Nadváha v těhotenství, ve 27tt mám nahoře už 16kg

mekyen
20. lis 2013

ahojky zeny,mam takovy problem jsem ve 27tt a uz mam nahore 16kg zacinala jsem na 85kg takze zadna lanka🙂prijde mi ze to co s nim tak mi to jde hnedka na vahu.uz si nevim rady.pan doktor nic akorad vzdycky sestricka at si tu vahu zkusim udrzet takze az budu rodit tak budu mit pres sto kilo coz uz mam.mam hrozne obavy aby bylo vse tak jak ma byt.veskera vysetreni mam dobry.tak ja uz jsem fakt zoufala...je to moje prvni tehotenstvi tak jsem z toho paffff.!!! ☹

lenkalenulka
20. lis 2013

Nebuj, vim jak se citis, ja u prvnihp tehu vazila na zacatku 92 kg nabrala jsem 23 kil za celou dobu mi nic nikdo nerekl na vahu, mozna i sami videli ze mi tp furt stoupa... po sestinedeli jsem mela -18 kg a to jsem necvicila, jedla normalne...kojila🙂 ... a ted jsem tehu zacala na vaze 102,5 a zatim mam navrch 2,5 kg jsem 12,tyden, tu vahu u nekoho nejde ovlivnit, tot muj nazor... nekdo nabere hodne nekdo skoro nic...nic si z toho nedelej, tehotna jsi par mesicu zhazovat muzes celej zivot🙂 🙂 🙂

andy80
20. lis 2013

Při prvním těhu jsem začínala s váhou 74kg, nabrala jsem 28kg, takže rodit jsem šla se 102kg, při druhém těhu byla startovací váha 95kg, nabrala jsem 17kg, takže jsem rodila se 112kg. Nikdo mi nikdy na váhu nic neřekl. ale ten pocit, že mám o skoro 40kg nahoře během 4 let jsem obrečela.

kamino
20. lis 2013

Take jsem se snazit zacala s 62 kg. Diky hormonum a stitne zlaze jsem otehotnela v 94 kg, rodit jsem sla se 106 a po sestinedeli jsem mela 85. Ted mam 80 a snad to jeste pujde dolu..nezoufej a uzivej si klidu v tehu😉

monaida
20. lis 2013

Já otěhotněla s asi 68 kg - přestala jsem kouřit, dělat 3 práce a začala jsem pravidelně jíst... Přibrala jsem 32 kg, a musím říct, že kvůli malý až tak nelituji... Sice byla macíček, přes 4 kg, ale je to nejzdravější miminko, od těhotenství totálně bezproblémová. Já prostě věřim na to, že pokud se matka ničím nestresuje a těhotenství si užívá, tak se vše odrazí i na miminku. Navíc přibírat můžeš raketově třeba teď a ke konci už moc ne - tak jsem to měla já. Nenervuj se váhou, aspoň se mimčo má dobře🙂

zarucha
20. lis 2013

Hlavní je, že se tvému mimi dobře daří, že jsi bez problémů počala, dítě roste, a ty nemáš závažné komplikace (hodně hodně vysoký tlak, otoky atd). To, jestli momentálně vážíš o dvacet kilo míň nebo víc než jiná maminka v čekárně, fakt neřeš. Já začala na osmdesáti kilech, teď v 15tt mám o dvě kila víc. Méně než 75 kilo jsem měla naposledy před deseti lety, někdy v osmnácti jsem měla 70, a méně než 60 tak někdy ve čtvrtnácti. Nepřejídám se, cvičím, jsem v kondici. Ale padesát kilo nebudu vážit nikdy, tak to prostě je, každý máme nějaké rodové dispozice, mně například v patnácti letech vyskočily prsa 70F (teď v těhotenství mám 85G). Nikdy mi nikdo z doktorů na mou váhu nic neřekl, výsledky mám dobré. a doufám, že co v těhotenství naberu, se mi zase podaří shodit. jez zdravě, pestře, nepřejídej se, a nemlsej příliš sladké, ale v žádném případě nehladov, mimi potřebuje výživu. ať se daří, buď v klidu!!!

vanule
20. lis 2013

já tě taky jdu uklidnit,mám za sebou první těhu má váha začínala ještě o deset kilo víc než píšeš ty. Nikdy mi doktor nic neřekl, do 34tt (kdy jsem bohužel nečekaně musela na akutní CS)jsem přibrala 22kg, kdoví kde by váha skončila kdybych vydržela až do konce....ale já se cítila fajn, neřekla bych, že jsem se nějak "přežírala" ale prostě váha šla nahoru. Strávila jsme 14dnů v porodnici a za tu dobu co jsem nabrala, tak jsem nechala. Teď jsem rok a půl po porodu opět se blížím k váze se kterou jsem šla rodit ☹ a to by jsme od nového roku chtěli zkoušet druhé mimi....jsem takový jojo efekt úplně celá.
Jak píšou holky pokud ty se cítíš fajn, tak jen a jen užívej těhotenství 🙂

monyliny
20. lis 2013

Já jsme taky nebyla žádná tyčka 😉 Otěhotněla jsem při dceři o váze 97 kg a přibrala 28 kg....Odcházela jsem z porodnice o 21 kg lehčí, s váhou 104 kg 😉 Byla jsem silně zavodněná u syna taky... A u syna to bylo skoro stejné..Jen počáteční váha byla 105kg a rodila jsem zase se 125 Kg-masakr...byla jsem z toho nešťastná,ale neboj,nebudeš jediná a dáš to dolů 😉 Kdybych nebyla zavodněná,na tuku bych měla hore jen okolo 7-10 kg(povídala dr.)🙂

klaire22
20. lis 2013

jestli jdeš takhle rychle s váhou nahoru, tak můžeš být taky hodně zavodněná. já byla taky, dala jsem za celé těhu nahoru 15kg, dole jsem to měla ani ne 14 dní po porodu.
Ony ty kila pak i vykojíš, neboj se 🙂 Ale pokud nechceš moc nabírat, trošičku bych se asi hlídala, já si dala strop 12 kg a nakonec jsem jich měla 15kg. ale jak říkám, hodně jsem byla zavodněná. a pokud ti jde váha takhle rychle nahoru, může to být ten samý případ 🙂

sariss
21. lis 2013

Ahoj,a sessi jista ze jis "spravne"? Tehotna potrebuje jen o nakych 200kalorii denne vic nez netehotna a to plati az od 2trim. Ja jen ze sama jsem nabrala u prvniho tehotenstvi 21kg -posledni trim.jsem.prolezela a tam.to slo silene skoro 2kg.tydne. jinak jsem se neprecpavala ale ani nehlidala. Dala jsem.si zmrzku,zakusek,k veceri tesoviny.. a to proste nejde kdyz clovek nechce pribirat. ja to treba nedokazu drzet dietu jako ani netehotna a vim ze bez pohybu proste kynu...
proste si slib ze na sobe po porodu maknes,nadvaha je zdravi nebezpecna-o to vetsi motivace to bude a myslim.ze nas tu bude vicero co do toho pujdou s tebou;)Hlavne ze je miminko i ty v poradku.co by za to jine daly. Drz se!

krisstynka
27. lis 2013

Ahoj, jestli tě trošku uklidním, při prvním těhu jsem přibrala 42 kilo tzn. že moje váha před porodem byla 118kg, hned v porodnoci jsem nechala 12 kilo a do měsíce jsem měla 20 dole. Do roka jsem shodila všech 42 kilo co jsem nabrala..
ALE!!!! mám popraskanoukůži na celém tělě - prsa, stehna, záda a o břichu ani nemluvím - čeká mě plastika (Abdominoplastika - cca 30 000) je mi 25 let a když se vysleču jsem jak indiánská stařena, takže pokud ti to fakt půjde snaž se moc nepřibrat, shodit se to dá, ale ty následky jsou šílené, můžeš mít lepší kůži a stát se ti to nemusí, ale může..

granda
27. lis 2013

ja za celou dobu přibrala 10 kg a všechno nechala v porodnici,, tedka mam navic, jelikoz nejsem schopna cvicit jeste vice jak mam,,, ale sand to pujde a dam to...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru