz se tak tesim naposeld na uzv sondou jsem byla ve 12tt a to cekani je desny taky by me zajimalo zda se to pozna ze neco neni o.k....brisko mi moc neroste....pribrala jsem jen 2kg a ty sem na zacatku taky nejdriv ubrala ☹ jak mam vedet ze mimi zije...je to des

kachnik
9. srp 2007

denousek, tak to jsme na tom stejně. Naposledy jsem byla 18.7., jenže to mi UZV nedělal, jen po hmatu řekl, že je vše ok. Na velkou kontrolu jdu až 24.8., je to hrozně dlouhý. Beru sebou manžu, chceme juknout na pohlaví 😀 , tak doufám, že mrňousek v pořádku. Taky nevím zda to co cítím je mrňous a nebo střeva aj. 😝

kachnik
9. srp 2007

Joo a ještě něco, kdy vám dělali genetické testy? Mně zatím ne, tak asi až ve 21.tt, kdy jdu na kontrolu. Ach joo, to jsou nervy. Četla jsem, že se chodí mezi 15tt - 18tt, nebo tak nějak.

hedunecka
9. srp 2007

kach ktore mas na mysli?? AFT testy??no tak tie sa robia od toho najlepsie 15-17tt potom uz by sa nemali lebo velmi skresluju a lubia oklamat ze babatko bude poskodne..jednej mamicke ktora zistila ze je teho az v 20tt/kojila malu a zistila to podla pohybov ze je asi znova teho/a robili jej tie testy tak neskoro a lekar jej povedal ze male je poskodene ale potom sa ukazalo ze tie testy sa nesmu alebo uz sa nemaju robit tak neskoro 😉 ale ked pojdes teraz na velky uzv aj tam by ti mal lekar uz pozret vsetko/srdiecko, hlavicku, pomerat cele a tak../

kachnik
9. srp 2007

hedunecka, v knížce jsem četla, že se to jmenuje biochemický screening. Sestra mi na poslední kontrole říkala, že mám přijít nalačno, takže krev mi budou brát. Musím se na to zeptat. A ty AFT testy je co? Poznám to nějak i podle těhu knížky co mám hotové?

petraluk
9. srp 2007

Kachniku mě dělali screening, což je douwnův syndrom v 16.týdnu a taky sem musela být nalačno. V 21.týdnu sem byla na ultrazvuku, kde nám řekli pohlaví. Ale neboj myslim, že každý doktor ví kdy a co má dělat. 😉

kachnik
10. srp 2007

Co si pamatuji, tak mi dělali douwnův syndrom do konce třetího měsíce, kdyby bylo něco špatně, tak abych stihla interrupci, to my zjišťovali kr.skupinu a jiné choroby. Překvapuje mě, že bych na ty bio musela jít až ve 21tt (24.8.) Neříkám, že neví co má dr. dělat 🙂 . Spíš jsem netušila, že mi ještě tohle má dělat. Tak nevim.

mysulka
autor
12. srp 2007

Tak já měla genet. testy asi v těch 1. třech měsících ( ale nevím na co), ale překvapil mě s tím, že chce za to příspěvek za nadstan. vyšetření + že budu mít více ultrazvuků a pod. ☹ O peníze mi nejde, chci si vzít k ruce i porodní asistentku, protože co si neseženu na netu, to nevím ( i když se mě ptá, jestli mám nějakou otázku, tak mě většinou nic v tu chvíli nenapadne), ale štve mě to kvůli tomu, že se žádný nadstandart asi nekoná, nechci mu křivdit, to v žádném případě, možná je to jen můj laický pohled a pohled jeho pár pacientek, ale platili jste některá nějaký příplatek? Možná jsem ho jen špatně pochopila a chce platit za jiná vyšetř., taky co bych od sebe čekala, když mi řekl tu radostnou zprávu, že 😀

jinak mimísek pořád nic 😠 Asi bude sportovně nadaný po mně 😠 a ne po tatínkovi 😀 😝

markeeta
12. srp 2007

ahojky, to jsem si o sve male take myslela, ze je lenoch, ale me se postestilo ji citit uz v 16.tt. To jen diky tomu, ze jsem byla na UTZ a zrovna se hybala. Zpozorovala jsem, ze kdyz se hybla, tak jsem mela v brisku specificky pocit. Neda se to ani popsat, ale v kazdem pripade jsem vedela, ze to je mimisek.

kachnik
13. srp 2007

mysulka, já platím ročně 600,- a teď jsem za ty "genetické" testy jak je nazýval, platila 1000,- (je pravda, že byly ten den co mi brali krev). Jinak v tom ročním příspěvku jsou také výhody (sono prsou atd.) ale je mi to fuk, peníze nejsou to důležité, spíš že jsem s ním spokojená a mám i na něj mobil, takže můžu kdykoliv volat.

mysulka
autor
13. srp 2007

Hm, jenže já takové výhody nepociťuji. Ale jak říkáš, čertík vem penízky, hl. když se to ohlídá. Jenže mě už štve, jak se mě každý ptá, co to bude a já jdu na ultrazvuk ukázkově až podle knížky. A nejlepší je, když jsou dotčení, když jim to "nechci" říct. Prostě už mi pracujou nervy o 106. Jsem pěkný nervoza ☹ Já taky platím polatek ročně za evidenci, to už je asi všude ale apíš bude v tomhle problém ve mně 😠 a okolních otázkách a mojí nevědomosti, která mě občas umlátí 😠

zajo510
27. srp 2007

ahojky, rada by som sa opýtala, či je v poriadku, ked je miminko počas niektorých dní aktívne a každú chvíľku sa mrví, vrtí... a potom má niekoľko dní kľud.Mám pocit, že prespí celý deň aj noc, šuchne sa len sem tam a nemôžem vravieť o nejakéj čulej aktivite....a to by som určite nenapočítala 10 pohybov za 1 hodinu 😒

susul
15. zář 2007

Ahoj Zajo, ja mam rovnake pocity ako ty. Niektore dni je to tam ako keby si robil zurku a niekedy akoby cely den spal. V mudrej knihe (9 mes. otazok a odpovedi)som vycitala, ze po 28tt by si mala citit 10 pohybov dietata za hodinu rano a tiez vecer, ked som v klude. Ale skutocne si netrufam, tvrdit, ze tato statistika je smerodatna pre kazde mimo.

listicka20
15. zář 2007

Ahoj holky, myslí se to tak, že by těch 10 pohybů za hodinu mělo být třeba jenom ráno a večer? Nebo celý den každou hodinu 10 pohybů? Mám taky v bříšku lenocha, když už se hýbe, tak se spíš jen tak převaluje nebo mě lochtá, ale žádná fotbalistka to teda není. Taky si kvůli tomu občas dělám starosti. 😒

maca793
15. zář 2007

ja som pociťovala prvé pohyby dieťatka okolo 4 mesiaca.
mysulka určite cítiš ako čká. v zadku to cítiš ako klopkanie. tak to je ono.

sisstin
15. zář 2007

listicka: ono ve 36tt už moc nekoupou..spíš se jen tak převalujou, jak píšeš 😉

listicka20
16. zář 2007

Sisstin, koukám, že máme podobně termíny 😀 Někde jsem taky četla, že se má zhluboka dýchat, že se pak to mimi víc rozhýbe, docela to na mě funguje. Je to tak, že když cítím pohyby hlavně v horní části břicha, že by tam už mohla mít nožičky? Občas se mi břicho vyboulí, že jsem myslela, že je to hlavička, ale mohl by to být i zadeček... Poznáte jen tak po hmatu, jak máte mimi otočené?

sisstin
16. zář 2007

listicka: tak mně se hýbe až moc..já bych spíš potřebovala..aby byl línej 🙄 já netuším..já ho měla KP..a taky doufám, že už je hlavou dolů..ale fakt to nepoznám 😉

listicka20
16. zář 2007

Ono se může otočit i na poslední chvíli... Zase když máš divocha, tak jsi aspoň klidná, že se hýbe. Ta moje, jestli si zachová svůj režim i po narození, tak bude přes den spát a v noci si užijem... 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru