Mlíko mám od 20tt, je to dobrý pro budoucí mimi?

aneta0707
13. pro 2012

ahoj maminy, cekam druhy mimi a mliko se mi zacalo delat uz ve 20.tt. ted jsem 24. a mam ho porad vic.
po porodu sem mela mlika hodne, ale kojila sem jenom 6 tydnu, protoze nebylo vyzivny. nemate s tim nekdo zkusenosti? je to vubec dobry pro budouci mimi?

palomitacheca
13. pro 2012

@aneta0707 někomu teče mlezivo třeba od poloviny těhotenství, někomu se spustí třeba až před porodem nebo po porodu... Je to normální a hodně individuální. Říká se, že množství mleziva před porodem nemá vliv na kojení po porodu.
Mně taky teklo hodně brzy u obou těhotenství, syna jsem kojila 25 měsíců, dceru zatím 4 měsíce.

aneta0707
autor
13. pro 2012

diky, prave sem byla prekvapena protoze u maly sem mela mliko az po porodu. stejne je to zajimavy 😉

slundo
13. pro 2012

Určitě je to normální, u mě se po 20.tt taky objevilo, po nějaké době zmizelo a vesele kojíme už přes rok 🙂 Každá to máme jinak

maladama
14. pro 2012

moje zkušenost je, že maminky v okolí, které měly mlezivo už před porodem, se rozkojovaly velmi snadno a rychle, ty, kterým se mlezivo spouštělo až po porodu, se rozkojovaly složitěji nebo vůbec.
U druhého dítěte to může začít dřív. Já třeba u prvního neměla mlezivo až po porodu, mlíko skoro žádný (a nezabralo na mě vůbec nic z obvyklých rad), teď se mi dělá mlezivo od 14tt, tak doufám, že by to kojení tentokrát mohlo jít líp 🙂

vjerca
27. pro 2012

🙂 super, tak jsem našla odpovědi na to co jsem hledala, jsem 22. týden a mlezivo tedy jede! 😅 občas mám úplné kola na oblečení a podprsenky špinavé, holt už budu muset koupit ty "vycpávky" či jak se to přesně nazývá 🙂

aideen
27. pro 2012

Já při prvním těhu měla mlezivo taky strašně brzo. Už si přesně nevzpomenu, ale minimálně dva měsíce jsem chodila s vycpávkama, protože se mi to strašně spouštělo a měla jsem mokré tričko. Po porodu nebyl problém s kojením. V druhém těhu jsem neměla mlezivo před porodem, ale až po porodu. Rozkojila jsem se krásně a hned. Mlezivo vystřídalo mléko asi po 3 dnech, takže pohoda 🙂 Dceru jsem kojila 6m (už ode mě pak nechtěla) a syna zatím kojím skoro 5m a bez problémů 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru