Na kontrole mi nekontroluje čípek. Je to v pořádku?

26. dub 2022

Ahoj,jsem 23tt a od začátku těhotenství me doktor rukou prohmatal vevnitř jen uplne na začátku,kdyz jsem přišla oznámit že jsem asi těhotná. Od té doby mi čípek rukou nekontroloval,vůbec me rukou nekontroluje. Je to v pořádku? Na každé kontrole mi ale dělá ultrazvuk přes bříško,může čípek kontrolovat i tímto způsobem?
Jak může vědět že mám čípek okej,kdyz rukou mi to nekontroluje? Díky za odpovědi 🌼🌸

tasimia
26. dub 2022

Cipek se da zkontrolovat pres utz. Takze neboj kontroluje ti ho 🙂.

majena39
26. dub 2022

@tasimia ultrazvukem mi ho teda kontrolovali spodem, ne přes břicho 🙂

tasimia
26. dub 2022

@majena39 moje mi ho kontrolovala přes břicho, takže to asi jde.

autor
26. dub 2022

@tasimia opravdu? Já se právě bojím že mi ho nekontroluje,a že vlastně ani neví jestli se mi zkracuje.. uff tak díky za uklidnění..

leniczka23
26. dub 2022

Není potřeba do tebe každou kontrolu šťourat, buď ráda 😉 a ano, jde to kontrolovat přes UTZ. Pohodový zbytek těhotenství přeji.

felixfelicis
26. dub 2022

To je dle meho idealni stav😀 Ale urcite nic nebrani tomu si o vnitrni vysetreni rict.

autor
26. dub 2022

@leniczka23 děkuji moc!🥰

guliii
26. dub 2022

Ano čípek se dá kontrovat ultrazvukem. Moje doktorka také nedělá pořád vnitřní vyšetření. Alespoň minimalizuje šanci, že ti tam něco zanese.

iris92
26. dub 2022

Takhle je to v poradku. Poslednim "trendem" je vysetrovat co nejmene, protoze to stejne o nicem nevypovida. Jsou zeny, ktere chodi s pootevrenym cipkem treba mesic a nakonec porodi az po terminu. A naopak, na kontrole vsechno muze byt ok a do par hodin muze zena predcasne porodit. Ty situace jsou proste nepredvidatelne a castym vysetrovanim hrozi akorat tak zaneseni infekce.

mmm12345
26. dub 2022

buď ráda, že v tobě při každé návštěvě nešťourá...

fandysek_1
26. dub 2022

Buď ráda. Oni to teď omezují ty vnitřní vyšetření. Mě se dokonce doktorka ptala jestli mě může vyšetřit spodem. U jiného doktora mi to bylo první těhotenství hrozně nepříjemné, že každá prohlídka byla i kontrola spodem.

kwk
26. dub 2022

Bud rada 🙏
Mam doktora a ten mi delal ultrazvuk uplne na zacatku tehotenstvi a od 2 mesice moje navstevy vypadaji tak, ze jsem u nej 2 minuty a z toho 14 vterin na koze s tim, ze mi tam strci dva prsty a rekne jdete se oblict, uvidime se za mesic. Mozna ani tech 14 vterin 🙈
Kazdy mesic do me hrabne a ultrazvuk zadnej.
Na dvou velkych ultrazvukach jsem byla jinde.
Ja bych byla radsi za vysetreni bricha a v klidu vedela ze ma mimco dost plodove vody atd…
Takhle od nej nevime nic. Ani co cekame 😂
Uz se tomu doma smejeme a rukame mu dvouprstak 🤦‍♀️

petrasipkova1
26. dub 2022

Ahoj, tvůj lékař má těm nejsprávnější postup, mě také lékařka v těhotenství vyšetřovala jen ultrazvukem, není důvod jinak, naopak je to nežádoucí kvůli zavlečení infekce.

veronicka89
29. dub 2022

Cipek je uplne uplne zbytecne kontrolovat ...

On muze byt v pohode prijdes domu a muzes rodit

amenophus
29. dub 2022

Ja ziju v zahranici a poprve ni nekdo delal vnitrni vysetreni az kdyz mi praskla voda :D

zuzurox
29. dub 2022

Vnitřní vyšetření můj gynekolog nedělá, jen na požádání. Teď bude čípek takový a za hodinu jiný. Navíc hrozí zavlečení infekce, ty rukavice nejsou sterilní. A celkově hrozí podráždění čípku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru