Na ultrazvuku není vidĕt nosní kůstka

pitacek
3. bře 2014

Ahoj,chtĕla jsem se zeptat, při 1.testech -UZ a odbĕr krve- výsledky vpořádku, dr. nosni kůstku vidĕl, ale u 2. screeningu vše ok až na to,že nosní kůstka vidĕt nebyla a dr.doporučil odbĕr plodové vody. Chtĕla jsem znát tudíž i názor nĕkoho jiného a objednala se na dalši UZ jinam, kde to dopadlo stejnĕ, kůstka není vidĕt, jinak vše vpořádku a tak mi odebrali plodovou vodu hned na místĕ. Výsledky na Downa negativnì, ale bylo mi řečeno, že pokud se na dalším kontrolním UZ kůstka neukáže, nikdo mi nezaručí, že mimčo bude zdravé ☹ . Tak mi řeknĕte,že i přes veškeré dobré výsledky může být možnost nemocného/postiženého dítĕte...mĕla jste to prosím nĕkterá také tak? A i přesto, že kůstka nebyla vidĕt, narodilo se vám zdravé miminko??? Dĕkuji

zamilovanadonej
3. bře 2014

Moje máma měla to samé s nejmladším bráchou, kůstka prostě nebyla, doktor doporučil potrat. Máma odmítla. A jak to dopadlo? Brácha je zcela normální, sice občas na facku, dneska je mu 18 a pohoda, jen ho čeká "plastika nosu", aby nechrápal. Má prostě jen placatý nos 😀

lucihrasek
3. bře 2014

kašli na plodovku zbytečně se ohrozíš hodně potratu je po plodovce a hele mně u dvojčat pořád drtili že nemaji brady už od 12 tt a screening dopadl dobře až na ty brady a pořád nejsou brady a co ve 20 tt mi řekli že teda jsou,ale že jsou maličké jinak v pohodě .. dělej jak myslíš ale pokuď v krvi se to neprojevilo tak zbytečně se nervuješ ..

maudn
3. bře 2014

Kašli na doktory! Teš se na miminko🙂 ja doktorům nevěřím ani nos mezi očima, mám ty nejhorší zkušenosti, diagnózu si mnohdy tahají z rukávu a co doktor to dost odlišný názor, nakonec si můžeš hodit kostkou a dozvis se víc. Hlavu vzhůru miminko se těší na svojí maminku!

saminomimino
3. bře 2014

prostě má atypický nos,ono jak jim nesedí dítě podle tabulek dělají bububu,věřím že je úplně v pořádku,max odchylka s kterou bude žít normální život

zuzlinka92
4. bře 2014

Nám nos na ultrazvuku viděl doktor jenom jednou,Protože pak miminko bylo pořád otočený zádami.Takže měl hrozně hezký zadeček 😉

jankadudova
4. bře 2014

Zalezi jak to vnimas ty. Mozna me ostatni budou kamenovat, ale chlacholeni pres web..ok, ale ja sama za sebe vim, ze kdyz bych si mela tzv. hodit kostkou, asi by mi to nestacilo. Bud jsi v pohode a sama sobe reknes, ze je v pohode i miminko a jede se dal nebo proste jsi typ co chce spise jistotu a pujdes do dalsiho vysetreni. Ani na jednom nevidim nic spatneho. Trvala bych treba na opakovani UZ od jineho lekare a pak teprve presla ke slozitejsim testum..drzim palce.

megy
4. bře 2014

já musím souhlasit s jankadudova a lépe bych to nenapsala.
sama za sebe ti napíšu mou vlastní zkušenost - my měli všechny výsledky o.k a narodil se nám první syn s rozštěpem. to bylo překvapení po porodu pro všechny.

neominka
3. dub 2014

Ja porodila holcicku s Downem :-/
ale ja mela vsechny vysledky spatne - ale nosni kustku jsme meli a presto holcicka mela Down
NT2.8
Pappa 0,2
nosni kustka pritomna
hrozil Down 1:4 a plodovka to potvrdila...

Ale neboj na prvnim UTZ kustka byla a ni zande UTZ neni dokonalej, verim ze je vsechno v poradku zadny stres!!!

daisyjane
3. dub 2014

Kůstku jsme měli, ale atypický tvar oblečejíku vyvoval kolečko dalších vyšetření a doporučení potratu. Pokud máte ještě čas, nechte si dovyšetřit plodovku na dalších asi 100 syndromů. Stojí to asi 20 000, ale nám to proplatila pojišťovna, věřím, že když budete mít doporučení, tak vám to také proplatí. Toto vyšetření se provádí metodou Cytochip: Jinak celý název u našeho prenatálního centra je:"BabyScan - vyšetření mikrodelečních syndromů". Tak moc jsem děťátko tehdy v bříšku milovalala, ale nechtěla jsem aby bylo celý život nemocné. Jsem ráda, že nakonec byl chlapeček zdravý, ale mohlo ty být všechno jinak, je potřeba zvážit všechny možnosti, na které se vy cítíte.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru